ελληνική μουσική
    376 online   ·  210.814 μέλη

    Θέλω γνώμη για αυτές τις κιθάρες....

    Angelofdeath1990
    30.09.2007, 15:12
    Skesftomai na agorasw nea ki8ara.....alla 8a 8ela mia custom hdh giati den 8elw na bgalw tous EMG apo thn SG kai na tous metaferw sthn nea mou giati thn exw agaphsei thn SG mou....einai 8eikh....alla 8elw kai mia allh kaluterh me pio kalo ksulo allo design kai hxo.....Exw kollhma me tous EMG magnhtes epeidh einai oi kaluteroi gia to eidos pou paizw...8elw na mou peite gnwmes kai an kserete plhrofories h kapoia links gia to pou 8a tis brw poso kanoun kai an aksizoun ta lefta tous.....



    επισυναπτόμενα: alexi600wh.jpg 
    Angelofdeath1990
    30.09.2007, 15:17
    kai autes






    επισυναπτόμενα: 231.jpg deandavemustainesilver.jpg 
    Angelofdeath1990
    30.09.2007, 15:22
    kai autes tis duo Jackson






    επισυναπτόμενα: JACKSON+SLSMG+BLACK.jpg JacksonRR1TSWBKPNBig.jpg 
    Angelofdeath1990
    30.09.2007, 15:24
    kai auth



    επισυναπτόμενα: jacksl1_tb.jpg 
    Angelofdeath1990
    30.09.2007, 15:25
    San proth epilogh eixa tou Laiho alla twra to ksanaskeftika kai lew na dokimasw kai alla montela.....
    deathminor88
    30.09.2007, 16:22
    Έχοντας στο μυαλό μου μόνο τις παρακάτω κιθάρες θέλω να σε ρωτήσω... 1) Έχεις 6000 ευρώ περίπου που κάνει η custom Ζakk Wylde...? 2) Kαι αν ναί γιατί να μην φτιάξεις μια custom δικιά σου?... Από κεί και πέρα επιλέγω μακράν την soloist...

    ...In sorte diaboli...

    Please visit www.myspace.com/butterflyeffectmelodies

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : deathminor88 στις 30-09-2007 16:25 ]


    ViPeR
    30.09.2007, 19:37
    Οι κιθάρες που έβαλες δεν είναι custom. Εκτός από την Gibson και την τελευταία Jackson. Τώρα ότι και να σου πούμε για τα μοντέλα αυτά θα είναι καθαρά προσωπικές γνώμες. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας να δοκιμάσεις όσο πιο πολλές κιθάρες μπορείς και να πάρεις αυτή που θα σου αρέσει περισσότερο και θα είναι πιο άνετη στο παίξιμο σου. Άντε και καλές ροκιες..
    Angelofdeath1990
    30.09.2007, 21:30
    Na sas pw kati egw dia8etw mexri 1500 euro....8elw h ki8ara na exei panw EMG standard kai epishs 24 tasta kai original Floyd Rose Tremolo....skeftomai na paw se kapoio magazi pou mporeis na ftiakseis dikh sou ki8ara kai na to psaksw to 8ema ti pragma bgazw me 1500 euro....alla den kserw pou mporw na to dw kserete eseis kanena magazi sthn 8ESSALONIKH pou na mporw na ftiaksw monos mou thn ki8ara mou?
    delta66
    01.10.2007, 06:49
    Μεσα σε ολα σκεψου και πως θα τη κουβαλας!!!!
    π.χ μια flying V ή μια παρομοια ξερεις τη θηκη εχει?
    Θα εισαι λες κουβαλας φερετρακι στο δρομο
    εκτος και αν οι κυριοι καταστηματαρχες εχουν και θηκη ωμου για αυτες γιατι ενα μαθητης μου εκανε το λαθος και αγορασε μια Gibson Explorer και ειχε μονο σκληρη θηκη (σαν φερετρακι χαχαχα).
    Angelofdeath1990
    01.10.2007, 13:41
    a oxi re den massaw auto den me endiaferei re su den kollaw ekei...

    twr
    01.10.2007, 20:21
    soloist!!!...
    Brokenchord
    02.10.2007, 13:10
    Παλικάρι άσε τις κιθάρες και κοίτα να περάσεις εκεί που θέλεις. Θα χτυπάς το κεφάλι σου μετά για ένα καλοκαίρι και ίσως για ένα ακόμα χρόνο αν αποφασίσεις να ξαναδώσεις πανελλαδικές! Κάτσε διάβασε τώρα κάθε μέρα και από λίγο. Αν το κάνεις αυτό δεν υπάρχει περιπτώσει να μην περάσεις στην σχολή που γουστάρεις. Και μετά οι δικοί σου θα σου πάρουν κιθάρα 8000 ευρό από την χαρά τους!!! Πω πω σαν να είμαι ο πατέρας σου κάνω δεν θέλω να σε τσατίσω αλλά θέλω πραγματικά να πάρεις ότι τραβά η καρδιά σου φίλε μου!!!
    winlowoo
    14.10.2007, 11:30
    egw tha elega na epernes tou laiho h tin solist alla afou exeis kithara giati na min perimeneis ligo na maseis perisotera leuta mias kai sou aresei to athlima
    johnnyguitar
    14.10.2007, 12:33
    Εγω εχω μια jackson professional και παρολο που δεν ειναι custom ειναι απιθανη.Αμα σου εχει κολλησει να πεταξεις τοσα λεφτα απλως για να λες οτι εχεισ custom κιθαρα,παρε την τελευταια jackson.Να ξερεις ομως,οτι πλεον μπορεις με 2-3000 ευρω στην ελληνικη αγορα,να βρεις κιθαρες με συνεχομενο σωμα-ταστιερα,ανθρακονηματα αντι για βεργα και οσο για τους μαγνητες,ε αμα δε σ`αρεσουν,δωσε και αλλα 100 ευρω να τους αλλαξεις.Θυμισου ομως οτι στην ηλεκτρικη κιθαρα τα πιο συμαντικα ειναι το grip(αν σε βολευει οπως την κρατας) και το τι χρησιμοποιεις για να βγαλεις ηχο(ενισχυτη,πεταλιερα κτλ).Μια καλη ιδεα ειναι να τσεκαρεις τις visier-νομιζω ετσι γραφεται-γαλλικες custom,με δυνατοτητα να παραγγειλεις δικια σου και εναν line6 ενισχυτη.Μπορει να ειναι το μονο καλο στο νακα που αξιζει και τα λεφτα του.
    odis13
    14.10.2007, 14:52
    Παράθεση:

