ελληνική μουσική
    826 online   ·  210.851 μέλη

    Ποιό blog του MusicHeaven θα προτείνατε;

    StavmanR
    10.01.2008, 16:26
    Δεν θα ξανασυζητούσα για ουρανούς και άστρα εάν αποφεύγονταν τέτοιου είδους χαρακτηρισμοί. Δεν υπάρχει παιδική συζήτηση γύρω από μη παιδικό θέμα. Κάθε συζήτηση είναι προς όφελος όλων. Στη συγκεκριμένη συζήτηση (περί αστεριών) πήρα μέρος, κυρίως, για να επιστήσω την προσοχή στους συντονιστές και πρωτομαστόρους του δικτυακού τόπου, πάνω στο θέμα του "κοινού" αισθήματος μίας 'κοινότητας'. Οτιδήποτε, δεν γίνεται με ξεκάθαρες διαδικασίες καταλήγει να είναι 'παιδικό' ως προς τη δομή και τα συναισθήματα που προκαλεί, κινώντας έτσι και την παιδική αφέλεια των συμμετεχόντων. Η παιδικότητα όμως έχει αλλού την πηγή της. Δεν θέλω να αναλύσω περισσότερο, καθώς εμπιστεύομαι την ευφυία όλων των συμμετεχόντων στο σαιτ, και θεωρώ πως η πολύ ανάλυση πολλές φορές αποπροσανατολίζει, παρά συμβάλλει στην αποσαφήνιση όρων και καταστάσεων.

    Το συγκεκριμένο θέμα αφορά blog του ΜΗ που θα προτείνατε σε φίλους σας και σε άλλους συμμετέχοντες στο φόρουμ, από όσα κατάλαβα στο εισαγωγικό ποστ του Jorge. Για τα αστέρια, υπάρχει ήδη συζήτηση αλλού, στην οποία κι εγώ ευχάριστα διαβάζω την άποψη του καθενός. Και για να προλάβω ενστάσεις, εδώ εκφράζουν άποψη και κάποιοι που δεν έχουν μπλογκ, κι επομένως δεν έχουν εκφράσει προτίμηση μέσω των ΦΙΛΙΚΩΝ ΜΠΛΟΓΚΣ. Η γνώμη τους μάλιστα είναι ίσως πιο σημαντική από εκείνων που ήδη διατηρούν μπλογκς, καθώς δε συμμετέχουν με κανένα τρόπο σε κοινωνικού τύπου αλισβερίσια, χωρίς να σημαίνει ότι όσοι έχουν μπλογκς το κάνουν απαραίτητα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 10-01-2008 16:31 ]


    Tren
    10.01.2008, 17:01





    ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Tren στις 10-01-2008 17:31 ]


    jorge
    10.01.2008, 17:05
    Οπς, ο δαίμονας χτύπησε. Διορθώθηκε

    Kinezes_trexoun_gimnes
    10.01.2008, 18:18
    Καταρχήν μη με λέτε Kineza το έχω 234.979 φορές... έλεος....

    Όσο για το συχωρεμένο αστέρι μου ...

    Έτυχε το ίδιο ακριβώς απόγευμα που έγινε η κηδεία του να βρεθώ με τον Jorge σε μια συνάντηση του MH ...
    Φυσικά ότι έγινε , έγινε ΟΧΙ γιατί είπα τη γνώμη μου για τους ομοφυλόφιλους αλλά για άλλους λόγους κάποιους από τους οποίους μου είπε και κάποιους άλλους με άφησε να τους καταλάβω.... αν κάποια blog που έχουν χειρότερες foto ή χειρότερο λεξιλόγιο είναι ακόμα premium δεν μου λέει τίποτα.... εγώ ... και όπως το 99% όσων είναι μέλη... καθόμαστε μπροστά στο pc όταν βαριόμαστε και κάνουμε το κέφι μας εδώ.... για να το κάνω αυτό ο διαχειριστής έχει βγάλει τα μάτια του... αν λοιπόν βάλει κανόνες θα παίξω με αυτούς... αν δε μου αρέσει...αν με θίξει κτλ ....του λέω χάρηκα πολύ και αντίο για πάντα...

