ελληνική μουσική
    607 online   ·  210.846 μέλη
    Haroulinda
    06.07.2004, 14:40
    Παιδιά θα ήθελα να πώ και εγώ ότι το σάιτ είναι υπέροχο έτσι όπως είναι και η αρχική σελίδα με τα αστέρια είναι φανταστική... Τα αστέραι και το κόκκινο χρυσάνθεμο είναι φανταστικά... Μπράβο σε αυτόν που το σκέφτικε...

    Μπορεί να φαίνετε στην αρχή λίγο βαρυφορτωμένη η σελίδα αλλα πιστεύω καλλήτερα παρά να ανοίγεις παράθυρα και παράθυρα για να βρείς αυτό που θέλεις...

    Εγώ το μόνο σμαιλι που θα ήθελα είναι ένα Thank You ένα που νυστάζει και ένα που κάνει εμετό...

    Κάτι άλλο που ήθελα να προσθέσω είναι γιατί δεν βάζετε και ΜΡ3 να ακούμε κι όλας... Φαντάζομε λόγο έλλειψης χώρου εεε?

    Αυτά όλα είναι τέλεια!


    jorge
    06.07.2004, 16:10
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 06-07-2004 στις 14:40 έγραψε:

    Τα αστέρι και το κόκκινο χρυσάνθεμο είναι φανταστικά...




    Χρυσάνθεμο είναι; Επιτέλους κάποιος μου έλυσε την απορία! Thanks!
    Sofia
    07.07.2004, 00:08
    Sugnwmi pou epembainw, alla ws gewponos tha prepei na pw oti auto den einai xrusanthemo! Mallon gia zermpera mou kanei!

    anzelina
    07.07.2004, 00:34
    Εγω νομίζω οτι είναι ντάλια!!!
    Haroulinda
    07.07.2004, 09:10
    Ναι είναι Κέρπερα... (εμείς το λέμε έτσι) το είπα χρυσάνθεμο κατα λάθος...
    jorge
    07.07.2004, 09:12
    Sofia βοήθησέ μας να λύσουμε το μυστήριο! Είσαι σίγουρη οτι είναι ...ζέρμπερα; Και που φυτρώνει αυτό το λουλούδι; Στην Ελλάδα το συναντάμε;
    MariannaP
    07.07.2004, 10:05
    To μόνο σίγουρο τελικά είναι ότι το λουλούδι είναι κόκκινο!
    Δεν πιστεύω να διαφωνεί κανείς σε αυτό.
    XeniaRodo
    07.07.2004, 10:59
    νταλια δεν ειναι, η ντάλια εχει πιο πολλα φυλλα....

    για τσιτσιμίδα το κοβω.....

    παντως οτι και να ειναι ειναι πειραγμενο και κατακοκκινισμενο στο fotoshop...
    γιατι δε ρωτατε αυτον που το εφτιαξε??

    ως γραφίστας (τρομάρα μου) θα ήθελα το site να ειναι πιο "μουσικο"...
    το λουλουδι ισως δε λεει τιποτα....
    και το κλειδακι του σολ με το πενταγραμμο δε φτανει..... νομιζω

    και τα αστερα μου πεφτουν λιγο βαρια στο κατεβασμα...
    (ολο γκρινια ειμαι.... :) )

    λοιπον σας στελνω χρυσανθεμα φωτο να βγαλετε συμπερασματα...





    επισυναπτόμενα: chrys4.jpg 
    Haroulinda
    07.07.2004, 13:46
    Εντάξη,

    άμα είσαι έτσι το βρήκα! Είναι Ζέρμπερα και μάλιστα ΚΟΚΚΙΝΗ!

    Αν τα καταφέρω θα βάλω και φώτο να δειτε! Διαφορετικά είναι εδώ http://www.anthopoleio.com/bigfoto.asp?foto=zerbera-red.jpg

    Κέρδισα 1- 0 γιατί εγώ το βρήκα!


