ελληνική μουσική
    691 online   ·  210.848 μέλη

    Πεταλιέρα παραμόρφωσης ήχου για πλήκτρα!!!

    dEpAS
    19.10.2007, 14:22
    Υπάρχει αραγε κανένα πεταλάκι εφφέ για πλήκτρα ωστε να μπορώ να
    κάνω τους ήχους πιό ζωντανούς και δυνατους,(όπως π.χ σε ένα κλαρίνο με οκτάβες και
    λοιπά???)και κυρίως να τους μεταμορφώνω κατευθείαν όπως τους θέλω εγώ??
    noizreduction
    29.10.2007, 23:20
    Φιλε Depas, οποιοδηποτε πεταλι υπαρχει για κιθαρα, ειναι και συμβατο με αρμονια. Να ξερεις μονο πως με εξαριεση ορισμενα πεταλια, το σημα σου θα ειναι μονοφωνικο.

    Απο εκει και περα, ειναι ανησυχητικο να λες πως θελεις να κανεις τους ηχους σου πιο ζωντανους και δυνατους. Αυτο ειναι προβλημα του ιδιου του οργανου που εχεις και οχι καποιου εξωτερικου παραγοντα που επηρρεαζει το σημα σου.

    Στη δικη σου θεση, θα σκεφτομουν εαν αξιζει να επενδυσω σε εξωτερικο εξοπλισμο, οταν ο πυρηνας του υπαρχοντος εξοπλισμου μου, ειναι μετριος και χρειαζεται αναβαθμιση.
    dEpAS
    30.10.2007, 16:14
    Βασικά δν υπάρχει κύριο πρόβλημα ν λέμε την αλήθεια,απλά θέλω να προσφύγω σε αυτή την κατεύθυνση για να κάνω κάποιους απο τους ήχους που έχω ακόμα πιό καλούς και ενισχυμένους....Το όργανο δν έχει κανενος είδους πρόβλημα απλά ψάχνομαι(καταλαβαινεις...)για να χρησιμοποιώ καινούργια πράγματα...

    Ευχαριστώ!!!
    noizreduction
    30.10.2007, 22:47
    Tι οργανο εχεις, εαν επιτρεπεται; Μηπως δεν εχεις φτασει το ιδιο το οργανο στα ακρα του; Μην ξεχνας πως ακομα και το πιο φτηνα αρμονια, εχουν δικες τους μοναδες effect..Επομενως, φανταζομαι πως ο εξοπλισμος σου, θα εχει πολλα ακομα να δωσει, πριν προχωρησεις σε λυσεις εξωτερικου εξοπλισμου
    dEpAS
    01.11.2007, 00:55
    Φιλε οντως το όργανο ειναι αρκετα καλο,εχω το korg TR αλλα δυστυχώς δν μπορώ να βρω ήχους αν και εχω ψάξει απεεγνωσμένα...Και δν εωρώ και σωστό να μπαίνω στο forum και να παρακαλάω,οπότε φίλε μου καταλαβαίνεις πρέπει να βρώ λύσεις....
    noizreduction
    01.11.2007, 11:19
    Αν και δεν ειμαι υπερ των TR ( και γενικα της Korg των τελευταιων 6 χρονων με εξαιρεση την παρουσιαση του φετινου NAMM ), πιστευω πως οντως το οργανο σου ειναι αρκετα δυνατο.
    Θα σου προτεινα να εξαντλησεις τις δυνατοτητες του οργανου σου. Ακομα και η φτηνη του εκδοση ειναι αρκετα αξιοπρεπης για καποιον που θελει να ψαχτει.

    Οσο για ηχους, δεν μπορω να σε βοηθησω μιας και δεν εχω καποιο korg στην κατοχη μου ( και ουτε ελπιζω να αποκτησω ).

    Καλη συνεχεια και ελπιζω να βρεις μια ακρη.
    doltsonidis
    10.02.2008, 01:44
    file ego exo to triton le kai to triton extreme..kai exo na diloso oti gia live ta mixanimata petane..
    vevaia ego eimai poio poly ipologistakias alla se live mporeis na kaneis apisteyta pragmata..

    tora oso gia ta pentalia..mporeis na xrisimopoieis ta pentalia san controlers +- oste na kaneis kolpa..

    distixos to tr opws kai to le exoune 2 master effects kai 1 instert epomenos katalava oti theleis poio polla effe..

    giati den perneis mia exoteriki feta..effector kai na douleveis ola ta effe mazi?