ελληνική μουσική
    725 online   ·  210.832 μέλη

    2ος αγώνας ποδοσφαίρου MusicHeaven!

    kwstasagas
    12.10.2008, 21:33

    Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες παιδιά !!! Πιο πολύ γέλασα με αυτή των κοριτσιών που ... είναι έτοιμες να ξεκολλήσουν το διαχωριστικό πλέγμα και να μπουκάρουν στο γήπεδο !!! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}.........

     


    PHILIPPOSSM
    12.10.2008, 21:47

    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 12-10-2008 στις 21:26 έγραψε...

    Α ναι..Η αλήθεια να λέγεται..Από την ομάδα μας ο καλύτερος ήταν ο κύριος manblaz..Εύγε{#emotions_dlg.thumbup}



    Αν δεν ηταν και αυτος να βαζει Γκολ και να μοιράζει πάσες για 5 γκολ παρακάτω ήσασταν.

    Πάντως η φάση του αγώνα έγινε απο τον jorge, που σε μια επίθεση έκανε ενα δυνατό  σουτ το οποιο απέκρουσε ο unick και πέφτοντας ο jorge εκανε και κεφαλια "ψαράκι"η οποια κατεληξε αουτ.


    F_ANGEL
    12.10.2008, 21:51

    Λύστε μου μια απορία..Το τελευταίο και κρισιμότερο γκολ του αγώνα ποιος το έβαλε τελικά?Ο Jorge?


    Eliza21
    12.10.2008, 21:52

    Παρτε μερικες ακομα....








    επισυναπτόμενα: IMG_0062.jpg 
    Eliza21
    12.10.2008, 21:55

    Ο αγωνας ηταν στημενος μπορω να πω.......Ο διαχειριστής κατι δινει στον αντιπαλο.......





    επισυναπτόμενα: IMG_0050.jpg 
    kwstasagas
    12.10.2008, 22:13

    Αμάααααααν !!!! Ντροπή σου Αίολε, στήνεις παιχνίδια {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2} ..... Κάτω η "παράγκα" του ΜΗ {#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.thumbdown}........


    Eliza21
    12.10.2008, 22:14

    Η ομαδαρα μας εσκισε .......Ο ανθρωπος - πεταλουδα (manblaz) που με τις ακροβατικες του κινησεις εκλεψε τις εντυπωσεις.....Ωστοσο καποια γκολ που φαγανε οι - Θου κυριε - ηταν πολυ επαγγελματικα με αποψη συνεργασια ολου του team.....Στιγμες που δυστυχως δεν προκαμα να απαθανατισω

     

     



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Eliza21 στις 12-10-2008 22:15 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Eliza21 στις 13-10-2008 00:22 ]


    επισυναπτόμενα: IMG_0067.jpg 
    mprizas
    13.10.2008, 02:19

    Τέτοιο ματς δε γίνεται ούτε στο κόπα αμέρικα!!! Χαλάλι το αριστερό μου πόδι που το θυσίασα στο βωμό του αγώνα!

    Θέλω να ευχαριστήσω όλους τους παίχτες της ομάδας για την εκπληκτική τους εμφάνιση για το τελικό 7-7...

    Τον Aiolo_m που μας εξέπληξε, MVP του αγώνα, μαχητικός με 3 γκολ κι άπειρες μονομαχίες!!!

    Τον Unick που συναγωνίζεται τον aiolο σε εμφάνιση, πραγματικός Βάντσικ!

    Τον Deonta για την προσπάθεια του, έχυσε αίμα, δάκρυα κι ιδρώτα!

    Τον Vasiissaltagiannis για την σπουδαία παρουσία του και για το εκπληκτικό τελευταίο γκολ!

    Τον gilgamesh που κέρδισε τις εντυπώσεις, γυάλιζε το μάτι του! ΕΒαλε κι ένα γκολ.

    Τον nowevaband πραγματικός βράχος, δεν πέρναγε τίποτα!

