ελληνική μουσική
    660 online   ·  210.833 μέλη

    Είναι καλό που πάω σε δάσκαλο του Δήμου για να μάθω κιθάρα;

    winlowoo
    24.09.2007, 21:54
    DEN XERW AN KANW KALA ALLA PAW KAI MATHENW KITHARA SE ENAN DASKALO POU EINAI STON DIMO . MIPOS KANW VLAKIA (GIA ARXEI MOU EVALE NA MATHW TIN KLIMAKA TIS KITHARAS KALO EINAI AUTO ?????)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : beatlus στις 24-09-2007 22:09 ]


    delta66
    25.09.2007, 05:51
    Don't be sorry.
    Το καλο ειναι οτι σου αρεσει η μουσικη και αρχισες να ασχολεισαι σοβαρα.
    Η κλιμακες ειναι πολυ σημαντικο θεμα και πρεπει να τις μαθεις.
    Καλη συνεχεια.
    Φιλικα Σπυρος Δελτα
    anastasiastavroulaki
    25.09.2007, 08:53
    Το γεγονός ότι είναι καθηγητής στο Δήμο δεν σημαίνει ότι δεν είναι πολύ καλός δάσκαλος!

    Το αν είναι καλός ή όχι θα φάνει σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα και μην ξεχνάς ότι δεν αρκεί ένας δάσκαλος να είναι καλός αλλά να υπάρχει και χημεία ματαξύ σας. 'Ετσι θα έχεις και εσύ περισσότερη όρεξη για να μάθεις.

    Όλοι ξεκινήσαμε να μαθαίνουμε κάποιο όργανο με τις κλίμακες! Ρώτησε πιανίστες πνευστούς, όποιον θέλεις. (εκτός από κρουστούς!)

    Οι κλίμακες είναι το Α και το Ω.

    (ελπίζω να μην είσαι από εκείνους που μόλις ξεκινήσουν να μαθαίνουν κάποιο όργανο περιμένουν να παίζουν πολλά και δύσκολα κομμάτια και μάλιστα τέλεια, γιατί σε διαβεβαιώ θα απογοητευτείς και δεν θα φταίει ο δάσκαλος για αυτό)
    Angelofdeath1990
    25.09.2007, 14:04
    etsi akribws kai egw eixa kanei auto to la8os kai parathsa thn ki8ara enw o ka8hghths mou elege oti ama sunexiza 8a ekana 8aumata den ton eixa akousei kai twra pou to exw dei edw kai 2 xronia oti ontws me douleia pou ekana monos mou eftasa kapou ikanopoihtika twra den exw xron o gia na asxolh8w kai h plaka htan oti eixa ena apo tous arketa kalous k8hgthtes hlektrikhs sthn 8essalonikh ton Keratsopoulo ton Giorgo opoios ton kserei.....polu kalos ka8hghths kai paizei me tous Full House an den kanw la8os...
    odis13
    25.09.2007, 15:04
    Πάντως εγώ που πάω στο ωδείο του Δήμου Καλαμαριάς έχουμε καταπληκτικούς καθηγητές.
    Πχ,αυτός που μου κάνει ηλεκτρική

    Εδώ
    winlowoo
    25.09.2007, 16:20
    exw kanei mexri twra tessera mathimata kai mou aresei para poli kai o daskalos kalos mou fenete . aplos epidei kapia paidia pou pigenan paliotera ston dimo kai meta se odio lene oti o daskalos mou einai xalias egw pali den to pisteuw . SAS EUXARISTW PARA POLI MOU DOSATE THAROS NA SINEXISW
    renabill
    25.09.2007, 20:46
    Αν εισαι εσυ καλά δε σε νοιάζει η γνώμη των άλλων.Γιατί απλά μπορεί να μην ταιριάζαν με τον καθηγητή οι απαιτήσεις των μαθητών. Αυτό συμβαίνει στο σχολείο και στη σχολή μου. Άτομα που θεωρώ εξαιρετικά δεν τα θεωρούν καλά και το αντίθετο.
    XeniaRodo
    26.09.2007, 16:10
    Ξέρω δάσκαλο που διδάσκει σε δήμο και παράλληλα σε πολύ γνωστό και ακριβό ωδείο της Αθήνας...
    winlowoo
    27.09.2007, 14:16
    pios einai ??????
    mmmsss
    27.09.2007, 21:27
    Φυσικα κι ειναι καλο. Τι δηλαδη, επειδη ειναι στον δημο, σημαινει οτι δεν ειναι κι καλος; Μην το παιρνεις ετσι, αν γουσταρεις και σ'αρεσει που πας σε αυτον μην κολας σε τετοια θεματα!


    rompa
    29.09.2007, 01:33
    Παράθεση:
    Το γεγονός ότι είναι καθηγητής στο Δήμο δεν σημαίνει ότι δεν είναι πολύ καλός δάσκαλος!


    Ακριβώς αυτό θα έλεγα και εγώ
    jacamar
    29.09.2007, 21:06
    Και εγώ έτσι ξέκινησα κιθάρα από τον δήμο. Αργότερα πήγα στό ωδείο ακολουθώντας τον ίδιο δάσκαλο όμως δεν ήταν και πολύ καλή ιδέα καθώς έμαθα να έχω λάθος στάση στο αριστερό μου χέρι που αργότερα μου πήρε πολύ κόπο και χρόνο για να φτιάξω.
    Το καλύτερο για μένα είναι να αλλάζεις δασκάλους και να μην έχεις συνεχεισ τον ίδιο γιατί ο καθένας θα έχει κάτι αν σου μάθει...ξεκίνα λοιπον απο εκει και αργότερα βλέπεις...!