ελληνική μουσική
    517 online   ·  210.842 μέλη
    catwalk014
    17.09.2007, 00:57
    Οι λογοι που καποιος ξεκινα αυτην την αποδεδειγμενα κακη και βλαβερη συνηθεια διαφερουν και εχουν να κανουν καθαρα με τον χαρακτηρα του ανθρωπου...περιεργια,μαγκια,φοβος χαρακτηρισμου ή απορριψη απο παρεα,επιδειξη,κακη ψυχολογια κ.α.
    Καποιοι καταφεραν να κοψουν το καπνισμα ενω ηταν χρονιοι καπνιστες και βρηκαν την υγεια τους,οπως λενε....αλλοι δινουν ορκο οτι το τσιγαρο πια κομμενο,αλλα δυστηχως πολυ ευκολα τον καταπατουν.Σε αυτους ανηκω κι εγω..απειχα απο αυτη την συνηθεια για 2 μηνες αλλα εκτοτε δεν ξαναπηρα ορκο να το κοψω...
    Και οπως καποιοι λενε"το τσιγαρο ειναι το μονο που καιγεται για εμας και εμεις πεθαινουμε για αυτο"(αμοιβαια τα αισθηματα!)

    "εχω διαβασει πολλα για το καπνισμα και αποφασισα να κοψω το...διαβασμα!!!!"
    Crocodile
    17.09.2007, 02:59
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 16-09-2007 στις 03:30 έγραψε...

    ναι αμέ

    Κακως, πολυ κακως
    delta66
    17.09.2007, 03:46
    16 Φεβρουαριου 2007.
    Μια μεγαλη μερα για μενα.
    Εκοψα το καπνισμα και απο τοτε εχει αλλαξει η ζωη μου.
    Δεν πιστευα οτι θα τα καταφερω, το ειχα προσπαθησει και αλλες 2 φορες και αντεξα απο 1 εβδομαδα μονο.
    Αυτη τη φορα πηρα αυτοκολλητα νικοτινης και δεν με επιανε το συνδρομο της στερησης οπως τις προηγουμενης φορες,
    Πανευκολο.
    Ουτε που το σκεφτομαι σημερα παρολο που βρισκομαι (λογο εργασιας) μεσα σε καπνιζοντες, δεν με επιρεαζουν καθολου.
    Ο πρωτος μηνας ηταν να περασει.
    Ευχομαι σε οσους καπνιζουν ακομη να το κοψουν τοσο ευκολα οσο και εγω.

    Υ.Γ καπνιζα 20 χρονια φανατικα δεν μπορουσα να λειτουργησω χωρις να καπνιζω.
    Ο σημαντικοτερος λογος που ηθελα να το κοψω ηταν η ΕΞΑΡΤΗΣΗ.
    οπως λεει και ενας φιλος πιο πανω αλλοι 2 σημαντικοι λογοι να το κοψει καποιος ειναι η ΒΡΩΜΑ(δεν καταλαβαινα πριν, ποσο πολυ βρωμαει ο καπνιστης), η ΥΓΕΙΑ φυσικα και η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ (μπορει να εξοικονομισεις 100-200 Ε το μηνα)

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΧΕΔΙΑΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ.
    punkster
    17.09.2007, 10:56
    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 17-09-2007 στις 03:46 έγραψε...

    16 Φεβρουαριου 2007.
    Μια μεγαλη μερα για μενα.
    Εκοψα το καπνισμα και απο τοτε εχει αλλαξει η ζωη μου.
    Δεν πιστευα οτι θα τα καταφερω, το ειχα προσπαθησει και αλλες 2 φορες και αντεξα απο 1 εβδομαδα μονο.
    Αυτη τη φορα πηρα αυτοκολλητα νικοτινης και δεν με επιανε το συνδρομο της στερησης οπως τις προηγουμενης φορες,
    Πανευκολο.
    Ουτε που το σκεφτομαι σημερα παρολο που βρισκομαι (λογο εργασιας) μεσα σε καπνιζοντες, δεν με επιρεαζουν καθολου.
    Ο πρωτος μηνας ηταν να περασει.
    Ευχομαι σε οσους καπνιζουν ακομη να το κοψουν τοσο ευκολα οσο και εγω.

    Υ.Γ καπνιζα 20 χρονια φανατικα δεν μπορουσα να λειτουργησω χωρις να καπνιζω.
    Ο σημαντικοτερος λογος που ηθελα να το κοψω ηταν η ΕΞΑΡΤΗΣΗ.
    οπως λεει και ενας φιλος πιο πανω αλλοι 2 σημαντικοι λογοι να το κοψει καποιος ειναι η ΒΡΩΜΑ(δεν καταλαβαινα πριν, ποσο πολυ βρωμαει ο καπνιστης), η ΥΓΕΙΑ φυσικα και η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ (μπορει να εξοικονομισεις 100-200 Ε το μηνα)

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΧΕΔΙΑΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ.



