ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη

    Ποια είναι η γνώμη σας για το Emo style;

    mary_p15
    20.12.2007, 22:12
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 20-12-2007 στις 17:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_p15 στις 15-12-2007 στις 01:02 έγραψε...

    ....με τη δικη τους θλιμμενη μουσικη(emo,screamo,punk κλπ)....


    Μια διευκρινηση να κανω, γιατι υπαρχουν παρα πολλοι που μπλεκουν το εμο με το πανκ!
    Η πανκ μουσικη δεν εχει να κανει με θλιψη, αλλα με αντιδραση εναντια στο συστημα, το κρατος κτλ, και εχει κυριως πολιτικο, αλλα και κοινωνικο στιχο!

    Αυτα!




    προσωπικα δεν ειμαι ειδικος στο συγκεκριμενο ειδος μουσικης,αλλα απ οτι εχω ακουσει η emo προεκυψε απο την punk οσο αφορα τη μουσικη γιατι νομιζω οι στιχοι δεν εχουν καμια σχεση...για λεπτομερειες διαφωτισε με!!!
    punkster
    21.12.2007, 11:55
    Παράθεση:

    Το μέλος mary_p15 στις 20-12-2007 στις 22:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 20-12-2007 στις 17:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_p15 στις 15-12-2007 στις 01:02 έγραψε...

    ....με τη δικη τους θλιμμενη μουσικη(emo,screamo,punk κλπ)....


    Μια διευκρινηση να κανω, γιατι υπαρχουν παρα πολλοι που μπλεκουν το εμο με το πανκ!
    Η πανκ μουσικη δεν εχει να κανει με θλιψη, αλλα με αντιδραση εναντια στο συστημα, το κρατος κτλ, και εχει κυριως πολιτικο, αλλα και κοινωνικο στιχο!

    Αυτα!




    προσωπικα δεν ειμαι ειδικος στο συγκεκριμενο ειδος μουσικης,αλλα απ οτι εχω ακουσει η emo προεκυψε απο την punk οσο αφορα τη μουσικη γιατι νομιζω οι στιχοι δεν εχουν καμια σχεση...για λεπτομερειες διαφωτισε με!!!





    Καλα, μην νομιζεις οτι και εγω εχω διδακτορικο!
    To emo οντως προεκυψε απ την πανκ, αλλα πηρε διαφορετικο δρομο!
    Η πανκ μουσικη δεν θα την ελεγα "θλιμενη"....
    Το "οργισμενη" πιστευω της ταιριαζει καλυτερα!
    Φυσικα, η πανκ εχει πολλα παρακλαδια, οπως και καθε ειδος εξαλλου, και αναλογα διαφοροποιειται και το υφος!

    Οπως ειπε και η Μαιρη, για λεπτομερειες διαφωτιστε με!

    twr
    21.12.2007, 20:52
    @ρχίδι@
    Το emo είναι μια εμπορική μ@λ@κί@ και μισή !!!

    Α ρε emoπαιδα, γτπ είστε όλα ρε...
    oulion
    21.12.2007, 23:13
    Τους καημένους...
    P-A-B-L-O
    23.12.2007, 18:01
    Ειναι καημενοι και κλαψιαρηδες !!!!!! Χαραμιζουν την ζωη τους κλαιγοντας για το τιποτα
    montechristos-ole
    23.12.2007, 18:13
    Δεν ξέρουν τι θέλουν,πως το θέλουν,ούτε καν γιατί το θέλουν...Τους λυπάμαι...Δεν μπορω να καταλάβω πως μέσα σε ένα μήνα αναπτύχθηκε μια τόσο μεγάλη "ιδεολογία" όπως την αποκαλούν...Οι ιδέες τους είναι ανούσιες και γελοίες όπως και τα μαλλιά τους...Το παρουσιαστικό τους είναι αποκρουστικό και αστείο...Μην τους ταυτίζετε με punkιά και gothάδες!Καμία σχέση...Οι τελευταίοι έχουν λόγο ύπαρξης....
    JOANNAR
    23.12.2007, 22:41
    Παράθεση:

    Το μέλος twr στις 13-09-2007 στις 17:42 έγραψε...

    Κάθε φορά που βλέπω ΕΜΟ γελάω!! Τι να πω, το στυλ αυτό μου φαίνεται τουλάχιστον ελεινό!!! Πόσο μάλλον η ιδεολογία τους!!!


    Τέσπα, μόδα είναι θα περάσει...

    εγω πιστευω οτι εισαι λαθος γιατι γελας?
    JOANNAR
    23.12.2007, 22:44
    Παράθεση:

    Το μέλος P-A-B-L-O στις 23-12-2007 στις 18:01 έγραψε...

    Ειναι καημενοι και κλαψιαρηδες !!!!!! Χαραμιζουν την ζωη τους κλαιγοντας για το τιποτα

    γιατι?δικαιωμα τους ειναι να κανουν οτι θελουν....οι αλλοι ειναι καλυτεροι?
    JOANNAR
    23.12.2007, 22:46
    Παράθεση:

    Το μέλος twr στις 21-12-2007 στις 20:52 έγραψε...

    @ρχίδι@
    Το emo είναι μια εμπορική μ@λ@κί@ και μισή !!!

    Α ρε emoπαιδα, γτπ είστε όλα ρε...

