ελληνική μουσική
    766 online   ·  210.850 μέλη

    Ποια είναι η γνώμη σας για το Emo style;

    Conspiratus
    14.09.2007, 17:33

    Efklidis
    15.09.2007, 12:47
    Αμα τον εχουν ξεφτιλησει των όρο λεει μια χαρά περνάνε οι Κιφησότες καπιοι άλλοι που είναι τελιως χάλια προσπαθουν να μην τα διχνουν αυτά που περνάνε και να είναι με ένα χανόγελο και τώρα βγένουν κάποιοι και μας κάνουν δήθεν πως η ζωή τους ειναι χαλια και τη ηλικία εεεε??? 14-18 τελος πάντων μικρές ηλικίες ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΕΛΕΟΣ........


    Η μήπως θέλουν να μας διξουν οι Κιφησιότες πως δεν ειναι κακομαθεμένα και η ζωή τους είναι δήθεν δύσκολη και.......

    Conspiratus
    15.09.2007, 13:00
    Efklidi μου...δεν ξερω τι θελουν να δειξουν τα Κηφισσιωτακια,δηλαδη αν εχουν δυσκολη ζωη κ ετσι...αυτο που καταφερνουν να δειχνουν παντως ειναι το ακριβως αντιθετο!!!
    punkster
    15.09.2007, 14:12
    Μ' αρεσει που ολοι ειναι περηφανοι που ειναι Εμο, λες και ειναι περιφανοι που εχουν προβληματα ας πουμε!!!
    Ειναι πολυ "γιο" να εχεις καταθλιψη λεμεεεεεεε!
    Efklidis
    15.09.2007, 14:44
    Η δύσκολη ζωη του Emo " Ρε φιονα πλύνε μου πιο καλα τα πόδια, Τασούλα τον καφέ, ΑαΑΑ και ετυμάστε την μασεζζζζζζζζζ αχχχχ την περνάω ο ανθρωπος γαμω την Ferreri mou χαλια βγηκε επρεπε να πάρω Jaguar
    Conspiratus
    15.09.2007, 14:47
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 15-09-2007 στις 14:44 έγραψε...

    Η δύσκολη ζωη του Emo " Ρε φιονα πλύνε μου πιο καλα τα πόδια, Τασούλα τον καφέ, ΑαΑΑ και ετυμάστε την μασεζζζζζζζζζ αχχχχ την περνάω ο ανθρωπος γαμω την Ferreri mou χαλια βγηκε επρεπε να πάρω Jaguar



    Εμ...βεβαια...ειναι μεγαλη πικρα...μεγαλο χαστουκι απο την ζωη να μην πετυχαινει το πεντικιουρ σου παλι η αχρηστη η Φιωνα!!!πως μπορουν κ ζουν μετα απο αυτο δεν μπορω να καταλαβω...
    tolaruba
    15.09.2007, 17:04
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 15-09-2007 στις 14:12 έγραψε...


    Ειναι πολυ "γιο" να εχεις καταθλιψη λεμεεεεεεε!


    χαχαχα το ειπες πολυ ωραια!!χεχεχε,τσακω μια μπυρα!
    Περα απο τη πλακα παντως οι περισσοτεροι εμο πασχιζουν να αποκτησουν μια μελανχολια , μια καταθλιψη βρε αδελφε για να μπορουν να εκφραστουν μεσα απο τονους μασκαρας και ροζ κορδελακια.Τσ τσ τσ,ασχετοι τι κοροιδευετε!!!!!Το εμο ειναι ιδεολογια και οχι απλα προσπαθεια ενταξης σε μια μαζα,

    Efklidis
    16.09.2007, 11:47
    Πάντως όπως και να το κάνουμε ειναί πολύ ωραίο στυλ
    punkster
    16.09.2007, 12:06
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 16-09-2007 στις 11:47 έγραψε...

    Πάντως όπως και να το κάνουμε ειναί πολύ ωραίο στυλ



    To οτι ειναι καλαισθητο, ειναι!!!

    Ειναι κατι σαν fashionable, προσεγμενο και στυλιζαρισμενο πανκ/μεταλ/δεν ξερω και γω τι!!!
    Conspiratus
    16.09.2007, 12:32
    ΩΡΑΙΟ ΣΤΥΛ??????????Το να βλεπεις δλδ τον αλλο με το μαλλι ξασμενο κ να φτανει σε υψος σχεδον το ιδιο με του ατομου κ στο τελος καρφωνουν κ εναν φιογκο...ετσι,σαν κερασακι στην τουρτα(κυριολεκτικα ομως)!...η αντιστοιχα στα αγορια η φρατζα κ το μαλλι που ερχετε ολο μπροστα να τους κρυβει το προσωπο(ασε που απο την πολυ λακ φαινονται σαν απλητοι)!!Τα ρουχα στα αγορια μαυρη μαυριλα πλακωσε(οχι οτι ειμαι εναντια τησ μαυριλα...κ εγω μαυρα φοραω),με το παντελονι να κοντευει να φτασει κατω απο το γονατο...να φαινεται ολο το μποξερακι(ελεος...τι μας δειχνουν???τα οπισθια τους???)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΑΥτο το ονομαζεις ωραιο στυλ???!!!!???:-ο

