ελληνική μουσική
    786 online   ·  210.833 μέλη

    Τι ζητάει μια γυναίκα..?

    neerie
    23.09.2007, 02:00
    Σοβαρά τώρα, θα πω εν συντομία τα εξής (και απευθύνομαι σε αυτούς που δε θέλουν απλά να περάσουν μια βραδιά με κάποιαν, αυτοί ξέρουν τι πρέπει να κάνουν και τι/που να ψάξουν):

    Στην αρχική προσέγγιση του ένας άντρας πρέπει:
    1. Να είναι ο εαυτός του (εννοείται, αν θέλαμε θεατρίνο θα συχνάζαμε στα καμαρίνια των θεάτρων)
    2. Να είναι σοβαρός-πνευματώδης-χαριτωμένος (φοβερός συνδυασμός, αν βρείτε κάποιον στείλτε μου τον)
    3. Nα μην πιστεύει ότι είναι God's gift to women (κι αυτόν στείλτε μου τον)
    4. Να μη μιλά συνέχεια για τον εαυτό του και να (δείχνει ότι) ακούει με ενδιαφέρον αυτά που λέει η γυναίκα (εδώ μπορεί να παίξει θέατρο αλλά για λίγο διότι μερικά λεπτά μετά το καταλαβαίνουμε)
    5. Να είναι δυναμικός χωρίς να την ισοπεδώσει με τις δηλώσεις του, να της πει για τον εαυτό του αλλά να αφήσει και λίγο μυστήριο στον αέρα, να είναι ευγενικός και εκδηλωτικός αλλά με μέτρο (εδώ μιλάμε για τη διατήρηση κάποιας ισορροπίας, όσοι αθλητές σπεύσατε)
    6. Να είναι ενδιαφέρον, να βρει κοινό έδαφος για συζήτηση (και το περί ανέμων και υδάτων καλό είναι, αλλά τουλάχιστον πιάστε μια θάλασσα-ύδωρ ως θέμα από κοινού - αν την ξέρει την κοπέλα από πριν, ας μάθει 2-3 πράγματα για τη ζωή της, τα ενδιαφέροντα της). Προσοχή: 2-3 μόνο, δεν είπαμε να της βάλει κοριούς).
    7. Να ξέρει τι θέλει από τη ζωή του και είναι ξεκάθαρος για τις προθέσεις του (έστω, στο τρίτο, τέταρτο ραντεβού κί όχι ένα μήνα μετά )
    8. Να μην είναι άξεστος, θρασύς, εγωιστής, σεξιστής, ξερόλας, νυσταγμένος, χωρίς περιεχόμενο, ρηχός, αδύναμος, χωρίς πρωτοβουλία, επιβλητικός, κατακριτικός, κολλητσίδα, αλαζόνας, τσιγγούνης, κτητικός, βαρετός... (ουφ, έχει κί άλλα ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ αλλά δε μου έρχονται τώρα)
    9. Να είναι γοητευτικός και λίγο φευγάτος, να την αφήσει να θέλει κι άλλα με το τέλος της βραδιάς...

    Αυτά τα λίγα γενικά στις 1.30 το πρωί κι άμα θέλετε επανέρχομαι (εννοείται ότι η κάθε γυναίκα ζητάει διαφορετικά πράγματα, αλλά θέλει ψάξιμο πέραν του ενός ραντεβού)






    να με θυμάσαι όταν ξυπνάς, στην προσευχή σου, σε ότι ωραίο αγαπάς, στην ύπαρξή σου...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : neerie στις 23-09-2007 10:42 ]


    Termite
    23.09.2007, 08:52
    Η αλήθεια ειναι neerie οτι με αυτά που είπες έδωσες μια κατατοπιστικότατη απάντηση...

    Μήπως ομως, λέω μήπως...ειναι πολλά;
    neerie
    23.09.2007, 11:08


    Είναι... Διαλέγεις και παίρνεις, ότι δε θες το αφήνεις. Άντε, για να βοηθήσω, δώστε προτεραιότητα στο 1,2,3,4,5,6,7,8,9


    seras
    23.09.2007, 14:34
    Τι ζητάει μια γυναίκα ε???Μόνο οι γυναίκες ξέρουν..η δική μου άποψη είναι πως...ζητάει το ακριβώς αντίθετο απο αυτό που εμείς μπορούμε να δώσουμε!!!!Ότι και αν είναι αυτο!!!ΧΑΧΑ!!Εγώ πάντως δεν βγάζω άκρη χωρίς όμως αυτό να σημαίνει οτι ρίχνω ευθήνες στις γυναίκες..για να μην παρεξηγηθώ..
    Tren
    23.09.2007, 15:34
    Παράθεση:

    Το μέλος oneirofermenos στις 22-09-2007 στις 05:11 έγραψε...