    Το διαφορετικό πρίσμα που διαχειριστής και μέλος βλέπουν τα πράγματα είναι αυτό που έφερε το αποτέλεσμα και όχι το ίδιο το post!
    Σαφώς δεν αισθάνομαι ότι με λογοκρίνει κάποιος ...( έχω πει εδώ μέσα τέρατα....) είμαι όμως φιλοξενούμενος και αν η φιλοξενία δεν μου αρέσει μπορώ να φύγω...
    Δε θα κάτσω να ζητάω τα ρέστα γιατί δεν είναι ζεστό το σπίτι ή γιατί είναι κρύο το φαγητό... θα πω ίσως τη γνώμη μου... αλλά ως εκεί!

    Όσοι διάβασαν το post μετά ακριβώς από το post για τους gay θα είδαν ότι υπήρχε διάθεση χιούμορ και τα επόμενα ήταν στο ίδιο κλίμα....

    Λοιπόν αυτά... όχι για να να υποστηρίξω κανέναν αλλά για να εξηγήσω γιατί με άφησε αδιάφορο η ιστορία με το αστέρι....

    Τώρα εσύ Pano72 που άνοιξες και το θέμα με μένα να σου πω ότι σε εκείνο το post άφηνες σχόλια με την κατάληξη “φιλικά” και σε άλλο blog δήλωνες εξοργισμένος για το post μου...
    StavmanR
    10.01.2008, 19:05
    Το μπλογκ εκείνο στο οποίο δεν αναφέρθηκα την προηγούμενη φορά, και αισθάνομαι ιδιαίτερα άσχημα που δεν το έκανα, είναι της margo. Αξίζει κανείς να το επισκεφτεί, πράγμα που κάνω κι εγώ πολύ συχνά.

    Εκείνο δε, που αξίζει κανείς να δει είναι η φωτό της μαργκό στο προφιλ. Προσωπικά, μου βγάζει ένα χαμόγελο σε ανεξήγητο επίπεδο.
    margo
    10.01.2008, 19:27
    χιχιχιι μ'έκανες να κοκκινίσω βρε Σταύρο και δεν έχει τέτοιο emoticon




    mprizas
    10.01.2008, 19:47
    Έκανα ένα μικρό γκάλοπ για το ποιο μπλογκ προτιμουν άνθρωποι της διανόησης και της πολιτικής. Και ιδού τα αποτελέσματα

    "Όσον αφορά τα ζήτημα των premium, ρωτήστε τον υπεύθυνο του site, η άποψή μου είναι ότι δεν έχω άποψη..." δήλωση Αβραμόπουλου

    "Κάποια blogs προωθούν τη συντήρηση και πάνε πίσω, κάποια την πρόοδο και πάνε μπροστά. Το δικό μου πάει μπροστά, όλα τ' άλλα πίσω. Γιατί τα πίσω δε θέλουν να πάνε μπροστά και τα μπροστά ψάχνουν πίσω τους" δήλωση Παπανδρέου

    "Εύχομαι ο,τι καλύτερο στα premiums, (χαιρετάει ένα-ένα) και τα υπόλοιπα να γίνουν τίγκα στο αστεράκι (διαγράφονται)! δήλωση Μητσοτάκη

    "Πάρα πολύ ωραία τα premiums αλλά εγώ προτιμώ το play-station" δήλωση Καραμανλή

    "Με το ευρώ τα premiums θα πάρουν τα πάνω τους!" δήλωση Σημίτη

    "Γουστάρω τα blogs της Musicheaven αλλά στο chat είναι καλύτερα" δήλωση Ζαχόπουλου

    "Δε ξέρω από υπολογιστές, ήμουνα στη Θεσσαλονίκη εκείνες τις μέρες" δήλωση Πασχάλη