    Εν συνεχεία να ευχαριστήσουμε τον Philippossm που μας εμψύχωνε σ' όλη τη διάρκεια του ματς, τον Πίκο Απίκο Termite, και τις κοπέλες για τη μοναδική τους παρουσία!(δεν τις αναφέρω-όσες μας υποστηρίζανε φυσικά{#emotions_dlg.tt2}- γιατί φοβάμαι μη ξεχάσω καμιά και με κυνηγάει με ban..)

    (τα γλυκα του sylviaki ούτε εγώ τα είδα γμτ...)

    Από την άλλη ομάδα, οφείλω να παραδεχτώ ότι εγώ προσωπικά ξεχώρισα το jorge, μεγάλος παίχτης, είχαμε βρει το μπελά μας με τούτον, αν και τον συμβουλεύω να αρχίσει μαθήματα στη δραματική σχολή μπας και πείσει κανέναν, δεν ήτανε θέατρο αυτό που έκανε για να πάρει πέναλντι...

    Κι εις άλλα με υγεία-όποιος βρει κανένα πόδι αριστερό, νότια προάστια ή πειραιά, είναι δικό μου, (περισσότερα στοιχεία: 46 νούμερο...)

     


    -----------------
    Όταν οι ελπίδες χάνονται στη μετακόμιση...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mprizas στις 13-10-2008 02:37 ]


    marylin
    13.10.2008, 02:26

    Καμάριιιιιιιιι μου σε ματιάσανε και σε γλωσσοφάγανεεεεεεε!!!!!!!! {#emotions_dlg.mad}


    rouli726
    13.10.2008, 04:14

    oπως ειδατε με το που στηριξα την ομαδα εσκισε!!!

    παρεπιπτοντως....μπριζα και λοιποι ,δευτερη ηττα η μου φαινεται???

    αρχηγε και απαραμιλλε χορχε περιμενω τις νοτες μου!!

    υ.γ.ζηλευω παρα πολυ που δεν ημουν εκει!!!κ εις αλλα με υγεια!!


    sylviaki
    13.10.2008, 09:34

    Παράθεση:

    Το μέλος mprizas στις 13-10-2008 στις 02:19 έγραψε...

     

    Εν συνεχεία να ευχαριστήσουμε τον Philippossm που μας εμψύχωνε σ' όλη τη διάρκεια του ματς, τον Πίκο Απίκο Termite, και τις κοπέλες για τη μοναδική τους παρουσία!(δεν τις αναφέρω-όσες μας υποστηρίζανε φυσικά{#emotions_dlg.tt2}- γιατί φοβάμαι μη ξεχάσω καμιά και με κυνηγάει με ban..)

    (τα γλυκα του sylviaki ούτε εγώ τα είδα γμτ...)


    -----------------
    Όταν οι ελπίδες χάνονται στη μετακόμιση...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mprizas στις 13-10-2008 02:37 ]



     

    Βρε συ λες για τον Termite ενω αυτος εμψυχωνε την αλλη ομαδα! Χαμπαρι δεν πηρες? Καλα που ημουν και εγω και τον μαζευα!

     Οσο για τα γλυκα, μεσα στη λυσσα σας να μπειτε μεσα να παιξετε, δεν ειχατε μυαλο για τπτ αλλο!


    uNick
    13.10.2008, 10:20

    Σε όλα τα παραπάνω, έχω να προσθέσω τα εξής:

    1. Το γήπεδο ήταν απαράδεκτο! Κάτω από το "χαλί" ήταν τσιμέντο(!!!), με αποτέλεσμα η αριστερή μου παλάμη και ο κ....ς μου να πονούν αφόρητα από τις προσπάθειές μου για αποκρούσεις.