    Είναι ένα ερώτημα που με απασχολεί καιρό...
    Πως προσεγγίζεις μια γυναίκα..?
    Το πηγαίνεις μαλακά- μαλακά και σε θεωρεί ντροπαλό(ή κάτι χειρότερο με 3α )...
    Το πηγαίνεις "βουρ στο ψητό" και σε θεωρεί άξεστο, ασυγκράτητο κτλ...
    Από άποψη φλερτ σε μία καφετέρια μέχρι συνάντηση σε μια βραδιά ποίησης...
    Γιατί μου έχουν τύχει και τα ύο και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο...

    Σίγουρα είναι θέμα αντίληψης και χαρακτήρα κάθε γυναίκας, αλλά... μπερδεύομαι.
    Είχαμε μια συζήτηση με μια παρέα και πόσταρα το θέμα...
    Όποιος θέλει μπορεί να εκφράσει τη γνώμη του και ιδίως γυναίκες...
    Ευχαριστώ...





    Θα ειμαι συγκεκριμενη σ'αυτο που σε απασχολει δινοντας ενα παραδειγμα που ισως βοηθησει λιγο.

    Ο καλυτερος τροπος για να προσεγγισεις μια γυναικα ειναι να το κανεις ωριμα και διακριτικα.
    Οταν βλεπεις καπου μια γυναικα που σου αρεσει και νιωθεις πως θα θελες να την γνωρισεις καλυτερα θα πρεπει να εχεις επιγνωση του χωρου και του χρονου.Πολλοι αντρες ειναι τοσο ατσαλοι στις προσεγγισεις τους καθως επιδιωκουν να ανοιξουν κουβεντα και γινονται πιεστικοι,πραγμα που ενεργοποιει τον αμυντικο γυναικειο μηχανισμο και μας κανει σκροφες.Για αρχη ενα παιχνιδι με τα ματια ειναι οτι πρεπει.Κατοπιν αφου δεις οτι υπαρχει αντιστοιχη ανταποκριση ,διακριτικα επιδιωκεις την κατ'ιδιαν συναντηση.Σε ενα μερος οπου μια γυναικα εχει βγει με παρεα για να διασκεδασει(βαλε στη σκεψη σου οτι η παρεα μπορει να αποτελειται απο κολλητες της,μπορει απο συναδελφους της,μπορει απο συγγενεις,μπορει απο ανταγωνιστες,μπορει απο πρωην που επιδιωκουν επανασυνδεσεις..διαφοροι λογοι δηλαδη που μπορει να την κανουν επιφυλακτικη στο να ανοιξει κουβεντα με εναν αγνωστο θαυμαστη)δεν ειναι σοφο να πεσεις με τα μουτρα.
    Μια καλη συμβουλη (αλλα θελει κοτσια)ειναι να την πλησιασεις με ανεση σαν να ειναι καποια παλια γνωστη σου,να προτεινεις το χερι σου αρπαζοντας το δικο της πριν προλαβει να αντιδρασει και σκυβοντας στο αυτι της να πεις (πρεπει να εισαι πολυ γρηγορος,σαφης και συγκεκριμενος)κατι του στυλ..εννοειται κοπλιμεντο.."Με συγχωρεις αν σε φερνω σε δυσκολη θεση,αλλα μου ειναι αδυνατον να παρω τα ματια μου απο πανω σου και δεν θα συγχωρουσα ποτε τον εαυτο μου αν δεν μαθαινα το ονομα σου.Αυτο ειναι το τηλεφωνο μου(μια καρτα οπου υπαρχουν καθαρα το ονομα σου και το τηλεφωνο σου ειναι σαφως καλυτερη απο ενα χιλιοτσαλακωμενο δυσαναγνωστο χαρτακι και απο το να ξελαρυγγιαστεις μεσα στο αυτι της φωναζοντας νουμερα..),κανε μου μια αναπαντητη οσο ειμαστε στον ιδιο χωρο για να εχω κι εγω το δικο σου και να κοιμηθω χαμογελαστος.Σου ευχομαι καλη συνεχεια στην διασκεδαση σου με την παρεα σου)και φευγεις!Και οταν λεμε φευγεις εννοουμαι απομακρυνεσαι αρκετα.Αν σου κανει κληση σημαινει πως ενδιαφερεται κι ειναι μια καλη αρχη .Αν οχι ,δεν υπαρχει περιπτωση να σε παρει ουτε μια στο εκκατομυριο οποτε πας γι αλλα.

    Γενικα τωρα,σε οτι αφορα τις γυναικες καθε γυναικα ζητα διαφορετικα πραγματα και δεν μπορουμε να τις βαζουμε ολες σε ενα σακι.Απο μονες τους καθοριζουν το ειδος της σχεσης που θελουν στην πορεια και περνουν το μυνημα τους,ειτε προκειται για καθαρα σεξουαλικη σχεση ειτε για κατι πιο ουσιωδες.

