ελληνική μουσική
    458 online   ·  210.845 μέλη

    Καταστήματα που να στέλνουν Ελλάδα;

    Sdmetalhead
    10.11.2007, 19:22
    Ξερει κανεις καποιο σιτε που να στελνει ελλαδα?στα μονα σιτε που ξερω thomann kai musicstore exoun ellhpsh apo jackson rr24 kaι δεν μπορω να βρω κανενα αλλο σιτε για ελλαδα.Τωρα μη μιλησω για τα ελληνικα καταστηματα που παω και τους λεω rr24 και με κοιταζουν λες και ειμαι εξωγηινος ειναι σχετικα καινουρια κιθαρα και δεν υπαρχει εδω στην ελλαδα.Λιγη βοηθεια σας παρακαλω τη θελω πραγματικα αυτη την κιθαρα


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 10-11-2007 23:02 ]


    Sdmetalhead
    10.11.2007, 19:28
    επισης μηπως εχετε υποψην σας τι σημαινει αυτο Expected week of
    delivery: ca. 46/2007?? εχω στειλει και 3-4 εμαιλ στο σιτε και δεν μου απαντανε ποτε θα την φερουν


    Εδω
    MusicMaker83
    10.11.2007, 20:09
    Νομιζω οτι σημαινει οτι θα ερθει την 46 εβδομάδα του χρόνου. Λογικά μεσα στην άλλη εβδομάδα, υπομονη μικρε, Ελλας ολέ
    Sdmetalhead
    10.11.2007, 20:17
    to skeftika ki egw ayto alla einai ligo periergo na metrane to xrono se ebdomades!??
    anyway makari se mia ebdomada na rthoun
    winlowoo
    10.11.2007, 22:21
    gia kita kai se auto to site http://guitare.playback.fr/
    kai egw piga se diafora magazia me kithares kai rwtisa kai mono pou den me vrisane me eipane asxeto giati den xerw apo kithares kai tis vgazw apo to mialomou giati lene oti auti den eiparxi
    winlowoo
    10.11.2007, 22:26
    den eimai sigouros alla nomizw oti auto to site dexete kai antikatavoli mipos mporeis na to deis kai na mou peis
    MusicMaker83
    10.11.2007, 22:57
    Winlowoo αλήθεια? ΧΑΧΑ! Και εγώ είχα βριστεί με έναν πωλητή σε γνωστο μαγαζί στα εξάρχεια για την κιθάρα του MALMSTEEN οτι υπάρχει και σε κόκκινο-άσπρο και μου είπε οτι "Σιγα μην γράφει και Θυρα 7"

    ΧΑΧΑ, ζούμε σε μια χώρα με λάθος ανθρώπους σε λάθος θέσεις, σε πολλάαα πράγματα
    Sdmetalhead
    10.11.2007, 23:47
    Kalo site fainetai an kai apo 1090 thn exei 1163euro alla den einai toso thema to problhma einai oti tha thn exoun apo 15/12/2007 kai meta...
    to musicstore tha thn ferei pio nwris kai sth xeiroterh pairnw ama einia kai ayth me to kitrino finish pou einai kai sigouro oti thn exei
    twr
    11.11.2007, 00:12
    Ρε συ να σε ρωτήσω...

    Είσαι σίγουρος ότι θέλεις την συγκεκριμένη κιθάρα?
    1ον: Μόνο ένας μαγνήτης και ένα volume pot (no tone), σώμα που δε βολεύει εκτός κι αν παίζεις μονίμως όρθιος...
    2ον: Signature όργανο... όσο μπορείς μακριά από τέτοια όργανα!!!
    3ον: Απ ό,τι κατάλαβα δεν την έχεις δοκιμάσει καν!! Άρα πώς ξέρεις αν σε βολεύει ή αν σε καλύπτει ο ήχος της?
    Μην παρασύρεσαι απ το randy roads που γράφει...

    Μήπως να ξανασκεφτείς το θέμα ''αγορά κιθάρας''?
    Laihogr
    11.11.2007, 00:42
    Παράθεση:

    Το μέλος twr στις 11-11-2007 στις 00:12 έγραψε...

