ελληνική μουσική
    523 online   ·  210.846 μέλη
    theotita
    15.12.2007, 11:19
    axaxaxaxaxaxa fantasmataki είσαι φοβερό!!!

    Λοιπόν, να εξηγήσω όσο μπορώ: 23-33 ειναι κάπως καλλίτερα γιατί στα 23 και η κοπέλα έχει μπει σε μια άλλη φάση της ζωής της, πιο σταθερή ίσως, ή αν θες πιο είναι πιο κατασταλαγμένη, αφού είτε σπουδάζει είτε εργάζεται είτε κάνει και τα 2 μαζί. Τελος πάντων είναι σε φάση που αρχίζει και στέκεται, αν δεν έχει ήδη σταθεί. στα πόδια της και βλέπει τα πράγματα τελείως διαφορετικά απ' ότι τα εβλεπε στα 16.
    Ίσως είναι πιο εύκολο να μπει στη λογική του μεγαλύτερου άντρα και ίσως να μην παραμυθιάζεται όσο στα 16, ειδικά αν έχει ζήσει και μερικά πράγματα (σε όλους τους τομείς).

    Στο μυαλό μου τώρα, παρ' ότι όπως είχα πει και πριν το έχω περάσει, η ηλικιακή διαφορά 16-26 φαίνεται σαν 20-40plus. Ελπίζω να καταλαβαίνεται τι εννοώ. Αν όχι ελπίζω να καταφέρω αν χρειαστεί να το διευκρινίσω καλλίτερα.

    cobal
    15.12.2007, 17:46
    Συμφωνω με τη theotita.
    Προσωπικα δεν μου αρεσει η μεγαλη διαφορα ηλικιας, μεχρι 5 - 6 χρονια καλα ειναι
    Stroumfita456
    15.12.2007, 20:27
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 15-12-2007 στις 18:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος fantasma στις 15-12-2007 στις 10:19 έγραψε...

    αν ειναι 23 και 33 ολα καλα...

    αν ομως ειναι 16 και 26... ή 17 και 27...
    δεν ειναι και πολύ ενταξει...

    ας στο εξηγησει καλυτερα μια γυναικα... παρα ενας αντρας...




    ασχετο..... αν ειναι 26 και 6265747467647672724 τοτε καπου εκει ειναι μπλεγμενο ενα fantasma



    Συμφωνώ, μα σε όλα, λέμε....
    Ειδικά στο τελευταίο !!

    @ tolaruba,
    Στα 17 ένας άνθρωπος ( αρσενικός ή θηλυκός ) είναι έφηβος ακόμα.
    Στα 27 είναι ενήλικας.
    Γι' αυτό.

    Μια σχέση 17-27 , δεν μπορεί , παρά να είναι σχέση εξουσίας.



    Συμφωνω απόλυτα με αυτο....!!!
    fantasma
    19.12.2007, 18:13
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 15-12-2007 στις 18:15 έγραψε...



    Συμφωνώ, μα σε όλα, λέμε....
    Ειδικά στο τελευταίο !!

    @ tolaruba,
    Στα 17 ένας άνθρωπος ( αρσενικός ή θηλυκός ) είναι έφηβος ακόμα.
    Στα 27 είναι ενήλικας.
    Γι' αυτό.

    Μια σχέση 17-27 , δεν μπορεί , παρά να είναι σχέση εξουσίας.




    αν ειναι, αν ειναι 26 και 6265747467647672724

    τοτε τι σχεση ειναι αυτή....? εεεεε? fantasτικο μέλος????
    nomiky
    20.12.2007, 10:02
    Καλά μου παιδια όλα είναι μια ιδέα.
    Το άτομο παίζει ρόλο.
    Εγω 36 ο άντρας μου είναι 29.
    4 χρόνια γάμου και όλα μια χαρά.
    Τωρα ή αυτος είναι πιο όριμος για τα χρόνια του ή εγώ μπεμπεκιζω!!!
    Αφου τα παμε μια χαρα γιατι να το ψάξω;
    analystis
    20.12.2007, 10:25
    Παράθεση:

    Το μέλος nomiky στις 20-12-2007 στις 10:02 έγραψε...

