ελληνική μουσική
    745 online   ·  210.832 μέλη

    Κάθε καρυδιάς καρύδι

    katurunen
    24.02.2008, 23:31
    Ναι όντως, η αλήθεια ειναι οτι δεν είπα μόνο χλούπου, είπα κ την λέξη "πίπωμα".
    Και θέλω να τονίσω το γεγονός οτι βρισκόμουν μεταξύ φίλων υποτίθετε, οι οποίοι γνωριζούν τον τρόπο που μιλάω. Δεν έβρισα κανέναν! Κ δεν είμαι κανένα βλαμμένο, κοντεύω 30 κ ξέρω που είναι τα όρια, δεν μπήκα εδώ για να μπινελικώνω ανθρώπους, έλεος!
    Να το πω άλλη μία φορά, συγκεκριμένα είπα "βαριέμαι να ξαναδιηγηθώ την ιστορία με το πίπωμα", και συγνώμη που επαναλαμβάνομαι. Όποιος θέλει ας με διαψεύσει!



    seras
    24.02.2008, 23:40
    Ego imoun mesa tin ora pou egine to simvan..i katurunen eipe mia vrisia (tin anaferei kiolas pio pano..) kai efage ban..den prosvale kapoion vevaia(diladi den to ekane me prothesi na prosvalei kapoion) alla opos prepei efage ban..
    Den nomizo pos o matthias ferthike epipolaia, oute pos dioxni kapoion xoris logo..
    Auta eixa na po kai den perno to meros kanenos, dioti den yparxei kati tetoio..
    PashalinaMakia
    24.02.2008, 23:44
    απλά καλό θα ήταν να υπάρχει τουλάχιστον μια στοιχειώδης ευγένεια στο main room.Αυτό είναι πιστεύ κατανοητό κι αςυπάρχουν και γνωστοί εκεί μέσα
    matthias16
    24.02.2008, 23:47
    Παράθεση:

    Το μέλος katurunen στις 24-02-2008 στις 23:31 έγραψε...

    Ναι όντως, η αλήθεια ειναι οτι δεν είπα μόνο χλούπου, είπα κ την λέξη "πίπωμα".
    Και θέλω να τονίσω το γεγονός οτι βρισκόμουν μεταξύ φίλων υποτίθετε, οι οποίοι γνωριζούν τον τρόπο που μιλάω. Δεν έβρισα κανέναν! Κ δεν είμαι κανένα βλαμμένο, κοντεύω 30 κ ξέρω που είναι τα όρια, δεν μπήκα εδώ για να μπινελικώνω ανθρώπους, έλεος!
    Να το πω άλλη μία φορά, συγκεκριμένα είπα "βαριέμαι να ξαναδιηγηθώ την ιστορία με το πίπωμα", και συγνώμη που επαναλαμβάνομαι. Όποιος θέλει ας με διαψεύσει!







    Δεν ειχα σκοπο να σε προσβαλω με το μπαν..Απλα οκ ησουν μεταξυ φιλων , ηταν και αλλοι μεσα ομως. Φανταζεσαι να ελεγε ο καθενας απο μια παρομοια λεξη? Και ειδικα καποιοι που δεν συμμαζευονται ουτε με παρατηρηση,ειχε που ειχε ξεφυγει η συζητηση.
    Μπαχαλο..εχει γινει πολλες φορες.

    RoCkLiViN2
    25.02.2008, 03:07
    Kai theleis na mou peis oti kalws efage ban i katurunen ??? Otan mpainoun kati tupoi san ton babkal, lewnidas23 kai mia alli pou den thumamai to onoma tis ka mas lene diafora kai kanoun ubristika sxolia xwris na tous exoume dwsei to tharos, den exei mpei kapoios na kanei ena ban... Mono mia fora mpike o jorge kai egine kati... Kai opws sou eipa matthias16 kai sto chat den eimai kana pitsiriki pou tou aresei na to douleuoun... Kserw polu kala ti eixe eipwthei ekeini ti mera sto chat giati imoun mesa... Kai kati teleutaio. Otan ginetai mia suzitisi metaksu filwn den uparxei prosblitiki prothesi apo kanenan, otan milame metaksu mas... Kai na min ksexnas oti den einai oi lekseis ponires, alla ta muala twn anthrwpwn...
    jorge
    25.02.2008, 07:58
    1. Κακώς αν ο matthias16 δεν έκανε πρώτα παρατήρηση. Πολύ κακώς.

