ελληνική μουσική
    643 online   ·  210.830 μέλη

    Τι θέλω να κάνω οταν μεγαλώσω....(ολες οι ηλικες συμμετεχουν :)

    pol-gt
    05.11.2007, 01:12
    Μόλις πρόσεξα πως δεν είχα καταλάβει πριν το νόημα του ερωτήματος κι έγραψα έτσι, για πράγματα από την παιδική μου ηλικία. Για σήμερα όμως δεν έχω τι να γράψω. Δεν υπάρχει κάτι που να το θέλω. Ίσως να φταίει η ηλικία μου μα κυρίως η ασθένεια μίας πρώιμης γεροντικής ανίας που με πέτυχε. Η μόνη διαφορά της ασθένειας αυτής, είναι πως βρίσκεται μέσα σε οργανισμό νεότερο απ' ότι συνήθως.
    seras
    05.11.2007, 09:48
    Να γυρίζω εδώ και εκεί απο πόλη σε πόλη..χωρίς αρκετά χρήματα απλα να έχω για να περνάω..καποια στιγμή θα το κάνω αλλα δεν ξέρω για πόσο..Σημασία έχει τι θα με κάνει να περνάω καλα..
    Sdmetalhead
    10.11.2007, 00:20
    Ena pragma einai pou thelw pragmatika na teleiwsoun ayta ta dyo martyrika xronia diavasmatos na perasw sto panephstimio kai na yshxasw apo olous kai tote na asxolithw apokleistika me th mousikh kai na paizw kithara se bada ayto mou aresei pragamtika.Xestika kai gia to panepisthmio as to parathsw sth mesh kai as bgazw kai liga xrhmata. to shmantiko einia oti tha eimai parea me alla 3,4 atoma tha paizoume kai tha grafoume mousikh tha kanoume kafriles tha diaskedazoume tha gyrname ton kosmo paizontas metal...To xerw den einai opws ta fantazomai kapoia stigmh tha ginei bareto kai routina kai apla tha to kanoume gia ta xrhmata alla ayto tha arghsei kai mexri tote tha zhsw arketa wraia xronia kai tha to eyxaristithw me olh mou thn psyxh.Wraia einai ola ayta pou grafw makari kapoia stigmh na ginoun pragmatikothta... tha to epidiwxw me kathe tropo! den prokeitai na bgalw to panepistimio, kai meta na kanw mia ilithia douleia zwntas mia koinotyph zwh xwris endiaferon den to dexomai!


    hail to heavy metal
    Spirous
    10.11.2007, 00:25
    Να δημιουργώ...
    Eliza21
    10.11.2007, 00:30
    .........Καλύτερος άνθρωπος.........
    bleedrose
    10.11.2007, 00:38
    Το ποιο τρελό όνειρο, ε;! Λοιπόν,... να βραβευτώ για ταινία μου στο φεστιβάλ κινηματογράφου Θεσσαλονίκης στα 20 (κατά προτίμηση). Βέβαια, και η Δράμα δεν θα με χάλαγε.... μμμ, έχω έναν χρόνο και κάτι για να μεγαλώσω λοιπόν!! χαχα!!

    let life be all or nothing

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bleedrose στις 10-11-2007 00:40 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bleedrose στις 29-11-2007 22:36 ]


    Kerato
    15.11.2007, 12:28
    Να γίνω ξωτικό με μαγικές ικανότητες (απεριόριστες!)
    Morpheus91
    16.11.2007, 13:33
    Θα ήθελα να γίνω άνθρωπος κατ' αρχήν ...

    Κατα τα άλλα ... Θέλω να περάσω Αρχιτεκτονική (για τη μαμά μου ),
    Θελω να πάρω το πτυχίο με καλό βαθμό ( για τον μπαμπά μου ),
    Να γίνω καλός αρχιτέκτονας ( για την μαμά και τον μπαμπά μου και
    το υπολοιπο σο'ι' που έχει φάει κόλλημα ... )
    Να βγάλω έναν καλό βαθμο στα τετράμηνα ( για να ζήσω και να
    εκπληρώσω τά παραπάνω... )


    Βασικά θέλω να ταξιδεύω (με λίγα χρήματα όσα χρειάζομαι ίσα ίσα
    για να μπορώ να ζω ... )
    και καλά να 'μαστε ...
    Αυτά ...
    Theia-Titika
    16.11.2007, 14:13
    Σεναριογράφος...
    theotita
    16.11.2007, 15:38
    Θα αναφέρω το τρελό όνειρο που είχα μικρή γιατί τώρα πια δεν ξέρω τι θέλω για απλά πράγματα πόσο μάλλον να κάνω τρελά όνειρα...