    Αυτα και καλη συνεχεια!


    alex3
    23.09.2007, 16:30
    Αχ, ρε παιδιά...!! Ωραία όλα αυτά που λέτε...Και μετά, έρχεται η ζωή και τα διορθώνει όλα...
    matthias16
    23.09.2007, 17:02
    Το παρακατω κειμενο μου ειχε ερθει σε e-mail και πιστευω κολλαει πολυ στο παρον θεμα

    "When a GIRL is quiet ... millions of things are running in her mind.
    When a GIRL is not arguing ... she is thinking deeply.
    When a GIRL looks at u with eyes full of questions ... she is wondering
    how long you will be around.
    When a GIRL answers " I'm fine " after a few seconds ... she is not at all fine.
    When a GIRL stares at you ... she is wondering why you are lying.
    When a GIRL lays on your chest ... she is wishing for you to be hers forever.
    When a GIRL says " I love you " ... she means it.
    When a GIRL says " I miss you " ... no one in this world can miss
    you more than that.
    Life only comes around once make sure u spend it with the right
    person
    ....
    Find a guy ... who calls you beautiful instead of hot. who calls you
    back when you hang up on him. who will stay awake just to watch you
    sleep.
    Wait for the guy who ... kisses your forehead.
    Who wants to show you off to the world when you are in your sweats.
    Who holds your hand in front of his friends.
    Who is constantly reminding you of how much he cares about you and
    how
    lucky he is to have you.
    Who turns to his friends and says, " That's her!! " "




    Debauchee
    23.09.2007, 17:28
    Ήταν μια νύχτα του Αυγούστου στην Αμοργό. Η τελευταία νύχτα των διακοπών μας. Το κορίτσι μου κι εγώ αφού τελειώσαμε ένα καραφάκι στο μπαλκόνι, αισθανθήκαμε ότι ενώ εμείς βλέπαμε το ηλιοβασίλεμα με τρυφερές αγκαλιές (καθότι και το ρακόμελο...), εμάς μας έβλεπε η γειτονιά, γι' αυτό και πήγαμε να συνεχίσουμε στο κρεβάτι μας...

    Είχε αρχίσει να ομορφαίνει πολύ η ατμόσφαιρα, όταν εκείνη μου είπε:
    -"Δεν έχω διάθεση! Θα 'θελα μόνο να με κρατήσεις για λίγο στην αγκαλιά σου να μου μιλήσεις γλυκά κι ύστερα να κοιμηθώ".
    -"ΕΕΕΕΕΕ;;;" είπα εγώ "Τι λες τώρα;"
    Και τότε αυτή μου είπε τα λόγια που τρομάζουν ότι θ' ακούσουν όλοι οι άντρες του πλανήτη, την ώρα που εξωτερικεύουν την ερωτική τους διάθεση:

    -"Οι συναισθηματικές μου ανάγκες ως γυναίκα φαίνεται ότι δεν είναι αρκετές για να ικανοποιήσουν τις φυσικές σου ανάγκες ως άντρα."

    Κι όταν γύρισα και την κοίταξα με δυο τεράστια ερωτηματικά για μάτια, συνέχισε:

    -"Δεν μπορείς να μ' αγαπάς γι' αυτό που είμαι κι όχι γι' αυτό που μπορώ να κάνω για σένα στο κρεβάτι;"...

    Αποφάσισα ότι το μόνο που μου απέμενε ήταν ο ύπνος. Την επόμενη μέρα πήραμε το καράβι της επιστροφής. Ομολογώ ότι η ατμόσφαιρα ήταν λίγο βαριά... Φτάσαμε στο σπίτι και η πρώτη μου δουλειά ήταν να τηλεφωνήσω στο γραφείο για να εξασφαλίσω άλλες δυο μέρες άδειας...
    -"Έτσι για προσορμογή...", τους είπα.

    Ξέρετε πόσο σκληρό είναι να πηγαίνεις κατευθείαν από το νησί στο γραφείο... Στην πραγματικότητα όμως δεν πήγα στη δουλειά για ένα έχω λίγο ακόμη χρόνο να μείνω μαζί της. Βγήκαμε βόλτα για καφέ, φάγαμε κι ένα υπέροχο μεσημεριανό στο αγαπημένο της Κινέζικο και μετά πήγαμε για ψώνια στα μαγαζιά. Μπήκαμε σ' ένα μεγάλο πολυκατάστημα. Τριγύριζα μαζί της ενώ δοκίμαζε διάφορα πολύ ακριβά φορέματα. Δεν μπορούσε ν' αποφασίσει ποιο να πάρει.

    "Πάρτα όλα", της είπα και χάρηκε. Ήθελε καινούρια παπούτσια και της είπα να πάρει ένα ζευγάρι για κάθε φόρεμα που είχε αγοράσει και ενθουσιάστηκε. Μετά πήγαμε σ' ένα κοσμηματοπωλείο και πραγματικά συγκινήθηκε μ' ένα ζευγάρι διαμαντένια σκουλαρίκια. Συγκινήθηκε ακόμη περισσότερο όταν της είπα να τα πάρει. Σκέφτηκε προφανώς να με δοκιμάσει γιατί μου ζήτησε και παπούτσια του τένις, ενώ από τένις δεν έχει ιδέα. Προφανώς το βλέμμα μου της απάντησε, γιατί γύρισε και μου είπε:
    -"Εντάξει, αγάπη μου, εντάξει".

