ελληνική μουσική
    570 online   ·  210.845 μέλη

    Συνάντηση στην Αθήνα;;;

    Orfeus
    08.07.2004, 17:19
    Quote:

    Το μέλος Giorgos στις 08-07-2004 στις 10:35 έγραψε:

    To A και το Ω για να περάσεις μια όμορφη βραδιά είναι η παρέα. Και χθες βράδυ, η παρέα έδωσε ρέστα. Βοήθησε πολύ το μέρος που είναι παρεϊστικο και το κρασάκι που τιμήσαμε δεόντως, ειδικά εμείς στο βάθος




    ...ειδικά εμείς στο βάθος!!!!




    Orfeus
    08.07.2004, 17:22
    Quote:

    Το μέλος Giorgos στις 08-07-2004 στις 10:35 έγραψε:

    Καλή δύναμη στο πρωινό hang over σε όλους τους χθεσινούς!





    Ποιο ...hang over?

    Εγώ τώρα θα ...κοιμηθώ!!!


    jorge
    08.07.2004, 22:48
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 08-07-2004 στις 11:16 έγραψε:

    Αχ αυτή η Takamine 12χορδη με έκανε να την ερωτευτώ!




    Κ α τ α π λ η κ τ ι κ η! Δεν είχα ξαναπαίξει σε 12χορδη, παρά μόνο σε ένα μαγαζί μουσικών οργάνων για 1-2 λεπτά, πολύ παλιά.

    Ευχαριστούμε Μiguel που μας την εμπιστεύτηκες

    Όλα τα λεφτά πάντως ήταν το γυαλικό του falimento!
    Odisseas
    08.07.2004, 23:15
    paidia na kanonisoume kana meeting to sabbato...thelete?

    falimento
    08.07.2004, 23:36
    Πραγματικά Jorge έβγαζε υπέροχο ήχο.. Είχε πολύ γλυκό μπάσο...

    Να σου πω στην "όμορφη πόλη" έγραψες xθες και γενικά!
    Σκεφτόμουν και εγώ να παίξω αλλά λέω άσε τους να μεγαλουργήσουν!
    Την επόμενη φορά!

    Η Linda7 σήμερα στο chat με αναγνώρισε από χθες μετά από πολύ προσπάθεια και μου λέει " Α τώρα θυμήθηκα το ψηλό παιδί με τα κοκκάλινα γυαλια!" και βεβαίως με έκραξε διότι δεν της συστήθηκα εξαρχής σαν falimento και δεν της μίλαγα!Εντωμεταξύ καθόταν ο Οδυσσέας δίπλα μου και με κάλυπτε το παιδί.. (Πάντως Οδυσσέα χθες χτυπήσαμε πολύ μεζεδάκι...!)

    Της κάναμε πλάκα με τον GIORGO και παίζαμε το παιχνίδι ψάξτε τον falimento! Μέχρι και με τον σερβιτόρο με μπέρδευσε αλλά με βρήκε!

    Γυαλικό όμως...
    jorge
    08.07.2004, 23:46
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 08-07-2004 στις 23:36 έγραψε:

    Να σου πω στην "όμορφη πόλη" έγραψες xθες και γενικά!




    Σε ευχαριστώ George. Μόνο που το κομμάτι ήταν το Μικρή Πατρίδα

    Πάλι έξω γύρναγες;
    jorge
    08.07.2004, 23:47
    Quote:

    Το μέλος Odisseas στις 08-07-2004 στις 23:15 έγραψε:

    paidia na kanonisoume kana meeting to sabbato...thelete?






    Οδυσσέα αν θέλεις άνοιξε άλλο topic, μην τα μπλέξουμε.
    falimento
    09.07.2004, 00:17
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 08-07-2004 στις 23:46 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος falimento στις 08-07-2004 στις 23:36 έγραψε:
    [i]
    Να σου πω στην "όμορφη πόλη" έγραψες xθες και γενικά!