    Ρε συ να σε ρωτήσω...

    Είσαι σίγουρος ότι θέλεις την συγκεκριμένη κιθάρα?
    1ον: Μόνο ένας μαγνήτης και ένα volume pot (no tone), σώμα που δε βολεύει εκτός κι αν παίζεις μονίμως όρθιος...
    2ον: Signature όργανο... όσο μπορείς μακριά από τέτοια όργανα!!!
    3ον: Απ ό,τι κατάλαβα δεν την έχεις δοκιμάσει καν!! Άρα πώς ξέρεις αν σε βολεύει ή αν σε καλύπτει ο ήχος της?
    Μην παρασύρεσαι απ το randy roads που γράφει...

    Μήπως να ξανασκεφτείς το θέμα ''αγορά κιθάρας''?



    Φίλε θα διαφωνίσω μαζί σου.Αν είχα τα λεφτά θα την έπαιρνα με χίλια!!!Η καλύτερη επιλογή σε αφτά τα λεφτά για metal.Το ότι έχει ενα μαγνήτη (emg 81 που τα σπάει) δεν νομίζω οτι είναι πρόβλημα και το οτι δεν έχει tone είναι πλεονέκτημα(εννοείται οτι είναι full..ενώ όταν το βάζεις απ'το pot τέρμα οσο να'ναι χάνει λιγο...).Έχω παίξει καθιστός με rr και μου φάνηκε και πιο βολική απο το κλασικό σχέδιο(λόγω του οτι έρχεται πιο αριστερά η κιθάρα..άποψη μου).Τώρα όσον αφορά τις jackson και τον ήχο τους δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος αμφιβολίας για να παίξεις metal.Πάντως μπορεί να δει μια παρόμοια κιθάρα και με ίδια ταστιέρα.Εκεί θα δει αν τον βολεύει..
    Sdmetalhead
    11.11.2007, 01:03
    1oν Δεν εχω μεγαλο προβλημα με το θεμα του μοναδικου μαγνητη ετσι κι αλλιως περισσοτερο τον bridge χρησιμοποιω.Εγω V γουσταρω να παρω αυτο ειναι προσωπικη επιλογη του καθενος
    αλλιως θα ειχα επιλεξει μια Jackson SL3 που ειναι τρομερη κιθαρα κι αυτη σε κανονικο σχημα και θα ειχε τελειωσει το ζητημα
    2ον δεν καταλαβαινω γιατι το λες αυτο..
    3ον α) εχω δοκιμασει τη randy rhoads 3 και την αντιστοιχη RR24 της Esp (Laiho 600) που ειναι ακριβως ιδια (μονο ο μαγνητης, που και παλι προτιμω τον 81 active της jackson, και η εξωτερικη εμφανιση αλλαζει).
    β)Μην λες μαλακιες! ακου ''παρασυρεσαι απ το randy rhoads που γραφει...'' εχεις λαθος εντυπωση για μενα

    Το θεμα ''αγορα κιθαρας'' εχει ληξει στη Jackson RR24
    Πλεον ειμαι στο σταδιο αναζητησης της κιθαρας και απο οτι φαινεται τα πραγματα δεν πανε τοσο καλα.Εχουν φαγωθει ολοι να την παρουν απο οτι ακουω και δεν εχει μεινει τιποτα!Ελπιζω μεχρι της 20 του μηνος που θα εχω τελειωσει και απο το οικονομικο θεμα της κιθαρας να μην εχουν παρει τις κιτρινες που απομενουν στο musicstore

    Sdmetalhead
    11.11.2007, 01:06
    Βλεπω με προλαβε ο Laihogr
    delta66
    11.11.2007, 07:17
    1.
    ασπρη
    μαυρη 1
    μαυρη 2

    1163 €
    19.0 % VAT Inc.