    Καθώς κρατούσε στην αγκαλιά της τα φορέματα, τα παπούτσια και τα σκουλαρίκια, είχε φουντώσει από χαρά κι ενθουσιασμό και το πρόσωπό της ήταν γεμάτο χαμόγελο και φλόγα, θαρρείς και κόντευε στην σεξουαλική ολοκλήρωση. Με κοίταξε στα μάτια και μου είπε:
    -"Νομίζω ότι τελειώσαμε, καρδιά μου. Ας πάμε στο ταμείο... "

    Ήμουν εκτός εαυτού, όταν της είπα:
    "Όχι, γλυκιά μου, δεν έχω διάθεση."

    Το πρόσωπό της άσπρισε και το στόμα της έμεινε ανοιχτό μ' ένα τεράστιο «ΤΙΙΙΙΙΙ;;;"
    Και τότε είπα:
    "Θέλω απλώς να κρατήσεις αυτά τα πράγματα για λίγο. Οι οικονομικές μου ανάγκες ως άντρα δεν είναι δυνατό να καλύψουν τις αγοραστικές σου ανάγκες ως γυναίκα"...
    Και τη στιγμή που φαινόταν έτοιμη να με σκοτώσει, συμπλήρωσα:
    "Γιατί δεν μπορείς να μ' αγαπάς γι' αυτό που είμαι κι όχι για αυτά που μπορώ να σου αγοράσω;"
    Debauchee
    23.09.2007, 17:31
    Παράθεση:

    Το μέλος neerie στις 23-09-2007 στις 02:00 έγραψε...

    Σοβαρά τώρα, θα πω εν συντομία τα εξής (και απευθύνομαι σε αυτούς που δε θέλουν απλά να περάσουν μια βραδιά με κάποιαν, αυτοί ξέρουν τι πρέπει να κάνουν και τι/που να ψάξουν):

    Στην αρχική προσέγγιση του ένας άντρας πρέπει:
    1. Να είναι ο εαυτός του (εννοείται, αν θέλαμε θεατρίνο θα συχνάζαμε στα καμαρίνια των θεάτρων)
    2. Να είναι σοβαρός-πνευματώδης-χαριτωμένος (φοβερός συνδυασμός, αν βρείτε κάποιον στείλτε μου τον)
    3. Nα μην πιστεύει ότι είναι God's gift to women (κι αυτόν στείλτε μου τον)
    4. Να μη μιλά συνέχεια για τον εαυτό του και να (δείχνει ότι) ακούει με ενδιαφέρον αυτά που λέει η γυναίκα (εδώ μπορεί να παίξει θέατρο αλλά για λίγο διότι μερικά λεπτά μετά το καταλαβαίνουμε)
    5. Να είναι δυναμικός χωρίς να την ισοπεδώσει με τις δηλώσεις του, να της πει για τον εαυτό του αλλά να αφήσει και λίγο μυστήριο στον αέρα, να είναι ευγενικός και εκδηλωτικός αλλά με μέτρο (εδώ μιλάμε για τη διατήρηση κάποιας ισορροπίας, όσοι αθλητές σπεύσατε)
    6. Να είναι ενδιαφέρον, να βρει κοινό έδαφος για συζήτηση (και το περί ανέμων και υδάτων καλό είναι, αλλά τουλάχιστον πιάστε μια θάλασσα-ύδωρ ως θέμα από κοινού - αν την ξέρει την κοπέλα από πριν, ας μάθει 2-3 πράγματα για τη ζωή της, τα ενδιαφέροντα της). Προσοχή: 2-3 μόνο, δεν είπαμε να της βάλει κοριούς).
    7. Να ξέρει τι θέλει από τη ζωή του και είναι ξεκάθαρος για τις προθέσεις του (έστω, στο τρίτο, τέταρτο ραντεβού κί όχι ένα μήνα μετά )
    8. Να μην είναι άξεστος, θρασύς, εγωιστής, σεξιστής, ξερόλας, νυσταγμένος, χωρίς περιεχόμενο, ρηχός, αδύναμος, χωρίς πρωτοβουλία, επιβλητικός, κατακριτικός, κολλητσίδα, αλαζόνας, τσιγγούνης, κτητικός, βαρετός... (ουφ, έχει κί άλλα ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ αλλά δε μου έρχονται τώρα)
    9. Να είναι γοητευτικός και λίγο φευγάτος, να την αφήσει να θέλει κι άλλα με το τέλος της βραδιάς...

    Αυτά τα λίγα γενικά στις 1.30 το πρωί κι άμα θέλετε επανέρχομαι (εννοείται ότι η κάθε γυναίκα ζητάει διαφορετικά πράγματα, αλλά θέλει ψάξιμο πέραν του ενός ραντεβού)






    να με θυμάσαι όταν ξυπνάς, στην προσευχή σου, σε ότι ωραίο αγαπάς, στην ύπαρξή σου...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : neerie στις 23-09-2007 10:42 ]




    χμ.............
    στους αντρες μπορεις να τα συνοψισεις σε ενα ζευγαρι ωραια βυ@@α
    matthias16
    23.09.2007, 17:52
    Παράθεση:

    Το μέλος Debauchee στις 23-09-2007 στις 17:28 έγραψε...