    2. Δεν τιμωρούμε λόγω χρήσης μεμονωμένων λέξεων που πολλές φορές έχουν να κάνουν με τη ροή της συζήτησης. Οι συνομιλητές δεν πρέπει να νιώθουν ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ οτι έχουν από πάνω τους έναν μπάτσο. Αν το παρακάνουν, τους κάνουμε παρατήρηση και μετά ban.

    3. Ο chat moderator πρέπει πρώτ' απ' όλα να είναι συνομιλητής και μετά "εξουσία". Και πρέπει να είναι διακριτικός όσον αφορά την εξουσία.

    4. Οι λέξεις πίπωμα και χλούπου σε καμιά περίπτωση δεν είναι ικανές από μόνες τους να οδηγήσουν σε ban.

    5. Matthias περιμένω ΠΜ σχετικά με τα παραπάνω.

    6. Οι υπόλοιποι κοιτάξτε να είστε κόσμιοι και να μην φτάνετε στα όριά τους τους moderators. Αν ο Matthias έκανε λάθος, δεν φταίει μόνο αυτός. Βοηθήστε τους moderators.
    matthias16
    25.02.2008, 09:49
    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 25-02-2008 στις 03:07 έγραψε (ιστορια) ...

    Otan mpainoun kati tupoi san ton babkal, lewnidas23 kai mia alli pou den thumamai to onoma tis ka mas lene diafora kai kanoun ubristika sxolia xwris na tous exoume dwsei to tharos, den exei mpei kapoios na kanei ena ban... Kai opws sou eipa matthias16 kai sto chat den eimai kana pitsiriki pou tou aresei na to douleuoun... Kserw polu kala ti eixe eipwthei ekeini ti mera sto chat giati imoun mesa... Kai kati teleutaio. Otan ginetai mia suzitisi metaksu filwn den uparxei prosblitiki prothesi apo kanenan, otan milame metaksu mas...


    1...Tους κυριους που αναφερεις τους εχω κανει παντα ban οταν ειμαι μεσα και ενοχλουν η βριζουν..Δεν μπορω να ειμαι ολη μερα μεσα για να πετυχω ποτε θα εισαι εσυ για να περνας καλα.
    2...Κανεις δεν ειπε οτι εισαι "πιτσιρικι που του αρεσει να το δουλευουν"
    3...Αν ησουν μεσα τοτε θα θυμασαι οτι η συζητηση ειχε ξεφυγει.
    4...Η συζητηση δεν ηταν μεταξυ φιλων υπηρχαν και αλλα ατομα.
    5...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 25-02-2008 στις 07:58 έγραψε...

    5. Matthias περιμένω ΠΜ σχετικά με τα παραπάνω.



    Αρχηγε δεν εχω να σου πω τιποτα σε πμ , οτι ειπωθηκε παραπανω αυτη ειναι η κατασταση. Μπορεις (παντα κατα την κριση σου) να μου αφαιρεσεις την "εξουσια" ( ) του mod , και να κανεις οποιον rockliving ειναι καταλληλος.
    Αρκετα δικαιολογηθηκα αλλωστε.



    "The Best Illusion Is The Perfect Reality"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : matthias16 στις 25-02-2008 09:51 ]


    Termite
    25.02.2008, 10:15
    Όσες φορές έχω βρεθεί στο τσάτ με το Χρήστο κάνει εξαιρετικά τη δουλειά του. Το πρόβλημα δεν ειναι εκει...το πρόβλημα ειναι γενικότερο και αφορά στην μή παρουσία κάποιου μόντ τις περισσότερες φορές. Το οποίο για μένα σημαίνει οτι είτε δεν υπάρχουν αρκετοί μόντς, είτε αυτοί που ειναι, δεν μπαίνουν πια / δεν θέλουν να είναι πια μόντς.

    Θα ήθελα να ήξερα τι θα γίνει με αυτή τη γενικότερη κατάσταση...το περιστατικό με τον Χρήστο ειναι αντιπροσωπευτικό αυτής.
    jorge
    25.02.2008, 10:42
    Παράθεση:

    Το μέλος matthias16 στις 25-02-2008 στις 09:49 έγραψε...