    "Μ' αρέσουν όλα τα blogs εκτός απ' του Κινέζα" δήλωση Καπουτζίδη

    "Δε ξέρω για τα blogs, αν πετύχω το Μπρίζα στο δρόμο μου..." δήλωση Βουρλούμη (διοικητής του ΟΤΕ)

    "Τα blogs είναι η ουρά της αστικής τάξης, απροσανατολίζουν το λαό, με τους μεγαλοκαρχαρίες να ταίζουν μασημένη τροφή σέρνωντας την εργατική τάξη προς την εξαθλίωση, την πείνα, και τις Ηνωμένες Πολιτείες οι οποίες καταδυναστεύουν τους λαούς και την Ε.Ε. που αποτελεί απλά τον τροχονόμο των αποφάσεων!" δήλωση Λιάνας Κανέλλη (εκτός θέματος)

    "Καταστροφή στα blogs της ΜΗ! Στο πλαίσιο μπήκανε κάμερες!" δήλωση αντιεξουσιαστών- αντάρτες πόλεων-

    ........................











    Kinezes_trexoun_gimnes
    10.01.2008, 19:57
    Παράθεση:

    Το μέλος mprizas στις 10-01-2008 στις 19:47 έγραψε...

    Έκανα ένα μικρό γκάλοπ για το ποιο μπλογκ προτιμουν άνθρωποι της διανόησης και της πολιτικής. Και ιδού τα αποτελέσματα

    "Όσον αφορά τα ζήτημα των premium, ρωτήστε τον υπεύθυνο του site, η άποψή μου είναι ότι δεν έχω άποψη..." δήλωση Αβραμόπουλου

    "Κάποια blogs προωθούν τη συντήρηση και πάνε πίσω, κάποια την πρόοδο και πάνε μπροστά. Το δικό μου πάει μπροστά, όλα τ' άλλα πίσω. Γιατί τα πίσω δε θέλουν να πάνε μπροστά και τα μπροστά ψάχνουν πίσω τους" δήλωση Παπανδρέου

    "Εύχομαι ο,τι καλύτερο στα premiums, (χαιρετάει ένα-ένα) και τα υπόλοιπα να γίνουν τίγκα στο αστεράκι (διαγράφονται)! δήλωση Μητσοτάκη

    "Πάρα πολύ ωραία τα premiums αλλά εγώ προτιμώ το play-station" δήλωση Καραμανλή

    "Με το ευρώ τα premiums θα πάρουν τα πάνω τους!" δήλωση Σημίτη

    "Γουστάρω τα blogs της Musicheaven αλλά στο chat είναι καλύτερα" δήλωση Ζαχόπουλου

    "Δε ξέρω από υπολογιστές, ήμουνα στη Θεσσαλονίκη εκείνες τις μέρες" δήλωση Πασχάλη

    "Μ' αρέσουν όλα τα blogs εκτός απ' του Κινέζα" δήλωση Καπουτζίδη

    "Δε ξέρω για τα blogs, αν πετύχω το Μπρίζα στο δρόμο μου..." δήλωση Βουρλούμη (διοικητής του ΟΤΕ)

    "Τα blogs είναι η ουρά της αστικής τάξης, απροσανατολίζουν το λαό, με τους μεγαλοκαρχαρίες να ταίζουν μασημένη τροφή σέρνωντας την εργατική τάξη προς την εξαθλίωση, την πείνα, και τις Ηνωμένες Πολιτείες οι οποίες καταδυναστεύουν τους λαούς και την Ε.Ε. που αποτελεί απλά τον τροχονόμο των αποφάσεων!" δήλωση Λιάνας Κανέλλη (εκτός θέματος)

    "Καταστροφή στα blogs της ΜΗ! Στο πλαίσιο μπήκανε κάμερες!" δήλωση αντιεξουσιαστών- αντάρτες πόλεων-

    ........................