    2. Μάθαμε νέους κανονισμούς ποδοσφαίρου! Για παράδειγμα, ένα άπλωμα του ποδιού μέσα στην περιοχή είναι πέναλτι, ακόμα κι αν ο αμυνόμενος δεν βρει ούτε μπάλα ούτε πόδι επιθετικού... Το τάκλιν στην μπάλα για να εμποδιστεί το σουτ είναι πέναλτι, ακόμα κι αν ο επιθετικός βρίσκεται μισό μέτρο από την φάση... Επιπλέον, αν οι 2 ομάδες εκτελέσουν από 5 πέναλτι και δεν υπάρχει νικητής, δεν ξαναρίχνουν με rotation(πσσσσσσσς...!!!!!) αλλά βάζουμε να ρίξει όποιον θέλουμε μπας και το βάλει και νικήσουμε...
    (αυτά για όσους βγάζουν γλώσσα και μιλάνε για "καθαρή" νίκη...)

    3. Για την φάση που το κινεζόπαιδο έχασε τον κόσμο... ένα μεγάλο συγνώμη για το άγαρμπο μαρκάρισμα (παρ'ότι το ποδόσφαιρο είναι άθλημα για αγοράκια...), με την υπόσχεση ότι το επόμενο μπουκαλάκι στην Κωλέτσα είναι δικό μου!

     

     

    Και εις άλλα... και σύντομα! {#emotions_dlg.beer}

     

     

     


    KIT_KAT
    13.10.2008, 10:45

    Παράθεση:

    Το μέλος mprizas στις 13-10-2008 στις 02:19 έγραψε...

    και τις κοπέλες για τη μοναδική τους παρουσία!(δεν τις αναφέρω-όσες μας υποστηρίζανε φυσικά{#emotions_dlg.tt2}- γιατί φοβάμαι μη ξεχάσω καμιά και με κυνηγάει με ban..

     

    Έλα μωρέ... πόσες μπορούν να σε κυνηγήσουν με μπαν; Οι μοντς και ούτε καν... ανάφερε εσύ τις μοντς και είσαι μια χαρά {#emotions_dlg.tt2}

    Παιδιά ευχαριστούμε ειλικρινά για το ωραίο θέαμα... {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    Aiolos_m
    13.10.2008, 11:41

    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 13-10-2008 στις 10:20 έγραψε...

    με την υπόσχεση ότι το επόμενο μπουκαλάκι στην Κωλέτσα είναι δικό μου!

    Δηλαδή για να κεράσεις ποτό στο Χριστινάκι πρέπει να μας πάρεις φαλάγγι; Λοιπόν, απαιτώ να με τζαρτζάρεις άμεσα.

    Ας κάνω κι εγώ το σχόλιό μου για τον αγώνα.

    Ας ξεκινήσω από την κερκίδα η οποία έδωσε ρέστα συμπαράστασης σε νικητές και ηττημένους, καθότι το σκορ είδε πολλές εναλλαγές και το παιχνίδι μέχρι το τελευταίο πέναλτι δεν ήξερε τον νικητή. Έληξε  ισόπαλο όπως είπαν και οι προηγούμενοι και η (τυπική) νίκη κρίθηκε στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι.

    Μπρίζας, ένας μικρός θεός της άμυνας. Μα τσαρούχια, μα λαχανιάσματα, μα ακροβατικά μέσα σε μια θάλασσα ιδρώτα, ό,τι πέρναγε από το κέντρο είχε να αντιμετωπίσει τον τιτάνα της άμυνας.

    Nowaveband, κράτησε το πόστο του με αξιοπρέπεια, έβγαλε μερικές πάσες "κλειδιά" και αμύνθηκε πέραν των προσδοκιών.

    Gilgamesh, ο Ράμπο του αγώνα. Ήταν μαχητικότατος και φόβιζε τους αντιπάλους από τη σέντρα.

    Deos, έκανε την καλύτερη δουλειά έτσι ώστε να μείνει για πάντα αθάνατος αυτός ο αγώνας.

