ελληνική μουσική
    797 online   ·  210.833 μέλη

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη (29 Μαρτίου)

    -Sadahzinia-
    30.03.2008, 17:14
    Oφείλω να ομολογήσω ότι το άφτερ που πήγαμε αρχικά (και του οποίου το όνομα δεν θυμάμαι) δεν έλεγε καθόλου....Μπάρωδο πάλι δεν αξιώθηκα να έρθω...
    Peace18
    30.03.2008, 17:16
    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
    Σε ένα άφτερ πήγαμε... στην Μπάρωδο... Που είχε λάιβ!
    -Sadahzinia-
    30.03.2008, 17:18
    Το θεϊκό είναι να γυρίσει κάποιος να μου πει τώρα ότι το μαγαζί που πήγαμε ήταν η Μπάρωδος..... Είχα πιει πολύ οπότε για οποιαδήποτε..*****#~@! συγχωρείστε με....
    -Sadahzinia-
    30.03.2008, 17:20
    Μιλάμε το έστειλα πριν δω το δικό σου!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα μετά το σκέφτηκα!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
    Peace18
    30.03.2008, 17:23
    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Ότι να 'ναι... Τι να πω...
    -Sadahzinia-
    30.03.2008, 17:32
    Ότι να 'ναι όντως! Αλλά δικαιολογούμαι νομίζω καθώς περπατούσα σε μία κατάσταση νιρβάνα και στο μαγαζί ήρθα στο στυλ.. "είδα φως και μπήκα" ούτε που ρώτησα τι και πως.. Και αφού λοιπόν έκρινα τόσο αυστηρά τον αγαπημένο προορισμό πολλών μελών του ΜΗ αιτιολογώ λέγοντας ότι η μουσική ήταν καλή..αλλά δεν μπορώ εγώ προσωπικά τους στενόμακρους μικρούς χώρους.. Αυτό ήταν που με χάλασε βασικά..
    heartbreak-kid
    30.03.2008, 17:35
    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 30-03-2008 στις 17:32 έγραψε...

    .αλλά δεν μπορώ εγώ προσωπικά τους στενόμακρους μικρούς χώρους.. Αυτό ήταν που με χάλασε βασικά..



    κάνε διαίτα
    Peace18
    30.03.2008, 17:49
    Πόσο να γίνει πια? Μην της λέτε τέτοια κύριε κιντ...
    -Sadahzinia-
    30.03.2008, 18:24
    Αφού να φανταστείς ότι για να μπώ στο μαγαζί σταμάτησε το group να παίζει και ήρθαν όλοι και με τραβούσαν μέσα...

    (Αγαπητέ κύριε Kid είμαι 1.69 και 51 κιλά...Σας κάλυψα???)
    Αααντεεε μην τα πάρωωω

    pastella
    30.03.2008, 19:12
    Καλησπέρα!

    Πρώτον φτου σε όσους είπαν ότι θα έρθουν στον καφέ και τελικά μας γράψανε. Όλοι οι 'νέοι' ήρθαν στην ώρα τους, οι παλιοί μάθανε τώρα και θέλουν να κάνουν εμφάνιση...

    Η συνάντηση είχε πολύ κρασί. Ο οργανισμός μου ακόμη παλεύει να ξεφορτωθεί το αλκοόλ από χτες. Υπάρχει και φωτογραφία όπου μαζί με τη Δέσποινα έχουμε συγκεντρώσει μερικά από τα άδεια κανάτια και πρέπει να είναι πάνω από 15 στα χέρια μας.

    Κατά τα άλλα, ο περισσότερος λαός από την προηγούμενη συνάντηση εμφανίστηκε, κάποιες απροσδόκητες εμφανίσεις-εκπλήξεις μελών έκαναν τη διαφορά με αποτέλεσμα πρώτη φορά να μην μας χωράει το τραπέζι!

    Πολλά γέλια, πολλά κουτσομπολιά, πολύ κρασί... Εγώ πάντως έκανα πράξη την φράση "να ανταμώνουμε, να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια"...

    Για το άφτερ δεν έχω να σας πω και πολλά, είχα εκ βαθέων συζητήσεις με μερικά μέλη σε ένα ωραιότατο πεζούλι έξω από την Barωδο, και στο παγκάκι στην Ναυαρίνου, λίγο πιο πέρα, ας μιλήσουν οι θαμώνες-θαμώνες!