    Σε ευχαριστώ George. Μόνο που το κομμάτι ήταν το Μικρή Πατρίδα


    Πάλι έξω γύρναγες;

    [/I]



    Πω πω μπαρούφα που έφυγε! Με κατάλαβες αυτό έχει σημασία!


    linda7
    09.07.2004, 09:31
    Καλή σας μέρα. Λίγο αργοπορημένα , θα γράψω κι εγώ δύο λόγια για την ανεπανάληπτη (μαρτύρησα λοιπόν εξαρχής ότι πέρασα καλά) συνάντηση στου Ψυρρή . Ήταν η πρώτη φορά που πήγα σε συνάντηση του Music Heaven και ομολογουμένως όλα ήταν άψογα . Δε θα πω για το φαγητό , νομίζω ότι άλλος είναι ο αρμόδιος να μας κάνει ανάλυση για τα μεζεδάκια , ίσως και για τη σύστασή τους
    Όλα τα παιδιά - υπερβολή αυτό που λέω τώρα διότι δεν μίλησα επαρκώς σε όλους [(κάποιοι βέβαια δεν συστήθηκαν κιόλας...αλλά ok,πήραν άφεση αμαρτιών την επομένη...) (ο νοών νοήτω)] ήταν πολύ ευχάριστα και πήρε μόλις λίγα λεπτά για να ζεσταθεί το κλίμα , τουλάχιστον στους καινούργιους της παρέας .
    Ο Miguel μας ενθουσίασε με τις φωνητικές και κιθαριστικές του ικανότητες , αλλά το πιο μαγευτικό απ'όλα ήταν το πρόγραμμα . Τα τραγούδια ήταν ένα & ένα ! Και ο συνεργάτης του όμως ήταν εξαιρετικός (sorry παιδιά , ούτε αυτού το όνομα έμαθα... ) . Οι αξιαγάπητοι Jorge , Orpheus , Orfeus μας άνατρίχιασαν (με την καλή έννοια,ε? ) με τις ερμηνείες τους και ευχαριστώ πολύ τον πολύ γλυκό και συνεργάσιμο Jorge για την τιμή που μου έκανε να παίξουμε μαζί .
    Τώρα μάλλον πρέπει να σχολιάσω τα λεγόμενα του falimento...Αχ βρε Γιώργο (κ το όνομά σου να μη θυμόμουν τώρα , υπήρχε σίγουρα μεγάλη πιθανότητα να σε λένε Γιώργο) να μη τα πω τώρα δημοσίως...ότι δε μου συστήθηκες κλπ κλπ,αλλά δικαιολογείσαι λόγω Οδυσσέα (τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται και έχουν προαναφερθεί prive) . Πολύ χάρηκα επίσης που έστω και εταιροχρονισμένα γνώρισα τον Giorgo .
    Λοιπόν , αρκετά για σήμερα :) Ελπίζω να επαναληφθεί σύντομα κάποιο ανάλογο γεγονός . Κάποιος ήδη το πρότεινε απ' ότι είδα
    Καλή σας μέρα
    lefty23
    09.07.2004, 12:08
    Καλημερα και απο μενα! Νομιζω οτι η προχθεσινη συναντηση ηταν ανεπαναληπτη! Το προγραμμα, ο χωρος, η παρεα, οι μεζεδες... τα παντα! Και για μενα, οπως και για αλλα μελη, ηταν η πρωτη φορα που παρεβρεθηκα σε συναντηση μελων και περασα καταπληκτικα. Παιδια χαρηκα πολυ που σας γνωρισα και ελπιζω συντομα να ξαναβρεθουμε. Καλη ανταμωση!

    Jorge, δεν μου ειπες, πως ξυπνησες το αλλο πρωι;;;
    XeniaRodo
    09.07.2004, 13:12
    μετα απο ολα αυτα που διαβάζω
    το ομολογώ: Zηλεύω

    κι ελεγα να ερθω, αλλα δεν ηρθα... αλλα τουλάχιστον,
    αυτο που εκανα -αφου δεν ηρθα- αξιζε.... να μην ερθω αφου τελικα κατελιξα στο να μην ερθω και δεν ηρθα...