    Καλά μου παιδια όλα είναι μια ιδέα.
    Το άτομο παίζει ρόλο.
    Εγω 36 ο άντρας μου είναι 29.
    4 χρόνια γάμου και όλα μια χαρά.
    Τωρα ή αυτος είναι πιο όριμος για τα χρόνια του ή εγώ μπεμπεκιζω!!!
    Αφου τα παμε μια χαρα γιατι να το ψάξω;


    Ένα έχω να πω: ΘΕΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!
    neerie
    20.12.2007, 10:27
    ΑΠΟΡΙΑ: Ποιος είναι ο μικρότερος, ο άντρας ή η γυναίκα;;

    Διότι έχει μεγάαααλη σημασία!

    (για να ξέρω αν θα μπορούσα προσφέρω κάτι στη συζήτηση)


    nomiky
    20.12.2007, 10:33
    Δεν νομίζω αλλά ευχαριστω!!Οσο για τον Μπραντ σιγα το κομμάτι
    Σε Κόστνερ μου κανεις.!!!
    nomiky
    20.12.2007, 10:35
    Παράθεση:

    Το μέλος neerie στις 20-12-2007 στις 10:27 έγραψε...

    ΑΠΟΡΙΑ: Ποιος είναι ο μικρότερος, ο άντρας ή η γυναίκα;;

    Διότι έχει μεγάαααλη σημασία!

    (για να ξέρω αν θα μπορούσα προσφέρω κάτι στη συζήτηση)




    στην περιπτοση μου η γυναικα αλλα όλες οι απόψεις δεκτες
    Rinio524
    20.12.2007, 10:44
    An i diafora hlikias einai se logika plaisia opos to polu 10 xronia.... tote entaxei... oxi opos tis proalles akousa stin T.V oti mia 19xroni erwteutike enan 50xrono.... Eleos re paidia ti allo 8a akousoume?
    nomiky
    20.12.2007, 10:56
    Καλά αλλά τι ερωτεύτικε στο 50άρη ;
    Και καλά αυτη. Αυτός πόσο βλάκας πρεπει να ναι

    Stroumfita456
    20.12.2007, 12:15
    Παράθεση:

    Το μέλος neerie στις 20-12-2007 στις 10:27 έγραψε...

    ΑΠΟΡΙΑ: Ποιος είναι ο μικρότερος, ο άντρας ή η γυναίκα;;

    Διότι έχει μεγάαααλη σημασία!

    (για να ξέρω αν θα μπορούσα προσφέρω κάτι στη συζήτηση)




    δεστο και απο τις 2 τις πλευρες neerie και πες μας την γνωμη σου....
    Nick-K
    20.12.2007, 12:37
    ΑΝΤΡΑΣ:

    Μέχρι τα 18-20 δε τον χαλάει και μια μεγαλύτερη...
    Απο 20 μέχρι 30 - 35, μια μικρή διαφορά (είτε πάνω, είτε κάτω) είναι μιά χαρά...
    Απο 35 και βάλε, οπωσδήποτε διψήφια διαφορά, πρός τα κάτω(πάντα!)....

    ΓΥΝΑΙΚΑ:

    Από 0 έως 35 - 40, λόγω και του μυαλού( που υποτίθεται ότι είναι κάποια χρόνια πιο μπροστά....ναι καλά!!!), μεγαλύτερο με διαφορά απο 2 έτη και άνω( και φτάνουν μέχρι ταβάνι!)
    Απο 40 και άνω, το θέλουν το τεκνάκι τους( το μυαλό πλέον έχει καταστραφεί και οποιαδήποτε διαφορά, έχει μηδενιστεί!)


    neerie
    20.12.2007, 18:30
    ξεκινώ με το γνωστό "η κάθε περίπτωση διαφέρει και πρέπει να εξετάζεται ξεχωριστά"

    Πέραν τούτου θεωρώ ότι κανένα από τα δύο φύλα δεν ωριμάζει πριν τα 20... Το δε αντρικό ούτε καν πριν τα 30 (το γυναικείο κάτι προσπαθεί να κάνει...).
    Άρα όταν ο ένας εκ των δύο είναι κάτω των 20 συνήθως είναι και ανώριμος, με τις γνωστές επιπτώσεις στη σχέση.

