ελληνική μουσική
    718 online   ·  210.848 μέλη
    MagicaDeSpell
    21.05.2008, 13:29

    Ενα εχω να πω στηριζω Καλομοιρα Καλη επιτυχια και στον τελικο{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}


    pastella
    21.05.2008, 14:21

    Η Καλομοίρα είναι μια χαρούμενη κοπελίτσα με ένα χαρούμενο τραγουδάκι για πάρτυ 12χρονων. Δεν νομίζω ότι τα πήγε κι άσχημα. Καλή επιτυχία στον τελικό.

    Γενικά πάντως η φετινή Eurovision είναι πολύ πιο ...συμμαζεμένη. Ίσως είναι ο περιορισμός για τη παρουσία μέχρι 6 ατόμων, ίσως ότι ανακάλυψαν ότι τα απλά πράγματα είναι εξίσου εντυπωσιακά.

    Μου άρεσε πάντως ο Ρώσος. Απλούστατη και ταυτόχρονα επιβλητική σκηνική παρουσία, έκπληξη η εμφάνιση του Πλουσένκο, όμορφη προσθήκη του βιολιστή. Ο Dima Bilan έχει μέλλον μπροστά του.


    oulion
    21.05.2008, 17:09

    Εσκισε το Καλομοιρακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Πολυ beat επεσε φετος στη Eurovision...

    Γενικως ομως τα κομματια δεν ηταν χαλια..

    Για τον περιορισμο που προανεφερες...καιρος ηταν να βαλουν καποιους κανονες...


    sea_like_eyes
    21.05.2008, 20:37

    θα γινει πανικος με το κομματακι αυτο . . . αντε καλο μας καλοκαιρι . . . ! ! !


    deathminor88
    21.05.2008, 20:55

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 21-05-2008 στις 14:21 έγραψε...

    Η Καλομοίρα είναι μια χαρούμενη κοπελίτσα με ένα χαρούμενο τραγουδάκι για πάρτυ 12χρονων. Δεν νομίζω ότι τα πήγε κι άσχημα. Καλή επιτυχία στον τελικό.

    Γενικά πάντως η φετινή Eurovision είναι πολύ πιο ...συμμαζεμένη. Ίσως είναι ο περιορισμός για τη παρουσία μέχρι 6 ατόμων, ίσως ότι ανακάλυψαν ότι τα απλά πράγματα είναι εξίσου εντυπωσιακά.

    Μου άρεσε πάντως ο Ρώσος. Απλούστατη και ταυτόχρονα επιβλητική σκηνική παρουσία, έκπληξη η εμφάνιση του Πλουσένκο, όμορφη προσθήκη του βιολιστή. Ο Dima Bilan έχει μέλλον μπροστά του.



     

    Έτσι για την ιστορία να πούμε ότι ο Evgeni Plushenko (δεν ξέρω αν το γράφω σωστά) έχει χαρακτηριστεί ως ένας από τους μεγαλύτερους αθλήτες στην ιστορία του καλλιτεχνικού πατινάζ. Αυτή τη στιγμή έρχεται από τραυματισμό και γι αυτό δεν συμμετείχε στους αγώνες της φετινής σαιζόν. Δεν ξέρω αν θα συνεχίσει στην ενργό δράση.

    Επίσης ο βιολιστής είναι επίσης φίλος του Evgeni, και είναι ο ίδιος που βλέπουμε πάντα στις εμφανίσεις του Evgeni στα μεγάλα gala των διοργανώσεων που συμμετέχει.


    Stroumfita456
    21.05.2008, 20:59

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 21-05-2008 στις 20:37 έγραψε...

    θα γινει πανικος με το κομματακι αυτο . . . αντε καλο μας καλοκαιρι . . . ! ! !



    εμενα πάλι αυτο το Qele Qele(δεν ξέρω αν το γραφω και σωστά)δεν μ'αρεσει κθλ!

    Καλος πάντως ήταν και ο Dima!!!!!!(Ρωσία)


    gioreta
    21.05.2008, 21:04

    ''...