    XeniaRodo
    07.07.2004, 14:01
    ΣYΓXAPHTHPIA haroulinda!!!!

    κερδισατε!!!!

    δωρο ενα μπουκέτο ZEPMΠEPEΣ!!!
    (ε λοιπον αυτο το φυτο δεν το ήξερα,
    μονο το ζουμπούλι ηξερα απο "Z")
    jorge
    07.07.2004, 14:15
    Μπράβο στην ερευνητική ομάδα του MusicHeaven, το μυστήριο λύθηκε!
    Haroulinda
    07.07.2004, 14:30
    Ευχαριστώ ευχαριστώ παιδιά...



    Περιμένω τις Ζέρμπερες τώρα!


    Sofia
    07.07.2004, 14:57
    Nai Haroulinda, epibebaiwnw ki egw pws einai ontws zermperes! Jorge, oso gia to pou mporeite na tis breite, mono sta anthopwleia (ola exoune , kai se polla xrwmata) 'h se kanena thermokipeio, kathws den uparxei autofues stin Elalda.
    jorge
    07.07.2004, 15:32
    Το επιστημονικό μας δυναμικό έδωσε ρέστα
    Haroulinda
    07.07.2004, 17:40
    Εγώ προτείνω από τώρα και στο εξής το Νεο MusicHeaven! να έχει δική του φυτεία με Ζέρμπερες και μάλιστα μόνο κόκκινες...

    Υπο την επίβλεψη του jorge και τις πολύτιμες συμβουλες στης Σοφίας... Εγώ δεν μπορώ παιδιά θα βλεπω τις ζέρμπερες απο το σαιτ...

    βέβαια...
    Sofia
    07.07.2004, 18:47
    Panta sti diathesi tis pareas tou MusicHeaven
    falimento
    29.07.2004, 16:48
    Μετά λοιπόν τη λύση του μυστηρίου για το λουλούδι που φύεται στον Μουσικό Παράδεισο ήρθε η σειρά να παρατηρήσω κάτι για το site μας..

    Παρατήρησα στις δημοσιεύσεις για τα θεωρητικά μαθήματα και τα μαθήματα για κιθάρα ότι υπάρχει μεγάλη έλλειψη σε υλικό.. Επειδή διδάσκω σε κάποιους φίλους και παιδιά κιθάρα (βασικές έννοιες) έψαξα βεβαίως στο site μας να βρω βοηθήματα κτλ. Όσα υπήρχαν ήταν βεβαίως άξια μελέτης αλλά ήταν μικρά στον αριθμό..

    Όποιος διαθέτει ικανοποιητικές γνώσεις κιθάρας, μουσικής κτλ θα ήταν πολύ χρήσιμος αν οργανωθούμε σωστά να φτιάξουμε πραγματικά μια πλούσια βιβλιοθήκη άντλησης πληροφοριών, γνώσεων και ασκήσεων για την κιθάρα στο Μουσικό μας Παράδεισο..

    Καταθέτω λοιπόν σαν πρώτες σκέψεις:

    1) Να φτιάξουμε μια δομή μαθημάτων που να αρχίζω από το 0. Με αρίθμηση των μαθημάτων, των βαθμών δυσκολίας κτλ
    Δεν λέω ότι θα γίνει από τη μια μέρα στην άλλη, αλλά θα οικοδομηθεί σιγά σιγά..Δηλαδή να αρχίζει από τα πολύ βασικά όπως, πως κρατάμε τη κιθάρα πως διαβάζουμε τις νότες στη ταστιέρα κτλ..


    2)Να υπάρχουν οι κατάλληλες ασκήσεις για εξάσκηση σε κάθε ενότητα.. Το οπτικοακουστικό υλικό θα ήτο τέλειο. Αλλά για αρχή ας βρούμε απλά υλικό.

    3) Ασκήσεις για προχωρημένους κιθαρίστες..