    Ήταν μια νύχτα του Αυγούστου στην Αμοργό. Η τελευταία νύχτα των διακοπών μας. Το κορίτσι μου κι εγώ αφού τελειώσαμε ένα καραφάκι στο μπαλκόνι, αισθανθήκαμε ότι ενώ εμείς βλέπαμε το ηλιοβασίλεμα με τρυφερές αγκαλιές (καθότι και το ρακόμελο...), εμάς μας έβλεπε η γειτονιά, γι' αυτό και πήγαμε να συνεχίσουμε στο κρεβάτι μας...

    Είχε αρχίσει να ομορφαίνει πολύ η ατμόσφαιρα, όταν εκείνη μου είπε:
    -"Δεν έχω διάθεση! Θα 'θελα μόνο να με κρατήσεις για λίγο στην αγκαλιά σου να μου μιλήσεις γλυκά κι ύστερα να κοιμηθώ".
    -"ΕΕΕΕΕΕ;;;" είπα εγώ "Τι λες τώρα;"
    Και τότε αυτή μου είπε τα λόγια που τρομάζουν ότι θ' ακούσουν όλοι οι άντρες του πλανήτη, την ώρα που εξωτερικεύουν την ερωτική τους διάθεση:

    -"Οι συναισθηματικές μου ανάγκες ως γυναίκα φαίνεται ότι δεν είναι αρκετές για να ικανοποιήσουν τις φυσικές σου ανάγκες ως άντρα."

    Κι όταν γύρισα και την κοίταξα με δυο τεράστια ερωτηματικά για μάτια, συνέχισε:

    -"Δεν μπορείς να μ' αγαπάς γι' αυτό που είμαι κι όχι γι' αυτό που μπορώ να κάνω για σένα στο κρεβάτι;"...

    Αποφάσισα ότι το μόνο που μου απέμενε ήταν ο ύπνος. Την επόμενη μέρα πήραμε το καράβι της επιστροφής. Ομολογώ ότι η ατμόσφαιρα ήταν λίγο βαριά... Φτάσαμε στο σπίτι και η πρώτη μου δουλειά ήταν να τηλεφωνήσω στο γραφείο για να εξασφαλίσω άλλες δυο μέρες άδειας...
    -"Έτσι για προσορμογή...", τους είπα.

    Ξέρετε πόσο σκληρό είναι να πηγαίνεις κατευθείαν από το νησί στο γραφείο... Στην πραγματικότητα όμως δεν πήγα στη δουλειά για ένα έχω λίγο ακόμη χρόνο να μείνω μαζί της. Βγήκαμε βόλτα για καφέ, φάγαμε κι ένα υπέροχο μεσημεριανό στο αγαπημένο της Κινέζικο και μετά πήγαμε για ψώνια στα μαγαζιά. Μπήκαμε σ' ένα μεγάλο πολυκατάστημα. Τριγύριζα μαζί της ενώ δοκίμαζε διάφορα πολύ ακριβά φορέματα. Δεν μπορούσε ν' αποφασίσει ποιο να πάρει.

    "Πάρτα όλα", της είπα και χάρηκε. Ήθελε καινούρια παπούτσια και της είπα να πάρει ένα ζευγάρι για κάθε φόρεμα που είχε αγοράσει και ενθουσιάστηκε. Μετά πήγαμε σ' ένα κοσμηματοπωλείο και πραγματικά συγκινήθηκε μ' ένα ζευγάρι διαμαντένια σκουλαρίκια. Συγκινήθηκε ακόμη περισσότερο όταν της είπα να τα πάρει. Σκέφτηκε προφανώς να με δοκιμάσει γιατί μου ζήτησε και παπούτσια του τένις, ενώ από τένις δεν έχει ιδέα. Προφανώς το βλέμμα μου της απάντησε, γιατί γύρισε και μου είπε:
    -"Εντάξει, αγάπη μου, εντάξει".

    Καθώς κρατούσε στην αγκαλιά της τα φορέματα, τα παπούτσια και τα σκουλαρίκια, είχε φουντώσει από χαρά κι ενθουσιασμό και το πρόσωπό της ήταν γεμάτο χαμόγελο και φλόγα, θαρρείς και κόντευε στην σεξουαλική ολοκλήρωση. Με κοίταξε στα μάτια και μου είπε:
    -"Νομίζω ότι τελειώσαμε, καρδιά μου. Ας πάμε στο ταμείο... "

    Ήμουν εκτός εαυτού, όταν της είπα:
    "Όχι, γλυκιά μου, δεν έχω διάθεση."

