ελληνική μουσική
    540 online   ·  210.840 μέλη

    Πιστεύετε στις νεράιδες;;;

    esta
    30.09.2007, 12:45
    Νεράιδα
    Μουσική/Στίχοι: Μάλαμας Σωκράτης/Καφετζοπούλου Πηγή

    Εγώ πατάω στον ουρανό, βαδίζω στον ωκεανό
    Πάνω στο κύμα περπατώ, εσένα σαν κοιτώ

    Είσαι νεράιδα της αυγής, η πιο όμορφη όλης της γης
    Μ' ένα χαμόγελο μπορείς, τα θαύματα να πεις

    Εγώ φουντώνω στο χιονιά, βγάζω φωτιές στην παγωνιά
    Άνοιξη έχει η καρδιά, εσένα σαν κοιτά

    Είσαι νεράιδα...

    ...να και κάτι από την πραγματική νεράιδα του μουσικού μας παραδείσου...την Πηγή..
    johnny8
    30.09.2007, 15:38
    Παράθεση:

    Το μέλος aggenml στις 27-09-2007 στις 18:46 έγραψε...

    Αντιστρέφω την ερρώτηση.
    Πιστεύεται στα παραμύθια;
    Χρειάζεται καμιά φορά να παίρνει κανείς δύναμη από κάποιο παραμύθι αλλά όταν αυτή η δύναμη βασίζεται σε ψέμα είναι ψευτικη δύναμη όσο και οι Νεράϊδες. Νεραϊδες υπάρχουν άπειρες και είναι πανέμορφες αλλά είναι ανάμεσά μας κάποιες γλυκιές και ευαίσθητες ψυχούλες.

    ναι ναι λιγη χρυσοσκονη δεν εβλαψε ποτε κανεναν.
    discogirl
    30.09.2007, 23:47

    Stroumfita456
    01.10.2007, 08:56
    Παράθεση:

    Το μέλος johnny8 στις 30-09-2007 στις 15:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος aggenml στις 27-09-2007 στις 18:46 έγραψε...

    Αντιστρέφω την ερρώτηση.
    Πιστεύεται στα παραμύθια;
    Χρειάζεται καμιά φορά να παίρνει κανείς δύναμη από κάποιο παραμύθι αλλά όταν αυτή η δύναμη βασίζεται σε ψέμα είναι ψευτικη δύναμη όσο και οι Νεράϊδες. Νεραϊδες υπάρχουν άπειρες και είναι πανέμορφες αλλά είναι ανάμεσά μας κάποιες γλυκιές και ευαίσθητες ψυχούλες.

    ναι ναι λιγη χρυσοσκονη δεν εβλαψε ποτε κανεναν.


    Πιστεύω οσο μπορει ενας ανθρωπος να τα πιστέψει....Πως όμως μπορω να πάρω δύναμη απο την Χιονάτη ή την Τοσοδούλα...μην τρελαθούμε κιολας...
    johhny8 ναι παντα χειαζομαστε λίγη χρυσόσκονη αλλα με μετρο γιατι δεν ειναι ωραιο να ζουμε μεσα σε ενα παραμυθι....μπορει η πραγματικοτητα να ειναι μερικες φορες χαλια αλλα ειναι καλυτερη απο το παραμυθιαζεσαι....και να ζεισ στον κοσμο σου...!!!
    stroumfakigate7
    01.10.2007, 09:19
    ama pisteuo stis neraides?tora pos na apantiso?ama se rotaga ama pisteueis sto kako i to kalo ti tha m eleges?koita mporo na sou po pos tha ithela na iparxoun giati tha itan kati sinarpastiko alla ama den do kati den mporo na sou po pos den iparxoun pantos tha ithela na do kati tetio pou tha espage ta fisiologika katestimena kai tha tous ekane olous na minoun afoni ama exete dei kati tote piteto mou giati exo akousi polla alla pote den mporis na empisteutis kapoion
    johnny8
    01.10.2007, 10:27
    Παράθεση:

    Το μέλος stroumfakigate7 στις 01-10-2007 στις 09:19 έγραψε...

