ελληνική μουσική
    595 online   ·  210.844 μέλη

    Σωστή επιλογή δασκάλου φωνητικής...

    Vocalist
    13.04.2008, 21:14
    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 12-04-2008 στις 18:38 έγραψε...

    Καλα ο φιλοs Vocalist ειναι απο αλλον πλανητη......εχω παθει πλακα.....


    Η αληθεια ειναι οτι οταν ημουν μικρος με ειχαν απαγαγει εξωγηινοι, την ωρα που ακουγα μουσικη στο δωματιο μου, και κανανε πειραματα πανω μου...Αμα θελετε σας λεω και ποιοι ειναι, ζουν αναμεσα μας, ειναι ο michael jackson, o geoff tate, o sebastian bach, o george michael, η marriah carrey,η celin dion, και γενικα ολοι οι τραγουδιστες και τραγουδιστριες του ξενου ρεπερτοριου, που μας εχουν συγκινησει με την διαγαλαξιακη ερμηνεια τους...Τι νομιζατε, ειναι δυνατον γηινος να εχει
    τετοια εκταση και ερμηνεια??? ...Τωρα εχω διπλες φωνητικες χορδες,που παλλονται με την διπλασια ταχυτητα των γηινων και ετσι μπορω και εχω αυτη την διαστημικη εκταση και
    το διαφραγμα μου ειναι διπλασιο του κανονικου γι'αυτο και εχω απιστευτη στηριξη οταν εκτοξευω νοτες απο την κολαση του barry white εως τον παραδεισο του tate....
    freddieKrueger
    13.04.2008, 22:10
    Ρε φιλε Vocalist κατ αρχην κανεις-η τουλαχιστον εγω-δεν ειχα προθεση να σε θιξω...μια και ουτε προσωπικα σε γνωριζω ουτε και εχω ακουσει τη φωνη σου...Αυτο που σου λεμε βασικα ειναι οτι ειναι λαθος να βλεπεις τοσο μονοσημαντα το θεμα τραγουδι...και να κρινεις την ποιοτητα ενος καθηγητη φωνητικης απο την εκταση της φωνης που θα σου 'βγαλει' και μονο...Περα απο αυτο ομως απο τα γραφομενα σου και σε αλλα ποστ διακρινεσαι απο επιπολαιοτητα...Αυτο που κυριολεκτικα ξεπερασε καθε οριο ειναι πως δηλωσες οτι προσφατα πηρες 1,5 οκταβα επιπλεον εκταση στις ηδη 3-3,5 οκταβες που ειχες καλλιεργησει με τη βοηθεια του δασκαλου σου,μεσα σε..ενα χρονο..και μαλιστα ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ,οπως δηλωνεις σε αυτο σου το ποστ....Κατι που οπως καταλαβαινεις ερχεται σε πληρη αντιθεση με τα λεγομενα σου,οτι απο μικρος ασχολιοσουν και σε 'γαλουχησαν' με τις τεχνικες τους 'δυναμεις' τα 'εξωγηινων' δυνατοτητων τερατα της μοντερνας μουσικης σκηνης που αναφερεις...Εξαιρουμενου βεβαια του γεγονοτος οτι το τελευταιο σου ποστ ειναι γεματο...οκταβες ειρωνιας και ελλειψης επιχειρηματων...Γιατι ντε μου και καλα να ακουσουμε καποιον που συγκρινεται με τους θεους του συγχονου τραγουδιου και ισχυριζεται οτι εχει εκταση...4 οκταβες?Ελπιζω να μην εννοεις ΤΕΤΟΙΕΣ ΟΚΤΑΒΕΣ Ε???


    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 13-04-2008 22:22 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 13-04-2008 22:23 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 13-04-2008 22:24 ]


    Vocalist
    13.04.2008, 23:56
    Οι θεοι του συγχρονου τραγουδιου φιλε μου, εχουν μελετησει πανω στην τεχνικη του καθηγητη που ειδες στο youtube...Σ'αυτη τη χωρα μια ζωη θα κυβερναει η μαλακια αυστηρα και η Εφη Θωδη...Τελος...
    freddieKrueger
    14.04.2008, 00:34
    Α,ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΚΤΑΒΕΣ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ...ΟΚ....Τοτε απολογουμαι ταπεινα....Λοιπον..... επειδη βγηκαμε off topic κι επειδη δεν εχω την ορεξη να κοντραριστω μαζι σου,το μονο που σου λεω ειναι το εξης:Καλη σταδιοδρομια κι ευχομαι να ακουσουμε τη μελλοντικη δισκογραφικη σου δουλεια κι εμεις οι γηινοι...οι κοινοι θνητοι...κριμα θα ειναι τετοιο ταλεντο να παει χαμενο....

