ελληνική μουσική
    657 online   ·  210.830 μέλη
    fantasma
    18.03.2008, 21:09
    Τι ειναι τουτο πάλι??????
    Peace18
    18.03.2008, 21:26
    Καλέ τι έγινε?
    jorge
    18.03.2008, 21:35
    Κι εμένα μου έκαναν εντύπωση όσα υβριστικά έγραψε στο τοπικ με τα ναρκωτικά. Και αυτή αλλά και η/ο QueLastima. Μιλάμε για χοντράδες. Όχι δηλαδή "μ....κας" ή κάτι soft...

    Δυστυχώς δεν είχα άλλη επιλογή. Παρόλ' αυτά είμαι πολύ περίεργος να μάθω προς τι όλα αυτά τα μπινελίκια.
    asxetos
    18.03.2008, 21:37
    H tren εν μερει μπορει να εχει δικιο. Δεν την υποστηριζω, αλλα οσον αφορα τις καταγγελιες της, ειναι σοβαρες, και θα πρεπει να εξεταστουν. Ειναι πολυ ευκολο για καποιους εδω μεσα τωρα που εγινε ban να την κατηγορησουν.
    Το μονο που εχω να πω ειναι οτι μου εκανε μεγαλη εντυπωση, πως ενα συγκεκριμενο blogspot ξαφνικα εγινε πριβε μετα την καταγγελια της εδω μεσα.


    asxetos
    18.03.2008, 21:46
    συμπληρωση στα προηγουμενα...πραγμα που σημαινει οτι το συγκεκριμενο ατομο που εκρυψε το blogspot του, προφανως εχει τη φωλια του χεσμενη και ειναι και μελος εδω.

    Επισης να αναφερω οτι ολοι μας ή οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουμε blogspot. Αυτο δεν ειναι μεμπτο, ωστε να κατηγορηθουν διαφορα μελη για οτιδηποτε.
    Απο εκει και επειτα για το συγκεκριμενο blogspot, σιγουρα η tren πιθανον αν οχι σιγουρα να εχει δικιο.
    jorge
    18.03.2008, 21:47
    Κάτι έπιασα κι εγώ για κάποιες καταγγελίες.

    Όμως όταν κάνουμε σοβαρές καταγγελίες, είμαστε σαφείς, απευθυνόμαστε στους αρμόδιους, σοβαρά και υπεύθυνα.

    Δεν πετάμε ατάκες σε ...topics, που δεν καταλαβαίνει κανείς.
    Peace18
    18.03.2008, 21:53
    Μήπως υπάρχει περίπτωση 2ης ευκαιρίας?
    οκ... Δεν μπορεί να βρίζει έτσι αλλά αν αυτό που λέει ο Άσχετος ισχύει τότε νομίζω πως αλλάζει το θέμα... Από την δική μου οπτική γωνία τουλάχιστον!
    asxetos
    18.03.2008, 21:57
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 18-03-2008 στις 21:47 έγραψε...

    Κάτι έπιασα κι εγώ για κάποιες καταγγελίες.

    Όμως όταν κάνουμε σοβαρές καταγγελίες, είμαστε σαφείς, απευθυνόμαστε στους αρμόδιους, σοβαρά και υπεύθυνα.

    Δεν πετάμε ατάκες σε ...topics, που δεν καταλαβαίνει κανείς.



    Γιωργο, συμφωνω σε αυτο που λες, και ελπιζω η tren να το κανει. Ενας ανθρωπος που δεχεται ψυχολογικη πιεση απο κακοβουλους, με μεσο το ιντερνετ, ειναι οτι χειροτερο. Στο πιο παλιο μου μπλογκ ειχα κανει σχετικες αναρτησεις για αυτο το θεμα.
    Το πως ορισμενα μελη εδω μεσα, μπορουν να βριζουν η να προσβαλλουν αλλα μελη με ευκολο τροπο μου εχει κανει εντυπωση επισης.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : asxetos στις 18-03-2008 21:59 ]


    NIKOSPI
    18.03.2008, 22:46
    Ή ΤΡΕΝ καλά έγινε και έφυγε μια ώρα νωρίτερα, Καίρος ήτανε! Στις υγίες σου asxetos, σειρά σου.
    asxetos
    18.03.2008, 22:52
    Παράθεση:

    Το μέλος NIKOSPI στις 18-03-2008 στις 22:46 έγραψε...

    Ή ΤΡΕΝ καλά έγινε και έφυγε μια ώρα νωρίτερα, Καίρος ήτανε! Στις υγίες σου asxetos, σειρά σου.



    Να το εκλαβω ως τι αγαπητε nikospi αυτο? Ως απειλη?

    Να ενημερωσω επισης οτι το blogspot που κατηγγειλε η tren ξανανοιξε με απενεργοποιημενα τα σχολια. Απ΄οτι βλεπω γινονται γρηγορες κινησεις. Μαλιστα. Ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του.