    Όταν ο άντρας είναι μεταξύ 20-30 είναι πολύ σύνηθες να γουστάρει μεγαλύτερες (και καλά για να σκοπούς εμπειρίας) αλλά είναι επίσης σύνηθες να μην είναι ώριμος αρκετά για να κρατήσει μια σχέση σωστή.

    Όταν ο άντρας είναι 35 και άνω πιθανώς το γυρίζει στις πιο μικρές. Μικρότερες ή μεγαλύτερες έχει πολλές πιθανότητες να πετύχει μια σχέση. Ο άντρας μπορεί πια και σκέφτεται (και) με άλλο κεφάλι!

    Η γυναίκα θεωρώ ότι αρχίζει να ωριμάζει μετά τα 25 της, αν κι έχουμε χάσει λίγο τη μπάλα κι εμείς... Τη βρίσκουν με μικρότερους, περνάνε ωραία αλλά ούτε λόγος συνήθως για μια σχέση σωστή και με βάθος. Οι μεγαλύτεροι είναι θεωρητικά πιο κατασταλαγμένοι, ξέρουν τι θέλουν και το διεκδικούν (καμιά φορά πολύ έντονα).

    Άνω των 45 υπάρχουν άλλα δεδομένα για τα οποία δε μπορώ να εκφέρω άποψη.

    Σε καμιά περίπτωση δε θεωρώ τον εαυτό μου ειδήμονα, από τα βιώματα μου και μόνο έχω φτάσει σε κάποια συμπεράσματα. Υπάρχουν βέβαια οι εξαιρέσεις οι οποίες τελικά είναι αρκετές και χαίρομαι.

    Για τις προσωπικές μου προτιμήσεις, σε ΠΜ.

    Καλό βραδάκι! :)
    StavmanR
    20.12.2007, 19:23
    Όλα είναι θέμα προθέσεως και η πρόθεση είναι έκφραση της συναισθηματικής ωριμάνσεως του ανθρώπου. Δυστυχώς, ένα μεγάλο μέρος ανθρώπων προτιμούν συντρόφους πολύ νεώτερους, ώστε να καλύψουν τα δικά τους κενά, που δημιουργήθηκαν από την αντίληψη ότι γερνούν και ασχημαίνουν. Ακόμα, πολλοί προτιμούν πολύ νεώτερους ανθρώπους διότι αυτοί δεν έχουν ακόμα αναπτυχθεί πλήρως συναισθηματικά και κοινωνικά, και γίνονται εύκολα υποχείρια. Δυστυχώς, εκείνοι που συζητούν για κοινωνική εκμετάλλευση του ισχυρού προς τον αδύνατο, έχουν συνήθως τον πρώτο λόγο στις παραπάνω περιπτώσεις.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 20-12-2007 19:25 ]


    nomiky
    20.12.2007, 19:35
    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 20-12-2007 στις 19:23 έγραψε...

    Όλα είναι θέμα προθέσεως και η πρόθεση είναι έκφραση της συναισθηματικής ωριμάνσεως του ανθρώπου. Δυστυχώς, ένα μεγάλο μέρος ανθρώπων προτιμούν συντρόφους πολύ νεώτερους, ώστε να καλύψουν τα δικά τους κενά, που δημιουργήθηκαν από την αντίληψη ότι γερνούν και ασχημαίνουν. Ακόμα, πολλοί προτιμούν πολύ νεώτερους ανθρώπους διότι αυτοί δεν έχουν ακόμα αναπτυχθεί πλήρως συναισθηματικά και κοινωνικά, και γίνονται εύκολα υποχείρια. Δυστυχώς, εκείνοι που συζητούν για κοινωνική εκμετάλλευση του ισχυρού προς τον αδύνατο, έχουν συνήθως τον πρώτο λόγο στις παραπάνω περιπτώσεις.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 20-12-2007 19:25 ]