    Τωρα εδω θα επρεπε να μπει καποια φατσουλα που να χειροκραταει αλλα επειδη απ οτι βλεπω δεν υπαρχει, τσακω μια μπυριτσα!!!

    Conspiratus
    17.09.2007, 12:57
    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 17-09-2007 στις 03:46 έγραψε...

    16 Φεβρουαριου 2007.
    Μια μεγαλη μερα για μενα.
    Εκοψα το καπνισμα και απο τοτε εχει αλλαξει η ζωη μου.
    Δεν πιστευα οτι θα τα καταφερω, το ειχα προσπαθησει και αλλες 2 φορες και αντεξα απο 1 εβδομαδα μονο.
    Αυτη τη φορα πηρα αυτοκολλητα νικοτινης και δεν με επιανε το συνδρομο της στερησης οπως τις προηγουμενης φορες,
    Πανευκολο.
    Ουτε που το σκεφτομαι σημερα παρολο που βρισκομαι (λογο εργασιας) μεσα σε καπνιζοντες, δεν με επιρεαζουν καθολου.
    Ο πρωτος μηνας ηταν να περασει.
    Ευχομαι σε οσους καπνιζουν ακομη να το κοψουν τοσο ευκολα οσο και εγω.

    Υ.Γ καπνιζα 20 χρονια φανατικα δεν μπορουσα να λειτουργησω χωρις να καπνιζω.
    Ο σημαντικοτερος λογος που ηθελα να το κοψω ηταν η ΕΞΑΡΤΗΣΗ.
    οπως λεει και ενας φιλος πιο πανω αλλοι 2 σημαντικοι λογοι να το κοψει καποιος ειναι η ΒΡΩΜΑ(δεν καταλαβαινα πριν, ποσο πολυ βρωμαει ο καπνιστης), η ΥΓΕΙΑ φυσικα και η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ (μπορει να εξοικονομισεις 100-200 Ε το μηνα)

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΧΕΔΙΑΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ.



    Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοο....
    Συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Παντα τετοιαααααα!!!!!

    deathminor88
    17.09.2007, 13:17
    Pianw ton eauto mou na kapnizei se clubs, h me parea, alla mia fora sto toso...? Den nomizw omws oti to kanw gia mostra h tpt tetoio...
    hara16
    17.09.2007, 16:52
    Ναι,καπνιζω..Μν με βρισετε..Το ξερω οτι ειμαι πολυ μικρη..το ειχα κοψει για 5 μηνες,αλλα ολοι στην παρεα μου καπνηζουν κ ετσι επειχηρησα να ξανακανω ενα για την παρεα και κατεληξα να καπνηζω συστηματικα...προσπαθω να το κοψω,αλλα τιποτα δν γινεται...Ειναι πολυ εθιστηκο το τσιγαρο και οσοι δν καπνηζετε μν το δοκιμασετε!!!Πιο παλια το μισουσα κ απο τοτε π το δοκιμασα εγινε συνηθεια...Βεβαια εχω κλεισει 1 χρονο ακριβως και πιστευω πως υπαρχουν πιθανοτητες να μπορεσω να το κοψω...
    punkster
    17.09.2007, 17:02
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 17-09-2007 στις 13:17 έγραψε...

    Pianw ton eauto mou na kapnizei se clubs, h me parea, alla mia fora sto toso...? Den nomizw omws oti to kanw gia mostra h tpt tetoio...



    Και τοτε γιατι το κανεις???
    Angelofdeath1990
    17.09.2007, 17:20
    egw kapnizw alla den 8elw na to kopso mou aresei....to 8elw san an8rwpos kai oxi giati mou to pernane alloi....einai mia skato sunh8eia alla mou aresei opws kai to poto...
    afhste to kserw 8a pe8anw nwris alla kai poios den pe8ane... gia mena einai kai amuntiko sta narkwtika den 8elw oute na akouw thn leksh lew kalutera na kapnizw pio polu para na parw narkwtika....Ara gia mena paei to zoume gia na kapnizoume....LOLto kserw eimai ELEOS peste to....
    deathminor88
    17.09.2007, 17:22
    Ma dn kapnizw...! Olo to kalokairi dn eixa kapnisei ka8olou, kai mia mera mou thn edwse kai ekana ena paketo, thn allh kamia 7ara strifta, kai thn paraallh kanena. Dn mporw na e8istw se auto... To parapanw paradeigma ginetai kamia 10ria fores ton xrono, kai nomizw oti to kanw giati ekeinh th stigmh m aresei h idea tou na kapnizw... PAranoia e???
    fanis_diathesopoulos_
    17.09.2007, 19:42
    δεν καπνιζω δεν καπνισα ποτε, απο πείσμα στην ανόητη μόδα της αυτοκαταστροφής...
    delta66
    17.09.2007, 22:50
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 17-09-2007 στις 10:56 έγραψε...
    Τωρα εδω θα επρεπε να μπει καποια φατσουλα που να χειροκραταει αλλα επειδη απ οτι βλεπω δεν υπαρχει, τσακω μια μπυριτσα!!!