    "Μ' αρέσουν όλα τα blogs εκτός απ' του Κινέζα" δήλωση Καπουτζίδη

    xaxaxaxaaxaxaaxaxa
    margo
    10.01.2008, 20:15
    χαχαχαχαα!! φοβερός Μπρίζα

    να συμπληρώσω και μια δήλωση Μητσοτάκη της τελευταίας στιγμής;

    "Μα πως κάνετε έτσι για τα premiums?
    σε 10 χρόνια δε θα τα θυμάται κανείς"



    thank
    11.01.2008, 00:22
    πω πω .. χαμός γίνεται. Και δεν μιλάει κανείς. Θα τελείωσει η φάση και δεν θάχουμε πάρει χαμπάρι τίποτα. Κατι πήρε το μάτι μου χθές, αλλα δεν φαντζόμουν τέτοιες εξλιξεις. Να μιλατε άλλη φορά. Ασε που η επικεφαλίδα του ποστ καμουφλάρει την ως άνω σφαγή. Σκόπιμα ? από ποιούς ? και με ποιο συμφέρον ?

    Πάντως, πέρα από πλάκα, έτσι όπως βγαίνει η ιστορία, προσωπικά που δεν αφιερώνω και ιδιαίτερη ενέργεια στο εν λόγω θέμα, μπερδεύομαι. Αν κάποιος - που είχε παλιότερα μιά εικόνα για το τι γίνεται στο ΜΗ, έχοντας συμμετάσχει σε σχετικές συζητήσεις διαφωνίες κλπ -, μπαίνει και μπερδεύεται, φαντάσου τι γίνεται με άλλους που δεν είναι τόσο φαν της διαδικτυακής καθημερινότητας. Δεν σημαίνει αυτό πως, ότι κάνουμε και ότι γράφουμε πρέπει να το καταλαβαίνουν και όλοι, απλά τέτοια ώρα, δείτε το ως μία "τεχνική" επισήμανση που μπορεί πολλές φορές να επηρεάζει την ουσία, σε πείσμα όλων μας.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : thank στις 11-01-2008 00:27 ]


    thank
    11.01.2008, 01:09
    και για να παίξουμε λιγάκι, τώρα που ο χόρχε πηγε για ύπνο, αλλάζω πραξικοπηματικά τον τίτλο της ενότητας γιατι δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που εγώ θέλω να γράψω τώρα και το μετονομάζω σε "ΠΟΙΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΟ ΜΠΛΟΓΚ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ 12 ΩΡΟ ", γιατί αυτός ο τίτλος αρμόζει στη διάθεσή μου και όχι αυτός που υπάρχει και προτείνω αυτό. Η ιδιοκτήτρια του μπλογκ είναι κορίτσι, δηλώνω δε ενόρκως πως ουδεμία σχέση η επικοινωνία, διαδικτυακής ή άλλης μορφής είχα, έχω, ή πρόκειται να έχω με το εν λόγω άτομο και ως εκ τούτου η επιλογή μου βασίζεται σε αντικειμενικά κριτήρια. (Γιατί αναφέρεται σε σε μία αδυναμία μου, είναι σαφές ως προς το περιεχόμενο και έχει επίσης προσωπικό χαρακτήρα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : thank στις 11-01-2008 01:18 ]


    fantasma
    11.01.2008, 01:12
    ααα .αυτό μου άρεσε...
    εγω προτείνω αυτό το ποστ για σημερα... σαν δειγμα ευγνομοσυνης αλλαγης κατευθυνσης...
    margo
    11.01.2008, 01:24
    Άντε να πω κι εγώ ποια blogs θα πρότεινα,τουλάχιστον από όσα προλαβαίνω να διαβάσω

    Βlacksad : ωραία θέματα,πάντα με σφαιρική άποψη και δόσεις λεπτού χιούμορ

    mprizas: τα κείμενά του ,χωρισμένα σε μικρές παραγράφους,δεν κουράζουν ποτέ,ενίοτε πιθανόν να σε προβληματίσει,αλλά θα λυθείς και στο γέλιο.