    θα γινει πανικος με το κομματακι αυτο . . . αντε καλο μας καλοκαιρι . . . ! ! !''

    εμεν γιατι δε μου αρεσει κανενα τραγουδι απο τη φετινη Eurovision(απο αυτα που ω ακουσει μεχρι τωρα τουλαχιστον....)....με την απορια θα μεινω...

     


    Stroumfita456
    21.05.2008, 21:11

    πάντως η πιο χάλια συμμετοχη είναι της Αγγλιας πιστευω!


    -----------------
    Άφησε έξω οτι δεν θες....Κράτα μόνο αυτά που σου αρέσουν...!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Stroumfita456 στις 21-05-2008 21:12 ]


    deathminor88
    21.05.2008, 21:22

    Kαι της Αλβανίας το κομμάτι είναι πολύ καλό.


    F_ANGEL
    21.05.2008, 23:24

    Καλή επιτυχία στο Καλομοιράκι και στο κουκλί της Ρωσίας..

    Ελλάδα είμαστε μαζί σουυυυυυυυυυυ!!!!!


    pastella
    21.05.2008, 23:26

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 21-05-2008 στις 20:55 έγραψε...

    Έτσι για την ιστορία να πούμε ότι ο Evgeni Plushenko (δεν ξέρω αν το γράφω σωστά) έχει χαρακτηριστεί ως ένας από τους μεγαλύτερους αθλήτες στην ιστορία του καλλιτεχνικού πατινάζ. Αυτή τη στιγμή έρχεται από τραυματισμό και γι αυτό δεν συμμετείχε στους αγώνες της φετινής σαιζόν. Δεν ξέρω αν θα συνεχίσει στην ενργό δράση.

    Επίσης ο βιολιστής είναι επίσης φίλος του Evgeni, και είναι ο ίδιος που βλέπουμε πάντα στις εμφανίσεις του Evgeni στα μεγάλα gala των διοργανώσεων που συμμετέχει.

    A μπράβο κι εγώ έλεγα τι μου θυμίζει ο βιολιστής!

    Επίσης κάτι που ξεχάσαμε να αναφέρουμε. Η πολύ όμορφη χορογραφία του Ντιμα είναι του Φωκά Ευαγγελινού.

    Χτες είδα μόνο τις 3 τελευταίες εμφανίσεις και λίγο του Αζερμπαϊτζάν κάποια στιγμή.


    gioreta
    22.05.2008, 10:19

    η Βουλγαρια φετος κανει τη διαφορα σε συγκριση με τις παλιες τις εμφανισεις!!!Και ΝΑΙ αυτο ισως και να μου αρεσει....

    Ισπανια......κοψτε μουρη{#emotions_dlg.happycrazy}

    Γαλλια...που παει ξυπολητος στ'αγκαθια....{#emotions_dlg.blink}


    -----------------
    Εκτος του οτι με εχουν παρεξηγησει ΠΑΡΑ πολλα ατομα-μελη απο εδω μεσα...πρεπει να αντικριζουμε την πραγματικοτητα με αλλα ματια(οχι τα κανονικα:Ρ)γιατι η ζωη γινεται ολο και πιο απαισια...((

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gioreta στις 22-05-2008 18:12 ]


    Stroumfita456
    22.05.2008, 20:25

    Καλα η Ισπανια είναι αστα...απορω απο που βγηκε αυτος?

    Μ'αρεσει η Ουκρανία και η Ελβετια!!!


    gioreta
    22.05.2008, 20:32

    Ναι!Η Ουκρανια ειναι πολυ καλη!Καθως επισης μου αρεσε και το songaki της Γερμανιας και της Αλβανιας(βεβαια της Αλβανιας θα το προτιμουσα να ειχε βγει σε αγγλικο στιχο..αλλα anyway...μια χαρα φωνη εχει η κοπελια!)


    Stroumfita456
    22.05.2008, 20:39

    Παράθεση:

    Το μέλος gioreta στις 22-05-2008 στις 20:32 έγραψε...