    Αρχηγε δεν εχω να σου πω τιποτα σε πμ , οτι ειπωθηκε παραπανω αυτη ειναι η κατασταση.


    Προσωπικά έχω μάθει να κάνω διάλογο όταν προκύπτει διαφωνία με συνεργάτη. Σου έγραψα παραπάνω κάποια σημεία-θέσεις, πάνω στις οποίες θα ήθελα τη γνώμη σου και τις διαφωνίες σου.
    RoCkLiViN2
    25.02.2008, 11:02
    Loipon gia na dothei ena telos se olo auto, exw na pw duo pragmata..

    1. Den zitisa, oute eipa, na ginw chat moderator

    2. Epeidi imoun mesa polu prin mpeis, gnwrizw polu kala se ti katastasi itan i suzitisi. Molis mpikes eipwthike auti i leksi kai kateutheian ekanes ban stin katurunen. Kai gia tou logou to alithes, mporeite oi mods kai o admin jorge na deite to arxeio pou exoun katagrafei ola osa eipwthikan mexri ti stigmi pou egine to ban.

    Auta apo mena...
    PashalinaMakia
    25.02.2008, 11:33
    Βρε σεις,είμαστε ένα site που μπαίνουν και μικρά παιδιά στο chat.Όχι οτι δεν ξέρουν τι σημαίνουν αυτές οι λέξεις,αλλά θα ήταν σωστότερο να μην γίνονται συζητήσεις σεξουαλικού περιεχομένου εντός του chat γιατί μπορεί να μπει κανα πιτσιρικάκι και να κομπλάρει.Δεν είμαστε zoo εδώ μέσα θέλω να πιστεύω.
    Η λέξη "πίπωμα"(που την είδα αρκετές φορές γραμμένη εδώ στο post),εκφράζει μια κατάσταση στην οποία βρίσκονταν τα άτομα της ιστορίας της katurunen,αλλά το να μπαίνεις στο chat και να συζητάς έτσι μου φαίνεται πολύ κάπως...Είδαμε τι έκαναν οι άλλοι και πάμ να το δώσουμε στεγνά?Πρόβλημά τους τι έκαναν.Αν σε ένα μουσικό καθαρά site όπως αυτό,αρχίσουμε να λέμε για το τι είδαμε,τι ακούσαμε σε στυλ κουτσομπολιού ή "κοινωνικού σχόλιου" ε τότε τι να πω?
    Αλλά,είναι αστείο που ήταν ένα μέλος με το nick "alhtampouras" και κανείς δεν είχε δει τι έλεγε το προφίλ του.Αν δεν τον ανέφερα κάτι σαν τον babkal θα είχε καταντήσει ο τύπος μην σας πω και χειρότερα.
    Αλλά!Όταν κάποιος mariossssssss με είχε αρχίσει σε κατι μπινελίκια,για ένα μισάωρο μην σας πω και παραπάνω,έγραφα στο "post it" να μπει ένας mod.Αν δεν έστελνα π.μ. στην Pastella,καλό Πάσχα!Ευτυχώς μπήκε και είδε τα μπινελίκια και τον μπάναρε.
    Όσον αφορά κάποιους mods εδώ και καιρό δεν έχουν μπει στο chat κάποιοι είναι η αλήθεια όπως είπε κι ο Βασίλης(termite).
    Για τον αν έκανε ο Χρήστος σωστά τη δουλειά του,δεν θα απαντήσω γιατί δεν ήμουν εκείνη την ώρα στο chat,αλλά θα πω πως ποτέ όταν είμαι μέσα,δεν έχω παρατηρήσει αυταρχική και αρχηγική συμπεριφορά σε σχέση με τους άλλους παρευρισκομένους.
    alexia-vicky
    25.02.2008, 12:28
    Είναι η δεύτερη ή η τρίτη φορά που παρακολουθώ τόπικ με ακριβώς το ίδιο θέμα, τις ίδιες απαντήσεις κτλ...


