ελληνική μουσική
    306 online   ·  210.844 μέλη

    Ρωτήστε τους Ενδελέχεια

    Termite
    03.01.2008, 16:23
    Ας τα αφήσουμε τώρα τα λόγια του αέρα...

    Το topic θα παραμείνει ανοιχτό μέχρι τις 20/01/08 μια και η συνέντευξη με το γκρούπ θα πραγματοποιηθεί στις 26/01/08.
    drapetis7
    04.01.2008, 15:21
    Kαι για να ξεφύγουμε λίγο από το καθαρά μουσικό μέρος και να πλεύσουμε σε πιό βαθιά νερά!!

    Οι εποχές που ζούμε είναι πραγματικά πολύ περίεργες...ο έρωτας έχει καταντήσει ένα φτηνό καταναλωτικό αγαθό,η μουσική και η τέχνη γενικότερα επίσης!!Ο κόσμος βιώνει κοσμοιστορικές αλλαγές όπως καταστροφή του περιβάλλοντος από την κρατική αυθαιρεσία και την ιδιωτική πρωτοβουλία που κοιτάζουν μονάχα το κέρδος!!Πόλεμος,βία,αίμα καθημερινά στις τηλεοράσεις...απλά αδιαφορία από τον μέσο πολίτη,αντικοινωνικά μέτρα που αποσκοπούν στην καταστολή,αδιαφορία για τον συνάνθρωπο,καρεκλοκένταυροι και ισόβιοι θρησκευτικοί άρχοντες,κίτρινος τύπος,ατομικισμός,ΗΠΑ,BUSH,ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ....Οι ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΑ είναι ένα συγκρότημα με ιδιαίτερα καυστικό και σκληρό στίχο...Ο καινούριος τους δίσκος που θα κυκλοφορίσει σ λίγο καιρό έχει περιέργως έναν αρκετά αισιόδοξο τίτλο Σ'ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΑΥΡΙΟ...Πώς βλέπουν τα πράγματα οι ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΑ;Μπορούμε να περιμένουμε κάτι καλύτερο;Ποιές είναι οι θέσεις τους για όλα αυτά που ανέφερα παραπάνω;Μπορεί να επιβιώσει ένας ρομαντικός και γραφικός άνθρωπος σε μία τέτοια εποχή;Τι θα ήθελαν να πούν στα νέα παιδιά;Tελικά που κρύβεται η πόρτα που οδηγεί στο ΜΕΓΑΛΟ ΑΥΡΙΟ;

    Δε θέλω να'χω ελπίδα
    μια σάπια είναι σανίδα
    μια λέξη πεταμένη
    στου φόβου τη σπηλιά

    Δε θέλω να'χω πίστη
    από μπροστά μου σβήστη
    οι άγγελοι πεθαίνουν
    πρίν βγάλουνε φτερά

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : drapetis7 στις 04-01-2008 15:27 ]


    Termite
    27.01.2008, 17:22
    Μπορείτε πλέον να κλειδώσετε κ αυτό το τόπικ! Ηταν φανταστικοί!
    drapetis7
    28.01.2008, 02:50
    Που είναι η συνέντευξη;
    Termite
    28.01.2008, 10:09
    Θα δημοσιευτει φίλε μου...
    drapetis7
    28.01.2008, 13:24
    Άντε γρήγορα!!!!!χιχιχιχιιχιχι
    Termite
    04.03.2008, 11:42
    Η Συνέντευξη των Ενδελέχεια θα δημοσιευτεί αύριο. Παρακαλώ τους mods να κλειδώσουν το topic