    Unick, κατέβασε τα ρολά στο τέρμα και για πολλή ώρα δεν πέρναγε ούτε μύγα. Κάποια στιγμή η αντίπαλοι άρχισαν να αναφέρουν  τα σοκολατάκια- φάντασμα που κανείς εν τέλει δεν πρόλαβε να δει και ο γκολκίπερ μας έχασε την αυτοσυγκέντρωσή του με αποτέλεσμα να έχει μερικές άτυχες στιγμές.

    Σαλταγιάννης, έδωσε στην ομάδα την ελπίδα όταν της την είχαν στερήσει οι άτυχες στιγμές στην περιοχή του γιουνίκ. Έβαλε το καθοριστικότερο γκολ του αγώνα.

    Για τους αντίπαλους δεν λέω τίποτα. Θα τα πω μέσα στο γήπεδο την επόμενη φορά...

    Και εις άλλα (πάμε για καμια μπύρα τώρα γιατί έχω πιαστεί...)

    {#emotions_dlg.beer}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 13-10-2008 11:47 ]


    Termite
    13.10.2008, 11:56

    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 13-10-2008 στις 10:20 έγραψε...

    2. Μάθαμε νέους κανονισμούς ποδοσφαίρου! Το τάκλιν στην μπάλα για να εμποδιστεί το σουτ είναι πέναλτι, ακόμα κι αν ο επιθετικός βρίσκεται μισό μέτρο από την φάση..

     

    H αλήθεια είναι οτι στο 5χ5 τα τάκλιν απαγορεύονται και οντως (με αυστηρούς κανονισμούς) είναι πέναλτι. 1 έκανε ο Κινέζες και 1 ο Μπρίζας. Ο Κινέζες "τιμωρήθηκε" απο τον uNick κ ο mprizas απο τον manblaz...Οπότε όλα μια χαρά!

    Για μένα την παράσταση έκλεψε η ατάκα του manblaz ("Ναι...η μπάλα φταίει"), η χειρονομία-πρόκληση (για τον επόμενο αγώνα) του uNick στον manblaz (μιλάμε για απίστευτο γέλιο), ο πανηγυρισμός του audioslave (ούτε ο Μπεμπέτο δεν πανηγύριζε έτσι) και φυσικά οι παροτρύνσεις του μεγαλομετόχου!!!


    Kinezes_trexoun_gimnes
    13.10.2008, 15:46

    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 13-10-2008 στις 10:20 έγραψε...

    3. Για την φάση που το κινεζόπαιδο έχασε τον κόσμο... ένα μεγάλο συγνώμη για το άγαρμπο μαρκάρισμα (παρ'ότι το ποδόσφαιρο είναι άθλημα για αγοράκια...), με την υπόσχεση ότι το επόμενο μπουκαλάκι στην Κωλέτσα είναι δικό μου!

     

    Δεκτή η συγνώμη σας αγαπητέ, δεν πειράζει που είστε αγαρμπος! Δε σας βοηθάει και το σώμα σας άλλωστε... (αυτό για τη σπόντα για τα αγορακια)

    Ασχετο:

    Μήπως θα ήθελε να ζητήσει συγνώμη και το ζώον που τραβούσε φωτογραφίες εκείνη την ώρα?


    PHILIPPOSSM
    13.10.2008, 16:14

    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 12-10-2008 στις 22:14 έγραψε...

    Η ομαδαρα μας εσκισε .......Ο ανθρωπος - πεταλουδα (manblaz) που με τις ακροβατικες του κινησεις εκλεψε τις εντυπωσεις.....Ωστοσο καποια γκολ που φαγανε οι - Θου κυριε - ηταν πολυ επαγγελματικα με αποψη συνεργασια ολου του team.....Στιγμες που δυστυχως δεν προκαμα να απαθανατισω

     

     



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Eliza21 στις 12-10-2008 22:15 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Eliza21 στις 13-10-2008 00:22 ]