    Είμαστε site με 49.174 μέλη που συνεχώς αυξάνονται! Λογικό είναι μέσα σε όοολα αυτά τα άτομα να παρουσιαστούν και τα ευτράπελα! Δεν χαιρετίζω την ύπαρξή τους αλλά είναι κάτι το αναμενόμενο, το οποίο και πιστεύω πως από τη στιγμή που ορίστηκαν mods περιορίστηκε και συνεχίζει να περιορίζεται!! Είναι αδύνατον να είναι ΜΟΝΙΜΩΣ κάποιος mod μέσα στο τσατ, όλοι έχουμε και άλλα πράγματα να κάνουμε, ακόμα και αν αυξηθεί ο αριθμός των υπεύθυνων. Και όταν κάποιος ενοχλεί και δεν υπάρχει κάποιος από τους υπεύθυνους μέσα, υπάρχει η δυνατότητα της παράβλεψης, η δυνατότητα να τον φέρεις στη θέση του (μεγάλα άτομα είμαστε) και στην χειρότερη να στείλεις ένα ΠΜ. Μην τα τραγικοποιούμε! Όλοι λοιπόν είναι υπεύθυνοι για οποιαδήποτε κατάσταση.
    Σε καμία περίπτωση δε δέχομαι όσα ειπώθηκαν για μη αποτελεσματικότητα και πολύ περισσότερο προσωπικές επιθέσεις. Κανένας από τους mod δεν είναι "βαρεμένος" και κανένας μας δεν έχει και τη διάθεση, όταν μπαίνει στο τσατ με την καλύτερη των προθέσεων να μιλήσει και αυτός σαν άνθρωπος, να πρέπει να κάνει τον κακό της υπόθεσης. Και κανένας δεν έχει προσωπικά με κάνεναν, προσπαθούμε να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε.
    Όσο για το θέμα της katurunen, εκτός του ότι είναι μεμονωμένη περίπτωση δε μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουμε ριάλιτι σόου και το αναμασάμε. Οι εμπλεκόμενοι μπορούν να μιλήσουν με τον jorge και να βρεθεί λύση.
    Termite
    25.02.2008, 12:58
    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 25-02-2008 στις 12:28 έγραψε...

    Δεν χαιρετίζω την ύπαρξή τους αλλά είναι κάτι το αναμενόμενο, το οποίο και πιστεύω πως από τη στιγμή που ορίστηκαν mods περιορίστηκε και συνεχίζει να περιορίζεται!!


    Συμφωνώ με όλα τα υπόλοιπα εκτός απο αυτό. Δεν περιορίζεται το φαινόμενο αυτήν την περίοδο, αυξάνεται με πολύ άσχημους ρυθμούς. Εκτός αν παλιά το τσάτ ήτανε ζούγκλα οπότε τοτε ναι, έχει περιοριστεί σε μόνο 20 άτομα που βρίζουν.

    Εχεις όμως απόλυτο δίκιο, και για την παράβλεψη και για όλη την δεύτερη παράγραφο
    katurunen
    25.02.2008, 14:24
    Καλά... δεν το πιστεύω οτι τίθετε θέμα ευγένειας!
    Κατ' αρχήν το τι είδα εγώ σε ένα τυχαίο δρόμο, σε ένα τυχαίο αυτοκίνητο, δεν έχει να κάνει με την υπόθεση, ειναι τελείως άσχετο! Μιλούσα για τυχαία άτομα που δεν γνωρίζω καν και που σε καμία περίπτωση δεν θα ξαναδώ στη ζωή μου! Τι πάει να πει "τους δίνω στεγνά"? Ποιους, τους αγνώστους x και y??? Και εννοείτε πως έχω το δικαίωμα να σχολιάζω και να "κουτσομπολεύω" ότι θέλω! Τι σεμνοτυφίες και δήθεν είναι αυτό πάλι?!

    Και από πότε στο chat ενός μουσικού site απαγορεύονται συζητήσεις διαφορετικού περιεχομένου? Εχθές το μεσημέρι δλδ, που συζητούσαμε με τον rocklivin2 και τον bgre για την πολεμική αεροπορία και τους τούρκους ειμασταν παράνομοι?!

    Αν κάποιοι θέλουν να με χαρακτηρίσουν αγενή απλά και μόνο από το συγκεκριμένο σχόλιο μου, "σεξουαλικού περιεχομένου"... let them come, I care not, στην τελική δεν με απασχολεί ιδιαίτερα να γίνω "αγαπητή" σε όλους, δεν έχω τέτοιες ανάγκες! Αν και πολύ λυπάμαι που βρέθηκα στο ίδιο καζάνι με τύπους που έρχονται κ κατεβάζουν καντήλια κ βγάζουν τα απωθημένα τους...
    Όσοι με ενδιαφέρουν, με ξέρουν και δεν χρειάστηκε να τους απολογηθώ!