    Λοιπόν, μικρή ήθελα (ετοιμάστε τις ντομάτες...) να γίνω (σκοπεύσατε) αγία ή υπερήρωας (πυυυυυυυυυυυυυυυυυρ!!!)!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    dramerman
    16.11.2007, 16:15
    Το Όνειρο μου από μικρός ήταν να γίνω αρχαιολόγος, τώρα πια έχω περάσει
    στο αριστοτέλειο και σπουδάζω αρχαιολόγος.
    Βλέπω ότι αυτό που ήθελα έγινε πραγματικότητα.
    Μου αρέσουν και τα ντραμς αλά πιο πολύ σαν χόμπι και αφήνω τα πράγματα να έρθουν οπός τα φέρει η μύρα
    xristos_rock
    16.11.2007, 17:11
    Ραδιοφωνικός παραγωγός αλλά μην το πείτε πουθενά...
    gikostas
    16.11.2007, 17:17
    Το μόνο που θα ήθελα είναι κάποια στιγμή να βρώ την τέλεια γυναίκα,να κάνω έναν τέλειο γάμο,2 όμορφα παιδάκια και να περνάμε καλά.Πιστεύω πως αυτός είναι και ο προορισμός μας κατα κάποιον τρόπο.
    cobal
    16.11.2007, 18:21
    Να τα φορτωσω στο κοκορα οταν φτασω τα 40 και να κανω βολτες με το σκαφος μου ολη μερα
    despinakontogianni
    16.11.2007, 22:10
    Θα περάσω στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου και ύστερα θα παίρνω ναρκωτικά ως τα τριάντα μου, μετά θα μπω σε κέντρο απεξάρτησης κι αφού γίνω διάσημο μοντέλο θα πάω στην Κίνα και θα κάνω οικογένεια! Και μετά θα ξυπνήσω!
    Dorothy23
    16.11.2007, 23:04
    οταν τελειωσω τις σπουδες μου (οι οποιες βεβαια αρχισαν πριν απο εναμησι μηνα!) θα ηθελα να εγκατασταθω μονιμα σε ενα πολυ ομορφο και γραφικο νησι του ιονιου, την ιθακη!δεν εχω παει ποτε αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα απο διηγησεις φιλων και συγγενων!ε, και αν δεν καταφερω να μεινω στην ιθακη δεν χαλασε και ο κοσμος!εχω και εναλλακτικη προταση:καποιο χωριο της βορειας ελλαδας!!

    iathen
    17.11.2007, 02:34
    Εκτελέστρια βιολιού.. καταπροτήμηση solo

    Μπα.. δεν το βλέπω, όσο και να το αγαπάω όλλοι μου λένε ότι είναι δύσκολο κλπ κι έτσι κι εγώ φοβάμαι να το ακολουθήσω, γιατι δεν θελω με τιποτα να γίνω καθηγήτρια...

    Με βλέπω να το κρατάω σαν χόμπι και να επιλέξω κάτι με πληροφορική....
    PashalinaMakia
    17.11.2007, 11:55
    Μμμμ ωραίο ερώτημα...Όταν βάλω λοιπόν μυαλό,κι αφού πρώτα έχω χτίσει μια σωστή και κερδοφόρα επαγγελματική πορεία,θα ήθελα να κάνω παιδιά κι οικογένεια γενικά και να ζήσω στην επαρχία...Να έχω τον κήπο μου με οπωροκηπευτικά μου,τις κοτούλες μου..Δεν είναι ωραία αυτά???

    Μες την ψυχή μου βόλτες γυρνάς...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PashalinaMakia στις 17-11-2007 11:58 ]


    lovehim
    29.11.2007, 19:48
    pantws oxi kati suni8ismeno...............
    marakiasteraki
    01.12.2007, 14:29
    Όταν ενηλικιωθώ...θα με ενδιέφερε να γίνω στιχουργός...Να ακούει ευχάριστα ο κόσμος 2-3 τραγούδια δικά μου που να μιλάνε στην καρδούλα τους...