ελληνική μουσική
    584 online   ·  210.844 μέλη
    Stroumfita456
    11.12.2007, 21:00
    Πολλοι πιστευουν πως δεν γίνεται μια μεγαλυτερη σε ηλικία γυναικα να εχει σχέση με εναν μικροτερο ανδρα ή αντιστροφα...ποια ειναι η γνωμη σας?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Stroumfita456 στις 11-12-2007 21:01 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 12-12-2007 00:16 ]


    seras
    11.12.2007, 21:17
    Φυσικα και μπορεί..αυτά είναι χαζομάρες..ο έρωτας δεν βλέπει ηλικία..εγώ πάντα είχα ένα κολλημα με τις "μεγάλες"...γούστα είναι..και μετράει και το πόσο μπορεί να σε καταλάβει ο μεγάλος/η. Συνήθως τα άτομα μεγαλύτερης ηλικίας ξέρουν τη θέλουν..
    tina15
    11.12.2007, 22:52
    Θα συμφωνήσω με τον φίλο seras!!Το σημαντικό σε αυτά τα θέματα είναι να ξέρεις τι ζητάς από τον άνθρωπο με τον οποίο είσαι μαζί...Δεν έχει σημασία η ηλικία αλλά ο χαρακτήρας,η προσωπικότητα και πάνω από όλα η καρδιά και η ψυχή του!Νά έχεις να του δώσεις ακόμη και όταν αυτός δε θα μπορεί να το κάνει... Και να λες:δεν πειράζει...
    xristos_rock
    11.12.2007, 23:13
    Καμμιά φορά όμως λόγω της διαφοράς της ηλικίας, οι δύο αυτοί άνθρωποι θελουν εντελώς διαφορετικά πράγματα...

    Things go better with ROCK

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xristos_rock στις 11-12-2007 23:14 ]


    tina15
    11.12.2007, 23:22
    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 11-12-2007 στις 23:13 έγραψε...

    Καμμιά φορά όμως λόγω της διαφοράς της ηλικίας, οι δύο αυτοί άνθρωποι θελουν εντελώς διαφορετικά πράγματα...

    Things go better with ROCK

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xristos_rock στις 11-12-2007 23:14 ]



    Αν υπάρχει αγάπη και κατανόηση όλα μπορούν να γίνουν με αμοιβαίες υποχωρίσεις και συμβιβασμούς!!!
    Conspiratus
    11.12.2007, 23:26
    χμμμ...εμενα προσωπικα μαρεσουν οι εως 2 χρονια μεγαλυτεροι απο μενα!
    πολυ περιορισμενο ε??χεχε...
    τεσπα...το θεμα ειναι οτι αν εβλεπα κατι τετοιο θα ειχα ενα καποιο "αισθητικο" προβλημα...
    αλλα αυτα οντως ειναι βλακειες και πολυ παλαιομοδιτικα πια...ως ανοιχτομυαλο ατομο που ειμαι( )θα σημφωνησω με τον seras!!!!
    clapton21
    11.12.2007, 23:26
    όλα γίνονται..
    Liza32
    12.12.2007, 00:33
    Για μένα δεν ισχύει. Άλλα είναι αυτά που παίζουν ρόλο, και πάνω από όλα η ειλικρίνεια στις σχέσεις.
    xaris-
    12.12.2007, 00:38
    Παιζουν πολλα ρολο τα ατομα οι χαρακτηρες το περιβαλλον το αν υπαρχει αγαπη και τοσα αλλα ....
    theotita
    12.12.2007, 00:54
    Είναι το κόμπλεξ που έχω από μικρή και ίσως απ' τα λίγα (θέλω να πιστεύω) που δεν έχω ξεπεράσει και δεν ξέρω αν θέλω να το ξεπεράσω ή αν είναι όντως κόμπλεξ ή ψυχή λογική.

    Απ' το σχολείο πάντα μ' άρεσαν τα μεγαλύτερα εως αρκατά μεγαλύτερα αγοράκια, σπάνια τα συνομίλικα και ακόμα σπανιότερα τα μικρότερα μέχρι 2 χρόνια που κι εκεί μ' έπιανε φρίκη και στην ιδέα μόνο! ΄

    Το θεωρώ φυσιολογικό η γυναίκα να είναι μικρότερη απ' τον άντρα χωρίς υπερβολές όμως (αν και το δικό μου όριο μπορεί να φανεί υπερβολικό σε άλλους). Και λέω ότι δεν ξέρω αν είναι κόμπλεξ, γιατί δεν θα μπορούσα να δω τη μητέρα μου με έναν πολύ νεότερο άντρα και ειδικά κάποιον συνομήλικό μου (που τα τελευταία χρόνια μάλλον σα μόδα μου φαίνεται παρά ειληκρινής σχέση μεταξύ δύο ατόμων), ιδιαίτερα αφού δεν μπορώ να δω τον εαυτό μου με άντρα έστω και 2 χρόνια μικρότερο μου, διαφορά που αποδέχομαι σε άλλους.

    Δεν είμαι απόλυτη. Υπάρχουν ευτυχισμένα ζευγάρια με μεγάλη διαφορά ηλικίας, είτε γυναίκα μεγαλυτερη είτε άντρας μεγαλύτερος, αλλά θεωρώ ότι αυτά είναι τυχερές εξαιρέσεις. Άλλωστε τα συναισθήματα δεν κοιτούν ούτε ηλικία ούτε άλλα πράγματα που βλέπει η λογική. Απλά είναι η προσωπική μου "αισθητική" και άποψη επί του θέματος!
    noizreduction
    12.12.2007, 01:10
    Εγω απλως εχω κομπλεξ με οσους εχουν κομπλεξ για τα κοινωνικα στερεοτυπα που "χτιζονται" εδω και καιρο ( "να παντρευτεις μια μικροτερη σου παιδι μου, για να μην σε εχει του χεριου της"... )
    theotita
    12.12.2007, 11:54
    xaxaxaxaxaxaxa

    Noise εγώ γιατί ξέρω ότι οι μικρές σ' έχουν του χεριού τους?!!!!
    Ποιος έχει παραπληροφωρηθεί;


    dimi93-gnr
    13.12.2007, 13:11
    κοιτα ο ερωσ χρονια δεν κοιτα...

