ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.830 μέλη
    --Elena--
    25.05.2008, 03:11

    Και να γράψω και τη σειρά που τερμάτησαν οι χώρες:

    1-> Ρωσία  (272 ψήφοι)
    2 -> Ουκρανία  (230 ψήφοι)
    3 -> ΕΛΛΑΔΑ  (218 ψήφοι)
    4 ->
    Αρμενία  (199 ψήφοι)
    5 -> Νορβηγία  (182 ψήφοι)
    6 -> Σερβία  (160 ψήφοι)
    7 ->Τουρκία  (138 ψήφοι)
    8 -> Αζερμπαϊτζάν  (132 ψήφοι)
    9 -> Ισραήλ  124 ψήφοι)
    10-> Βοσνία-Εζεργοβίνη  (110 ψήφοι)
    11-> Γεωργία  (83 ψήφοι)
    12-> Λετονία  (83 ψήφοι)
    13-> Πορτογαλία  (69 ψήφοι)
    14-> Ισλανδία  (64 ψήφοι)
    15-> Δανία  (60 ψήφοι)
    16-> Ισπανία  (55 ψήφοι)
    17-> Αλβανία  (55 ψήφοι)
    18-> Σουηδία  (47 ψήφοι)
    19-> Γαλλία  (47 ψήφοι)
    20-> Ρουμανία  (45 ψήφοι)
    21-> Κροατία  (44 ψήφοι)
    22-> Φιλανδία  (35 ψήφοι)
    23-> Γερμανία  (14 ψήφοι)
    24-> Πολωνία  (14 ψήφοι)
    25-> Ην. Βασίλειο  (14 ψήφοι)

    Ακολουθεί ο σχετικός πίνακας για να δείτε η κάθε χώρα τι ψήφισε!!!!Αυτά...Ελπίζω να σας μετέφερα το κλίμα....Smile

    ΥΓ. Στην προηγούμενη σελίδα αναφέρω και τις φήφους που πήραμε!!!





    επισυναπτόμενα: Eurovision.jpg 
    Sokratis121974
    25.05.2008, 03:46

    Μπραβο στην Καλομοιρα...

    Μπραβο και στην.... Ελενα...κατατοπιστηκοτατη!!!!


    F_ANGEL
    25.05.2008, 06:38

    Μπράβο στο Καλομοιράκι για την τρίτη θέση..

    Δίκαια η νίκη του Ντίμα..Ωραίο τραγούδι και ωραία σκηνική παρουσία..

    Συγχαρητήρια ΡωσσίαCool


    gioreta
    25.05.2008, 09:41

    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 25-05-2008 στις 02:17 έγραψε...

    Iliana καταλαβαινω ιατι δεν σου αρεσε το κομματι της.... Το ειδος που παιζουν ειναι epic και καλως η κακως ειναι love it or hate it... Προσωπικα i love it...χαχαχα

    Της Ρωσιας το τραγουδι ηταν απλα αθλιο. Το μονο που το εσωσε ηταν ο πατινερ...

    Της Σουηδιας το τραγουδι ηταν ωραιο με πολυ πιασαρικο ρεφρεν...Απορω πως δεν πηγε καλυτερα...

    Και τελος, η Ουκρανια μας εδειξε τις "ομορφιες" της, που απ οτι ειδαμε ηταν ΤΟΥΜΠΑΝΟ....χαχα...



    Eγω απλα i hate it(για την Φινλανδια!)

    Αν ειναι να στελνουμε χρονο παρα χρονο τον ιδιο τραγουδιστη....οκ...τι να πω...τους χρειαζεται μια Παπαριζου....αλλα ηταν συμπαθητικο τραγουδακι(και πιστευω πως δεν βοηθησε ο πατινερ....απλα το strativarious...που σημειοτεον αλλαξε και χτενισμα ο Βιολιστης...)Οσο για την Ουκρανη......δεν προλαβε η κοπελια μα φορεσει το απο...κατω...(....παραγωντες.....{#emotions_dlg.whistling})...

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑΚΙ ΜΑΣ!!!!Κακα τα ψεματα αλλα τα εδωσε ολα στο solo που χορευε.....τις πηραν και τελειο πλανο εχω να πω...!!!!Και παλι congrats{#emotions_dlg.clap}


    paperino
    25.05.2008, 11:10

    Kαλά ο πατινέρ είχε μια μύτη.....{#emotions_dlg.lol}


    --Elena--
    25.05.2008, 12:09

    Παράθεση:

    Το μέλος Sokratis121974 στις 25-05-2008 στις 03:46 έγραψε...