    Μια μπυρα στο 4 απο μενα.
    Και αφιερωμενο το "Ροζ Βρακακι" απο τα "Χαμενα Κορμια". ΟΛΕ

    neerie
    18.09.2007, 12:10
    Με πάθος! Είμαι παθητική καπνίστρια βλέπετε...

    Βασικά καπνίζω χωρίς να ξοδεύομαι και χωρίς να παιδεύομαι να στρίψω τσιγάρο...
    Χωρίς να πρέπει να το κρατώ στα χέρια μου, χωρίς να κιτρινίζουν τα δάκτυλα και τα δόντια μου, χωρίς να βρωμάει η ανάσα μου και χωρίς το σύνδρομο στέρησης όταν αργήσω να πάρω τη δόση μου.

    Τι καλύτερο; Αν εξαιρέσει φυσικά κανείς τον καπνό στα πνευμόνια μου εδώ και τόσα χρόνια, στα ρούχα, στα μαλλιά μου κάθε φορά που βγαίνω έξω...

    Και δε μπορώ να διαμαρτυρηθώ επειδή κι οι καπνιστές έχουν δικαιώματα.

    Φταίω εγώ όμως, που κυκλοφορώ σε χώρους με καπνιστές.


    punkster
    18.09.2007, 13:12
    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 17-09-2007 στις 22:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 17-09-2007 στις 10:56 έγραψε...
    Τωρα εδω θα επρεπε να μπει καποια φατσουλα που να χειροκραταει αλλα επειδη απ οτι βλεπω δεν υπαρχει, τσακω μια μπυριτσα!!!





    Μια μπυρα στο 4 απο μενα.
    Και αφιερωμενο το "Ροζ Βρακακι" απο τα "Χαμενα Κορμια". ΟΛΕ





    santourman
    18.09.2007, 13:35
    Παράθεση:

    Το μέλος neerie στις 18-09-2007 στις 12:10 έγραψε...

    Με πάθος! Είμαι παθητική καπνίστρια βλέπετε...





    Νικολέτα άστα αυτά! Δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές. Μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές
    Peace18
    18.09.2007, 16:12
    Όλη μου η ζωή συνενοχη και πώς γουστάρω,
    Τα ποιό μεγάλα ψέμματα στα πιο αθώα βλέμματα!
    Όλη μου η ζωή συνενοχή και πώς γουστάρω κάτι απογεύματα,
    με καφέ και τσιγάρο!................

    Apataggelos
    18.09.2007, 17:25
    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 15-09-2007 στις 22:01 έγραψε...

    Το τσιγάρο είναι ανίατη ασθένεια! Για πιο λόγο αποφασίσατε να αρχίσετε το κάπνισμα; Έχετε προσπαθήσει ποτέ να το κόψετε; Τι είναι εκείνο που σας κάνει να θέλετε να καπνίσετε;



    Δεν είναι και τόσο ''ανίατο'' τελικά....ναι, καπνίζω. Άρχισα σχετικά μεγάλος, 22 χρονών, και έχω προσπαθήσει να το κόψω μια φορά, χωρίς επιτυχία (αλλά και χωρίς ιδιαίτερο ζήλο μπορώ να πω....)

    Καπνίζω απλά γιατί μου αρέσει. Λάθος από επιλογή δηλαδή... όπως και τα περισσότερα!


    Zefuros
    18.09.2007, 17:43
    Δυστυχως ναι. Ασχημη συνηθεια. Να δω πως θα το κοψω
    tolaruba
    22.09.2007, 00:44
    Το θεωρω ασκημη και βλαβερη συνηθεια.Προσωπικα ας πουμε οχι!
    Βεβαια εξαρταται απο το τι Πουρο,πιπα,τσιγαρο,μαυρο?
    sakisarabatzis
    22.09.2007, 10:54
    Ειδικα με οσους ασχολουνται με τη φωνητική μουσικη και πνευστα απαραίτητο ειναι να μην καπνιζουν και γενικα το κάπινισμα θεωρείται βλαβερο για την υγεία.