ελληνική μουσική
    853 online   ·  210.833 μέλη

    [B]Για σενα ......που δεν το αξιζε[/B]

    etsiaplakelly
    23.11.2007, 16:14
    Γραφτηκε για εκεινον... Και μεχρι τωρα το ειχε δει μονο αυτος... Αν οντως το αξιζε θα εμενε δικο του...
    ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕ ΟΜΩΣ.... Γιαυτο το παιρνω πισω και το κοινοποιω....ιδου:


    Για σενα

    Εχασα παλι μια διαπυρη αχτιδα
    Μιαν ηλιαχτιδα στης ψυχης μου το χειμωνα
    Που ισως ηταν ονειρο μιας μαγεμενης νυχτας
    ή παλι ηταν αγγελος που στ'ονειρο μου ειδα...

    Και τωρα γυρισε και ειπε "ειμαι εδω"
    ενα εδω που την καρδια μου μαχαιρωνει
    τι να την κανω μια φωτια που δεν παγωνει
    μες της ζωης μου το ατερμονο παρων

    Ητανε ομορφη και μαγεμενη η μερα
    ενος Ιουλη αξεχαστου στη λησμονια
    γιατι ηρθε εκεινος να μου πει μια νυχτια
    ελα να νιωσεις της φωτιας μου τον αερα...

    Να περνας καλα,
    εγω που σε μισω....
    Stroumfita456
    23.11.2007, 17:30
    γτ τοσο μισος Κελλυ μου?????
    etsiaplakelly
    23.11.2007, 17:36
    Γιατι οταν πιστευεις οτι εχεις ενα ατομο διπλα σου που σε λατρευει, που ειναι φιλος σου, που τελος παντων σ'αγαπαει και θελει το καλο σου και που τυχαινει να ειναι μοναδικος για σενα και να επικοινωνειτε αψογα, οταν μετα απο 2 χρονια διαπιστωνεις ποσο ελαχιστα σε υπολογιζε και ποσο πολυ κακο σου εχει κανει δεν μπορεις παρα να τον μισησεις...
    πιο πολυ μισω τον εαυτο μ που τον εμπιστευτηκε..
    Stroumfita456
    24.11.2007, 14:07
    Κελλυ μου,ετσι ειναι οι ανθρωποι.....πάντα κανουμε λάθη...αλλωστε η ζωη δεν θα ειχε νοημα χωρις λαθη....το μονο που εχεις να κανεις ειναι να τα αφήσεις ολα πισω σου...και αυτον τον "κυριο"ξεχνα τον,δεν αξιζε ουτε την αγαπη σου ούτε την εμπιστοσυνη σου.....Και που ασχολεισαι ακομα με αυτον του δινεις αξια καλη μου!!!!Το θεμα ειναι να το ξεπερασεις και να τον συγχωρησεις για οσα εκανε και ετσι θα νιωσεις και εσυ πολυ καλυτερα...Πίστεψε με
    etsiaplakelly
    24.11.2007, 15:01
    εχω σταματησει ηδη να ασχολουμαι μαζι του παρολο που ειναι προσφατο το γεγονος... ειδα τυχαια σε ενα τετραδιο αυτους τους στιχους που ειχα γραψει πριν λιγες μερες και αποφασισα να τους δημοσιευσω... οσο για τον "κυριο" εχει περασει στο παρελθον... δεν σχολιασες ομως τους στιχους...(δεν λεω ποιημα γιατι δεν νομιζω οτι αξιζουν να ονομαστουν ετσι..)
    Stroumfita456
    24.11.2007, 15:23
    Ωραιοι ειναι οι στιχοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    etsiaplakelly
    24.11.2007, 15:28
    ευχαριστω!!!!!!!!!!
    Stroumfita456
    24.11.2007, 22:36
    Τιποτα....
    renabill
    27.11.2007, 23:32
    Πολύ ωραίοι οι στίχοι.Αν δεν έβλεπα την ηλικία σου θα σε έκανα για πιο μεγάλη.ΜΠΡΑΒΟ
    etsiaplakelly
    28.11.2007, 11:22
    γενικα μεγαλοδειχνω! αν σκεφτεις οτι με βλεπουν γνωστοι των γονιων μου και με ρωτανε τι εχω σπουδασει!! .. ευχαριστω παντως!!!!!