    Τωρα οσο για εσενα ΦΑΣΙΣΤΑ NIKOSPI απλα ενα πραγμα. Συνεχισε. Φιλε μου. Εμενα με συμφερει. Και συντομα θα καταλαβεις τι εννοω, και οταν το λεω αυτο εννοω ΝΟΜΙΚΑ αγορακι μου.
    fantasma
    18.03.2008, 22:52
    για να καταλαβω...

    εγραψε καποιο ποστ με ναρκωτικα...
    και κατηγειλε ανθρωπους και καταστασεις?

    και καποιοι συνεχισαν σε υβριστικο βαθμο???


    ρωταω απο απλη περιεργεια... μπηκα να δω το βραδυ το μπλογκ της, τη εγραψε σημερα γενικως, γιατι γυρω στις 9 ειχα το χρονο να ασχοληω γενικα με την αναγνωση των περισσοτερων μπλογκ... και ανακαλυψα ξαφνικα το μελος is banned....

    και αναρωτηθηκα τη εγινε.....
    asxetos
    18.03.2008, 22:58
    Αστο ρε συ Λευτερη μην το ψαχνεις.
    Spotlight_Dancer
    18.03.2008, 23:02
    Χαμος.
    mnk
    18.03.2008, 23:36
    Παράθεση:

    Το μέλος asxetos στις 18-03-2008 στις 21:57 έγραψε...

    Το πως ορισμενα μελη εδω μεσα, μπορουν να βριζουν η να προσβαλλουν αλλα μελη με ευκολο τροπο μου εχει κανει εντυπωση επισης.



    Κι εμένα μου κάνει εντύπωση, να πω την αλήθεια .....

    Παράθεση:

    Το μέλος asxetos στις 18-03-2008 στις 22:52 έγραψε...

    Τωρα οσο για εσενα ΦΑΣΙΣΤΑ NIKOSPI απλα ενα πραγμα.



    Mesogeios
    18.03.2008, 23:43
    Είναι μια δυσάρεστη εξέλιξη.
    Δεν έχω ιδέα τι έχει συμβεί. Είμαι σίγουρος ότι ακόμα κι αν είχα προλάβει να δω το σχετικο ποστ ή τη συζήτηση σε τόπικ, πάλι πολύ λίγα θα καταλάβαινα. Υπάρχει όπως φαίνεται μπόλικη ιστορία πίσω από όλα αυτά.
    Ένα σίγουρο είναι πως «μεγάλα παιδιά» είμαστε κι ο καθένας κάνει τις επιλογές του και αντιμετωπίζει τα αποτελέσματά τους αναλαμβάνοντας τις όποιες ευθύνες, ανάλογα με το βάρος που κρύβουν τα παντελόνια του…
    Το δεύτερο σίγουρο: χάνουμε άλλη μια καλή, ευαίσθητη και ανυπότακτη παρέμβαση. Δυστυχώς!
    Ελπίζω η tren να έχει φροντίσει και τώρα και από τα παλαιότερα αλλεπάλληλα σβησίματα του bloq της να έχει κρατήσει κάποια από τα κομμάτια της (όχι όλα) που έχουν ιδιαίτερη αξία…
    Ξέρω πως είναι δύσκολο για ανθρώπους που πλημμυρίζουν οι εκφράσεις τους από το συναίσθημα είναι δύσκολο, όμως ο θυμός και η εν θερμώ τοποθέτηση δεν είναι καλός σύμβουλος.
    Κρίμα!

    -Sadahzinia-
    19.03.2008, 00:20
    Παράθεση:

    Το μέλος asxetos στις 18-03-2008 στις 22:52 έγραψε...


    Τωρα οσο για εσενα ΦΑΣΙΣΤΑ NIKOSPI απλα ενα πραγμα. Συνεχισε. Φιλε μου. Εμενα με συμφερει. Και συντομα θα καταλαβεις τι εννοω, και οταν το λεω αυτο εννοω ΝΟΜΙΚΑ αγορακι μου.



    Έχω αρχίσει να φοβάμαι εδώ μέσα.... Τι γίνεται ρε παιδιά??? Κούγιας- Λαζόπουλος καταντήσαμε?? Τι είναι όλα αυτά????
    venceremos
    19.03.2008, 01:35
    Οπα mnk..! Το ποστ του NIKOSPI δηλαδη σ αφηνει αδιαφορη και σε πειραξε η
    απαντηση του asxetou???!! Τις προσωπικες σας εμπαθειες να τις λυσετε αλλου...
    Εγω δεν ειδα τον asxeto να προκαλει...