    Free shipping all costs incl.
    Availability date : 15/12/2007
    2 YEARS WARRANTY

    2.
    ασπρη
    μαυρη 1
    μαυρη 2

    1099 Ε

    Free shipping all costs incl.
    available since: August 2007
    3 YEARS WARRANTY


    http://www.myspace.com/spyrosdelta


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 11-11-2007 07:24 ]


    twr
    11.11.2007, 14:24
    @Sdmetalhead

    Επειδή δε θέλω να μετατρέψω το θέμα σε flames, σου απαντώ με ΠΜ..
    Sdmetalhead
    12.11.2007, 00:24
    Thanks delta66 αλλα τα ξερω και τα δυο σιτε στο thomann με ενημερωσαν οτι ολες που φτανουν στις 30 ειναι ηδη κρατημενες! και το αλλο τις φερνει αργα στις 15/12 θα προτιμουσα νωριτερα
    delta66
    12.11.2007, 01:08
    Απο αμερικη
    http://www.music123.com
    1125$ ή 835Ε χωρις φορους τελωνειου (απο αμερικη εχει τελωνειο) και χωρις μεταφορικα.
    παρτους τηλεφωνο και δες

    Αν θελεις πληροφοριες γενικα για το οργανο αυτο
    πληκτρολογησε στο http://www.google.gr/ ακριβως οπως στο γραφω με τα εισαγωγικα "jackson rr24" + "price" βγαζει διαφορα ενδιαφεροντα.
    Αλλα απο συγκριση τιμων, για το συγκεκριμενο οργανο το thomann ειχε τις καλυτερες τιμες. (συνηθως το playback ειναι πιο φτηνο)



    Αν ξερεις απο ebay δες και εδω

    Sdmetalhead
    14.11.2007, 01:01
    Το music123 που τους ειχα στειλει εμαιλ παλιοτερα μοθ ειχαν πει οτι δεν στενουν ελλαδα
    Sdmetalhead
    14.11.2007, 01:20
    Irthan oi RR24 kai sto thomann kai sto Musicstore!!
    delta66
    14.11.2007, 14:34
    Και κατι off topic
    Βλεπω στο avatar σου απο κατω και λεει :
    "Μαθητης, πιθανοτατα μελλοντικος μουσικος η πολιτικος μηχανικος(θα δειξει..)
    Ελλάδα ".


      Τιπ : "μουσικος" στην ελλαδα δεν ειναι επαγγελμα.

    Θα πεινασεις και συ και τα παιδακια σου, γινε τραγουδιστρια τουλαχιστον )
    Γινε πολιτικος μηχανικος για να μπορεις να αγορασεις και καναν ενισχυτη. να ακους τη RR24.
    Δεν θα σου τα παιρνουν ολα δωρο μια ζωη.
    Απο το στομα μου και στου θεου τ'αυτι

    Ανεκδοτο:
    Τι διαφορα εχει μια πιτσα απο ενα μουσικο?
    Η πιτσα μπορει να θρεψει μια οικογενεια.


    http://www.myspace.com/spyrosdelta

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 14-11-2007 14:35 ]


    kostas-5150
    15.11.2007, 06:50
    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 14-11-2007 στις 14:34 έγραψε...

    Και κατι off topic
    Βλεπω στο avatar σου απο κατω και λεει :
    "Μαθητης, πιθανοτατα μελλοντικος μουσικος η πολιτικος μηχανικος(θα δειξει..)
    Ελλάδα ".


      Τιπ : "μουσικος" στην ελλαδα δεν ειναι επαγγελμα.

    Θα πεινασεις και συ και τα παιδακια σου, γινε τραγουδιστρια τουλαχιστον )
    Γινε πολιτικος μηχανικος για να μπορεις να αγορασεις και καναν ενισχυτη. να ακους τη RR24.
    Δεν θα σου τα παιρνουν ολα δωρο μια ζωη.
    Απο το στομα μου και στου θεου τ'αυτι

    Ανεκδοτο:
    Τι διαφορα εχει μια πιτσα απο ενα μουσικο?
    Η πιτσα μπορει να θρεψει μια οικογενεια.


    http://www.myspace.com/spyrosdelta

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 14-11-2007 14:35 ]



    Χα,χαχα
    Καποια στιγμη τερμα τα δωρα αδερφιαα! Εγω λεω να γινεις γιατρος παντως! Σε γουσταρουν περισσοτερο και οι μενεςγκο!

    80's rulez

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kostas-5150 στις 15-11-2007 06:53 ]