    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 14-04-2008 00:37 ]


    BAGRATION
    14.04.2008, 13:14
    Παράθεση:

    Το μέλος Nadie στις 02-04-2008 στις 18:15 έγραψε...

    Καλησπέρα μουσική οικογένεια :) !

    Έχω κάνει λίγο μοντέρνο τραγούδι αλλά θέλω να κάνω κάτι το οποίο να διευρύνει τις φωνητικές μου ικανόητες όσο δυνατόν καλύτερα καθώς και να αποκτήσω καλή άποψη στο θέμα, γιατί μελλοντικά σκέφτομαι πως θα μου άρεσε να διδάξω.
    Οπότε σκέφτομαι να σπουδάσω κλασσικό, τι πιστεύετε? Ψάχνω καθηγητές εν τω μεταξύ και οι περισσότεροι κάνουν και απο τα δύο είδη, πιστεύετε οτι το καλύτερο θα ήταν ένας καθηγητής που να κάνει αποκλειστικά κλασικό? Και αν ναί πρεπει να βρώ οπωσδήποτε σοπράνο (επειδη σοπράνο είμαι και αναρωτιέμαι εαν ο καθένας πρέπει να βρίσκει δάσκαλο που να είναι το ίδιο).
    Είχε περάσει απο το μυαλό μου και η τζάζ αλλα έχει άλλη θεωρία ε? Ας μάθουμε κλασσική αρμονία πρώτα και περνάμε και σε τζάζ μετα? Σωστά το σκέφτομαι?
    Ευχαριστώ πολυ, όποιος ξέρει κάτι ας απαντήσει και αν γνωρίζετε κάποιον καλό δάσκαλο σε ωδείο, πείτε μου! Ευχαριστω!!!!

    Life is pure Art..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 03-04-2008 23:51 ]





    Λοιπόν Nadie εγώ πιστεύω τα εξής. Πρέπει να βρεις πρώτα τι σου αρέσει ως τώρα, τι θα ταίριαζε ενδεχομένως στα γούστα σου και στο άτομο σου.Εμένα για παράδειγμα (εσένα δεν σε ξέρω για να μπορέσω να πω τίποτε επ αυτού) δεν μου ταιριάζει το κλασσικό με τίποτα και λόγω γούστων και λόγω χαρακτήρα. Αυτό δεν αναιρεί βέβαια το γεγονός ότι στην πορεία (αν έκανα) θα μπορούσε να άρχιζε να μου αρέσει.Πάλι όμως δεν θα είχα το "μικρόβιο" διότι το "μικρόβιο" μου βρίσκεται στο μέταλ.
    Οι αποφάσεις σου πρέπει να λαμβάνονται με βάση το τι θες,το τι ΔΕΝ θες(αυτό καμιά φορά ξεφεύγει από το μυαλό μας και τότε βρισκόμαστε σε καταστάσεις αγγαρείας) και τι σου αρέσει. Επίσης τέτοιες αποφάσεις δεν πρέπει να λαμβάνονται με βάση τα "απωθημένα" που έχει ο καθένας, που συνήθως μοιάζουν με τα "θέλω" και τα "μου αρέσει" αλλά δεν είναι.
    Αν πάλι θες να διδάξεις στο μέλλον πρέπει να ψάξεις να βρείς τι προϋποθέσεις(τυπικές δηλαδή διπλώματα κ.τ.λ. και μη τυπικές) έχει κάτι τέτοιο και από εκεί και πέρα πρέπει να αποφασίσεις αν είσαι διατεθειμένη και θες να κάνεις αυτά που χρειάζεται.
    Αν από την άλλη σου φαίνονται Γολγοθάς όλα αυτά και θα σε αγχώσουν, η σε αναγκάσει ένας τέτοιος στόχος να το πάρεις "πολύ στα σοβαρά" που είναι κατάσταση επικίνδυνη για μερικούς χαρακτήρες(για εμένα πάντως είναι), τότε ξεκίνα κάτι και βλέπεις στην πορεία τι θα κάνεις.
    Οσον αφορά τώρα το "τεχνικό" της υπόθεσης.
    Καταρχήν το κλασσικό είναι πολύ μακρύς δρόμος.Χρειάζεται πολύ χρόνο και πολύ αφοσίωση. Τα άλλα είδη είναι πιο εύκολα από άποψης χρόνου.
    Στο ζήτημα της δασκάλας τώρα, άμα ο καθηγητής γνωρίζει πως να εκπαιδεύσει μια λυρική σοπράνο δεν πάει να είναι και μπάσος!!!!ΑΔΙΑΦΟΡΟ!!!!Αν πάλι μια σοπράνο δεν έχει την απαραίτητη μεταδοτικότητα ας πούμε, θα υπάρχει πρόβλημα.
    Μπορείς να κάνεις κλασικό και ταυτόχρονα να εξασκηθείς στο πως να αλλάζεις την τοποθέτηση της φωνής σου σε διαφορετική "λειτουργία" και να την κάνεις κατάλληλη για άλλα είδη όποτε το θελήσεις,δηλαδή να μάθεις να αλλάζεις τα vocal modes τους "διακόπτες" ας το πούμε της φωνής. Μεταβάλλοντας τις εντάσεις, την θέση του λάρυγγα, το σχήμα του στόματος και άλλες παραμέτρους μπορείς να αλλάζεις δραματικά και τον ήχο της φωνής σου όταν θα θες. Κάτι τέτοιο ΣΙΓΟΥΡΑ γίνεται αλλά δεν ξέρω αν θα στο ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ να το κάνεις.Ισως να σε αποσυντονίσει, ίσως να σε κουράζει φωνητικά κάτι τέτοιο.
    Δεν ξέρω ποια είναι η γνώμη σου πάνω σε αυτά.....