    Φανταστείτε οτι αγκαλιάζονται για να μην πέσουν κάτω.


    manblaz
    13.10.2008, 16:56



    ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ MINI SOCCER
    1. ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΙΚΤΩΝ
      Ο αριθμός των παικτών σε κάθε ομάδα δεν μπορεί να ξεπερνά τους 3,5,6,7,8,10,11 (ανάλογα με το γήπεδο και την διοργάνωση) εκ των οποίων ο ένας είναι ο τερματοφύλακας. Οι αντικαταστάσεις των παικτών είναι απεριόριστες. Πρώτα βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου ο ένας παίκτης για να μπει ο άλλος.
      Μια ομάδα μπορεί να παίξει έως και με 2 παίκτες λιγότερους των προβλεπόμενων (π.χ. με τουλάχιστον 6 παίκτες στο 8Χ8 και με τουλάχιστον 3 παίκτες στο 5Χ5).
    2. ΣΤΟΛΗ ΠΑΙΚΤΩΝ
      Οι παίκτες της κάθε ομάδος φορούν ομοιόμορφη στολή που είναι φανέλα, σορτς, κάλτσες, επικαλαμίδες και παπούτσια (χωρίς καρφιά). Απαγορεύονται οι παίκτες να φορούν οτιδήποτε μπορεί να είναι επικίνδυνο για τους άλλους παίκτες η τους ίδιους (ρολόγια, δαχτυλίδια, βραχιόλια κ.λ.π.)
    3. ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ
      Δύο ίσες χρονικές περίοδοι των 25 λεπτών. Ο μοναδικός χρονομετρητής είναι ο διαιτητής. Οι ομάδες έχουν δικαίωμα για ένα time out ενός λεπτού σε κάθε ημίχρονο. Στα τελευταία 3 λεπτά του κάθε ημιχρόνου δεν δικαιούται time out καμία ομάδα.
      Με το εναρκτήριο λάκτισμα επιτυγχάνεται τέρμα απευθείας.
      Επίσης, όταν η μπάλα χτυπάει στο πάνω μέρος του γηπέδου (δίχτυ), το παιχνίδι συνεχίζεται.
    4. ΠΑΡΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΡΜΟΣΤΗ ΔΙΑΓΩΓΗ
      Οι παρακάτω 11 παραβάσεις έχουν σαν ποινή το άμεσο λάκτισμα:
      Α) Κλωτσά ή προσπαθεί να κλωτσήσει αντίπαλο
      Β) Βάζει τρικλοποδιά σε αντίπαλο
      Γ) Πηδάει κατά του αντιπάλου
      Δ) Μαρκάρει αντίπαλο από πίσω
      Ε) Μαρκάρει αντίπαλο με βίαιο ή επικίνδυνο τρόπο
      ΣΤ) Χτυπά ή προσπαθεί να χτυπήσει αντίπαλο ή τον φτύνει
      Ζ) Κρατά αντίπαλο
      Η) Σπρώχνει αντίπαλο
      Θ) Ορμάει σε αντίπαλο με τον ώμο
      Ι) Κάνει τάκλιν
      Κ) Πιάνει ή προωθεί την μπάλα με το χέρι (αυτό δεν ισχύει για τον τερματοφύλακα)
      Επίσης, άμεσο λάκτισμα είναι το κόρνερ. Για κάθε παράβαση άμεσου λακτίσματος εντός του ημικυκλίου η μπάλα τοποθετείται πάνω στο ημικύκλιο.
      Οι παρακάτω 4 παραβιάσεις έχουν σαν ποινή το άμεσο λάκτισμα:
      Α) Προσπαθεί να κλωτσήσει την μπάλα ενώ την έχει ο τερματοφύλακας.
      Β) Κάνει σκόπιμα φράγμα στον τερματοφύλακα.
      Γ) Κάνει προβολή σε αντίπαλο.
      Δ) Όταν ο τερματοφύλακας πιάσει την μπάλα από δικό του παίκτη με τα χέρια (εκτός από κεφαλιά η κόντρα).
      Επίσης, το πλάγιο άουτ (αράουτ) είναι έμμεσο λάκτισμα και η επαναφορά γίνεται με το πόδι εντός 4΄΄.
      Ο τερματοφύλακας δεν μπορεί να πιάσει την μπάλα με τα χέρια έξω από το ημικύκλιο των έξι μέτρων. Στην περίπτωση αυτή τιμωρείται με αποβολή.
      Ο τερματοφύλακας επαναφέρει την μπάλα από τη θέση του άουτ και με τα χέρια και με τα πόδια. Η επαναφορά της μπάλας πρέπει να γίνει εντός 4΄΄.
      Ο τερματοφύλακας μπορεί να περάσει την μπάλα πέρα από το κέντρο του γηπέδου με το πόδι.
      Επίσης, ο τερματοφύλακας μπορεί να επιτύχει γκολ με το χέρι.
      Η απόσταση του τείχους για όλα τα λακτίσματα, έμμεσα ή άμεσα, είναι 5 μέτρα και ο χρόνος λακτίσματος 4΄΄.
    5. ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΑΙΚΤΩΝ
      Όταν αποβάλλεται παίκτης, η ομάδα για 2 λεπτά αγωνίζεται με 1 παίκτη λιγότερο. Σε περίπτωση που δεχτεί γκολ η ομάδα αυτή στη διάρκεια των 2 λεπτών, συμπληρώνεται αμέσως η πεντάδα των παικτών. Αν επιτύχει γκολ κατά τη διάρκεια των 2 λεπτών θα περιμένει κανονικά την εκπνοή των 2 λεπτών για να συμπληρώσει παίκτη.
      Ο παίκτης που αποβάλλεται αποχωρεί από το γήπεδο.
      Αποβολή γίνεται με απευθείας κόκκινη ή με 2 κίτρινες κάρτες στον ίδιο παίκτη.
    6. ΠΡΑΞΕΙΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ
      Οι ομάδες είναι υπεύθυνες για τις πράξεις των ποδοσφαιριστών τους και δύναται να αποβληθούν από το πρωτάθλημα με απόφαση του διοργανωτή. Όταν υπάρξει :
      Α) Κατ΄εξακολούθηση εξύβριση διαιτητών.
      Β) Βιοπραγία ή απόπειρα βιοπραγίας διαιτητού.
      Γ) Βάναυση συμπεριφορά κατά αντιπάλου.