    mnk : αναρτήσεις για θέματα σοβαρά ,ξεκάθαρη άποψη και απίστευτη ετοιμολογία να απαντήσει σε κάθε σχόλιο.Το χιούμορ δεν λείπει όμως κι από εδώ.

    movflower: ποικιλία,αναπάντεχα ποστ και αυθόρμητη γραφή.Θα λατρέψεις ακόμα και τη γκρίνια της

    fantasma : μη προβλέψιμος!ποτέ δεν ξέρεις τι σε περιμένει αλλά πάντα κάτι καλό και εμπλουτισμένο απαραίτητα με τραγουδάκι.Γενικά σε αυτό το μπλογκ μπορεί να κάτσεις καμιά ώρα,έχει διάφορα γύρω-γύρω


    pafa:σύντομος και περιεκτικός ,θα σου πει αυτό που θέλει με μια φράση


    Dimitrios en MH :μια γωνιά να γαληνέψει η ψυχή σου και να βγεις με χαμόγελο


    StavmanR : Θα σας πω γιατί το διαβάζω όταν μου πείτε:

    ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΤΟΥ;;;;;;




    Διαβάζω και πολλά άλλα που μ αρέσουν ας τα πω εν συντομία

    sunwing-c_tse-johnny8-beatlus-sea like eyes - Panos72 atrixospi8ikos-alexiavicky-asxetos-neerie-seras-renabill-
    peace18-Unick-melkat06-Mpara-gussfun-geove-MISAngie-
    Apataggelos-tolaruba

    Σίγουρα θα ξέχασα και κάποια


    Υ.Γ. μου λείπουν : gate-emaki-ageras-altamira-drummurgos-prosilios !!!!!!!!!
    thank
    11.01.2008, 01:48
    κλικ, κλικ, κλικ και πάει το ποστ της Μάργκο, δεν υπάρχει γιατί δεν θέλω το βλέπω και δεν έχει αυτά που θέλω (εγώ εννοείται). Και για οριστικοποιηθεί η αλλαγή κατεύθυνσης και να δημοσιευθεί και στην Εφ. της Κυβερνήσεως, Ορίστε κάτι που είναι μεν μπλογκ, αλλά δεν είναι, είναι τοπικ αλλά δεν είναι. Γκρίζα ζώνη. Δύσκολη ζώνη δηλαδή. Και βγηκε πριν από πολύ καιρό στο ΜΗ. Eίναι το

    ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ

    Ενα τόπικ που άνοιξε πριν από πολύ καιρό και μετά έσβησε, έχει γράφες ανθρώπων όλοι τους αξίζουν πολύ, ξεκίνησαν να βγάζουν τη ψυχή τους πολύ πιο αβίαστα και πιο χαλαρά. Και πιο ειλκρινά, νομίζω, από άλλους, ειδικά από κάποιους (όνομα και μη χωριό) που σοκαρισμένοι, έσπευδαν να γράψουν "μπράβο τι ωραία που τα λέτε, και να τους αναλύσουν κιόλας).

    Δεν είναι το μόνο από τα τόπικς που είχε τέτοιο χαρακτήρα, ούτε έχει τη μορφή του επίσημου προπομπού των μπλογκς (εννοείται επίσης). Απλά είναι πανέμορφο, χωρίς ανταλλακτικούς χρωματισμούς, και συσχετισμούς σε αισθητικές. Εενδεικτικό της συνεχειας και της εξέλιξης του ΜΗ και της προσπάθειας που κάνουν καποιοι άνθρωποι. Εμένα αυτά μου μένουν τελικά.
    margo
    11.01.2008, 02:24
    Παράθεση:

    Το μέλος thank στις 11-01-2008 στις 01:48 έγραψε...

    κλικ, κλικ, κλικ και πάει το ποστ της Μάργκο, δεν υπάρχει γιατί δεν θέλω το βλέπω και δεν έχει αυτά που θέλω (εγώ εννοείται).




    margo
    11.01.2008, 14:38
    ωραία είναι κι εκεί ,το είχα δει Μαρία...ευχαριστώ πάντως!
    Αλλά το ΕΔΩ ......... +



    Αλλάζω τον εαυτό μου.Αλλάζω τον κόσμο.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 11-01-2008 14:40 ]


    Panos72
    11.01.2008, 16:26
    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 10-01-2008 στις 18:18 έγραψε...