    ama pisteuo stis neraides?tora pos na apantiso?ama se rotaga ama pisteueis sto kako i to kalo ti tha m eleges?koita mporo na sou po pos tha ithela na iparxoun giati tha itan kati sinarpastiko alla ama den do kati den mporo na sou po pos den iparxoun pantos tha ithela na do kati tetio pou tha espage ta fisiologika katestimena kai tha tous ekane olous na minoun afoni ama exete dei kati tote piteto mou giati exo akousi polla alla pote den mporis na empisteutis kapoion

    ουτε το μυαλο σου το χεις δει αλλα πιστευεις πως υπαρχει....
    YrIazz
    01.10.2007, 15:14
    Ενας απο τους αγαπημενους μου καλλιτεχνες ειναι ο Brian Froud...
    Αντικειμενο του ειναι και τα Faeries... αν κ εμενα μου αρεσουν περισσοτερο τα goblinakia ...






    discogirl
    01.10.2007, 23:19
    Φοβερές οι φώτο....Τον έχω ακουστά τον κύριο YzIazz!Όλος αυτός ο κόσμος είναι υπέροχος,αρκεί να τον κατανόεις,σωστά;

    Όσο για τους κακοπροαίρετους:Δεν υποχρέωσα κανέναν ν΄απαντήσει και πιστεύω πως θα ήταν πολύ καλύτερο αν δεν απαντούσαν κιόλας...Είναι δικαίωμα του καθενός να πιστεύει ότι θέλει,λίγη στοιχειώδη ευγένεια και διακριτικότητα δεν έβλαψε ποτέ κανέναν...


    neraidoules
    14.05.2008, 17:58

    λοιπον οι νεραιδες υπαρχουν απλα εμεις δεν τις βλεπουμε... κακος που δεν πιστευτε.οτι δεν φαινεται δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει.

    {#emotions_dlg.yes}


    kamelia8
    14.05.2008, 23:01

    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 25-09-2007 στις 23:17 έγραψε...

    Νεράιδα... Μου ακούγεται τόσο όμορφη αυτή η λέξη κυρίως από τα χείλη αγαπημένων μου τραγουδιστών όταν εμπεριέχεται σε στίχους...
    Ένα όμορφο ψέμα...

     

    Exactly...


    marakiasteraki
    28.05.2008, 21:14

    Φυσικά και πιστεύω!Είναι κάτι το όμορφο και το ελπιδοφόρο ώρες ώρες καθώς και τα θαύματα καθώς δείχνουν ότι δεν είμαστε απροστάτευτοι......


    Oceanborn
    29.05.2008, 01:59

    Νεράιδες! Χα!  Ότι πιο όμορφο! Μα too good to be true! Κρίμα, αλλά...!

    Πάντως όποιος θέλει και ενδιαφέρετε, έχω μια γκάμα απο εικόνες νεράιδων και ξωτικών, μπορώ να στείλω (Τρελαμένη με τα fantasy).

    Να και το avatar ( full):





    επισυναπτόμενα: normal_611_1.jpg 
    evelina-3692
    29.05.2008, 09:29

    ειναι αξιολάτρευτες,αλλα δεν εχω συναντισει καμια για να πιστεψω οτι υπαρχουν!!!


    konvoulis
    25.11.2008, 21:41

    Ναι και οχι.Αλλα δεν ειδα καμια νεραϊδα;


    anastasia-asteroparmeni
    15.02.2010, 16:34
    μα φυσικα και υπαρχουν...εχω δει μια...το καλοκαιρι ειχα παει στιν χαλκιδικη για διακοπες..απεναντι απο το σπιτι που ειχαμε νοικιασει υπηρχε ενα παρκο με πολλα παρα πολλα δεντρα...ενα βραδυ ειχα βγει εξω στο μπακλονι για να απολαυσω αφτην την υπεροχη θεα...και μεσα απο ενα φυλλο πεταχτικε μια..αν και περασε πολυ γρηγορα προλαβα να την δω...ηταν πανεμορφη..αλλα την συνεχεια θα σας την πω αλλη φορα γιατι αφτο το γραμμα εγινε ηδη πολυ μεγαλο...καλο απογευμα...
    Silvermist
    18.02.2010, 17:32

    Φυσικά και υπάρχουν.!!!


    Shapplin
    01.03.2010, 11:51
    Αν δεν πιστεύουμε ποιός θα μας βγάλει από την οικονομική κρίση? Πιστέψτε γιατί χανόμαστε