ελληνική μουσική
    629 online   ·  210.826 μέλη

    Ανεκπλήρωτος έρωτας....

    Stroumfita456
    01.11.2007, 20:17
    Πως μπορει ενας έρωτας χωρις ανταπόκριση να πονάει τοσο πολύ??Πως γινεται να ειμαστε κολλημενοι μόνο με αυτο το ατομο και ενω αλλα μας λεει το μυαλο μας δλδ να κοιτάξουμε μπροστα η καρδια δεν αποφασιζει να προχωρησει?
    Brokenchord
    01.11.2007, 21:32
    Χα κάτι μας είπες τώρα και εσύ . Και εγώ την έχω πατήσει έτσι αλλά άκουσα το κλακ !! Και δεν σήκωσα ακόμα το πόδι. Όταν θα το σηκώσω θα γίνει μεγάλο μπαμ!!
    Δεν έχω το κουράγιο να γράψω περισσότερα!!
    Πάντως η καλύτερη γιατριά είναι με το άλλο πόδι που είναι ελεύθερο να πατήσεις άλλη νάρκη ακόμα μεγαλύτερη!!!
    PashalinaMakia
    01.11.2007, 23:02
    Έρωτας?Στρουμφιτάκι πώς σου περνά απ'το μυαλό οτι υπάρχουν τέτοια συναισθήματα?Δεν έχω καιρό που το κατάλαβα και δεν ξέρεις πόσο με έκανε αυτό να αναλογιστώ παλαιότερες σχέσεις μου..Το άσχημο είναι πως κάποια μέρα θα μεγαλώσουμε και κοιτάζοντας πίσω θα δούμε μόνο λανθασμένες επιλογές οι οποίες έγιναν με βάση το"συναίσθημα".Ποιό συναίσθημα?
    tolaruba
    01.11.2007, 23:25
    Η πλακα ξερεις ποια ειναι;;Οτι οσο σε φτυνουν τοσο κολλας εσυ!!
    Οταν δεν εχεις κατι η στη χειροτερη οταν δεν μπορεις να το εχεις τοτε το αναζητας περισσοτερο!
    Αλλα χρειαζεται υπομονη!Μονο αυτο
    Stroumfita456
    02.11.2007, 09:25
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 01-11-2007 στις 23:25 έγραψε...

    Η πλακα ξερεις ποια ειναι;;Οτι οσο σε φτυνουν τοσο κολλας εσυ!!
    Οταν δεν εχεις κατι η στη χειροτερη οταν δεν μπορεις να το εχεις τοτε το αναζητας περισσοτερο!


    Συμφωνω....εχεις απόλυτο δικιο......!!!!!!!πως μπορουμε όμως να το ξεπεράσουμε???υπάρχει τρόπος? (οπως ειπες πρέπει νακάνουμε υπομονή αλλα για ποσο??????)

    Άφησε έξω οτι δεν θες....Κράτα μόνο αυτά που σου αρέσουν...!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Stroumfita456 στις 02-11-2007 09:27 ]


    ydrargyros
    02.11.2007, 11:09
    μόνο ο χρόνος βοηθάει...τίποτα άλλο
    lewis
    02.11.2007, 11:19
    Θα περάσει που θα πάει!!!Θέλει εσωτερική δύναμη και μη σκέφτεσαι τίποτα!!!Σιγά σιγά θα καταλάβεις οτι μπόρα ήταν και πέρασε.Δες το θετικά!!!!!!!Π Α Θ Ω Ν!!!!!!!!!!!!!
    alex3
    02.11.2007, 11:49
    Συνήθως ο "πόνος" του ανεκπλήρωτου έρωτα, αφορά στη βαθιά και ολοκληρωτική απόριψη που στην πραγματικότητα αισθανόμαστε από το πρόσωπο που ερωτευτήκαμε...Είναι όμως προσωπικό ζήτημα, ο άλλος δεν είναι καν εκεί...και ξυπνάς ένα πρωί, ξαφνικά, όπως ακριβώς ερωτεύτηκες, και είσαι...ξεερωτευμένος...και life goes on...
    mariza18
    02.11.2007, 14:03
    Παράθεση:

    Το μέλος ydrargyros στις 02-11-2007 στις 11:09 έγραψε...

    μόνο ο χρόνος βοηθάει...τίποτα άλλο



    +1
    αλλά όπως λέει και το τράγουδο ''ο έρωτας με έρωτα περνάει..''
    πιστεύω ότι το κόλλημα μένει ώσπου να γίνει μία άλλη γνωριμία,ο ενθουσιασμός βοηθά αρκετά ώστε να ξεκολλήσει κάποιος.
    alex3
    02.11.2007, 14:13
    Κι αυτό σωστό...
    Bgre
    04.11.2007, 12:34
    αμα σε φτυνει , αραγε αξιζει να προσπαθεις?βαλε το μυαλο σου να σκεφτει αν αξιζει και μετα πραξε αναλόγως
    xaris-
    04.11.2007, 13:30
    ο πρωτος Ερωτας δεν ξεχνιεται ποτε γτ πολυ απλα ειναι ΠΡΩΤΟΣ........και οι αντιστασεις του οργανισμου δεν λειτουργουν..μετα την 2 ,4,6 σχεσει τα πραγματα ειναι διαφορετικα.
    ekati
    04.11.2007, 16:55
    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 01-11-2007 στις 20:17 έγραψε...

    Πως μπορει ενας έρωτας χωρις ανταπόκριση να πονάει τοσο πολύ??Πως γινεται να ειμαστε κολλημενοι μόνο με αυτο το ατομο και ενω αλλα μας λεει το μυαλο μας δλδ να κοιτάξουμε μπροστα η καρδια δεν αποφασιζει να προχωρησει?