    Παντως το σκηνικο προσωπικα το εχασα αλλα... κι εγω σκεφτομαι πως ισως πρεπει
    να της δωσουμε μια δευτερη ευκαιρια να τοποθετηθει πανω στο συγκεκριμενο
    ζητημα γιατι μαλλον η τοποθετηση που εκανε εγινε εν θερμω -σιγουρα ομως εχει
    κατι να πει- και πανω στα νευρα μας ολοι εχουμε πει μια κουβεντα παραπανω.. και
    ειδικα οταν προκειται για ζητηματα οπως τα ναρκωτικα αν εισαι ιδιατερα
    ευαισθητοποιημενος και ευαισθητος και καταλαβαινεις τι σημαινει αυτο σιγουρα δεν
    ελεγχεις τις αντιδρασεις σου. Δεν την ξερω προσωπικα αλλα εχω διαβασει μερικα
    ποστ της κι νομιζω κι εγω οτι εμεις χανουμε απο την απουσια της.. Δεν θα πρεπε
    ναναι τοσο απολυτοι οι κανονισμοι, μια κι εξω... Κατα την ταπεινη μου γνωμη.. Τη
    θελουμε πισω... Συγχωρεμενη για τα κακα της λογακια..! Η ουσια εχει σημασια και
    οχι το περιτυλιγμα.


    venceremos
    19.03.2008, 01:46
    NIKOSPI σαν κακογουστη πλακα μου ακουστηκε αυτο..! Αλλη φορα οταν κανεις
    τετοιου ειδους πλακες να γραφεις διπλα σε παρενθεση : πλακιτσα.. Γιατι ξερεις τα
    μηνυματα δεν μεταφερουν και το υφος απαραιτητα και ειναι πολυ ευκολα
    παρεξηγησιμα...
    CROSS
    19.03.2008, 01:55
    Παράθεση:

    Το μέλος fantasma στις 18-03-2008 στις 22:52 έγραψε...

    για να καταλαβω...

    εγραψε καποιο ποστ με ναρκωτικα...
    και κατηγειλε ανθρωπους και καταστασεις?

    και καποιοι συνεχισαν σε υβριστικο βαθμο???


    ρωταω απο απλη περιεργεια... μπηκα να δω το βραδυ το μπλογκ της, τη εγραψε σημερα γενικως, γιατι γυρω στις 9 ειχα το χρονο να ασχοληω γενικα με την αναγνωση των περισσοτερων μπλογκ... και ανακαλυψα ξαφνικα το μελος is banned....

    αναρωτηθηκα τη εγινε.....



    Δεν έχω ιδέα ποια είναι αυτά τα μέλη που βρίζουν στο άσχετο ανθρώπους που δεν γνωρίζουν,αλλά δικαίως τιμωρήθηκαν.Πληροφοριακά σου λέω ότι άνοιξε ένα τόπικ απο την Lisa32 με θέμα το τι θα έκανε κάποιος αν ένας ναρκωμανής του ζητούσε χρήματα,΄με την πρόφαση ότι τα θέλει για τυρόπιτα.Απάντησα εγώ και 2-3 άλλοι.Αυτά τα άτομα είδαν τις απαντήσεις μας,και άρχισαν να βρίζουν ακατάσχετα επειδή τα πόστ κατέληγαν σε σύμφωνες γνώμες.Ότι τα βρίσκουν μεταξύ τους τα...και τα....δεν θα επαναλάβω φυσικά τις λέξεις,αλλά μπορείς να φανταστείς...Και συνέχισαν βρίζοντας όλο το σάιτ γενικά.Πιθανόν παρεξηγήθηκαν απο το θέμα του τόπικ........ ..μπορεί να το πήραν προσωπικά Ποιός ξέρει...
    mnk
    19.03.2008, 03:24
    Παράθεση:

    Το μέλος venceremos στις 19-03-2008 στις 01:35 έγραψε...

    Οπα mnk..! Το ποστ του NIKOSPI δηλαδη σ αφηνει αδιαφορη και σε πειραξε η
    απαντηση του asxetou???!! Τις προσωπικες σας εμπαθειες να τις λυσετε αλλου...
    Εγω δεν ειδα τον asxeto να προκαλει...


    Eγώ έγραψα για κάτι που φάνηκε περίεργο σε 'μένα.
    Αν εσύ είδες κάτι που ενόχλησε εσένα μπορεις να το σχολιάσεις μόνος σου φαντάζομαι, δεν χρειάζεσαι τη βοήθειά μου.

    Nομίζεις ότι πρέπει να ζητάω τη γνώμη και την έγκριση όλων των μελών του site, για να σχολιάσω κάτι;
    Εσύ έτσι κάνεις ;

    Κι επειδή ίσως δεν κατάλαβες το νόημα του post, διευκρινίζω ότι δεν με πείραξε τίποτα.
    Απλά μου έκανε εντύπωση η ανακολουθία .
    Αν εσύ δεν την βλέπεις, δεν μπορώ να σε βοηθήσω σ' αυτό, για 'μένα όμως είναι προφανής και οφθαλμοφανής και εντυπωσιακότατη, γι' αυτό και την επεσήμανα.

    Εντυπωσιάζομαι επίσης από το μέγεθος της αμεροληψίας σου.
    Μεγάλο προσόν.