    Αντε να δούμε και φωτογραφίες!

    Angelofdeath1990
    30.03.2008, 20:17
    παιδια...να πω και εγω...?Ηταν τελεια...μιλαμε σημερα ειμαι εντελως κατεστραμενος....λιωμα...κουραση...αλλα ωραια κουραση...χε χε...λοιπον τα παιδια μια χαρα ολοι αφου με ανεχτικανε...χαχα...και ειδικα Seras και Oceanborn....Μιλαμε τα σπασαμε...ενταξει αν και ελλειψα για λιγο γιατι πηγα να δω κατι φιλαρακια...αλλα μετα δεν πιστευω να ειχατε παραπονο....ειπα πολλα ανουσια πραγματα και πραγματα που θα μεινουν στην αφανια...(επιτηδες...χε χε...)αλλα μου αρεσε το οτι περασαμε καλα...τεσπα επειδη δεν την παλευω ακομη ειμαι καπως θα ξαναγραψω....αργοτερα...χε χε
    sea_like_eyes
    30.03.2008, 20:57
    Hταν όμορφα . . . ξαναβρηκα ατομα που ειχα να δω καιρο , τα είπαμε , κρασι αρκετο . . . ηταν όμορφα !


    Υ.Γ μα καλα . . . ειναι δυναμον . . . η ορχήστρα στο tavern ηταν . . . αθόρυβη !

    Υ.Γ μα καλα . . . είναι δυναμον . . . ο σερβιτόρος – Παυλος – Πετρος – Σιμος – (Ενας από τους Αποστολους τεσπα ) . . . να μην μας προειδοποιήσει πως το ‘’Μπουρλοτο’’ όντος . . . ΚΑΙΕΙ ?

    Υ.Γ μα καλα . . . ειναι δυναμον . . . το κρασι δεν ελεγε να τελειώσει . . . (καλο αυτο) !

    Υ.Γ μα καλα . . . είναι δυναμον . . . να βλεπω σε νεροπότηρο . . . ρετσίνα ? . . . εεεε ? . . . angelofdeath ? (καλα man η λουκανικοβρωμια . . . all the money σου λεω)

    Υ.Γ μα καλα . . . ειναι δυναμον . . . η παρέα οσο πηγαινε και μεγάλωνε . . . προβλημα ομως κανενα !

    Υ.Γ μα καλα . . . ειναι δυναμον . . . να γουσταρω με Sodom εξω απο το tavern και ξαφνικα να ακουω απο αλλο κινητο ξενερουα ηχους (βλεπε Iced earth ) ! (γούστα είναι αυτά . . . )

    Υ.Γ μα καλα . . . είναι δυναμον . . . το after αν και full . . . επαιζε too soft . . . εφυγα νωρις το ομολογω (Βαλαντης) . . . αλλα αξιζε !

    Υ.Γ μα καλα . . . είναι δυναμον . . . Καλη μας μερα . . . !!!


    seras
    30.03.2008, 21:25
    na po episis oti to melos oceanborn me diafora vgike proto sto multi-dirla competition...se katanalosi mono omos..kata ta alla mia xara..kapoioi alloi mpikan goal..onomata den leme..
    alkyoni
    30.03.2008, 21:47
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 30-03-2008 στις 20:57 έγραψε...

    Hταν όμορφα . . . ξαναβρηκα ατομα που ειχα να δω καιρο , τα είπαμε , κρασι αρκετο . . . ηταν όμορφα !

    .....

    Υ.Γ μα καλα . . . είναι δυναμον . . . Καλη μας μερα . . . !!!




    ΜΑ ΚΑΛΑ... ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜ(Τ)ΟΝ???
    Ηπιες κι εσυ τοσο πολυ που μπερδευεις την μερα με την νυχτα ή μολις ξυπνησες να υποθεσω...? χιχι....

    Οντως ηταν πολυ ωραια χθες, και χαρηκα που γνωρισα νεους φιλους και ειδα ξανα τα υπολοιπα παιδια της προηγουμενης συναντησης, αν και παλι με καποια ατομα δεν μπορεσα να επικοινωνησω οσο θα ηθελα, καθως δεν βοηθουσε ο χωρος ετσι οπως καθομασταν, αλλα δεν πειραζει... στην επομενη συναντηση...