    Μπραβο στην Καλομοιρα...

    Μπραβο και στην.... Ελενα...κατατοπιστηκοτατη!!!!





    χαχαχ...Απλώς ήθελα να ενημερώσω για το αποτέλεσμα γενικά!Smile


    fireroc
    25.05.2008, 12:30

    3 στην αθλιοτητα μπραβο ! να νιοσω εθνικα περηφανος? το επιπεδο πεφτει! και πεφτει και πεφτει στα καημενα κεφαλια μας πανω! τι το σημαντικο βρισκουν καπιοι ειναι ενα μυστηριο !


    fireroc
    25.05.2008, 12:33

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 25-05-2008 στις 12:30 έγραψε...

    3 στην αθλιοτητα μπραβο ! να νιοσω εθνικα περηφανος? το επιπεδο πεφτει! και πεφτει και πεφτει στα καημενα κεφαλια μας πανω! τι το σημαντικο βρισκουν καπιοι ειναι ενα μυστηριο !



    αν και η φιλανδια μου αρεσε! ηταν και στα φιλανδικα το τραγουδι!


    --Elena--
    25.05.2008, 13:04

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 25-05-2008 στις 12:30 έγραψε...

    3 στην αθλιοτητα μπραβο ! να νιοσω εθνικα περηφανος? το επιπεδο πεφτει! και πεφτει και πεφτει στα καημενα κεφαλια μας πανω! τι το σημαντικο βρισκουν καπιοι ειναι ενα μυστηριο !





    Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο!Αλλά είναι καλό να παίρνουμε μία τόσο καλή θέση σε ένα διαγωνισμό..ακόμα κι αν αυτός λέγεται "πανηγυράκι","καρναβάλι" ή "διαγωνισμός τραγουδιού" κι εμείς εδώ να λέμε ότι δεν αξίζει!Σήμερα το πρωί άκουσα ότι η τηλεθέαση στις 00:00 έφτασε το 91%!!!!!Απίστευτο,γιατί είναι πάρα πολλοί εκείνοι που ισχυρίζονται ότι δεν τους ενδιαφέρει η Eurovision!Anyway,με τον έναν ή τον άλλο τρόπο η Ελλάδα προβλήθηκε για ακόμα μία φορά στο εξωτερικό κι αυτό έχει σημασία!Και το σημαντικότερο είναι ότι προβλήθηκε ως κάτι "καλό" και όχι για κάτι "άσχημο"...Αυτά...Δε λέω ότι είμαι FAN της Eurovision,αλλά εγώ χτες έκατσα και την είδα!!!Ήμουν μαζί με την Καλομοίρα...Αυτά...Smile


    -----------------
    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Elena-- στις 25-05-2008 13:05 ]


    Sokratis121974
    25.05.2008, 13:36

    Παράθεση:

    Το μέλος --Elena-- στις 25-05-2008 στις 13:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 25-05-2008 στις 12:30 έγραψε...

    3 στην αθλιοτητα μπραβο ! να νιοσω εθνικα περηφανος? το επιπεδο πεφτει! και πεφτει και πεφτει στα καημενα κεφαλια μας πανω! τι το σημαντικο βρισκουν καπιοι ειναι ενα μυστηριο !





    Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο!Αλλά είναι καλό να παίρνουμε μία τόσο καλή θέση σε ένα διαγωνισμό..ακόμα κι αν αυτός λέγεται "πανηγυράκι","καρναβάλι" ή "διαγωνισμός τραγουδιού" κι εμείς εδώ να λέμε ότι δεν αξίζει!Σήμερα το πρωί άκουσα ότι η τηλεθέαση στις 00:00 έφτασε το 91%!!!!!Απίστευτο,γιατί είναι πάρα πολλοί εκείνοι που ισχυρίζονται ότι δεν τους ενδιαφέρει η Eurovision!Anyway,με τον έναν ή τον άλλο τρόπο η Ελλάδα προβλήθηκε για ακόμα μία φορά στο εξωτερικό κι αυτό έχει σημασία!Και το σημαντικότερο είναι ότι προβλήθηκε ως κάτι "καλό" και όχι για κάτι "άσχημο"...Αυτά...Δε λέω ότι είμαι FAN της Eurovision,αλλά εγώ χτες έκατσα και την είδα!!!Ήμουν μαζί με την Καλομοίρα...Αυτά...Smile


    -----------------
    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Elena-- στις 25-05-2008 13:05 ]



    Ελενακι θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου....