    Το πρόσωπό της άσπρισε και το στόμα της έμεινε ανοιχτό μ' ένα τεράστιο «ΤΙΙΙΙΙΙ;;;"
    Και τότε είπα:
    "Θέλω απλώς να κρατήσεις αυτά τα πράγματα για λίγο. Οι οικονομικές μου ανάγκες ως άντρα δεν είναι δυνατό να καλύψουν τις αγοραστικές σου ανάγκες ως γυναίκα"...
    Και τη στιγμή που φαινόταν έτοιμη να με σκοτώσει, συμπλήρωσα:
    "Γιατί δεν μπορείς να μ' αγαπάς γι' αυτό που είμαι κι όχι για αυτά που μπορώ να σου αγοράσω;"





    ery
    23.09.2007, 21:30
    Find a guy ... who calls you beautiful instead of hot. who calls you
    back when you hang up on him. who will stay awake just to watch you
    sleep.
    Wait for the guy who ... kisses your forehead.
    Who wants to show you off to the world when you are in your sweats.
    Who holds your hand in front of his friends.
    Who is constantly reminding you of how much he cares about you and
    how
    lucky he is to have you.
    Who turns to his friends and says, " That's her!! "

    Υπαρχει???
    sea_like_eyes
    23.09.2007, 21:44
    Παράθεση:

    Το μέλος neerie στις 23-09-2007 στις 02:00 έγραψε...

    Σοβαρά τώρα, θα πω εν συντομία τα εξής (και απευθύνομαι σε αυτούς που δε θέλουν απλά να περάσουν μια βραδιά με κάποιαν, αυτοί ξέρουν τι πρέπει να κάνουν και τι/που να ψάξουν):

    Στην αρχική προσέγγιση του ένας άντρας πρέπει:
    1. Να είναι ο εαυτός του (εννοείται, αν θέλαμε θεατρίνο θα συχνάζαμε στα καμαρίνια των θεάτρων)
    2. Να είναι σοβαρός-πνευματώδης-χαριτωμένος (φοβερός συνδυασμός, αν βρείτε κάποιον στείλτε μου τον)
    3. Nα μην πιστεύει ότι είναι God's gift to women (κι αυτόν στείλτε μου τον)
    4. Να μη μιλά συνέχεια για τον εαυτό του και να (δείχνει ότι) ακούει με ενδιαφέρον αυτά που λέει η γυναίκα (εδώ μπορεί να παίξει θέατρο αλλά για λίγο διότι μερικά λεπτά μετά το καταλαβαίνουμε)
    5. Να είναι δυναμικός χωρίς να την ισοπεδώσει με τις δηλώσεις του, να της πει για τον εαυτό του αλλά να αφήσει και λίγο μυστήριο στον αέρα, να είναι ευγενικός και εκδηλωτικός αλλά με μέτρο (εδώ μιλάμε για τη διατήρηση κάποιας ισορροπίας, όσοι αθλητές σπεύσατε)
    6. Να είναι ενδιαφέρον, να βρει κοινό έδαφος για συζήτηση (και το περί ανέμων και υδάτων καλό είναι, αλλά τουλάχιστον πιάστε μια θάλασσα-ύδωρ ως θέμα από κοινού - αν την ξέρει την κοπέλα από πριν, ας μάθει 2-3 πράγματα για τη ζωή της, τα ενδιαφέροντα της). Προσοχή: 2-3 μόνο, δεν είπαμε να της βάλει κοριούς).
    7. Να ξέρει τι θέλει από τη ζωή του και είναι ξεκάθαρος για τις προθέσεις του (έστω, στο τρίτο, τέταρτο ραντεβού κί όχι ένα μήνα μετά )
    8. Να μην είναι άξεστος, θρασύς, εγωιστής, σεξιστής, ξερόλας, νυσταγμένος, χωρίς περιεχόμενο, ρηχός, αδύναμος, χωρίς πρωτοβουλία, επιβλητικός, κατακριτικός, κολλητσίδα, αλαζόνας, τσιγγούνης, κτητικός, βαρετός... (ουφ, έχει κί άλλα ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ αλλά δε μου έρχονται τώρα)
    9. Να είναι γοητευτικός και λίγο φευγάτος, να την αφήσει να θέλει κι άλλα με το τέλος της βραδιάς...

    Αυτά τα λίγα γενικά στις 1.30 το πρωί κι άμα θέλετε επανέρχομαι (εννοείται ότι η κάθε γυναίκα ζητάει διαφορετικά πράγματα, αλλά θέλει ψάξιμο πέραν του ενός ραντεβού)






    να με θυμάσαι όταν ξυπνάς, στην προσευχή σου, σε ότι ωραίο αγαπάς, στην ύπαρξή σου...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : neerie στις 23-09-2007 10:42 ]






    Δεν πεφτεις για υπνο καλυτερα....σε δικαιολογώ λόγο της κούρασης της μέρας …

    Κι επαναλαμβανω . . . πολλες φορες κανει η γυναικα το πρωτο βημα . . . εκεί να δεις ατάκα και πρωτοτυπία . . .
    matthias16
    23.09.2007, 22:43
    Παράθεση:

    Το μέλος ery στις 23-09-2007 στις 21:30 έγραψε...