    Από δασκάλους εγώ μόνο τον Ονούφριο Σώχο έχω ακουστά(έχω διαβάσει το βιβλίο του)...
    Γιατί δεν πας μια βόλτα από τη σχολή του? (είναι κάπου στο κέντρο της Αθήνας, "ύδραυλος" λέγεται ) Κάπου εδώ στο φόρουμ τον αναφέρουν....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 14-04-2008 17:35 ]


    Vocalist
    15.04.2008, 03:26
    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 14-04-2008 στις 00:34 έγραψε...

    Α,ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΚΤΑΒΕΣ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ...ΟΚ....Τοτε απολογουμαι ταπεινα....Λοιπον..... επειδη βγηκαμε off topic κι επειδη δεν εχω την ορεξη να κοντραριστω μαζι σου,το μονο που σου λεω ειναι το εξης:Καλη σταδιοδρομια κι ευχομαι να ακουσουμε τη μελλοντικη δισκογραφικη σου δουλεια κι εμεις οι γηινοι...οι κοινοι θνητοι...κριμα θα ειναι τετοιο ταλεντο να παει χαμενο....

    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 14-04-2008 00:37 ]




    Εχεις κανει μαθηματα φωνητικης στη ζωη σου ή μιλας εμπειρικα?
    Nadie
    15.04.2008, 03:44
    paidia... mou exete katastrepsei to topic!!!! anoi3te ena allo topic na lusete afth th diafwnia :D
    Vocalist
    15.04.2008, 11:31
    Studio Phonetics, Αθανασιου Διακου 12, Ακροπολη Μακρυγιαννη, Αθηνα, κανε μια επισκεψη αν θες...( Για να επιστρεψουμε στο topic σου)
    VOICETEACHER
    15.04.2008, 12:49
    Φιλε Vocalist ,σου μοιαζω για Εφη Θωδη?(που εχει και καλη φωνη στο στυλ τηs).Πολυ θαθελα να σακουσω live.
    Vocalist
    15.04.2008, 15:35
    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 15-04-2008 στις 12:49 έγραψε...

    Φιλε Vocalist ,σου μοιαζω για Εφη Θωδη?(που εχει και καλη φωνη στο στυλ τηs).Πολυ θαθελα να σακουσω live.


    ΟΡΙΣΤΕ??? Η εφη θωδη ειναι καλη στο στυλ της??? Το "γλυκα γλυκα" δηλ. ειναι σεμιναριο φωνητικης για το εν λογω στυλ?.....Εγω τη θωδη ετυχε να την ακουσω live και το μονο που ακουσα ηταν τσιριγματα και "κορακια"....Και στο κατω κατω ποιος σας ειπε οτι αναφερομουν σε σας οταν ανεφερα το ονομα της θωδη??? Δε γυριζει το musicheaven γυρω απο το ονομα σας κυρια Βασιλειαδου....Οσο για το live που λετε ειναι λιγο δυσκολο να ερθετε στον πλανητη μου για να με ακουσετε, πεφτει λιγο μακρυα...
    Υ.Γ. Μπορουμε να λυσουμε τις διαφορες μας σε ενα δικο μας topic, θα περιμενω να το ξεκινησετε.
    Nadie
    15.04.2008, 15:51
    Ouff an8wrpoi tsakwnontai guro mou...
    bainw ki egw edw mesa na vrw to mousiko paradeiso kai pali tsakwmoi dhmiourgoudai! File vocalist efxaristw gia thn protash sou na dhmiourghsete ena diko sas topic na ta peite, please parakalw!!!!!! Ftia3te ena topic kai luste ekei proswpikous 8igmous kai pare3hghseis. Sovara , sugnwmh alla afto einai allo topic.