    Χωρις να υπονοω κατι , απλα αισθηση μου ηταν , οτι στην συναντηση του Ιανουαριου ειμασταν "πιο κοντα" μεταξυ μας και απο αποψη χωροταξιας, (εε ειμασταν ο ενας πανω στον αλλο...κακα τα ψεμματα...) και σαν ατμοσφαιρα. Σ αυτο βοηθησε το οτι ειχαμε και δικη μας μουσικη κατι που ελειψε , κατα την γνωμη μου εχθες...
    Εχθες ειμασταν λιγο "κυριλε" χαχαχα....
    Και τα καημενα τα παιδια που επαιζαν μουσικη στο μαγαζι, τα λυπηθηκα καθως "ξελαριγκιστηκαν" για να ακουστουν, μιας και δεν ειχαν μικροφωνο και ειχε πολυ βαβουρα στο μαγαζι...

    Αγαπητε seras (με τον τονο στο ά), χαιρομαι που τελικα εβγαλες θετικα συμπερασματα απο την χθεσινη συναντηση και τελικα περασες καλα, γιατι σε καποια φαση ανησυχησα οτι βαριοσουν...χαχαχα!! γι΄αυτο και αρχισες τα τηλεφωνα στο κινητο σου (θα υπαρξει σχετικη φωτο...)
    Μην ανησυχεις, την επομενη φορα θα ειναι ακομα καλυτερα! Απλα προσπαθησε να εισαι λιγο πιο ανοικτος με τους αλλους

    Ααα.... καλα... ας μην μιλησουμε καλυτερα για το multi dirla competition.....
    Υπηρξαν παντως πολλες συμμετοχες και απο αγορια και απο κοριτσια...

    Τελος να δηλωσω τον θαυμασμο μου σε οσους ειχαν το κουραγιο να συνεχισουν για αφτερ μετα τις 01:30 περιπου που φυγαμε απο την ταβερνα... ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ!
    Εγω δυστυχως δεν ειχα κουραγιο και σας αφησα καπου εκει...
    Αν και ο υπνος αργησε να με παρει μιας και το κεφαλι μου το ενιωθα καπως... χαχαχα...

    Αυτα για την ωρα, θα επανελθω αν θυμηθω κατι σημαντικο και οταν ετοιμασω καποιες απο τις φωτογραφιες.
    Χαιρετισμους σε ολη την χθεσινη παρεα και παντα τετοια!!!

    Γιάννα Π. - alkyoni
    seras
    30.03.2008, 21:51
    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 30-03-2008 στις 21:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 30-03-2008 στις 20:57 έγραψε...

    Hταν όμορφα . . . ξαναβρηκα ατομα που ειχα να δω καιρο , τα είπαμε , κρασι αρκετο . . . ηταν όμορφα !

    .....

    Υ.Γ μα καλα . . . είναι δυναμον . . . Καλη μας μερα . . . !!!




    ΜΑ ΚΑΛΑ... ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜ(Τ)ΟΝ???
    Ηπιες κι εσυ τοσο πολυ που μπερδευεις την μερα με την νυχτα ή μολις ξυπνησες να υποθεσω...? χιχι....

    Οντως ηταν πολυ ωραια χθες, και χαρηκα που γνωρισα νεους φιλους και ειδα ξανα τα υπολοιπα παιδια της προηγουμενης συναντησης, αν και παλι με καποια ατομα δεν μπορεσα να επικοινωνησω οσο θα ηθελα, καθως δεν βοηθουσε ο χωρος ετσι οπως καθομασταν, αλλα δεν πειραζει... στην επομενη συναντηση...

    Χωρις να υπονοω κατι , απλα αισθηση μου ηταν , οτι στην συναντηση του Ιανουαριου ειμασταν "πιο κοντα" μεταξυ μας και απο αποψη χωροταξιας, (εε ειμασταν ο ενας πανω στον αλλο...κακα τα ψεμματα...) και σαν ατμοσφαιρα. Σ αυτο βοηθησε το οτι ειχαμε και δικη μας μουσικη κατι που ελειψε , κατα την γνωμη μου εχθες...
    Εχθες ειμασταν λιγο "κυριλε" χαχαχα....
    Και τα καημενα τα παιδια που επαιζαν μουσικη στο μαγαζι, τα λυπηθηκα καθως "ξελαριγκιστηκαν" για να ακουστουν, μιας και δεν ειχαν μικροφωνο και ειχε πολυ βαβουρα στο μαγαζι...