    Ουτε εγω ειμαι φαν της Eurovision, αλλα σε καμια περιπτωση και του ποδοσφαιρου..οταν βλεπω  ποδοσφαιρο αλλαζω καναλι....Ομως τι σημαινει αυτο οτι δεν χαρηκα και δεν εκανα σαν παιδι, οταν πηραμε το ευρωπαϊκο; Δεν χαρηκα με την δευτερη θεση στο μπασκετ (παγκοσμιως), με το ευρωπαϊκο στο μπασκετ; Δεν νομιζω οτι εχει σχεση....Βεβαιως και ο θεσμος αυτος εχει τωρα τελευταια ποιο πολυ το πνευμα του χαβαλε (σε πολλες περιπτωσεις), ομως ειναι και αυτος ενας διαγωνισμος...Δηλαδη δεν μας τιμαει (εστω σαν χωρα) που πχ η Αγγλια με τοση ιστορια στον χωρο της μουσικης (και μη μου πει κανεις οτι δεν εχει) μας εδωσε 12αρι;;;;;;

     


    Stroumfita456
    25.05.2008, 13:53

    Καλα μόλις είδα οτι βγηκαμε τριτοι δεν το πιστευα...νόμιζα οτι θα πάμε κατα διαολου...τεσπα,μπράβο στην καλομοίρα!!!

     

    ΥΓ..μα 8ο το Αζερμπαιτζαν?{#emotions_dlg.thumbdown}


    --Elena--
    25.05.2008, 14:09

    Παράθεση:

    Το μέλος Sokratis121974 στις 25-05-2008 στις 13:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος --Elena-- στις 25-05-2008 στις 13:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 25-05-2008 στις 12:30 έγραψε...

    3 στην αθλιοτητα μπραβο ! να νιοσω εθνικα περηφανος? το επιπεδο πεφτει! και πεφτει και πεφτει στα καημενα κεφαλια μας πανω! τι το σημαντικο βρισκουν καπιοι ειναι ενα μυστηριο !





    Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο!Αλλά είναι καλό να παίρνουμε μία τόσο καλή θέση σε ένα διαγωνισμό..ακόμα κι αν αυτός λέγεται "πανηγυράκι","καρναβάλι" ή "διαγωνισμός τραγουδιού" κι εμείς εδώ να λέμε ότι δεν αξίζει!Σήμερα το πρωί άκουσα ότι η τηλεθέαση στις 00:00 έφτασε το 91%!!!!!Απίστευτο,γιατί είναι πάρα πολλοί εκείνοι που ισχυρίζονται ότι δεν τους ενδιαφέρει η Eurovision!Anyway,με τον έναν ή τον άλλο τρόπο η Ελλάδα προβλήθηκε για ακόμα μία φορά στο εξωτερικό κι αυτό έχει σημασία!Και το σημαντικότερο είναι ότι προβλήθηκε ως κάτι "καλό" και όχι για κάτι "άσχημο"...Αυτά...Δε λέω ότι είμαι FAN της Eurovision,αλλά εγώ χτες έκατσα και την είδα!!!Ήμουν μαζί με την Καλομοίρα...Αυτά...Smile


    -----------------
    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Elena-- στις 25-05-2008 13:05 ]



    Ελενακι θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου....

    Ουτε εγω ειμαι φαν της Eurovision, αλλα σε καμια περιπτωση και του ποδοσφαιρου..οταν βλεπω  ποδοσφαιρο αλλαζω καναλι....Ομως τι σημαινει αυτο οτι δεν χαρηκα και δεν εκανα σαν παιδι, οταν πηραμε το ευρωπαϊκο; Δεν χαρηκα με την δευτερη θεση στο μπασκετ (παγκοσμιως), με το ευρωπαϊκο στο μπασκετ; Δεν νομιζω οτι εχει σχεση....Βεβαιως και ο θεσμος αυτος εχει τωρα τελευταια ποιο πολυ το πνευμα του χαβαλε (σε πολλες περιπτωσεις), ομως ειναι και αυτος ενας διαγωνισμος...Δηλαδη δεν μας τιμαει (εστω σαν χωρα) που πχ η Αγγλια με τοση ιστορια στον χωρο της μουσικης (και μη μου πει κανεις οτι δεν εχει) μας εδωσε 12αρι;;;;;;

     





    Ακριβώς!!!Όπως είπα και πριν,είναι σημαντική η κάθε διάκριση της χώρας μας στο εξωτερικό!!!

