ελληνική μουσική
    760 online   ·  210.833 μέλη

    Ποια είναι η γνώμη σας για το Emo style;

    katurunen
    26.10.2007, 13:38
    Αnyway, το θέμα ήταν το Εmo Style και όχι ποιος έχει κατάθλιψη και ποιος όχι.
    Και όταν θες να είσαι ο εαυτός σου, τότε δεν χρειάζετε καν να το λες! Πόσο μάλλον να λες οτι είσαι emo.
    Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, πέρα απο το οτι μου πηδάει την αισθητική μου και οτι με ενοχλεί που το συνδεουν με την κατάθλιψη. Ο καθένας μπορεί να ντύνεται και να βάφεται όπως θέλει

    nattyemogirl
    26.10.2007, 14:30
    sugnomh pou 8a sas to po alla dene xo akousei pio hli8io pragma apauto pou eipate tora...mono t provlhmata ugeias prokaloun kataulipsh k h apoleia enos prosopou??eiste k 29 xronon...auto eseis katalavate apth peira pou eixate apo diafora pragmata pou zhsate??dld an exeis sovara oikogeniaka provlhmata dexesai piesh apo pantou k de ta pas kala me tous goneis s h h oikogeneia pou zeis dialh8hke akomh k mia gerh erotikh apogohteush9eseis oi megaloi to 8eoreite geloio alla sumvainei) den einai logoi gia na peseis se kata8lipsh...????epeidh mporei an exete pio sovara provlhmata(kurios t provlhmata sas aforoun t oikonomiko tomea)de shmainei oti ta provlhmata ton efhvon den einai provlhmata alla vlakies....skefthkate pote posa mporei na anteksei ena paidi apo auta pou tou sumvainoun???an dld ginete mana ti 8a lete s paidi sas??''siga ta provlhmata pou exeis??''..me to pou 8a to kanete auto exete pesei sta matia ta kai 8a nio8ei pos de t katalavenete k 8a ais8anete mono t...apo kei ksekinoun ola k katalgoun se kata8lipsh...auto to la8os t kanoun oloi oi goneis akomh k oi dikoi m giauto exo ma8ei na mh perno k toso sta sovara ta logia sas epeidh megalonontas ksexnate kati vasiko....EIMASTE PAIDIA
    emogirl
    26.10.2007, 15:15
    mprabo
    nattyemogirl
    26.10.2007, 15:20
    de 8elo na prosvalo kanenan apla de maresei otan oi megaloi ksexnoun ti htan prin megalosoun... ...emogirl pisteuo pos katalavaineis ti leo k 8a to vioneis k esu auto...oi goneis m (de ksero gia tous dikous s)mou fonazoun gia to style mou alla de psaxnoun apo pou proerxontai oles autes oi antidraseis m...se poia perioxh meneis??pantos ekei pou meno ego uparxoun alloi 2 emo k oloi oi alloi oi foul ratsistes me emas...
    nattyemogirl
    26.10.2007, 15:23
    re paidia na rothso kati...kato apthn eikona mou leei''xruses notes..''ti akrivos einai auto??????
    emogirl
    26.10.2007, 16:23
    nattyemogirl se katalabaino.kai ego ta idia pernao kai xeirotera.ego loipon meno souidia makria.eutuxos edo o kathenas kanei auto pou thelei.entaksei kai edo uparxei ligo ratsismos alla telos panton.oso gia tis xruses notes einai kati pou deixnei poso simaitexeis sto musicheaven(an den kano lathos)
    emO-girl
    26.10.2007, 18:49
    εγω παντως πιστευω οτι το emo,επειδη αυτο ειναι το θεμα μας, ειναι καποιο στυλ.οπως ειναι το punk οπως ειναι το hip hop κ.τ.λ.τωρα αν σας αρεσει να το βαζετε ως ταμπελα για τα ατομα με προβληματα ψυχικα τι να σας πω.οπως καταλαβαινετε.εμενα αυτη ειναι η αποψη μου παντως.αυτα ηθελα να πω με λιγα λογια.Δεν θα κατσω να το συζητησω αλλο.οτι ειχα να πω το ειπα.bb
    Conspiratus
    26.10.2007, 18:54
    και αναρωτιομασταν ποτε θα αρχισουν ολοι οι emo να αντεπιτιθονται!!!
    Conspiratus
    26.10.2007, 19:01
    Παράθεση:

    Το μέλος nattyemogirl στις 26-10-2007 στις 12:44 έγραψε...

    ti einai au8upovolh?? alla proth fora akouo auth th leksh...