    -------------
    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΤΕ...μουχαχαχαχαχαχαχα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 16-09-2007 12:33 ]


    twr
    16.09.2007, 12:32
    Ε όχι και μέταλ τα φλωράκια που ακούν αβρίλ και τόκυο χοτέλ!!
    Efklidis
    16.09.2007, 12:57
    Παράθεση:

    Το μέλος twr στις 16-09-2007 στις 12:32 έγραψε...

    Ε όχι και μέταλ τα φλωράκια που ακούν αβρίλ και τόκυο χοτέλ!!


    TWR Τσίμπα και μερικοί επειδή ακούνε Τόκιο νομίζουν όυι είναι μεταλαδες και δεν ξέρουν καν Judas Priest Deep Purple κλασσικα συγκροτήματα Ελεος πιααααα


    Conspiratus δεν λέμε για τις υπερβολες πάντα υπάρχουν αυτες τι να κάνουμε....
    punkster
    16.09.2007, 13:29
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 16-09-2007 στις 12:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος twr στις 16-09-2007 στις 12:32 έγραψε...

    Ε όχι και μέταλ τα φλωράκια που ακούν αβρίλ και τόκυο χοτέλ!!


    TWR Τσίμπα και μερικοί επειδή ακούνε Τόκιο νομίζουν όυι είναι μεταλαδες και δεν ξέρουν καν Judas Priest Deep Purple κλασσικα συγκροτήματα Ελεος πιααααα



    Δεν ειπα εγω οτι ειναι μεταλ! Ειπα οτι το παιζουν μεταλ!!!

    Καλα, μιλαμε, φετος το καλοκαιρι ακουσα απο μια κοπελα τον απολυτα φρικιαστικο χαρακτηρισμο για τους τοκιο χοτελ: το απολυτο ροκ!!!!!!!!

    Κοντεψα να μεινω καραφλη στο ανθος της νιοτης μου!!!!!!!!!!!!!!!

    Δηλαδη υπαρχουν ατομα για τα οποια το απολυτο ροκ, η μεγαλυτερη ροκια που μπορει να υπαρξει, η αποθεωση του μεταλ ειναι οι τοκιο χοτελ!!!!!!!!

    Δηλαδη ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!

    Ας μας σωσει καποιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Και τωρα αυτης της κοπελας εγω τι να της πω??? Λες και θα καταλαβει ας πουμε τι ειναι ροκ, τι ειναι μεταλ, τι ειναι πανκ κτλ κτλ.... Οταν ο αλλος θεωρει ροκ οτιδηποτε εχει μεσα ηλεκτρικη κιθαρα τοτε τι να πας να του μαθεις....

    Efklidis
    16.09.2007, 13:53
    Να τις τα εχώνες στην μαπα όπως κάνω εγώ όταν λέμε ΜΑ!@@@@.... μετους Τοκιο θα ξεπεραστουν όμψς υπομονήηηηηηηηη.......


    Ας γυρίσουμε τώρα στο θέμα μας.-
    Conspiratus
    16.09.2007, 13:54
    Efklidi αλλα εγω εδω που μενω μονο τετοια βλεπω....υπερβολες!!!Γιαυτο κ μου εκανε εντυπωση οτι το θεωρεις ωραιο στυλ...

    ----
    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΤΕ...μουχαχαχαχαχαχαχα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 16-09-2007 13:55 ]


    punkster
    16.09.2007, 14:02
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 16-09-2007 στις 12:32 έγραψε...

    ΩΡΑΙΟ ΣΤΥΛ??????????Το να βλεπεις δλδ τον αλλο με το μαλλι ξασμενο κ να φτανει σε υψος σχεδον το ιδιο με του ατομου κ στο τελος καρφωνουν κ εναν φιογκο...ετσι,σαν κερασακι στην τουρτα(κυριολεκτικα ομως)!...η αντιστοιχα στα αγορια η φρατζα κ το μαλλι που ερχετε ολο μπροστα να τους κρυβει το προσωπο(ασε που απο την πολυ λακ φαινονται σαν απλητοι)!!Τα ρουχα στα αγορια μαυρη μαυριλα πλακωσε(οχι οτι ειμαι εναντια τησ μαυριλα...κ εγω μαυρα φοραω),με το παντελονι να κοντευει να φτασει κατω απο το γονατο...να φαινεται ολο το μποξερακι(ελεος...τι μας δειχνουν???τα οπισθια τους???)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΑΥτο το ονομαζεις ωραιο στυλ???!!!!???:-ο


    Καπου μπλεκεις το τρεντυ με το εμο!!!
    Παρα τις καποιες ομοιοτητες, υπαρχουν και σημαντικες διαφορες!!!