    ΥΓ.Μόλις έμαθα ότι η Καλομοίρα πήρα το βραβείο καλύτερης σκηνικής παρουσίας!!!ΤΗ ΣΚΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.yes}


    oulion
    25.05.2008, 14:15

    Προτιμουσα να βγει πρωτη οποιαδηποτε αλλη χωρα εκτος απ'τη Ρωσια!

    Τι ψωνιο αυτος ο Dima Bilan!!!{#emotions_dlg.ban}

    Παντως εγω χαρηκα παρα πολυ!

    Να την ξαναστειλουμε την Καλομοιρα!


    SouLRocK
    25.05.2008, 14:19

    Λοιπόν ορίστε οι πρώτες θέσεις (εκτός από το Ρώσο Σακη Ρουβά-Dima Bilan-) Ουκρανία,Ελλάδα,Αρμενία,Νορβηγία... αυτός δεν είναι διαγωνισμός τραγουδιού... διαγωνισμός ομορφιάς είναι! τεσπα μπράβο στην Καλομοίρα... (ισως έπρεπε και 2η αλλά που με ΤΕΤΟΙΑ Ουκρανιδααααα! τα τραγούδια ψιλο-μάπες ήταν αλλά οι παρουσίες να... δείτε και μόνοι σας) η Ani Lorak {#emotions_dlg.inlove} (Ουκρανία) το έπιασε το νόημα και δε φόρεσε πολλά στη σκηνή και τσουπ... 2η θέση!)

    {#emotions_dlg.clap}

     

    Ani Lorak Ukraine

    eurovision 2008 Kalomoira Greece

    Sishuro Armenia Eurovision 2008

    eurovision 2008 maria haukaas storeng Norway

     


    paperino
    25.05.2008, 14:32

    Σωστόςςςςςςςςςςςςς Soulrock Ουκρανία...{#emotions_dlg.inlove}


    Oceanborn
    25.05.2008, 14:43

    3η??? φτουου!!  Ήλπιζα να πατώσουμε μπας και ησυχάσει το κεφάλι μας απο απο αυτο το χαμό που κάνουν οι δικοί μας κάθε χρόνο!!!!


    -----------------
    No will to wake for this morn_ To see another black rose born_ Deathbed is slowly covered with snow.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Oceanborn στις 25-05-2008 14:47 ]


    --Elena--
    25.05.2008, 14:43

    Κι επειδή εγώ αγαπάω όοοοοολα τα αγοράκια του MusicHeaven....να και άλλες φωτο της εκπληκτικής Ani Lorak!!!!!








    επισυναπτόμενα: AniLorak2.jpg 2314.jpg 
    paperino
    25.05.2008, 14:48

    Παράθεση:

    Το μέλος --Elena-- στις 25-05-2008 στις 14:43 έγραψε...

    Κι επειδή εγώ αγαπάω όοοοοολα τα αγοράκια του MusicHeaven....να και άλλες φωτο της εκπληκτικής Ani Lorak!!!!!









    Γούτ γούτ...{#emotions_dlg.inlove}

    SouLRocK
    25.05.2008, 14:49

    Χαχαχα... Μπράβο βρε Ελενα... να'σαι καλά... φωνάρα η κοπέλα... αντε του χρόνου όλες οι χώρες να στειλουν τετοιες (και το αντιστοιχο σε άντρες) και θα δεις πως η τηλεθέαση θα πάει από 91% στο 100%

    {#emotions_dlg.lol}


    --Elena--
    25.05.2008, 14:59

    Παράθεση:

    Το μέλος SouLRocK στις 25-05-2008 στις 14:49 έγραψε...

    Χαχαχα... Μπράβο βρε Ελενα... να'σαι καλά... φωνάρα η κοπέλα... αντε του χρόνου όλες οι χώρες να στειλουν τετοιες (και το αντιστοιχο σε άντρες) και θα δεις πως η τηλεθέαση θα πάει από 91% στο 100%

    {#emotions_dlg.lol}





    χαχαχα....Πάντως κακά τα ψέματα είναι πανέμορφη γυναίκα!!!Έχει όοοοοολα τα προσόντα!!!Να δούμε του χρόνου ποιον/ποια(Μακάρι κοπέλα!)θα στείλουμε!!!Πρέπει να είναι συνδυασμός Καλομοίρας(σε επικοινωνία,ζωντάνια κτλ)και Ani Lorak(σε εξωτερική εμφάνιση!!!!!)!!!!!