    Καταλαβαίνω την δουλειά των mods, αλλά έγραψα σε αυτό το topic γιατί δεν ήξερα τι παίζει και γιατί ένιωσα οτι έφαγα ban άδικα, χωρίς να προειδοποιηθώ...

    Δεν θα πω τίποτα άλλο... Μόνο συγνώμη από τον jorge που χωρίς λόγο δίνουμε έκταση σε ένα τέτοιο θέμα...

    Καλό απόγευμα
    argyropana
    25.02.2008, 15:54
    Παιδια εχετε ολοι δικιο ,καποιες φορες αναγκαστηκα να βγω εξαιτιας καποιων ανοητων που μπαινουν και ενοχλουν!!!δεν ξερω ,παντως κατι πρεπει να γινει!!!το chat δεν ειναι χωρος τσακωμων αλλα καλης παρεας!!!ελπιζω κατι τυποι σαν τον babkal να μην συνεχισουν την παιδιαστικη συμπεριφορα!!!και τελος σχετικα με τον matthias16 εμενα με εχει ''σωσει'' καποια στιγμη,γιατι δεν ηξερα σχετικα με την παραβλεψη και καθομουν να ανεχομαι το καθε χαζο παιδακι...ευχαριστω ξανα ευγενικε Matthias16!!!Φιλακια πολλα σε ολους και ελπιζω οι συζητησεις μας να γινονται ολο και πιο αξιολογες στο μελλον!!!!
    α...και γλυκε μου μαλλια rocklivin2 πρεπει να υπαρχει ενα μετρο στις συζητησεις μας γενικοτερα,εξαλλου υπαρχουν και τα πμ!!!φιλακια και σε σενα !ξερεις ποσο σε εκτιμω!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : argyropana στις 25-02-2008 16:02 ]


    pastella
    25.02.2008, 17:10
    Το γεγονός που αναφέρει η PashalinaMakia ήταν περίπτωση που σήκωνε ban, γιατί ο τύπος αλώνιζε και πρόσβαλε αβέρτα. Πέρα από το λεξιλόγιο. Ήταν κραυγαλέα περίπτωση.

    Ήταν και το μοναδικό μου ban μέχρι στιγμής στο τσατ.

    Μέχρι στιγμής έχω κάποιες παρατηρήσεις σχετικά με το θέμα chat modetarors:

    1. Κάποιοι 'τρελαίνονται' με την παρουσία ενός συντονιστή και κατευθείαν αρχίζουν να λένε περί αστυνόμευσης και 'προσέχουν' τα λόγια τους. Γελοιότητες.

    2. Άλλοι φωνάζουν για συντονιστή με το που συνδέεται κάποιος που έχει πάρει απαγόρευση παλαιότερα και ψηφίζουν στο κεντρικό παράθυρο να τον διώξει ο συντονιστής για να μην τους ξαναενοχλήσει. Προληπτικά... Μερικές φορές, αν πιάνουμε την κουβέντα με το 'μαύρο πρόβατο', μπορεί να αποδειχθεί ότι έχει καταλάβει τι είναι το ΜΗ και το τσατ του. "Θέλουμε να φάει ban o ταδε, μας ενουχλούσε τις προάλλες!!!"- Αυτά είναι χαζά, ας μου επιτραπεί.

    3. Αλήθεια, πόσοι από τους συντονιστές παραπέμπουμε στις συχνές ερωτήσεις και ενημερώνουμε για το ύφος του ΜΗ πριν μπανάρουμε κάποιον? Πόσοι πιάνουμε την κουβέντα? Πόσοι κάνουμε αυτό που υποδηλώνει η ιδιότητά μας? Να συντονίζουμε και όχι να διώχνουμε? Αυτά περι αυτοκριτικής.

