ελληνική μουσική
    641 online   ·  210.830 μέλη

    Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven - Cosmomusica

    maskord
    07.05.2008, 16:49

    Γεια χαρά σε όλους.

    Να συγχαρώ και εγώ με τη σειρά μου το MH  για τη διοργάνωση του διαγωνισμού, καθώς επίσης και όλους όσους συμμετείχαν. Και να ευχαριστήσω όσους κατάφεραν να ακούσουν "κάτι" στη δική μου συμμετοχή με τίτλο "Αγάπη", παρά την κακή ποιότητα της ηχογράφησης (έγινε με τη χρήση δημοσιογραφικού μαγνητοφώνου).

    Λυπάμαι που ως νέο μέλος δεν είχα την ευκαιρία να ψηφίσω, όμως άκουσα με προσοχή τα τραγούδια και μου άρεσαν αρκετά. Άρα, δεν έχει χαθεί η ελπίδα για το ελληνικό τραγούδι...

    Καλή συνέχεια!

    Μαίρη.


    MICK
    07.05.2008, 18:27

    Καλησπερα σε ολους.

    Θελω και εγω με την σειρα μου να δωσω,

    α-Συγχαρητηρια για την διοργανωση του διαγωνισμου.

    β-Συγχαρητηρια στα παιδια που πηραν τους περισσοτερους ψηφους,

    γ-Συγχαρητηρια σε ολους τους υπολοιπους δημιουργους και ερμηνευτες για την πραγματικα ομορφη προσπαθεια τους.Ισως καποιες συμμετοχες αξιζαν καλυτερης τυχης.

    δ- Ενα μεγαλο ευχαριστω σε οσους προσεξαν,ακουσαν με υπομονη και εδωσαν την ψηφο τους στο δικο μου τραγουδι-ΜΗ Μ'ΑΡΝΗΘΕΙΣ.

    ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΜΙΧΑΛΗΣ


    makisdav
    07.05.2008, 19:40

    Kαι γω με τη σειρα μου ευχαριστω πολυ οσους ακουσαν και ψηφισαν τη ''γιορτη'' μας..


    Termite
    07.05.2008, 20:46

    Με τη σειρά μου και εγώ να ευχαριστήσω όσους μπήκαν στον κόπο να ακούσουν τα Ματωμένα Πυθάρια, πόσο μάλλον να τα ψηφίσουν. Ειναι ενα τραγούδι που αφιερώθηκε στην επέτειο του Πολυτεχνείου απο τον στιχουργό (eddie) αλλα και εμένα που έγραψα μουσική.

    Λόγω άσχημης παραγωγής αλλα και για δικούς μου προσωπικούς λόγους εν τέλει, το κομμάτι αποσύρθηκε απο την βαθμολογία.