    Τώρα εσύ Pano72 που άνοιξες και το θέμα με μένα να σου πω ότι σε εκείνο το post άφηνες σχόλια με την κατάληξη “φιλικά” και σε άλλο blog δήλωνες εξοργισμένος για το post μου...



    Κατά πρώτον και λήγει εδώ το θέμα (για μένα), δεν είχα πρόθεση να θίξω ΚΑΝΕΝΑΝ, απλά επιμένω στην αποσαφήνηση των όρων που διέπουν γενικότερα το site. Δεν πρόκειτε να γίνει, οπότε τα παρατάω.

    Κατά δεύτερον δεν καταλαβαίνω τη μομφή σου. ΝΑΙ έγραψα "φιλικά' και το εννοώ! Το ότι διαφωνώ με την άποψή σου στο θέμα ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν σημαίνει ότι δεν απευθύνομαι ΦΙΛΙΚΑ, εκτός αν σε έθιξα (και σένα) κάνοντας χιούμορ, οπότε ζητώ ειλικρινά και δημόσια συγνώμη!!!! Όσο για το "άλλο blog", επειδή δεν το συνηθίζω, δεν υπάρχει περίπτωση να έκανα άσχημο σχόλιο πέραν του δικού σου ποστ.
    ΕΠίσης, εξακολουθώ να σε διαβάζω και σένα και άλλους, αλλά μετριάζω τον σχολιασμό, γιατί (συνήθως) όταν διαφωνώ γίνομαι "κακός" και "ξερόλας", όταν επαινώ ή συμπληρώνω (με την κρίση μου) ένα ερωτικό κείμενο γίνομαι "μπίχτης" ή "κεφαλοκυνηγός" και ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕ....
    ΤΕΛΟΣ, θα επιμείνω στο ότι δεν σχολιάζω αλλού για οποιονδήποτε και θα ζητήσω ΟΠΟΙΟΣ έχει στοιχείο που να με αναιρεί να το παρουσιάσει και ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΜΑΙ την αμέσως επόμενη στιγμή!
    fantasma
    11.01.2008, 22:16
    Παράθεση:


    ΤΕΛΟΣ, θα επιμείνω στο ότι δεν σχολιάζω αλλού για οποιονδήποτε και θα ζητήσω ΟΠΟΙΟΣ έχει στοιχείο που να με αναιρεί να το παρουσιάσει και ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΜΑΙ την αμέσως επόμενη στιγμή


    κανόνισε να μου φας την ιδιοτητα.... θα σε δαγκώωωωσω...
    sylviaki
    12.01.2008, 10:41
    προσωπικα απο αυτα που εχω ηδη διαβασει μου αρεσουν τα μπλογκ των

    apataggelos
    Pavel
    Unick
    alexia-vicky
    kazanaki

    καλημερααααααααααα


    uNick
    12.01.2008, 13:57
    Ο βασικός λόγος που αποφάσισα να γράψω εδώ είναι η αναφορά σε εμένα. Όχι ότι νιώθω πως πρέπει να "απολογηθώ". Απλά ήθελα να πω κάποια πράγματα:


    Παράθεση:

    Panos72: "...Τώρα πως γίνεται ένα δημοφιλέστατο (Mpara, Asxetos, uNick) να μην είναι premium δεν κατέχω..."


    gussfun: "...εκτός ίσως του uNick γιατί κάνει copy paste..."