    Αγαπητε seras (με τον τονο στο ά), χαιρομαι που τελικα εβγαλες θετικα συμπερασματα απο την χθεσινη συναντηση και τελικα περασες καλα, γιατι σε καποια φαση ανησυχησα οτι βαριοσουν...χαχαχα!! γι΄αυτο και αρχισες τα τηλεφωνα στο κινητο σου (θα υπαρξει σχετικη φωτο...)
    Μην ανησυχεις, την επομενη φορα θα ειναι ακομα καλυτερα! Απλα προσπαθησε να εισαι λιγο πιο ανοικτος με τους αλλους

    Ααα.... καλα... ας μην μιλησουμε καλυτερα για το multi dirla competition.....
    Υπηρξαν παντως πολλες συμμετοχες και απο αγορια και απο κοριτσια...

    Τελος να δηλωσω τον θαυμασμο μου σε οσους ειχαν το κουραγιο να συνεχισουν για αφτερ μετα τις 01:30 περιπου που φυγαμε απο την ταβερνα... ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ!
    Εγω δυστυχως δεν ειχα κουραγιο και σας αφησα καπου εκει...
    Αν και ο υπνος αργησε να με παρει μιας και το κεφαλι μου το ενιωθα καπως... χαχαχα...

    Αυτα για την ωρα, θα επανελθω αν θυμηθω κατι σημαντικο και οταν ετοιμασω καποιες απο τις φωτογραφιες.
    Χαιρετισμους σε ολη την χθεσινη παρεα και παντα τετοια!!!

    Γιάννα Π. - alkyoni


    aaaaaaaa
    i foto einai paraplanisi!!!!!!thanks gia tin sosti profora...oso gia to after...ego eipa...stis 9misi to dialisame...alla oxi oloi mazi..
    kou_matina
    31.03.2008, 01:19
    Αν και ένα 24ωρο μετά, ένα μόνο έχω να πω: "χικ"


    Oceanborn
    31.03.2008, 02:03
    Ομολογώ και γώ απο τη μεριά μου πως είχε περισσότερη πλάκα από ότι περίμενα! Ειδικά με μερικά μέλοι εβγαλά και συνενόηση αλλα και γέλιο!!

    Καταγγέλλω ότι η φώτο είναι για τα κλάμματα και ότι εγώ δεν ξέρω τίποτα,είμαι ένα θύμα της στιγμής!!!!!!


    geoguitar
    31.03.2008, 10:33
    Μόλις σήμερα σταμάτησαν τα καμπαναριά στο κεφάλι μου να χτυπάνε.
    Έχω να πω ότα πραγματικά πέρασα υπέροχα και γέλασα με την ψυχή μου.
    Ήμουν τυχερή γιατι ακρίβως απέναντί μου είχα eloy και Τάσο, που σημαίνει σίγουρη διασκέδαση!!!!
    Χάρηκα που σας γνώρισα παιδιά, αν κ με των εξ αριστερών μου δεν είχα κ πολύ επικοινωνία, περιμένω το επόμενο αντάμωμα.
    Όπως λέει και η Στέλλα, να είμαστε καλά να γινόμαστε χάλια!!!!

    Peace18
    31.03.2008, 10:51
    Παράθεση:

    Το μέλος geoguitar στις 31-03-2008 στις 10:33 έγραψε...

    Μόλις σήμερα σταμάτησαν τα καμπαναριά στο κεφάλι μου να χτυπάνε.
    Έχω να πω ότα πραγματικά πέρασα υπέροχα και γέλασα με την ψυχή μου.
    Ήμουν τυχερή γιατι ακρίβως απέναντί μου είχα eloy και Τάσο, που σημαίνει σίγουρη διασκέδαση!!!!
    Χάρηκα που σας γνώρισα παιδιά, αν κ με των εξ αριστερών μου δεν είχα κ πολύ επικοινωνία, περιμένω το επόμενο αντάμωμα.
    Όπως λέει και η Στέλλα, να είμαστε καλά να γινόμαστε χάλια!!!!




    Γιατί το δικό μου το κεφάλι? Λες και είχα 2 κερκίδες χούλιγκαν ήταν... Σήμερα ηρέμησα...
    Όσο για την διασκέδαση... Αξία!
    Angelofdeath1990
    31.03.2008, 14:15
    εγω τι να πω?μεχρι σημερα κομματια ημουν....δεν πηγα σχολειο κοιμομουν....ελεος.....