    γιατι εσυ νομιζεις οτι εισαι καλυτερος απο αυτους?
    JOANNAR
    23.12.2007, 22:49
    Παράθεση:

    Το μέλος Bgre στις 13-09-2007 στις 23:42 έγραψε...

    xaliaa........ opws leei kai enas filos mou:EMO sucks

    χα!!!!!!!ευχαριστω που με εκανες να γελασω!!!!!!!!!!!!!!!!νομιζεις οτι ειστε καλυτεροι απο αυτους?αν ναι κανεις μεγαλο λαθος!!!!!!!
    JOANNAR
    23.12.2007, 22:53
    κανετε λαθος οι emo ειναι πολυ συναισθηματικοι τυποι!!!!!!!!ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΖΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΧΤΥΠΑΝΕ!!!!!!!!!
    nattyemogirl
    24.12.2007, 00:07
    re paidia etc kanate k sthn arxh otan eixan protovgei oi rockades...mallia makrua einai vromiarides klp..kai mt t dexthkate...apla d mporo an ktlv gt tosh fasaria g otidhpote kainourio k diaforetiko??ti nomizete?oti o kosmos gyro sas einai teleios??koitakste ligo..oloi dustuxismenoi einai apla prospiountai pos einai ok...oloi exoun provlhmata..kai katakrinete autous pou de t krivoun ??eimai ths apopshs pos autoi poiu krivontai fovountai..einai 8ema anasfaleias kai t oti exoun provlhma m t eauto tous kai upova8mizoun t allous gia na nio8oun anoyeroi...
    PitsiBlue
    24.12.2007, 11:54
    Ούτε με ενοχλεί,ούτε μ'αρέσει...Δικαιωμά τους....
    punkster
    24.12.2007, 14:44
    Παράθεση:

    Το μέλος JOANNAR στις 23-12-2007 στις 22:46 έγραψε...

    γιατι εσυ νομιζεις οτι εισαι καλυτερος απο αυτους?


    Μα γιατι επαναλαμβανεις συνεχεια αυτη τη φραση??
    Ειπε κανεις "εγω ειμαι καλυτερος απο τους εμο???
    Το οτι σχολιαζουμε κατι, δεν σημαινει κιολας οτι λεμε οτι ειμαστε καλυτεροι!
    Και φυσικα ειναι δικαιωμα τους να ειναι εμο, οπως ειναι και δικαιωμα μας να σχολιαζουμε!
    Ενταξει, τα βρισιδια ειναι παρατραβηγμενα.....
    Αλλα τα σχολια δεν εβλαψαν ποτε κανεναν!


    kamelia8
    16.02.2008, 20:49
    Τους καημένους τους Emo...
    Τα κάνουν όλα αυτά, επειδή τα κάνουν και οι άλλοι...
    -NaFsIkAaAa-
    17.02.2008, 17:27
    οι emo είναι τελείως χαζοί και βασικά εδώ στην Ελλάδα ειναι όλοι ψευτο-emo αφού είναι όλοι τους μέσα στην τρελή χαρά!Αν και εγώ ακούω λίγο emo μουσική τους μισώ όλους αυτούς.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -NaFsIkAaAa- στις 17-02-2008 17:28 ]


    alex8
    23.02.2008, 16:59
    παιδια εγω τους emo δεν τους πολυγουσταρω, παρολο που ακουω την μουσικη τους. Αλλα ειλικρινα τωρα αν ημουνα πραγματικος emo θα τριγυρνουσα στους δρόμους με ενα οπλοπολυβολο και θα καθαριζα ολους αυτους τους imposters. δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να βλεπεις την ιδεολογια σου να θυσιαζετε και να γινετε σκονη στο ονομα της μοδας απο κακομαθημενους 15χρονους τελειος αναισθητους και αδιαφορους προς το νοημα της...οπα ακουστηκα πολυ emoικος ε? τι να πεις, απλα και η δικη μου ιδεολογια εχει κατακρεουργιθει.....
    marakiasteraki
    24.02.2008, 11:48
    Μια χαρα ειναι τα παιδακια....
    Αν τους παει κιολας αυτο το κουρεματακι,γιατι οχι;;;
    Efklidis
    24.02.2008, 12:36
    Τώρα το έμαθαν και οι Αλβανοί χαχα αλβανος εμοοοοο πολυ φαση. Ρε παιδεια πως γίνετε δλδ να ειναι όλα τα πλουσιόπαιδα εμο??? (στην αρχη δλδ γτ τώρα και η κουτση και κουλη μαρια γίνονται εμο) ΠΩΣΣΣ ???
    Vanna
    24.02.2008, 15:13
    Προσωπικά το θεωρώ ένα κατασκεύασμα της μόδας.
    Η δική μου απορία είναι η εξής: όλοι οι emo τώρα ανακάλυψαν ότι είναι ευαίσθητοι; Τόσο καιρό τι έκαναν; Δεν ξυπνάς μια μέρα και λες "Α! Ο κόσμος είναι χάλια! Θα τα βάψω μαύρα!". Έχω βαρεθεί να βλέπω αντίγραφα στους δρόμους. Έχω βαρεθεί να βλέπω την προσωπική έκφραση να χάνεται κάτω από τόνους μαύρου μολυβιού και ίδιων συνδυασμών ρούχων.