    Find a guy ... who calls you beautiful instead of hot. who calls you
    back when you hang up on him. who will stay awake just to watch you
    sleep.
    Wait for the guy who ... kisses your forehead.
    Who wants to show you off to the world when you are in your sweats.
    Who holds your hand in front of his friends.
    Who is constantly reminding you of how much he cares about you and
    how
    lucky he is to have you.
    Who turns to his friends and says, " That's her!! "

    Υπαρχει???




    lookylouk
    24.09.2007, 01:28
    Κατ' αρχήν δε ζητάνε όλες οι γυναίκες τα ίδια πράγματα. Τυχαίνει πολλές φορές σεσυζητήσεις με φίλες μου, την ίδια αντρική συμπεριφορά, η μια να τη βρει αποδεκτή, ή γλυκιά και η άλλη να την απορρίψει ως απαίσια.

    Σε γενικές γραμμές πάντως θα μπορούσα να τα συνοψίσω στα εξής:

    Αγάπη
    Κατανόηση
    Σεβασμός

    Νομίζω οτι λίγο ή πολύ είναι αυτά που ζητάει ένας άνθρωπος που θέλει μία ουσιαστική ώριμη σχέση. Οχι μόνο οι γυναίκες.
    neerie
    24.09.2007, 01:36
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 23-09-2007 στις 21:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος neerie στις 23-09-2007 στις 02:00 έγραψε...

    Σοβαρά τώρα, θα πω εν συντομία τα εξής (και απευθύνομαι σε αυτούς που δε θέλουν απλά να περάσουν μια βραδιά με κάποιαν, αυτοί ξέρουν τι πρέπει να κάνουν και τι/που να ψάξουν):

    Στην αρχική προσέγγιση του ένας άντρας πρέπει:
    1. Να είναι ο εαυτός του (εννοείται, αν θέλαμε θεατρίνο θα συχνάζαμε στα καμαρίνια των θεάτρων)
    2. Να είναι σοβαρός-πνευματώδης-χαριτωμένος (φοβερός συνδυασμός, αν βρείτε κάποιον στείλτε μου τον)
    3. Nα μην πιστεύει ότι είναι God's gift to women (κι αυτόν στείλτε μου τον)
    4. Να μη μιλά συνέχεια για τον εαυτό του και να (δείχνει ότι) ακούει με ενδιαφέρον αυτά που λέει η γυναίκα (εδώ μπορεί να παίξει θέατρο αλλά για λίγο διότι μερικά λεπτά μετά το καταλαβαίνουμε)
    5. Να είναι δυναμικός χωρίς να την ισοπεδώσει με τις δηλώσεις του, να της πει για τον εαυτό του αλλά να αφήσει και λίγο μυστήριο στον αέρα, να είναι ευγενικός και εκδηλωτικός αλλά με μέτρο (εδώ μιλάμε για τη διατήρηση κάποιας ισορροπίας, όσοι αθλητές σπεύσατε)
    6. Να είναι ενδιαφέρον, να βρει κοινό έδαφος για συζήτηση (και το περί ανέμων και υδάτων καλό είναι, αλλά τουλάχιστον πιάστε μια θάλασσα-ύδωρ ως θέμα από κοινού - αν την ξέρει την κοπέλα από πριν, ας μάθει 2-3 πράγματα για τη ζωή της, τα ενδιαφέροντα της). Προσοχή: 2-3 μόνο, δεν είπαμε να της βάλει κοριούς).
    7. Να ξέρει τι θέλει από τη ζωή του και είναι ξεκάθαρος για τις προθέσεις του (έστω, στο τρίτο, τέταρτο ραντεβού κί όχι ένα μήνα μετά )
    8. Να μην είναι άξεστος, θρασύς, εγωιστής, σεξιστής, ξερόλας, νυσταγμένος, χωρίς περιεχόμενο, ρηχός, αδύναμος, χωρίς πρωτοβουλία, επιβλητικός, κατακριτικός, κολλητσίδα, αλαζόνας, τσιγγούνης, κτητικός, βαρετός... (ουφ, έχει κί άλλα ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ αλλά δε μου έρχονται τώρα)
    9. Να είναι γοητευτικός και λίγο φευγάτος, να την αφήσει να θέλει κι άλλα με το τέλος της βραδιάς...

    Αυτά τα λίγα γενικά στις 1.30 το πρωί κι άμα θέλετε επανέρχομαι (εννοείται ότι η κάθε γυναίκα ζητάει διαφορετικά πράγματα, αλλά θέλει ψάξιμο πέραν του ενός ραντεβού)






    να με θυμάσαι όταν ξυπνάς, στην προσευχή σου, σε ότι ωραίο αγαπάς, στην ύπαρξή σου...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : neerie στις 23-09-2007 10:42 ]






    Δεν πεφτεις για υπνο καλυτερα....σε δικαιολογώ λόγο της κούρασης της μέρας …

    Κι επαναλαμβανω . . . πολλες φορες κανει η γυναικα το πρωτο βημα . . . εκεί να δεις ατάκα και πρωτοτυπία . . .