    Πάνο, το γεγονός ότι το blog μου είναι αρκετά δημοφιλές δεν σημαίνει ότι πρέπει να είναι και premium. Προφανώς αρέσει σε αρκετούς, είτε για το ύφος, είτε για το περιεχόμενο, είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο. Από τη στιγμή, όμως, που οι αρμόδιοι δεν θεωρούν ότι πρέπει να του βάλουν αστεράκι, κάθε συζήτηση περί αυτού τελειώνει εκεί. Όπως είπε και ο Kinezes: ο χώρος είναι ιδιωτικός, και εμείς φιλοξενούμενοι. Τους όρους τους θέτει ο ιδιοκτήτης, και αν δεν έχουμε πρόβλημα καθόμαστε, αλλιώς χαιρετούμε και αποχωρούμε, και είμαστε όλοι αγαπημένοι. Προσωπικά δεν ενοχλούμαι από κάτι, περνάω καλά εδώ, και δεν έχω σκοπό να χαλάσω τίποτα για κάτι τόσο ανούσιο όσο το αστεράκι του premium blog...


    Κωστή, το μόνο που θα πω είναι ότι, ακόμα και copy-paste να κάνει κάποιος, αυτό δεν σημαίνει τίποτα από μόνο του. Το καλό copy-paste χρειάζεται και κάτι ακόμα: το προσωπικό "άγγιγμα". Σε παραπέμπω στο σχόλιο του Λευτέρη (fantasma) στο post "Φακοί Επαφής" στο blog μου ("...να πω την αλήθεια το ειχα διαβάσει σε εμαιλ... αλλα έτσι όπως το προετοίμασες αλλο πράγμα σου λέω!!!...").
    Τα γούστα είναι υποκειμενικά, και αν εσένα δεν σου αρέσει το copy-paste, δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Αντιθέτως, η άποψή σου είναι απολύτως σεβαστή.


    Για να τελειώνει και το θέμα με το αν το blog μου πρέπει ή δεν πρέπει να πάρει αστεράκι, εγώ έχω να πω το εξής (που το έχω δηλώσει και δημοσίως):
    Δεν θέλω!!! Αν δω ποτέ αστεράκι δίπλα στο όνομά μου, η απάντησή μου θα είναι άμεση. Το επόμενό μου post θα είναι το πρώτο και τελευταίο ως premium. Δεν ξέρω ακριβώς τί θα βάλω... καμιά ολοτσίτσιδη γκόμενα σε επίδειξη καμασουτρικών ικανοτήτων, τίποτα χοντρά μπινελίκια... θα δω... θα αυτοσχεδιάσω εκείνη τη στιγμή... Πάντως, το σίγουρο είναι ότι το αστεράκι θα εξαφανιστεί αμέσως, και οι Kinezas & koukou-tsa θα τρέχουν να οργανώσουν την τελετή υποδοχής μου στο PPC...



    Όσο για το αρχικό ερώτημα του topic αυτού (για να τελειώνω με το σημερινό "σεντόνι")...
    Υπάρχουν πολλά αξιόλογα blogs που θα μπορούσα να προτείνω. Μερικά από αυτά δεν είναι καν στη λίστα μου αλλά τα διαβάζω τακτικά.
    Δεν θα μπω στη διαδικασία να προτείνω όμως, γιατί πολύ φοβάμαι ότι είτε θα ξεχάσω κάποια και θα τρέχω μετά να διορθώνω, είτε θα αδικήσω κάποια πολύ καλά blogs που εγώ δεν διαβάζω για διάφορους λόγους.
    Νομίζω πως όλα τα blogs έχουν κάτι να προσφέρουν στους αναγνώστες τους, και θα πρότεινα να τα διαβάζετε όλα (ή έστω, όσα περισσότερα προλαβαίνετε). Οτιδήποτε άλλο απλά προάγει ένα είδος "άρρωστου" ανταγωνισμού που δεν προσφέρει τίποτα. Δεν κάνουμε διαγωνισμό ποιό blog θα πάρει πιο γρήγορα αστεράκι ή ποιό θα είναι ψηλότερα στη λίστα με τα δημοφιλέστερα, ούτε ποιό post θα είναι το δημοφιλέστερο της ημέρας...


    Αυτά τα ολίγα...