    αυθυποβολη ειναι να υποβαλεις τον εαυτο σου σε μια κατασταση χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι την ζεις στην πραγματικοτητα!!
    παντως με κατι που διαβασα παραπανω...η ετυχια ειναι κατι το οποιο δεν θα επρεπε ποτε και κανενας μας να κουραζετε να ψαχνει...γιατι τοτε ας παρουμε ολοι μας απο ενα πιστολι να αρχισουμε να πυροβολουμε τους γυρω μας και αφου τελειωσουμε ας ριξουμε και μια στο κεφαλι μας!!!
    emO-girl
    26.10.2007, 19:54
    akribws!
    punkster
    27.10.2007, 00:07
    Και λοιπον, για να μην λεει ο καθενας το κοντο και το μακρυ του σας παραθετω τι ακριβως ειναι η καταθλιψη και πως ερμηνευεται:

    "Όταν η θλίψη αντί να μειώνεται με το πέρασμα του χρόνου γίνεται πιο έντονη και διαρκεί περισσότερο από δύο εβδομάδες εμποδίζοντας τις φυσιολογικές δραστηριότητες της ομαλής ζωής όπως είναι η δουλειά, η διατροφή, ο ύπνος και οι στενές μας σχέσεις τότε είναι πιθανόν να υποφέρουμε από κατάθλιψη"


    nattyemogirl
    27.10.2007, 00:33
    emogirl meneis souhdia??eisai ellhnida pou metakomhse ekei h megaloses ekei??polu kruo de kanei ekei??
    tolaruba
    27.10.2007, 15:40
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 26-10-2007 στις 18:54 έγραψε...

    και αναρωτιομασταν ποτε θα αρχισουν ολοι οι emo να αντεπιτιθονται!!!


    ελα ντε!τις τελευταιες βδομαδες παρατηρησα πολλα μελη με τετοιο νικ!δε ξερω ποτε γραφτηκαν αλλα λες και ηταν ολοι συννενοημενοι!!
    Παντως για να μην ειμαι οφ τοπικ να πω πως ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες.
    Να ρωτησω ομως κατι;Δε το λεω ειρωνικα προς θεου!
    Οταν εχεις καταθλιψη για τον οποιονδηποτε λογο απο τον πιο απλο μεχρι τον πιο συνθετο πως εχεις το κουραγιο να φτιαχνεις το μαλλι και να βαφεσαι εντονα;Επισης πως μπορεις να εκφραζεις την απογοητευση σου σε τριχες και μακιγιαζ;
    Το ιμο για μενα ειναι απλα ενα στυλ.Που οδηγει κατευθειαν στη μαζοποιηση και στη δημιουργια αβουλων πλασματων.Λυπαμαι αλλα αυτο πιστευω.


    nattyemogirl
    27.10.2007, 16:25
    οταν εχεισ kata8lipsh kleinesai s eauto s...to na vazeis moluvi sta matia k fiogkakia sta mallia den sumainei kt...ksereis uparxoun polla eidh kata8lipshs...h endogenh px kanei t atomo autokatastrofiko k den exei apoluto elenxo ths sumperiforas t...vgainei vafetai alla katava8os den einai kala...k me cuxologikh uposthriksh to prosperna kapos...

    Conspiratus
    28.10.2007, 11:20
    το να προσπαθουμε να δικαιολογισουμε τα αδικαιολογιτα δεν ειναι κατι το ουσιωδες...
    συμφωνω με την/τον(συγγχωραμε για την αγνοια μου) tolaruba!!δεν μπορεις να εχεις καταθληψη και τα πραγματα που κανεις ειναι να βαφεσαι πολυ εντονα,να βαζεις ενα σορο λακ στο μαλλι για να μην χαλασει το "ξασιμο" και να περνας τις ωρες σου στα starbacks!!!απλα δεν κολλαει!