    ONEIROPOIOS
    07.05.2008, 21:36

    Καλησπέρα και μπράβο..Πήρα μέρος στο διαγωνισμό με τα Παραμύθι Γυμνό..Δεν πήρα μέρος σε καμμιά συζήτηση πριν απο τα αποτελέματα,και τώρα που όλα τελείωσαν θα ήθελα να πω δυο πράγματα..1-Νομίζω ότι σε κάθε διαγωνισμό πρέπει να αποκλείονται τα δισκογραφημένα τραγούδια για τον απλό λόγο ότι εκείνα ήδη κρίθηκαν,είτε κρίνοντα,είτε θα κριθούν απο ένα πιο μεγάλο ακροατήριο και για πολύ περισότερο χρόνο όσο μικρές παραγωγές και αν είναι. 2-Σελίδες όπως  ποια τραγούδια σας άρεσαν και ποια δεν σας άρεσαν έπρεπε να ανοίξουν μετά το πέρας του διαγωνισμού.Επηρέασαν οι όποιες αναφορές τους σε τραγούδια.Τώρα η κριτική σε αυτά είναι πιο χρήσιμη. 3-Η επιτροπή καλό θα ήταν να μπορεί να ψηφίζει ίσως 12 τραγούδια και όχι 5 όπως εμείς. 4-Μια πρόταση που μπορεί να φανεί χρήσιμη είναι τα μέλλη του Μ.Η. να προτείνουν μια κριτική επιτροπή για τον επόμενο διαγωνισμό,γιατι ίσως κάποια είδη... ροκ,παιδικά κ.λ.π.να αδικήθηκαν.Να αφήσουμε τα τραγούδια μεγαλύτερο χρονικό διάστημα να κριθούν,και μόνο από την επιτοπή.Με τον όρο βέβαια την τελική επιτροπή να την ορίσουν οι υπέθυνοι του Μ.Η. Η Ψήφος των μελλών δεν νομίζω ότι είναι αρκετά αντικειμενική όταν μπαίνουν στη μέση οι φιλικές σχέσεις των ανθρώπων.Έπειτα παρατηρούνται τα φαινόμενα είτε οι ίδιοι οι δημιουργοί να διαφημίζουν τα τραγούδια τους ,είτε κάποια φιλικά τους πρόσωπα..Εγώ άκουσα περισότερο τα τραγούδια που πρότειναν διάφοροι ,άπλά είχα φροντίσει να ψηφίσω πριν ανοίξει αυτός ο διάλογος.


    -----------------
    ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΣΤΕΡΓΟΣ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ONEIROPOIOS στις 08-05-2008 22:09 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ONEIROPOIOS στις 08-05-2008 23:15 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ONEIROPOIOS στις 08-05-2008 23:19 ]


    musmich
    10.05.2008, 12:38

    Συγχαρητήρια στο musicheaven για το διαγωνισμό και σε όλους τους συμμετέχοντες για την προσπάθειά τους!
    Ευχαριστούμε όλους όσους άκουσαν, σχολίασαν και ψήφισαν την "Αλιγατορίνα"!


    jorge
    10.05.2008, 13:16

    Παράθεση:

    Το μέλος ONEIROPOIOS στις 07-05-2008 στις 21:36 έγραψε...

    Η Ψήφος των μελλών δεν νομίζω ότι είναι αρκετά αντικειμενική όταν μπαίνουν στη μέση οι φιλικές σχέσεις των ανθρώπων.

    Στέργιο καλημέρα. Στο συγκεκριμένο διαγωνισμό, η "φιλία" έπαιξε τελικά πολύ μικρό ρόλο, μια και τα τραγούδια που διακρίθηκαν, ανήκαν σε μέλη που έχουν μηδαμινές φιλίες εδώ μέσα, και μικρή συμμετοχή στην κοινότητα. (με εξαίρεση την 3η θέση)

    Αν δούμε τους 10 πρώτους και μετρήσουμε τους "φίλους" κάθε μέλους, βλέπουμε πως στη φιλική τους λίστα:

    - ο 1ος είχε 0 μέλη

    - ο 2ος είχε 1

    - ο 3ος είχε 56

    - ο 4ος είχε 2

    - ο 5ος είχε 0

    - ο 6ος είχε 1

    - ο 7ος είχε 0

    - ο 8ος είχε 0

    - ο 9ος είχε 5

    - ο 10ος είχε 0


    Δεν ισχύει λοιπόν πως στο συγκεκριμένο διαγωνισμό έπαιξαν ρόλο οι φιλίες ανάμεσα στα μέλη.

    Επίσης λες οτι κάποια είδη, όπως το παιδικό, αδικήθηκε. Το μόνο παιδικό τραγούδι ήταν η Αλιγατορίνα, το οποίο βγήκε 4ο. Επομένως μόνο που δεν αδικήθηκε :)

    Σ' ευχαριστούμε πάντως για τη γνώμη σου, αλλά και τις προτάσεις σου.