    Ναι!Η Ουκρανια ειναι πολυ καλη!Καθως επισης μου αρεσε και το songaki της Γερμανιας και της Αλβανιας(βεβαια της Αλβανιας θα το προτιμουσα να ειχε βγει σε αγγλικο στιχο..αλλα anyway...μια χαρα φωνη εχει η κοπελια!)


    Της Αλβανίας το θεώρησα πολύ βαρετο....{#emotions_dlg.yawn}


    Sweet-Killer
    22.05.2008, 20:54

    Όντως σκίσαμε!!!!!!{#emotions_dlg.clap}

     

    Από τα τραγούδια του 1ου ημιτελικού μου άρεσαν:

    Ελλάδα - Σλοβενία (κι ας μην πέρασε) - Αρμενία - Ρωσία - Φινλανδία - Νορβηγία - Ισραήλ

     

    Δεν έχω ακούσει τα υπόλοιπα, σήμερα θα τα ακούσω και θα ξαναστείλω...


    mmmmaria
    22.05.2008, 21:04

    Παιδιά πως λέτε να πάει το τραγούδι της Κύπρου σήμερα; Είναι πολύ ωραίο τραγούδι!! Κάτι διαφορετικό-στα ελληνικά{#emotions_dlg.clap}


    deathminor88
    22.05.2008, 21:39

    Μπράβο στην Κύπρο για αυτή την επιλογή. Επιτέλους ένα ελληνικό κομμάτι και όχι μια στηνή απομίμηση από το εξωτερικό! Δεν νομίζω να τα πάει και πολύ καλά αλλά αφού θα ακούσουν οι ευρωπαίοι λίγο μπαγλαμαδάκι...!

    Και η Αλβανία έχει κομματάρα, η Ουκρανία επίσης και εμένα μου άρεσει και αυτό το ψιλο - trance της Ισλανδίας. Δεν έχ ακούσει τα άλλα.


    Crocodile
    23.05.2008, 00:42

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 22-05-2008 στις 21:39 έγραψε...

    Μπράβο στην Κύπρο για αυτή την επιλογή. Επιτέλους ένα ελληνικό κομμάτι και όχι μια στηνή απομίμηση από το εξωτερικό! Δεν νομίζω να τα πάει και πολύ καλά αλλά αφού θα ακούσουν οι ευρωπαίοι λίγο μπαγλαμαδάκι...!



    Συμφωνώ και επαυξάνω! Έφτασε επιτέλους η ώρα να ακουστεί ξανά η ελληνική γλώσσα  μετά από χρόνια στην Eurovision, έστω και αν η συμμετόχή δεν είναι της Ελλάδος. Εύχομαι κάθε επιτυχία στη κυπριακή συμμετοχή. Είναι η καλύτερη αντίσταση στις κάθε λογής Καλομοίρες και σε ό,τι αυτές αντιπροσωπεύουν, στα πλαίσια του συγκεκριμένου διαγωνισμού.

    {#emotions_dlg.beer}  


    NazeLee
    23.05.2008, 08:51

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 21-05-2008 στις 14:21 έγραψε...

    Η Καλομοίρα είναι μια χαρούμενη κοπελίτσα με ένα χαρούμενο τραγουδάκι για πάρτυ 12χρονων. Δεν νομίζω ότι τα πήγε κι άσχημα. Καλή επιτυχία στον τελικό.

    Γενικά πάντως η φετινή Eurovision είναι πολύ πιο ...συμμαζεμένη. Ίσως είναι ο περιορισμός για τη παρουσία μέχρι 6 ατόμων, ίσως ότι ανακάλυψαν ότι τα απλά πράγματα είναι εξίσου εντυπωσιακά.

    Μου άρεσε πάντως ο Ρώσος. Απλούστατη και ταυτόχρονα επιβλητική σκηνική παρουσία, έκπληξη η εμφάνιση του Πλουσένκο, όμορφη προσθήκη του βιολιστή. Ο Dima Bilan έχει μέλλον μπροστά του.



    Ποιός Πλούσενκο????? Τι έχασα??? Φτου! Το Σάββατο θα το δώ σίγουρα.

    Η μάλλον όχι! Υπάρχει και το Youtube :P