    -
    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΤΕ...μουχαχαχαχαχαχαχα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 28-10-2007 12:02 ]


    tolaruba
    28.10.2007, 15:27
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 28-10-2007 στις 11:20 έγραψε...

    το να προσπαθουμε να δικαιολογισουμε τα αδικαιολογιτα δεν ειναι κατι το ουσιωδες...
    συμφωνω με την/τον(συγγχωραμε για την αγνοια μου) tolaruba!!δεν μπορεις να εχεις καταθληψη και τα πραγματα που κανεις ειναι να βαφεσαι πολυ εντονα,να βαζεις ενα σορο λακ στο μαλλι για να μην χαλασει το "ξασιμο" και να περνας τις ωρες σου στα starbacks!!!απλα δεν κολλαει!

    -
    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΤΕ...μουχαχαχαχαχαχαχα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 28-10-2007 12:02 ]




    Την!(βασω , χαρηκα )
    Conspiratus
    28.10.2007, 19:05
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 28-10-2007 στις 15:27 έγραψε...

    Την!(βασω , χαρηκα )



    Γεια σου Βασω...Κωνσταντινα εδω,και εγω χαρηκα!
    katurunen
    29.10.2007, 14:25
    Παράθεση:

    Το μέλος nattyemogirl στις 26-10-2007 στις 14:30 έγραψε...

    sugnomh pou 8a sas to po alla dene xo akousei pio hli8io pragma apauto pou eipate tora...mono t provlhmata ugeias prokaloun kataulipsh k h apoleia enos prosopou??eiste k 29 xronon...auto eseis katalavate apth peira pou eixate apo diafora pragmata pou zhsate??dld an exeis sovara oikogeniaka...

    Παιδιά... αν θέλουμε να αναλύσουμε τα της κατάθλιψης μπορούμε να φτιάξουμε ένα άλλο topic με αυτό το θέμα.
    Δεν είπα οτι οι έφηβοι δεν έχουν προβλήματα, προς θεού, δεν έχω ξεχάσει πως είναι, ιδιαίτερα εγώ που στα 18 μου έχασα τον αδερφό μου σε τροχαίο και οι δικοί μου μετά έγιναν απίστευτα ανηπόφοροι!
    Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια επίθεση... Όσο για το θέμα της ηλικίας μου που είπες ειρωνικά και κοροιδευτικά, να ξέρεις οτι η γνώμη μου δεν διαφέρει και πολύ από άτομα της δικής σου, ακόμα και μικρότερα...
    Αυτό που τελικά θέλω να πω είναι οτι δεν αμφιβάλλω για το αν ή τι προβλήματα έχεις και πώς τα αντιμετωπίζεις, αλλά κατά πάσα πιθανότητα, αυτό το style θα διάλεγες και χωρίς προβλήματα γιατί αυτό σου αρέσει! Είναι πολύ απλό!
    katurunen
    29.10.2007, 14:41
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 28-10-2007 στις 11:20 έγραψε...

    το να προσπαθουμε να δικαιολογισουμε τα αδικαιολογιτα δεν ειναι κατι το ουσιωδες...
    συμφωνω με την/τον(συγγχωραμε για την αγνοια μου) tolaruba!!δεν μπορεις να εχεις καταθληψη και τα πραγματα που κανεις ειναι να βαφεσαι πολυ εντονα,να βαζεις ενα σορο λακ στο μαλλι για να μην χαλασει το "ξασιμο" και να περνας τις ωρες σου στα starbacks!!!απλα δεν κολλαει!


    Α ΓΕΙΑ ΣΟΥ!!! Ετσι, έτσι...
    emogirl
    29.10.2007, 15:04
    oraia.esu exases ton aderfo sou,ego exo xasei omos ton mpampa mou.ama ertheis stin thesi merikon apo ton emo paidion tote tha katalabeis ti einai....