    Νομίζω ότι μια τέτοια προσπάθεια εφόσον αρχίσει μεθοδικά και ασχοληθούν τα κατάλληλα άτομα, το αποτέλεσμα θα είναι ανάλογο και θα έχουμε μια βάση άντλησης πληροφοριών μοναδική..

    XeniaRodo
    01.09.2004, 11:21
    Λοιπόν, ως γραφίστας έχω να σας πω το εξής σημαντικό:
    το MH πάσχει από κρίση εταιρικής ταυτότητας.....

    δηλαδή να σας δώσω να καταλάβετε:
    Eιδα τα μπλουζάκια του MH τα οποία έχουν ενα λογότυπο διαφορετικό από αυτό που βρίσκεται στο πάνω μέρος αυτής της σελίδας. Kαι αν δεν κάνω λάθος ειδα κ μπλουζάκια που METAΞY TOYΣ είχαν διαφορετικο λογότυπο-κάποια έγραφαν M(ζέρμπερα)H, και άλλα ολογραφώς MUSIC HEAVEN. Eπίσης ειχε πάρει το μάτι μου πρόσφατα ένα λινκ στο πάνω μέρος της σελίδας με θέμα το MusicHeaven FESTIVAL, το οποιο ηταν πάλι άσχετο με τα υπόλοιπα.

    Kαλό θα ήταν λοιπόν -και το σωστό- να αποφασίσετε τι απο ολα αυτα θα κρατήσετε. Aν θελετε τη γνώμη μου κρατήστε ένα απο τα λογοτυπα που ειναι στα μπλουζακια. Eίναι καλύτερα απο αυτό στην κορυφή της σελίδας.

    Πρεπεί να καταλάβετε ότι το λογότυπο είναι κάτι πολυ πολυ σημαντικο για μια "επιχείρηση" και επίσηε είναι κάτι που απαγορεύεται να αλλοιώνεται ή να αλλάζει απο εφαρμογή σε εφαρμογή (όσο είναι δυνατόν). Mόνο δείτε τα λογότυπα που υπάρχουν γυρω μας και τις εφαρμογές τους και θα καταλάβετε τι εννοώ.

    Για ότιδήποτε είμαι στη διαθεση σας και αν χρειαστείτε κάποια βοήθεια σε κάτι ευχαρίστως...
    πάντως λάβετε υπόψη σας αυτό που σς ειπα. ειναι σημαντικό...

    jorge
    01.09.2004, 11:46
    Ξένια σημαντικά όσα μας αναφέρεις, μόνο που ...δεν είμαστε εταιρία.

    Κάποια στιγμή βέβαια θέλουμε να κατοχυρώσουμε το λογότυπο, όμως κάτι τέτοιο απαιτεί αρκετά χρήματα. Μήπως ξέρεις περί τούτου; Πόσο κοστίζει δηλαδή η κατοχύρωση ενός λογοτύπου από ιδιώτη (και όχι εταιρία);
    XeniaRodo
    01.09.2004, 12:05
    Tο ξέρω ότι δεν ειστε εταιρια, γι αυτό εβαλα κα ιτη λεξη σε εισαγωγικα...
    Παρολαυτα δε σημαινει οτι πρεπει να ειστε χυμα στο κυμα.

    Λογοτυπο εχουν πλεον ολες οι αξιοπρεπεις.... επιχειρήσεις να το πω? (βλ. Bανδή, Pουβάς, Prince κτλ) Aκομα και τα τυροπιταδικα της γειτονιάς, και έτσι ειναι το σωστό.

    Έχει να κανει με την εικονα σας προς τα εξω, πως να το πω? και οχι με το τι ειστε...

    Oσο αναφορα την κατοχυρωση δεν ξερω τι παιζει ...

    Πρώτα ομως πρεπει να καταληξετε καπου και μετα ολα τα υπολοιπα.