    angelmus2008
    10.05.2008, 13:33

    Τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους όσους αποφάσισαν να λάβουν μέρος στο διαγωνισμό χαρίζοντας μας καινούργια ακούσματα και πραγματικά πολύ όμορφες μουσικές!
    Θέλω να ευχαριστήσω και όλους αυτούς που αφιέρωσαν  τον χρόνο τους για να ακόυσουν τα κομμάτια και ιδιαίτερα σε όσους αποφάσισαν να επιλέξουν το "άλλος μου εαυτός" ανάμεσα σε πολλές άλλες καλλιτεχνικές δημιουργίες!
    Ευχαριστώ, και τα συγχαρητήρια μου επίσης σε όλους τους συντελεστές που συνέβαλλαν στ να στηθεί όλη η διαδικασία του διαγωνισμού, με επιτυχία, πιστεύω. Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλους και να καθιερωθεί  στο πέρασμα του κάθε χρόνου απο δώ και στο εξής!

    Να είστε καλά!

    Δημήτρης Αυγερινός ("Ο Άλλος μου Εαυτός)


    ONEIROPOIOS
    10.05.2008, 14:16

    Αγαπητε φίλε jorge εγώ είπα ότι κάποιοι  ίσως να είχαν κάποια παράπονα (τα οποία αν δεν κάνω λάθος εκφράστηκαν)οι οποίοι έγραψαν άλλου είδους τραγούδια ροκ παιδικά κ.λ.π. για αυτό προτείνω την επόμενη κριτική επιτροπή να την προτείνουν τα μέλλη του Μ.Η.Όταν λέω ότι μπαίνουν στη μέση οι ανθρώπινες σχέσεις δεν ενοώ μόνο τις φιλικές λίστες του καθένα στον Μ.Η.αλλά όλο αυτό το παιχνίδι τλεφωνημάτων,μυνημάτων κ.λ.π.Αλλά επειδή αρχίζω και εγω να γίνομαι γρινιάρης οφείλω να ομολογήσω ότι με ευκαιρία τον διαγωνισμό ακούστηκαν πράγματα πολύ αξιόλογα τα οποία μακάρι να βρούν τον τρόπο να φτάσουν έως εκείνα τα αυτιά και τα χείλη που ο κάθε διμηουργός επιθυμεί..ευχαριστώ για την ανοχή σου και συνχαρητήρια για την υπομονή σου...


    roubas
    10.05.2008, 16:35

    Συγχαρητηρια και απο την ομαδα του "ΝΥΧΤΕΣ ΜΟΝΑΧΟΣ" στην διοργανωση του διαγωνισμου τραγουδιου του MH που μας εδωσε την ευκαιρια να ακουστει η δουλεια μας σε ανθρωπους πολυ συμαντικους οπως η κριτικη επιτροπη ,αλλα και σε ολους και ολες τις φιλες και φιλους του mh..Αφου δηλωσουμε οτι για εμας το αποτελεσμα ηταν εκπληξη(η τριτη μας θεση εννοουμε)να ευχαριστησουμε ολα τα μελη του Musicheaven,ειτε μας ψηφισαν ειτε οχι ,και μας εδωσαν την 1η θεση στην ψηφοφορια των μελων.Τα θερμα μας συγχαρητηρια και σε ολους τους δημιουργους!!!


    musmich
    10.05.2008, 17:24

    Παράθεση:

    Το μέλος ONEIROPOIOS στις 10-05-2008 στις 14:16 έγραψε...

    Αγαπητε φίλε jorge εγώ είπα ότι κάποιοι ίσως να είχαν κάποια παράπονα (τα οποία αν δεν κάνω λάθος εκφράστηκαν)οι οποίοι έγραψαν άλλου είδους τραγούδια ροκ παιδικά κ.λ.π. για αυτό προτείνω την επόμενη κριτική επιτροπή να την προτείνουν τα μέλλη του Μ.Η.