    οσο για το rotation στα πεναλτι  ακομα και στο 11 Χ 11 οταν τελειωσουν οι διαθεσιμοι παιχτες για μια ομαδα ξεκιναει παλι η επιλογη οπως θελουν

    Η διαδικασία των πέναλτι

    Εφαρμόζεται μετά την παράταση του αγώνα εάν δεν υπάρχει νικητής ή αν έτσι ορίζεται από τον κανονισμό διεξαγωγής κάποιας διοργάνωσης. Το σύστημα αυτό καθιερώθηκε το 1970. Μέχρι τότε στις περιπτώσεις ισοπαλίας έπειτα από παράταση γινόταν κλήρωση.

    Οι δύο ομάδες εκτελούν από πέντε πέναλτι, εναλλάξ, προσπαθώντας να βάλουν περισσότερα τέρματα από την αντίπαλη ομάδα. Εάν μετά την εκτέλεση των πέντε πέναλτι οι δύο ομάδες έχουν σημειώσει τον ίδιο αριθμό τερμάτων, οι ομάδες συνεχίζουν να χτυπούν από ένα πέναλτι με την ίδια σειρά, μέχρι μια ομάδα να έχει μεγαλύτερο αριθμό γκολ από την άλλη με τον ίδιο αριθμό πέναλτι.