    .
    Astron
    09.07.2004, 13:55
    Παιδιά για meeting από σήμερα και μετά είμαι μέσα. Επιτέλους ξεμπέρδεψα με την εξεταστική, οπότε αν κανονιστεί τίποτα μετρήστε με!
    rapsodos
    09.07.2004, 15:45
    Γεια σας και απο τον orpheus (me ph) που μετά απο αρκετές @#$* που αφορούσαν τον ΟΣΕ γύρισε στα γνωστά του λημέρια. Τελικά όσα Euro και να πάρουμε η οργάνωση της Ελλάδας θα παραμένει ... άφαντη. Τέλος πάντων, άξιζε η ταλαιπωρία. Η συνάντηση ήταν πολλή όμορφη και όλα τα παιδιά καταπληκτικά. Γνωριστήκαμε με καινούργια μέλη, ξανανταμώσαμε με τα παλιά, τραγουδήσαμε, γελάσαμε, σχολιάσαμε και φεύγοντας υψώσαμε και την Ελληνική σημαία στο αυτοκίνητο πανηγυρίζοντας το πρωτάθλημα, ετεροχρονισμένα μεν , αλλά με συμμετοχή απο περαστικούς δε (Jorge , φαντάζεσαι τι θα γινόταν εαν είμασταν μαζί την Κυριακή ...).
    Να είστε καλά παιδιά. Χάρηκα που τα είπαμε - ξαναείπαμε.
    Το ταξίδι συνεχίζεται ...

    Orfeus
    09.07.2004, 19:56
    Quote:

    Το μέλος Astron στις 09-07-2004 στις 13:55 έγραψε:

    Παιδιά για meeting από σήμερα και μετά είμαι μέσα. Επιτέλους ξεμπέρδεψα με την εξεταστική, οπότε αν κανονιστεί τίποτα μετρήστε με!





    Υπάρχει καινούγιο topic για τη νέα συνάντηση.

    "Συνάντηση. Live από τα μέλη του Musicheaven"
    jorge
    09.07.2004, 21:30
    Quote:

    Το μέλος orpheus στις 09-07-2004 στις 15:45 έγραψε:

    ......υψώσαμε και την Ελληνική σημαία στο αυτοκίνητο πανηγυρίζοντας το πρωτάθλημα, ετεροχρονισμένα μεν , αλλά με συμμετοχή απο περαστικούς δε (Jorge , φαντάζεσαι τι θα γινόταν εαν είμασταν μαζί την Κυριακή ...).






    Είσαι πολύ μεγάλο ζεβζέκι τελικά!

    Orfeus
    09.07.2004, 21:40
    ...ζεβζέκι;;;;;


    jorge
    09.07.2004, 22:05
    Ναι, ζεβζέκι. Στη Θεσσαλονίκη το λένε! Orpheus (με 'ph' ε;) εξήγησέ μας ακριβώς :)


    Και τώρα η στιγμή των φωτογραφιών!

    Τις υπόλοιπες φωτογραφίες από τη συνάντηση θα τις βρείτε στο αντίστοιχο αλμπουμ στο PhotoHeaven. (Αν κάποιος θέλει να βγάλουμε τη φωτογραφία του μου το λέει. Αν κάποιος εκ των Giorgos, Falimento, _a_r_i_s θέλει να μπει και η δική του photo, μου το λέει.)





    Someone dreams of doing great things, someone stays awaken and does it...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 09-07-2004 22:08 ]
    Orfeus
    09.07.2004, 22:24
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 09-07-2004 στις 22:05 έγραψε:

    Ναι, ζεβζέκι. Στη Θεσσαλονίκη το λένε! Orpheus (με 'ph' ε;) εξήγησέ μας ακριβώς :)




    Ναι!!! Φυσικά με ...."ph"!!!
    Orfeus
    09.07.2004, 22:26
    Όμορφες φωτογραφίες.

    Well done Jorge!!!


    Orfeus
    10.07.2004, 02:59
    Quote:

    Το μέλος XeniaRodo στις 09-07-2004 στις 13:12 έγραψε:

    μετα απο ολα αυτα που διαβάζω
    το ομολογώ: Zηλεύω

    κι ελεγα να ερθω, αλλα δεν ηρθα... αλλα τουλάχιστον,
    αυτο που εκανα -αφου δεν ηρθα- αξιζε.... να μην ερθω αφου τελικα κατελιξα στο να μην ερθω και δεν ηρθα...

    .





    Και γιατί δεν ήρθες τελικά αφού δεν ήρθες, επειδή άξιζε αυτό που έκανες για να μην έρθεις;











    Jai, Guru, Deva, Om!!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 10-07-2004 03:01 ]