    Σας έβαλα δύσκολα ε? Κοίτα, το παν είναι πρώτη εντύπωση διότι αυτή θα εξασφαλίσει ή όχι ένα δεύτερο ραντεβού (αν είσαι τυχερός κερδίζεις 2η ευκαιρία χωρίς καλή πρώτη εντύπωση).

    Είπα να βοηθήσω παραθέτοντας μερικά χαρακτηριστικά που μας "ρίχνουν" (εμένα τουλάχιστον).

    Όσο για το πρώτο βήμα που μπορεί να κάνει η γυναίκα, είμαι περίεργη να δω κάποια παραδείγματα που έχεις υπόψη...

    Και τώρα πάω για ύπνο (είμαι κι υπάκουο παιδί).

    Καλό μας βράδυ


    oneirofermenos
    24.09.2007, 01:45
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 22-09-2007 στις 15:42 έγραψε...

    Μπορειτε απλα εσεις οι αντρες...να μην λετε αλλα και αλλα να εννοειτε...
    ή να μη αλλαζετε γνωμη καθε τρεις και λιγο...

    Και το σπουδαιοτερο να εχετε τα κοτσια να ξεκαθαρισετε μια κατασταση και να μην το αποφευγετε οπως ο διαολος το λιβανι?????

    Ε,μπορειτε??????????????????????







    ---
    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΤΕ...μουχαχαχαχαχαχαχα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 22-09-2007 15:43 ]






    Έχεις δίκιο σε αυτό που λες Conspiratus...
    Αλλά όπως κάθε γυναίκα έχει τον χαρακτήρα της, νομίζω ότι το ίδιο ισχύει και για κάθε άνδρα. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι...
    Νομίζω..?
    kerkinezos
    24.09.2007, 12:52
    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 23-09-2007 στις 16:30 έγραψε...

    Αχ, ρε παιδιά...!! Ωραία όλα αυτά που λέτε...Και μετά, έρχεται η ζωή και τα διορθώνει όλα...




    Brokenchord
    24.09.2007, 14:45
    Παράθεση:

    Το μέλος kopontole στις 23-09-2007 στις 16:16 έγραψε...

    Επειδή τη γυναίκα δεν μπορείς να την πιάσεις πουθενά πρέπει πάντα να είσαι έτοιμος για όλα. Λέει θέλει και σε κλάσματα του δευτερολέπτου αποφασίζει ότι δεν θέλει. Ο μόνος τρόπος να της κεντρίσεις το ενδιαφέρον είναι να την εκπλήσεις συνέχεια. Φυσικά με αγνές και απολύτως σταθερές προθέσεις αγάπης. Μπροστά στην αληθινή αγάπη όλες λυγίζουν αλλά να προσέχεις να είναι πραγματικές οι προθέσεις σου. Πάντα η γυναίκα έχει μια διαίσθηση και καταλαβαίνει το ψέμα. Έχοντας συνιθίσει σε ψέματα κάποιες φορές απορρίπτει τα αγνά και αληθινά λόγια αγάπης με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να χτυπάει το κεφάλι της στον τείχο. Έτσι κάνει τώρα η δικιά μου και δεν μπορώ πλέον να επιστρέψω γιατί απλά έχω εξαντλήσει κάθε προσπάθεια. Έχω πνίξει κάθε ίχνος εγωϊσμού αλλά πλέον δεν έχω το κουράγιο να την πλησιάσω πια.
    Εσείς οι γυναίκες γλυκιά μου neeri πάντα τα θέλετε όλα 1,2,3,4,5,6,7,8,9 και δεν συμβιβάζεστε σε αγνά λόγια αγάπης με αποτέλεσμα να χάνετε ανθρώπους που έχουν αγνές προθέσεις από ασήμαντα αίτια.
    Το ερωτικό παιχνίδι που παίζουν όλες είναι το αίτιο ενός απαράδεκτου φαινομένου που οδηγεί πολλές φορές τις ίδιες σε καταστάσεις θλίψης γιατί περιμένουν εκείνον που δεν έρχεται και διώχνουν εκείνον που θα τις οδηγήσει στην ευτυχία. Θαμπώνονται όλες στα ωραία λόγια και όταν τις λες την ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ.




    Κάππος έτσι πληγώθηκα και εγώ
    Σε ένα μεγάλο ποσοστό γυναικών αυτό ακριβώς συμβαίνει αλλά επίσης και σε εμάς τους άντρες.
    Τελικά πρέπει να ερωτεύομαι λάθος ανθρώπους
    kostaeri1
    24.09.2007, 16:10
    Debauchee πολύ γέλιο η ιστορια σου.... αν ειναι πραγματική πρέπει να έφαγε τρελό άκυρο η κοπελιά!!!
    Jimy
    24.09.2007, 19:30
    Την ηρεμία της