ελληνική μουσική
    488 online   ·  210.822 μέλη
    thaliey
    23.05.2008, 10:21

    ενα ειναι το τραγουδι που τα σπαει φετος και που θα νικησει!!!!κ οπως λεει κ η στρουμφιτα αντε και του χρονου στ ΜΠΑΚΟΥ!!!{#emotions_dlg.clap}

    Σ.Σ.εχω και τοπικ οποιος θελει ας πει τη γνωμη του για αυτο  το κομματι!!!για μενα τ σπααααει!!!!!!!!!!1{#emotions_dlg.rockon}


    oulion
    23.05.2008, 10:30

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 21-05-2008 στις 20:37 έγραψε...

    θα γινει πανικος με το κομματακι αυτο . . . αντε καλο μας καλοκαιρι . . . ! ! !



    {#emotions_dlg.clap}


    Stroumfita456
    23.05.2008, 14:00

    τελικά η Κύπρος δεν πέρασε ε?


    Critique
    23.05.2008, 14:02

    Μερικά σχόλια ……… της Κυπριακής αποτυχίας στη Eurovision 2008!!

     

    Όπως επισημαίνει η EBU ο διαγωνισμός τραγουδιού της Eurovision δεν είναι μόνο ένα δυνατό τηλεοπτικό φορμάτ αλλά ένα τηλεοπτικό πρόγραμμα που πάντα προσαρμοζόταν στις πλέον σύγχρονες εξελίξεις στον χώρο της μουσικής, της τηλεόρασης και των ΜΜΕ. Κάθε χρόνο, συναντώνται ταλαντούχοι άνθρωποι από όλη την Ευρώπη και δημιουργούν μία σειρά τηλεοπτικών προγραμμάτων, υψηλής ποιότητας, τόσο μπροστά όσο και πίσω από τις κάμερες!!

     

    Όπως φαίνεται το ΡΙΚ ήταν και παρέμεινε εκτός αυτού του τηλεοπτικού φορμάτ....χωρίς να πάρει καν είδηση ότι πρέπει να προσαρμοστεί σε ένα  σύγχρονο τηλεοπτικό γεγονός!!??....και να δώσει τον καλύτερο εαυτό του, τόσο μπροστά από τις κάμερες.... με τον «κατάλληλο»  καλλιτέχνη όσο και πίσω από τις κάμερες ...... με επαγγελματίες του χώρου!! Δυστυχώς κάθε χρόνο η νοοτροπία παραμένει στάσιμη....επαναλαμβάνοντας τα ίδια λάθη και την ίδια προχειρότητα!!! 

     

    Η «στημένη»  επιλογή του τραγουδιού Femme Fatale ήταν εκτός των σημερινών προδιαγραφών στον χώρο της μουσικής και του θεάματος. Ένα τραγούδι παρωχημένων εποχών που προσπαθεί να δώσει ένα άλλο νόημα στην έννοια  «μουσικός και ενδυματικός αχταρμάς». Εμφάνιση της Ευδοκίας με διαστημικό φόρεμα να λικνίζεται....... αυτάρεσκα στο ρυθμό του......... μπαγλαμά!! Ένα εντελώς αντιαισθητικό θέαμα!!

     

    Το «πακέτο» του κακόγουστου ντυσίματος, της ανικανότητας συντονισμού των χορευτών της σχολής Σιακαλλή, την ανύπαρκτη σκηνική παρουσία της Ευδοκίας σε συνδυασμό με τις παραφωνίες της, δεν εντυπωσίασε τους τηλεθεατές της Eurovision με αποτέλεσμα η Ευδοκία και η ομάδα της να μην πάρει το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του 53ου διαγωνισμού που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 24/05/2008.

     

    Τελικά το Femme Fatale κατέληξε σε........ Fatal Failure!!

     

    Τα είχαμε δυστυχώς προβλέψει αλλά..... η κ. Εύη Παπαμιχαήλ και οι συνεργάτες της.........αγρό αγόρασαν!! Ένα μεγάλο εύγε ............στην οργανωτική τους.......... ανικανότητα και στο ΡΙΚ που ακόμη τους ........εργοδοτεί για να κάνουν την Κύπρο τόσο.......υπερήφανη!!

     

     

     

     

     

     


    Stroumfita456
    23.05.2008, 15:00

    Πλάκα πλάκα της Κύπρου ήταν χειρότερο και απο το δικό μας!!!

     

    ΥΓ..ΑΖΕΡΜΠΑΙΤΖΑΝ 4 ever!!!!


    RoCkLiViN2
    23.05.2008, 15:12

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 21-05-2008 στις 23:26 έγραψε...

    A μπράβο κι εγώ έλεγα τι μου θυμίζει ο βιολιστής!