    αλλα....
    αλλα συνη8ως οι αντρεσ αργουν να ωριμασουν
    και αν παρουν και μεγαλυτερη ωριμη γυναικα στην αρχα 8α
    περναν καλα αλλα μετααααααααααααα....μετα................
    αυτα ειναι προκαταληψεις.........
    αν τον αγαπας και σαγαπα ο αλλοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
    niceday1808
    13.12.2007, 13:44
    Ο άντρας επιλέγει συνήθως τη γυναίκα με τα ίδια κριτήρια που επιλέγει και ένα αυτοκίνητο.Θα προτιμήσει δηλαδή ένα καινούργιο από ένα μεταχειρισμένο...
    Βέβαια από την άλλη το μεταχειρισμένο είναι ήδη στρωμένο και είναι και πιο οικονομικό.Ενώ το καινούργιο πρέπει να το στρώσεις και σου κοστίζει και πολύ.

    Η γυναίκα από την άλλη επιλέγει τον άντρα όπως επιλέγει ένα σπίτι.Προτιμάει συνήθως ένα μεγάλο από ένα μικρό....
    Βέβαια από την άλλη το μεγάλο σπίτι σου παρέχει μεν μεγαλύτερη ασφάλεια και ανέσεις,αλλά θέλει και περισσότερη φροντίδα.Ενώ με το μικρό, ένα σκούπισμα και ένα σφουγγάρισμα 5 λεπτών και τελείωσε η υπόθεση.Ούτε απαιτήσεις ούτε τίποτα.

    Οπότε όλα είναι ελεύθερα στην αγορά (απαντώντας στην ερώτηση).Όποιος θέλει να αγοράσει μεταχειρισμένο αυτοκίνητο (=μεγαλύτερη γυναίκα) το αγοράζει.Και όποια θέλει μικρό σπίτι (=μικρότερο άντρα) πάλι το αγοράζει.

    Το θέμα είναι να έχεις ένα αυτοκίνητο να μετακινηθείς και ένα σπίτι να μείνεις.Το αν θα είναι μεγάλο μικρό,καινούργιο ή παλιό...αφορά μόνο εσένα,τα γούστα σου και το τί σου καλύπτει τις ανάγκες σου



    Efklidis
    13.12.2007, 15:13
    Αναλόγως την διαφορά ηλικίας αμα εχουν 20 χρονια διαφορα ο ενας ειναι 25 και η άλλη 45 εεε υπαρχει πρόβλημα...
    koukli
    14.12.2007, 22:44
    Εγώ πάντως δεν έχω τέτοια κόμπλεξ! Βέβαια αν έχω 20 χρόνια διαφορά με τον άλλον εντάξει... Είπαμε!
    tolaruba
    14.12.2007, 23:36
    Καλα ε..τη καταλληλη στιγμη ηρθε το τοπικ!Εγω θεωρω πως δε παιζει παντα ρολο η ηλικια αλλα οι συνθηκες..
    Αλλα οχι πειτε μου..Αμα μια κοπελα ειναι 17 και ο αντρας ειναι 27 η διαφορα ειναι μεγαλη????ε οχι πειτε μου δλδ!!!!
    tolaruba
    15.12.2007, 00:47
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 14-12-2007 στις 23:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 14-12-2007 στις 23:36 έγραψε...

    Καλα ε..τη καταλληλη στιγμη ηρθε το τοπικ!Εγω θεωρω πως δε παιζει παντα ρολο η ηλικια αλλα οι συνθηκες..
    Αλλα οχι πειτε μου..Αμα μια κοπελα ειναι 17 και ο αντρας ειναι 27 η διαφορα ειναι μεγαλη????ε οχι πειτε μου δλδ!!!!



    Σου λέμε -εμείς οι Μαρίες.

    Ναι.


    Μα γτ????
    Περα απο τη πλακα,σε καποιες φασεις της ζωης μας η διαφορα καταληγει να ειναι ποιοτικη και οχι τοσο ποσοτικη.Αν και μεχρι 7-8 χρονια πιστευω ειναι μια χαρα..
    theotita
    15.12.2007, 01:08
    Γλυκιά μου Βάσω έχω περάσει από κει!!! Ημουν 16 κ ήταν 28! Αμα με ρωτήσεις τώρα θα σου πω ευτυχώς που δν έγινε κάτι τότε. Γιατί; Δεν μπορώ να στο εξηγήσω από εδώ. Είμαι υπερ της μεγάλης διαφορας όταν ο αντρας είναι μεγαλυτερος αλλά όχι στην ηλικία που είσαι...

    Αν θες το παμε πριβέ το θέμα!
    Φιλάκια
    fantasma
    15.12.2007, 10:19
    αν ειναι 23 και 33 ολα καλα...

    αν ομως ειναι 16 και 26... ή 17 και 27...
    δεν ειναι και πολύ ενταξει...

    ας στο εξηγησει καλυτερα μια γυναικα... παρα ενας αντρας...




    ασχετο..... αν ειναι 26 και 6265747467647672724 τοτε καπου εκει ειναι μπλεγμενο ενα fantasma