    Αγαπητέ Στέργο, επειδή βλέπω ότι αναφέρεσαι στο παιδικό τραγούδι που είναι δικό μου, θα συμφωνήσω με το Jorge και θα σου πω οτι δεν έχω κανένα παράπονο και σε καμμιά περίπτωση δε θα μπορούσα να νιώθω αδικημένος. Αντίθετα είμαι πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα και χαίρομαι που ακούστηκαν καλά τραγούδια σε ένα διαγωνισμό που πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά. Ας μιλήσουν αυτοί που έχουν πράπονο για τη συμμετοχή τους και μόνο, γιατί αλλιώς μπερδεύεται η συζήτηση χωρίς λόγο.

     


    jorge
    11.05.2008, 10:42

    Παράθεση:

    Το μέλος ONEIROPOIOS στις 10-05-2008 στις 14:16 έγραψε...

    ...οφείλω να ομολογήσω ότι με ευκαιρία τον διαγωνισμό ακούστηκαν πράγματα πολύ αξιόλογα τα οποία μακάρι να βρούν τον τρόπο να φτάσουν έως εκείνα τα αυτιά και τα χείλη που ο κάθε διμηουργός επιθυμεί..ευχαριστώ για την ανοχή σου και συνχαρητήρια για την υπομονή σου...

    Σ' ευχαριστούμε κι εμείς για τη συμμετοχή σου Στέργο. {#emotions_dlg.beer}


    manospapadakis
    13.05.2008, 09:01

    θελω να ευχαριστησω οσους ενδιαφερθηκαν για την μουσικη μου και το τραγουδι μου 'ΔΟΝ ΚΙΧΩΤΗΣ' και ευχομαι σε ολα τα μελη του Musicheaven να ειστε καλα και να ακυτε παντα ομορφες μουσικες ...θα χαρω να ακουσετε ενα μερος της μουσικης μου εργασιας στο www.myspace.com/manospapadakis ...

    παντα καλα και καλη ανταμωση παιδια...

    υγ. raki connecting people...


    ilio
    13.05.2008, 12:39

    Τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους τους δημιουργούς που πήραν μέρος

    στον διαγωνισμό και που μας έδωσαν την ευκαιρία να ακούσουμε

    διαφορετικά και όμορφα πράγματα{#emotions_dlg.walkman}Καλή συνέχεια και καλή

    επιτυχία σε ό,τι κάνετε παιδιά!!

    Επίσης ,πολλά μπράβο και στην συντονιστική ομάδα του musicheaven

    για την σκέψη και την διοργάνωση αυτού του διαγωνισμού{#emotions_dlg.clap}

    Και εις άλλα!!!


    margo
    14.05.2008, 02:57

    Να συγχαρώ κι εγώ ακόμα μια φορά όλους και όλες για την προσπάθεια και τις εκπληκτικές συμμετοχές.

    Ευχαριστώ πάρα πολύ όσους άκουσαν και ψήφισαν την "Καληνύχτα"

    και το αγαπητό μέλος crocodile που μελοποίησε τους στίχους ,ερμήνευσε το κομμάτι

    και έστειλε τη συμμετοχή στο διαγωνισμό.

    Η 20η θέση στη τελική κατάταξη (17η από τις ψήφους των μελών) ήταν για μένα μεγάλη χαρά!{#emotions_dlg.clap}

     

    {#emotions_dlg.beer}


    jorge
    04.08.2008, 17:23

    Στο κεντρικό μενού μπήκε link προς τους Μουσικούς Διαγωνισμούς.

    Προς το παρόν έχει τον 1ο Διαγωνισμό Τραγουδιού, όπου μπορείτε να ακούσετε τα πρώτα 25 τραγούδια και να ξαναθυμηθείτε τα αποτελέσματα.

    Το link θα το βρίσκετε μόνιμα στην κατηγορία:

    Κεντρικό Μενού > Extra > Μουσικοί Διαγωνισμοί


    megaloserwtikos
    05.08.2008, 00:28

    Από το τραγούδι 22 έως το 25 δεν μου παίζουν...


    jorge
    05.08.2008, 00:38

    Διορθώθηκε, ευχαριστούμε Smile


    mellia
    06.08.2008, 03:29

    Πολύ ωραία που μπήκαν πάλι τα τραγούδια του διαγωνισμούSmile