    Τον Καραφωτη....


    ma-gi
    23.05.2008, 15:26

    Εμένα πάντως μου αρέσει η Τουρκία


    sea_like_eyes
    23.05.2008, 15:48

    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 23-05-2008 στις 15:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 21-05-2008 στις 23:26 έγραψε...

    A μπράβο κι εγώ έλεγα τι μου θυμίζει ο βιολιστής!

    Τον Καραφωτη....



    χαχαχαχα . . . γιατι το styling ? ? ? Φρατζα-φραχτης-μαλλι-παντοφλα ? ? ?


    pastella
    23.05.2008, 17:18

    Τόσα λεφτά κι αυτός κι ο Πλουσενκο, δεν μπορούν να βρουν έναν κομμωτή της προκοπής;

    Πάντως κι ο σκηνοθέτης της φετινης εκδηλωσης είναι... {#emotions_dlg.thumbdown}


    blackdragon
    23.05.2008, 20:38

    80% sike k 20% antikeimenika ta kovo ta pragmata me tin eurovision.......{#emotions_dlg.rolleyes}


    fireroc
    24.05.2008, 12:10

    ξεφτιλα ολα! μερικα ειναι καλα  αλλα ολα ειναι ιδια καθε χρονο! τι ασχολουμαστε!σημασια που εχει αυτο το μουσικο τσιρκο !  αν και φετος νομιζω οτι εχει πεσει η ακροαματικοτητα ττης! βαρεθηκα να  ακουω για το κακομοιρακι και ολη τη συμορια της! οπως ειπωθηκε και στο αλ τσαντιρι νιουζ χεσμενους τους εχουμε! η! και η φιλανδια εχει βγαλει καλιτερα συγκροτηματα!( μην πειτε τιποτα για τη λεξη χεσμενους γιατι  δεν το ειπα εγω)


    Sweet-Killer
    24.05.2008, 12:56

    Παράθεση:

    Το μέλος Sweet-Killer στις 22-05-2008 στις 20:54 έγραψε...

    Όντως σκίσαμε!!!!!!{#emotions_dlg.clap}

     

    Από τα τραγούδια του 1ου ημιτελικού μου άρεσαν:

    Ελλάδα - Σλοβενία (κι ας μην πέρασε) - Αρμενία - Ρωσία - Φινλανδία - Νορβηγία - Ισραήλ

     

    Δεν έχω ακούσει τα υπόλοιπα, σήμερα θα τα ακούσω και θα ξαναστείλω...



    Συμπληρώνω...

    Από τον 2ο ημιτελικό:

    Ουκρανία – Αλβανία – Ισλανδία – Βουλγαρία – Κύπρος – Ουγγαρία

    + η Ισπανία... Αν δεν βλέπεις αυτόν που τραγουδάει, καλό είναι!


    sea_like_eyes
    24.05.2008, 14:35

    Περιμενω να το ακουσω απο ενα group σε φαση ''the killers'',''franz Ferdinard'' . . . λεει πολλα το song . . . (αν και στην αρχη λες . . . εεεεεεελεος)


    RoCkLiViN2
    24.05.2008, 16:20

    Ελπιζω να κερδισει ή η Φιλανδια, ή η Τουρκια... Ειναι ροκ και ωραια κομματια και τα δυο. Για τους Φιλανδους, δεν το συζητω...Ειναι μια χωρα οπου τα δημοφιλεστερα ειδη μουσικης, ειναι η παραδοσιακη τους και το μεταλ. Οποτε δεν με ξαφνιασε αυτη τους η επιλογη και γουσταρω. Η Τουρκια δειχνει να αλλαζει μυαλα, και στελνει ενα ροκ κομματι, χωρις να την νοιαζει το αν θα βγει πρωτη, αλλα να προσφερει ποιοτητα. Μηπως και εμεις εδω, θα επρεπε να σκεφτουμε του χρονου να στειλουμε κατι αναλογο ?? Και αν οχι ροκ, τοτε ενα καθαρα ελληνικο τραγουδι , και οχι χαζοχαρουμενα τραγουδακια.... 


    loiless
    24.05.2008, 16:49

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 24-05-2008 στις 14:35 έγραψε...

    Περιμενω να το ακουσω απο ενα group σε φαση ''the killers'',''franz Ferdinard'' . . . λεει πολλα το song . . . (αν και στην αρχη λες . . . εεεεεεελεος)



    χαχαχα  όλα τα  λεφτά είναι{#emotions_dlg.clap}

    Και το μικροφωνο παντώς καιρού{#emotions_dlg.lol}


    paperino
    24.05.2008, 22:36

    Τώρα παίζει...για να δούμε!