    4. Το θέμα δεν είναι να γίνεται η απαγόρευση, το θέμα είναι να καταλαβαίνει κάποιος το ύφος του τσατ. Όταν μας ενοχλεί κάποιος, οι υπόλοιποι τι κάνουμε για να προστατεύσουμε την κουβέντα;;; Τον αγνοούμε; Τον κάνουμε παράβλεψη; Τον αφήνουμε να λέει ότι θέλει;;; Του εξηγούμε ότι "εδώ είμαστε το ΜΗ, έχουμε ένα ύφος συνομιλίας τάδε, αν δεν σου ταιριάζει πάνε αλλού" ή τρέχουμε στη λύση συντονιστή κατευθείαν;;;; Δείτε προσεκτικά τι λέει και η alexia-vicky στο ποστ της.

    5. Δεν νομίζω ότι υπήρξαν φορές που ζητήθηκε συντονιστής και δεν πήγε, έστω και με ολιγόλεπτη καθυστέρηση. Δεν είμαστε η άμεσος δράση, όταν και όποτε μπορούμε βοηθάμε.


    Όσα γράφω είναι προσωπικές παρατηρήσεις. Δεν κοιτάω να κατηγορήσω κανέναν, ούτε συντονιστές ούτε μέλη, απλά κάποιες σκέψεις σχετικά με αυτήν την δυνατότητα που μας προσφέρεται στο ΜΗ. Το chat είναι ένας χώρος για ελεύθερη συζήτηση, δεν είναι το φόρουμ, είναι ένας χώρος για να λέμε ότι θέλουμε, σχετικό ή άσχετο με το ΜΗ, επιτρέπονται τα greeklish, τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, και δεν απαγορεύεται να λέμε ορισμένες λέξεις στη ροή της συζήτησης.

    Δείτε και τη δημοσίευση του jorge πιο πάνω.
    Bgre
    25.02.2008, 21:15
    Θυμάμαι την συζήτηση , αλλα δεν μου έρχεται στο μυαλό η συγκεκριμένη λέξη....
    Προσωπικά πιστεύω πως για μια λέξη και μονο δεν είναι αναγκαίο το ban αν και καλό θα ήταν να αποφεύγονται τέτοιου είδους εκφράσεις ( ευκολο στα λόγια - δυσκολο στην πράξη )
    Και κα΄τι αλλο . Ο babkal άν και του έχουν κάνει ban μπορεί ακόμα να μπαίνει στο room. Επίσης , έχει κάνει δεύτερο λογαριασμό με nickname babbehe . Μηπως θα έπρεπε να αναφερθεί στα bug ή προβλήματα του server ή όπως αλλιώς τα λένε?
    santourman
    05.07.2008, 23:16

    Υπάρχει ένα μέλος, ο/η blackzoe που είναι μόλις μια βδομάδα μέλος στο ΜΗ, και μέχρι τώρα του έχω ρίξει τουλάχιστον 4-5 απαγορεύσεις στο chat. Το μόνο που κάνει είναι να μπαίνει και να βρίζει, και δεν προβλέπω κάποια συμμόρφωση στο μέλλον. Θα παρακαλούσα για ένα μόνιμο ban γιατί κάπου καταντάει κουραστικό το θέμα...


    Stroumfita456
    06.07.2008, 20:46

    Παράθεση:

    Το μέλος santourman στις 05-07-2008 στις 23:16 έγραψε...

    Υπάρχει ένα μέλος, ο/η blackzoe που είναι μόλις μια βδομάδα μέλος στο ΜΗ, και μέχρι τώρα του έχω ρίξει τουλάχιστον 4-5 απαγορεύσεις στο chat. Το μόνο που κάνει είναι να μπαίνει και να βρίζει, και δεν προβλέπω κάποια συμμόρφωση στο μέλλον. Θα παρακαλούσα για ένα μόνιμο ban γιατί κάπου καταντάει κουραστικό το θέμα...



    την ετυχα και εγω στο τσατ..παιρνει τον αλλον απο τα μουτρα και αρχιζει και οτι βρεξει ας κατεβασει!...!!!!!


    PashalinaMakia
    06.07.2008, 20:56

    Βρε παιδιά η κατάσταση με τα blogs έχει παρατραβήξει...

    Εαν δεν καταλάβατε τι λέω εννοώ το μέλος andreo και το blog του στο οποίο ασχολείται με το τι γράφουν οι άλλοι!

    Πώς έγινε και premium αναρωτιέμαι...