    Μόνο οι παίκτες που υπήρχαν στον αγωνιστικό χώρο δικαιούνται το λάκτισμα πέναλτι. Οι παίκτες έχουν δικαίωμα να εκτελέσουν μόνο ένα πέναλτι (συμπεριλαμβανομένου και του τερματοφύλακα) πριν κάποιος εκτελέσει δεύτερο πέναλτι.

    Όλοι οι παίκτες εκτός των τερματοφυλάκων και του εκτελεστή πρέπει να παραμένουν μέσα στον κύκλο του κέντρου (σέντρα). Ο τερματοφύλακας συμπαίκτης του εκτελεστή πρέπει να παραμένει στο σημείο που η γραμμή τέρματος συναντά τη γραμμή της περιοχής πέναλτι.

     

    Υ.Γ ποιος εμαθε κανονισμους και ποιος κερδισε καθαρα ή οχι ας το κρινουν αλλοι

     

     

     


    manblaz
    13.10.2008, 16:57
    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 13-10-2008 στις 11:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 13-10-2008 στις 10:20 έγραψε...

    2. Μάθαμε νέους κανονισμούς ποδοσφαίρου! Το τάκλιν στην μπάλα για να εμποδιστεί το σουτ είναι πέναλτι, ακόμα κι αν ο επιθετικός βρίσκεται μισό μέτρο από την φάση..

     

    H αλήθεια είναι οτι στο 5χ5 τα τάκλιν απαγορεύονται και οντως (με αυστηρούς κανονισμούς) είναι πέναλτι. 1 έκανε ο Κινέζες και 1 ο Μπρίζας. Ο Κινέζες "τιμωρήθηκε" απο τον uNick κ ο mprizas απο τον manblaz...Οπότε όλα μια χαρά!

    Για μένα την παράσταση έκλεψε η ατάκα του manblaz ("Ναι...η μπάλα φταίει"), η χειρονομία-πρόκληση (για τον επόμενο αγώνα) του uNick στον manblaz (μιλάμε για απίστευτο γέλιο), ο πανηγυρισμός του audioslave (ούτε ο Μπεμπέτο δεν πανηγύριζε έτσι) και φυσικά οι παροτρύνσεις του μεγαλομετόχου!!!



    βασιλη εγω φταιω που δινω το χερι μου οταν αξιζει καποιος, αλλη φορα θα το κοβω απο τη ριζα...
    manblaz
    13.10.2008, 17:28

    οσοι μιλησαν απο την αντιπαλη ομαδα δεν ειχαν να πουν τιποτα για εμας ας τα πω εγω λοιπον

    Panta_vrexei: ουσιαστικος, ετρεξε πολυ, ειμαι σιγουρος οτι στο επομενο παιχνιδι θα κανει τη διαφορα

    Aurioslave:ακομα πανυγηριζει (βασιλη περιμενω μεγαλα πραγματα απο εσενα...)

    kinezes_trexoun_gymnes:αν δεν χτυπαγε δεν θα πηγαιναμε στα πεναλτι...μεγαλη απωλεια

    jorge:γεννημενος σκορερ (τρεμε ντιόγκο)

    steve_vai: η δικη μας ευχαριστη εκπληξη (ποσα πεναλτι επιασες λιακο????)

     

    ας μιλησω και για αυτους

    mprizas:καθε παιχνιδι και καλυτερος

    aiolos_m: ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ

    deos:ο γνωστος καλος γιαννης

    Gilgamesh:πολυ καλος, φανηκε η απουσια του στο δευτετρο ημιχρονο

    Nowaveband:η ευχαριστη εκπληξη απο τη θεσσαλονικη

    Unick:γεμισε το τερμα

    Saltagiannis:εβαλε το τελευταιο γκολ και γλιτωσε προσωρινα την ομαδα του (θα χαρουμε να τον ξαναδουμε)


    -----------------
    Συνέχισε να προσπαθείς, χάνει μόνο όποιος σταματάει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : manblaz στις 13-10-2008 17:38 ]