    Ελεος. Θα το πάρω προσωπικα. Ούτε ασχημη νιώθω ουτε γρια. Τα χω μια χαρά με τον εαυτό μου και δεν έχω κανένα προβλημα με κανέναν.
    Μονο με κάτι άτομα που κρίβουν τους δικους τους φόβους και τα κόμπλεξ με το να βγάζουν τους άλλους προβληματικους
    StavmanR
    20.12.2007, 19:58
    Το μέλος stavmanr έγραψε:

    "Δυστυχώς, ένα μεγάλο μέρος ανθρώπων προτιμούν συντρόφους πολύ νεώτερους, ώστε να καλύψουν τα δικά τους κενά, που δημιουργήθηκαν από την αντίληψη ότι γερνούν και ασχημαίνουν."

    και επαναδιατυπώνω για να γίνω σαφέστερος:
    Δυστυχώς, ένα μεγάλο μέρος από εκείνους που προτιμούν συντρόφους πολύ νεώτερους, το πράττουν διότι θέλουν να καλύψουν τα δικά τους κενά, που δημιουργήθηκαν από την αντίληψη ότι γερνούν και ασχημαίνουν.

    ...προς αποφυγήν παρεξηγήσεως...(έστω και ετεροχρονισμένης).

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 20-12-2007 20:02 ]


    stella145
    20.12.2007, 20:54
    stroumfitaki mou!!!!Πάλι τεκνό ετοιμάζεσαι να χτυπήσεις?????????????
    Και καλά να τα χτυπάς!!!!!
    Την γνώμη μας τι την θέλεις?????????
    Για να δικαιολογείς τον εαυτό σου κάθε φορα????
    Mercyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy


    Υ.Γ Καλά πόσο μικρός είναι αυτός που κυνηγάς???? Αφού εσύ είσαι μόλις 17!!!!!

    nomiky
    20.12.2007, 21:37
    Οχι δεν είμε το κέντρο του κοσμου ούτε και θέλω.
    αν σε προσβαλα και σενα με αυτο που έγραψα για τα κόμπλεξ ε τοτε ΚΑΛΟΣ.
    Οσο για τον Σταυρο μου απαντησε. Δεν έχει αναγκη απο την παρέμβαση σου
    βαριέμε τους ψεφτοηθικολογους
    StavmanR
    20.12.2007, 22:09
    nomiky ο τρόπος με τον οποίο διατύπωσες την άποψή σου στα τελευταία 2 ποστ ήταν αρκετά επιθετικός.

    Γράφεις:
    - "αν σε προσβαλα και σενα με αυτο που έγραψα για τα κόμπλεξ ε τοτε ΚΑΛΟΣ."
    Αυτό το ΚΑΙ δηλώνει ότι έχεις επίγνωση ότι κάποιον προσέβαλες πέραν του μέλους ΜΝΚ. Δεν είναι εποικοδομητικό σε μία συζήτηση να προσβάλουμε, τουλάχιστον εσκεμμένα τους συνομιλητές.

    - "Δεν έχει αναγκη απο την παρέμβαση σου"
    ο δημόσιος διάλογος προϋποθέτει τη συμμετοχή οποιουδήποτε στο θέμα με τον τρόπο που εκείνος επιλέγει, ασχέτως αν θέλει να προωθήσει μία δική του σκέψη, ή να υπερασπιστεί μία προαναφερθείσα θέση.

    - "βαριέμε τους ψεφτοηθικολογους"
    όλοι τους βαριόμαστε... αν θέλεις όμως σύνδεσε την παραπάνω δήλωση με το θέμα μας, γιατί περισσότερο φαίνεται με προσωπική επίθεση.

    Αυτά αφορούν το χειρισμό του λόγου στα προηγούμενα ποστς. Επειδή όμως δεν θέλω να βλέπω τους "γύρω μου" ως απλές λέξεις και συγγράμματα, θεωρώ ότι λειτούργησες αμυντικά νομίζοντας ότι το προηγούμενο ποστ μου ήταν προσωπικής μορφής επιθετικό απέναντί σου. Σε διαβεβαιώ ότι δεν αναφέρομαι προσωπικά κι ελπίζω να σταματήσει εδώ, ή στο επόμενο ποστ το θέμα.