    Οι τρεντυ ντυνονται και αυτοι εκκεντρικα οπως και οι εμο, μονο που προτιμανε φωτινα και χαζοχαρουμενα χρωματα (για να ταιριαζουν με το ιδεολογικο τους υποβαθρο) σε αντιθεση με τους εμο που ειναι μαυρη μαυριλα πλακωσε (αντε και λιγο μωβ!)! Επισης οι τρεντυ, στον βωμο της μοδας, λατρευουν οτιδηποτε εχει να κανει με burbery και paul frank!! Φορανε απειρες κορδελιτσες γυρω απ το χερι (σαν αυτες που βαζεις στα δωρα), εχουν παντα μια τσαντα eastpak κολλημενη στην πλατη, φορανε πολλες στρωσεις ρουχων και απαραιτητα αξεσουαρ: μπαλαρινες στα ποδια και ξεσμενο μαλλι στο κεφαλι!
    Οι εμο ειναι πιο νταρκ τυποι, το μαλλι ειναι οπωσδηποτε μαυρο (αντε, και καμια τουφα σε ξανθο χρωμα ειναι καλοδεχουμενη) και κατα προτιμηση κρυβει τον εναν οφθαλμο! Οι φρατζες ειναι must, καθως και το μαυρο μολυβι κατω απο τα ματια! Τα γυαλια μυωπιας με μαυρο πλαισιο ειναι και αυτα ενα χαρακτηριστικο gadget! Απαραιτητα αξεσουαρ: all star, κολλητο παντελονι σωληνα και οτιδηποτε με καρφακια (ζωνες, βραχιολια κτλ κτλ...)!! Α, και επισης οσων αφορα τον ρουχισμο, αρεσκονται σε οτιδηποτε εχει κουκιδες, τετραγωνακια, μακαβριες καρδουλες και ροζ νεκροκεφαλες!!!



    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 16-09-2007 14:04 ]


    Conspiratus
    16.09.2007, 14:11
    Το προβλημα στις μερες μας ειναι οτι το τρεντυ εχει γινει ΕΜΟ...και το αναποδο,το ΕΜΟ εχει γινει τρεντυ...δεν ξερω τι ακριβως ειναι το ΕΜΟ γιατι δεν το εχω δει ακριβως ακομα...το μονο που βλεπω ειναι κατι κακομαθημενα πλουσιοπαιδα που νομιζουν οτι ντυνονται ΕΜΟ ενω στην πραγματικοτητα ειναι τρεντυ...!Το μονο που παρατηρω ειναι η ψευδαισθηση!!!
    punkster
    16.09.2007, 14:30
    Αχ, μολις βρηκα ενα γαματο βιντεακι στο youtube!!
    Δειτε το! Για να μαθουν και οι αστοιχειωτοι (κονσπιρατους, εσενα εννοω!) τι θα πει ΕΜΟ!!!


    Efklidis
    16.09.2007, 16:39
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 16-09-2007 στις 14:11 έγραψε...

    Το προβλημα στις μερες μας ειναι οτι το τρεντυ εχει γινει ΕΜΟ...και το αναποδο,το ΕΜΟ εχει γινει τρεντυ...δεν ξερω τι ακριβως ειναι το ΕΜΟ γιατι δεν το εχω δει ακριβως ακομα...το μονο που βλεπω ειναι κατι κακομαθημενα πλουσιοπαιδα που νομιζουν οτι ντυνονται ΕΜΟ ενω στην πραγματικοτητα ειναι τρεντυ...!Το μονο που παρατηρω ειναι η ψευδαισθηση!!!


    Καλά δεν είναι και όλη πλουσιόπαιδα ειπαμε ντε.........
    Κοιτά από φιλοσοφία ειναι άστα να πάνε...
    Αλλά από style εμένα μου αρέσει στα κορίτσια τι να κάνω αφου μου αρέσει τελείωσε αλλα δεν ξέρω και πολλές προσωπικά 2-3 μόνο και ειναι οκ άτομα και ούτε σούργελα είναι. Στην Αθήνα ίσως να είναι πιο υπερβολικα τα πράγματα και πιο παρατραβηγμένα Τι να πω το ανθρωπο
    Efklidis
    16.09.2007, 16:41
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 16-09-2007 στις 14:30 έγραψε...

    Αχ, μολις βρηκα ενα γαματο βιντεακι στο youtube!!
    Δειτε το! Για να μαθουν και οι αστοιχειωτοι (κονσπιρατους, εσενα εννοω!) τι θα πει ΕΜΟ!!!