    Στρουμφιτα μου, τα πραγματα ειναι πιο απλα τελικα απ'οτι φανταζεσαι...
    για εναν εγωισμο γινονται ολα...αυτος σε κανει να πονας...αν τελικα ανταποκριθει καποια στιγμη παω στοιχημα πως θα τον "φτυσεις"Απλα πρεπει να δεχτεις πως αυτα συμβαινουν...δεν ειναι υποχρεωτικο επειδη εμεις θελουμε καποιον τρελλα, να αισθανεται κι αυτος το ιδιο...
    Καποια στιγμη θα το σκεφτεσαι και θα γελας, ακου τη μεγαλη..
    ekati
    04.11.2007, 17:00
    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 01-11-2007 στις 23:02 έγραψε...

    Έρωτας?Στρουμφιτάκι πώς σου περνά απ'το μυαλό οτι υπάρχουν τέτοια συναισθήματα?Δεν έχω καιρό που το κατάλαβα και δεν ξέρεις πόσο με έκανε αυτό να αναλογιστώ παλαιότερες σχέσεις μου..Το άσχημο είναι πως κάποια μέρα θα μεγαλώσουμε και κοιτάζοντας πίσω θα δούμε μόνο λανθασμένες επιλογές οι οποίες έγιναν με βάση το"συναίσθημα".Ποιό συναίσθημα?

    Πασχαλινα μου ,τι απαξιωση για τον ερωτα και τα συναισθηματα ειναι αυτη?Ελεος.....εισαι μονο 19....
    despinakontogianni
    04.11.2007, 18:19
    Αυτό είναι ένα θέμα που έχουν ψάξει πολλοί! Μην το ψάχνεις! Δε θα βοηθηθείς και σε τίποτα...
    Stroumfita456
    04.11.2007, 22:15
    Παράθεση:

    Το μέλος ekati στις 04-11-2007 στις 16:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 01-11-2007 στις 20:17 έγραψε...

    Πως μπορει ενας έρωτας χωρις ανταπόκριση να πονάει τοσο πολύ??Πως γινεται να ειμαστε κολλημενοι μόνο με αυτο το ατομο και ενω αλλα μας λεει το μυαλο μας δλδ να κοιτάξουμε μπροστα η καρδια δεν αποφασιζει να προχωρησει?

    Στρουμφιτα μου, τα πραγματα ειναι πιο απλα τελικα απ'οτι φανταζεσαι...
    για εναν εγωισμο γινονται ολα...αυτος σε κανει να πονας...αν τελικα ανταποκριθει καποια στιγμη παω στοιχημα πως θα τον "φτυσεις"Απλα πρεπει να δεχτεις πως αυτα συμβαινουν...δεν ειναι υποχρεωτικο επειδη εμεις θελουμε καποιον τρελλα, να αισθανεται κι αυτος το ιδιο...
    Καποια στιγμη θα το σκεφτεσαι και θα γελας, ακου τη μεγαλη..


    Μαρια μου τωρα που το καλοσκεφτομαι δεν εχεις και αδικο........!!!
    innuendo
    05.11.2007, 00:16
    Aνεκπλήρωτοι έρωτες... απωθημένα ίσως....;
    Ή κάτι πάνω από εμάς...;
    Δε μπορώ να δεχτώ πως όλα είναι θέμα εγωισμού..τόσα ισοπεδωτικά.
    Πονάν οι ανεκπλήρωτοι έρωτες ... και ίσως είναι κι αυτοί που πάντα έχουν μια θέση μέσας μας..
    Panos72
    05.11.2007, 15:20
    Το μυαλό είναι λογική.
    Η καρδιά είναι συναίσθημα.
    Στον ανεκπλήρωτο έρωτα, η λογική κάνει πίσω (όντας εγωίστρια). Το συναίσθημα όμως δεν έχει εγωισμό και επιπλέον, γίνεται πιο έντονο και επιθετικό, όταν αμφισβητείται ή απορίπτεται. Έτσι, ξεκινάει η ΜΗΤΕΡΑ ΤΩΝ ΜΑΧΩΝ (και τη ζω πολύ έντονα τελευταία)...

    ΚΛΙΚ ΕΔΩ


    vicky2
    14.11.2007, 17:55
    Ο ανεκπλήρωτος έρωτας είναι μία πολύ επώδυνη κατάσταση που γίνεται απωθημένο και δεν έχει σχέση με τον εγωϊσμό.Ο εγωϊσμός κινητοποιεί τον ανθρωπο να εξελιχθεί,το αίσθημα του ανεκπλήρωτου αντίθετα μας μπλέκει σ'ένα φαύλο κύκλο αρνητικών συναισθημάτων που στην τελική δημιουργούν μόνο εμπόδια στη δημιουργία μιας πετυχημένης σχέσης.Όταν κάτι μένει ανεκπλήρωτο δεν φθείρεται όσος χρόνος κι αν περάσει γιατί απλά δεν απομυθοποιείται ποτέ.
    LOVEHEART
    24.09.2008, 22:05

    Ποτέ μου δε σε σκέφτηκα χωρίς να νιώσω πόνο, γιατί το ξέρω στη ζωή πως θα ΄σαι σκέψη μόνο....

                                                                                                                      {#emotions_dlg.inlove}ΠΑΘΟΥΣΑ

    LOVE HEART

    24/09/08

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : LOVEHEART στις 24-09-2008 22:09 ]