ελληνική μουσική
    692 online   ·  210.833 μέλη
    marakiasteraki
    16.03.2008, 13:00
    Τι πρεπει να διαθετει ενας ανδρας η μια κοπελα ωστε να φτασει στο σημειο να παντρευτει και να δημιουργησει οικογενεια;
    Stroumfita456
    16.03.2008, 13:29
    Λοιπόν,πρεπει να εχει ενα επιπεδο μορφωσης,για να δωσει στα παιδια τα καταλληλα φωτα μεχρι να παει σχολειο,μια καλή συμπεριφορα,να ξέρει τρόπους ευγενειας,να εχει μία σταθερη δουλεια αρα ενα στε\αθερο ειδοσημα γτ όπως ξερουμε τα παιδια δεν μεγαλώνουν ετσι και πάνω από ολα αγαπη!
    kamelia8
    16.03.2008, 22:24
    Παράθεση:

    Το μέλος marakiasteraki στις 16-03-2008 στις 13:00 έγραψε...

    Τι πρεπει να διαθετει ενας ανδρας η μια κοπελα ωστε να φτασει στο σημειο να παντρευτει και να δημιουργησει οικογενεια;



    Marakiasteraki, έτσι όπως το θέτεις, μου φαίνεται σαν πρόταση για δουλειά...!

    Αυτό που θα έλεγα εγώ, είναι ότι είτε ο άντρας είτε η γυναίκα... πρέπει να αγαπάει! Μ' αυτή την προϋπόθεση, για μένα τουλάχιστον, όλα είναι μικρά... Δε μετράνε ούτε τα πτυχία, ούτε οι καλοί τρόποι συμπεριφοράς, ούτε τα λεφτά, ούτε τίποτα...

    Τι να τα κάνεις όλα αυτά χωρίς την αγάπη;
    Έχω δει ζευγάρια να παντρεύονται ενώ ο άντρας είναι μορφωμένος, ενώ η γυναίκα όχι, δεν έχουν σταθερές δουλειές, δεν έχουν τίποτα... Μόνο την αγάπη τους...

    Και νομίζω ότι αυτό από μόνο του είναι υπεραρκετό!!

    renabill
    18.03.2008, 18:57
    Αν ήξερα θα ήμουν παντρεμένη ή έστω κοντά στο να παντρευτώ.Αυτό που έχει σημασία νομίζω είναι να είσαι ο εαυτός σου. Αν αρέσεις έχει καλώς, αλλιώς ο άλλος δε σε αγαπάει πραγματικά