    --Elena--
    25.05.2008, 02:02

    Και ναι!!!Μπράβο στην Ελλάδα και στο Καλομοιράκι μας που κατέκτησε την 3η θέση!!!!!!Προσωπικά μου άρεσε η Ρωσία(αλλά δεν ήθελα να βγει πρώτη{#emotions_dlg.crying}),η Ουκρανία ήταν πολύ sexy με ένα αρκετά καλό κομμάτι(για EurovisionSmile{#emotions_dlg.sad}) και η Καλομοίρα μας φυσικά που έλαμπε({#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.clap})!!!!

    Μου έκανε εντύπωση όμως που τα λεγόμενα "φαβορί" δεν ήταν σε αρκετά υψηλές θέσεις,όπως η Σουηδία(που πολύ το χάρηκα!!!!!{#emotions_dlg.tt2}),η Πορτογαλία(Παναγία μου!!!{#emotions_dlg.happycrazy}),το Ισραήλ({#emotions_dlg.confused1})κτλ.!!!

    Και να αναφέρουμε τις ψήφους μας:
    *6 12αρια από: Ην.Βασίλειο,Γερμανία,Αλβανία,Σαν Μαρίνο,Κύπρος,Ρουμανία {#emotions_dlg.clap}
    *1 10αρι από : Βουλγαρία {#emotions_dlg.clap}
    *4 8αρια από: Βέλγιο,Σερβία,Ουγγαρία,Αρμενία {#emotions_dlg.clap}
    *2 7αρια από : Βοσνία-Εζεργοβίνη,Τουρκία {#emotions_dlg.sad}
    *4 6αρια από : Σλοβενία,Ολλανδία,Αζερμπαϊτζαν,Μαυροβούνιο  {#emotions_dlg.sad}
    *4 5αρια από: Ισραήλ,Τσεχία,Ελβετία,Κροατία  {#emotions_dlg.sad}
    *3 4αρια από: Μολδαβία,Ιρλανδία,Γεωργία  {#emotions_dlg.sad}
    *6 3αρια από: F.Y.R Μακεδονία(έτσιαναφέρθηκε),Γαλλία,Πολωνία,Ισπανία,Ρωσία,Δανία{#emotions_dlg.thumbdown}
    *3 2αρια από: Ουκρανία,Μάλτα,Λευκορωσία {#emotions_dlg.thumbdown}
    *2 1άσσους από: Εσθονία,Σουηδία  {#emotions_dlg.thumbdown}

    Ενώ χώρες που ΔΕΝ ΜΑΣ ΨΗΦΙΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ:
    6 και είναι οι: Λετονία,Ισλανδία,Πορτογαλία,Νορβηγία,Φιλανδία,Λιθουανία!!!!{#emotions_dlg.mad}{#emotions_dlg.mad}{#emotions_dlg.mad}

    Αυτά λοιπόν....Το καλό είναι ότι είμαστε στην 3η θέση!!!!Και πάλι μπράβο στην Καλομοίρα και σε όλη την ελληνική αποστολή(από την Καλομοίρα και τα φωνητικά μέχρι και τους cameramen!!!)!!!!!

    ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    RoCkLiViN2
    25.05.2008, 02:17

    Iliana καταλαβαινω ιατι δεν σου αρεσε το κομματι της.... Το ειδος που παιζουν ειναι epic και καλως η κακως ειναι love it or hate it... Προσωπικα i love it...χαχαχα

    Της Ρωσιας το τραγουδι ηταν απλα αθλιο. Το μονο που το εσωσε ηταν ο πατινερ...

    Της Σουηδιας το τραγουδι ηταν ωραιο με πολυ πιασαρικο ρεφρεν...Απορω πως δεν πηγε καλυτερα...

    Και τελος, η Ουκρανια μας εδειξε τις "ομορφιες" της, που απ οτι ειδαμε ηταν ΤΟΥΜΠΑΝΟ....χαχα...


    Angelofdeath1990
    25.05.2008, 02:22

    τον ηπιαμε...εεεεε....χασαμε...και τα 2 κρατη που ηθελα καλα το ενα επιασε ΠΑΤΟ κυριολεκτικα...δεν πειραζει το τραγουδακι μετραει...Ελλαδα μπραβο στην καλομοιρα....παντως τον αγωγο των ρωσων εγω θα τον σπασω...το κακο ειναι οτι ολα αυτα ειναι εικονικα ρε παιδια.....ειναι διαγωνισμος συμφαιροντων και οχι τεχνης...τεσπα εγω θα συνεχιζω να βλεπω και να ψηφιζω ελπιζοντας για ενα καλυτερο αυριο στην Eurovision....καληνυχτα...


    rompa
    25.05.2008, 03:01

    Μπράβο στην Καλομοίρα ... Τα πήγε μια χαρά . Το πρώτο κομμάτι μου άρεσε. Επίσης μου άρεσε το κομμάτι της Τουρκίας , της Δανίας (πολύ συμπαθητικός ο τραγουδιστής ) , της Νορβηγίας