ελληνική μουσική
    505 online   ·  210.845 μέλη

    Megadeth-Metallica ποιοί είναι καλύτεροι...;

    Angelofdeath1990
    31.03.2008, 20:48
    Τώρα πιστεύω μπόρεί να γίνει σύγκριση γιατί μιλάμε για το ίδιο είδος metal....Λοιπόν πια είναι οι αποψή σας ποιοί είναι καλύτεροι ακόμη και σήμερα από τις δύο συγκεκριμένες Thrash Metal Bands...;(μην μου πει κανένας τίποτα Sodom ή Destruction....Εδώ μιλάμε για τις συγκεκριμένες....)Να πω και την δική μου άποψη προτιμώ τους Megadeth γιατί απλά είναι καλύτεροι....και γιατί ο mr.(always pissed of)Dave Mustaine ξέρει να διαλέγει συνεργάτες και να γράφει κομματάρες ακόμη και σήμερα(π.χ. Sleepwalker)....και επίσης γιατί αν δεν ήταν ο Mustaine οι Metallica δεν θα γράφανε τις κομματάρες The 4 Horsemen,Seek And Destroy,Creeping Death,Call Of Ctulu κ.α.....πείτε ελεύθερα την γνώμη σας.....
    sitzoune81
    31.03.2008, 20:54
    Χμμμ......... μαλιστα......... Εδω τα πραματα δυσκολευουν.......!

    Εεεεεεεεε.............μμμμμμμμμμμ.................ααααααααα............... ΟΥΓΚ ΓΚΟΥΓΚ....... ΣΝΙΡΦ...............ηηηηηηηηηη............οοοοοοοοοοο....................
    ....................................................
    ................................
    ..................
    .........
    ...
    .
    Αστα να πανε,
    Megadeth

    Το 'πα ! Ουφ.....!
    SouLRocK
    31.03.2008, 21:35
    Λοιπόν Bay Area Trashers το demo των Metallica με τον Dave Mustaine μαζί τους χαχα
    Συμφωνώ με ότι λες αλλά το γούστο μου είναι με τους (παλιούς) Metallica
    Βέβαια και οι Megadeth τα σπάνε
    ISILINDIR
    31.03.2008, 21:57
    Megadeth!!! Πάντα τα τραγούδια τους μου άρεσαν περισσότερο. Βέβαια οι METALLICA υπερτερούν πάνω στη σκηνή. Είμαι περίεργως να ακούσω τη νέα τους δουλειά.
    seras
    31.03.2008, 22:12
    exo anoiksei ena paromoio topic alla mustaine-metallica..
    tespa...
    OI Megadeth FYSIKA
    sillia
    01.04.2008, 18:37
    Πάτε καλά?? Ανοίγω topic ......ΑΛΕΞΙΟΥ Η' ΣΤΑΝΙΣΗ???????????
    ΟΤΙ αρχίζει από me.... τέλειο:PPPPP
    freakhood
    09.04.2008, 13:44
    Κανείς από τους δυο. Η γελοιότητα σε όλο της το μεγαλείο. Για τους λεφτάλικα κάνω μια μικρή αναφορά σε παρεμφερες topic όπου συγκρινονται με τους maiden. Ισως το kill em all όταν οι λεφτάλικα ήταν πιτσιρικάδες και αυθεντικοί.
    Για τους Megadeth τα πρωτα αλμπουμ, αλλά όσο σκέφτομαι τι δηλώσεις έχει κάνει κατά καιρούς αυτός ο αστοιχείωτος ο mustaine, καταλαβαίνω πως δεν χρειάζεται να μην έχεις ανοίξει κανένα σοβαρό βιβλιο στην ζωή σου για να μην είσαι ζωο σε μερικες περιπτωσεις. Μου αρεσει που κανει και κυρηγμα μερικές φορες. Ας είναι. Καλά ηταν μερικά αντιπολεμικά που ειχε βγαλει. Δεν αρκουν όμως μόνο αυτά φιλε Dave.