    Το μέλος johnnyguitar στις 14-10-2007 στις 12:33 έγραψε...

    Εγω εχω μια jackson professional και παρολο που δεν ειναι custom ειναι απιθανη.Αμα σου εχει κολλησει να πεταξεις τοσα λεφτα απλως για να λες οτι εχεισ custom κιθαρα,παρε την τελευταια jackson.Να ξερεις ομως,οτι πλεον μπορεις με 2-3000 ευρω στην ελληνικη αγορα,να βρεις κιθαρες με συνεχομενο σωμα-ταστιερα,ανθρακονηματα αντι για βεργα και οσο για τους μαγνητες,ε αμα δε σ`αρεσουν,δωσε και αλλα 100 ευρω να τους αλλαξεις.Θυμισου ομως οτι στην ηλεκτρικη κιθαρα τα πιο συμαντικα ειναι το grip(αν σε βολευει οπως την κρατας) και το τι χρησιμοποιεις για να βγαλεις ηχο(ενισχυτη,πεταλιερα κτλ).Μια καλη ιδεα ειναι να τσεκαρεις τις visier-νομιζω ετσι γραφεται-γαλλικες custom,με δυνατοτητα να παραγγειλεις δικια σου και εναν line6 ενισχυτη.Μπορει να ειναι το μονο καλο στο νακα που αξιζει και τα λεφτα του.




    Vigier
    delta66
    14.10.2007, 20:33
    Διατιθεται και με θηκη ωμου.





    επισυναπτόμενα: funny guitar photo.jpg 
    kostas-5150
    16.10.2007, 06:50
    1#Carvin USA
    Me 1500euro you can buy a full customize Carvin DC 400,neck thru,quilted,24 frets. Koitakse to,tha me thimitheis.
    2#Jackson soloist 2H
    Den mporeis na agoraseis customized Grover Jackson guitar alla h standard soloist einai poly kali,sou milao apo prosopiki empireia.Kapote eixe perasei apo ta xeria mou mia sl1.Exei apisteyto absolute no buzz low action.
    3#(but not least)Peavey HP Flat top
    H teleytaia mou Guitar,tha tin evaza proti alla theleis 24 frets.An oxi,einai kata thn gnomi mou k thn empeiria nou paizontas k asxoloumenos me kithares apo to '92 einai h kalyterh guitar pou agorazeis me kato apo 1500euro.Tromero low action,neck shape,pickups,looks anything.
    Also h Peavey exei k online Custom shop.
    Thats it
    Thanks
    ..and the cradle will Rock
    taiker
    31.10.2007, 15:16
    Hi to all, και απο εμενα, ειμαι καινουριος στο chat. Θα ηθελα την γνωμη σας για τις esp σε σχεση με τις Jackson. γενικα πηγα σε μαγαζια επιδη ενδιαφερομαι να αγορασω ηλεκτρικη, και ειμαι αναμεσα στην ltd ΜΗ 50 και σε καποια Jackson. γενικοτερα ενδιαφερομαι για κιθαρα μεχρι 450 ευρω και η ΜΗ 50 βγαζει τελειο ηχο σε σχεση με τις Jackson-fender της ιδιας κατηγοριας. εσεις τι μου προτεινετε? επισης αν παρω την ltd με τι ενισχυτη να την συνδιασω?

    ΥΓ. επεζα για χρονια κλασικη και τα ειχα παρατησει για ενα διαστημα και εχω ξαναρχησει εδω και εναν χρονο, σασ παρακαλω απαντηστε μου για να ακουσω τισ αναλογες κιθαρες. σας ευχαριστω πολυ οσους μου απαντησετε...

    Τα stats της esp-ltd MH 50


    Construction / bolt-on 25.5''
    Scale/ Agathis
    Body /Maple rosewood
    Neck / Fingerboard/ FR Locking /42mm fr
    Nut Type / Width/ Thin U
    Neck Shape/ Dots
    Inlays / 24 XL
    Frets / None
    Binding/ black nickel
    Hardware/ ESP-LTD
    Tuners / Floyd Rose Licesed
    Bridge Tailpiece / ESP-LH-150 Set
    Pickups / Vol /tone / 3-Way Toggle
    Electronics


    E.N.G. CREW, Noise, E.T.C



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : taiker στις 31-10-2007 15:31 ]


    επισυναπτόμενα: clip_image002.jpg