    Ki ektos tou oti eina allo topic, Eimai pasifistria (= eirhnopoios) kai den 8elw na uparxoun tsakwmoi se 8ema pou anaferei oti dhmiourgos eimai egw.

    efxaristw gia to sevasmo kai th katanohsh!




    noizreduction
    15.04.2008, 15:55
    Να παρεμβω κι εγω για 2 θεματα:

    1) Σεβασμος στην ελληνικη γλωσσα, ειτε με την ορθογραφια, ειτε και με τα greekenglish.

    2) Οκ, ποιος απο τους 2 ειναι πιο καλος επαγγελματιας; Ο Vocalist ή η Voiceteacher. Ετσι θα "βρειτε" μαθητες; Δεν νομιζω...
    Nadie
    15.04.2008, 16:14
    Μήπως θες να προσθέσεις κι ενα τρίτο απάντηση στην ερώτηση του topic :D ??

    Oσο για τα Greekenglish υπάρχουν υπολογιστές οι οποίοι δεν μπορούν να διαβάσουν την Ελληνική γλώσσα, όπως πχ Έλληνων μεταναστων στο εξωτερικό. ΓΙα αυτό και θεώρησα οτι τα πρώτα είναι προτιμότερα.

    Οσο για το δεύτερο σχόλιο θέλεις να τους αναζοπυρώσεις (reignite αν δε το μετέφρασα σωστά) την διαφωνίά κι εσύ?
    noizreduction
    15.04.2008, 16:22
    Φιλε Nadie, δεν ξερω ποση ειναι η εμπειρια σου απο forum ( και μαλιστα μουσικα ), ομως ειναι ενα κλασσικο φαινομενο μια συζητηση να διανθιζεται και απο παραπλευρες συζητησεις. Το να ζητας επιμονα να παραμενουμε πιστοι στο θεμα, θα οδηγησει σε σιγουρο "μαρασμο" του, αφου κανεις δεν θα εχει την ορεξη να απαντησει μονο για ενα πραγμα..ιδιαιτερα οταν θα εχουν βρεθει αλλοι 2-3 να απαντησουν ακριβως τα ιδια.
    Εαν αναζητας λοιπον την απαντηση, θα την βρεις απο τη πρωτη σελιδα. Μην περιμενεις κατι περισσοτερο απο τις πληροφοριες που ηδη εχουν αναφερθει. Εκτος εαν θελεις να "μαραζωσει" το θεμα, οποτε δεν εχω καμια αντιρρηση σε κατι τετοιο.

    Για το θεμα των Greekenglish, πρεπει να σου υπενθυμισω πως μπαινοντας σε αυτο το forum, συμφωνησες σε καποιους ορους. Επειδη σπανια διαβαζουμε τι ακριβως ζητανε τα forum, κανω quote το επιμαχο σημειο απο τους κανονισμους:

    Παράθεση:
    3. Πρέπει να αποφεύγεται η χρήση greeklish, όποτε αυτό είναι δυνατό.


    Κατα 90% ολοι οι υπολογιστες διαβαζουν τα ελληνικα γραμματα, μιας και εχουμε περασει την δεκατια του 2000, που αναζητουσαμε "γραμματοσειρες". Οποτε, θεωρω ασκοπο το επιχειρημα "για τους μεταναστες" ( οπως και το φαινομενο "ελληνας μεταναστης" εχει εκλειψει πλεον, μιας και μιλαμε για μια παγκοσμιοποιημενη αγορα εργασιας )

    Και τελος, δεν εχω κανενα σκοπο να αναζωπυρωσω μια διαμαχη..Το μονο που μπορω να κανω ειναι να σαρκασω τον "επαγγελματισμο" των "δασκαλων", που διακρινεται μεσα απο τα "χτυπηματα κατω απο τη μεση" που ειδικευονται.
    Nadie
    15.04.2008, 16:38
    Μήπως είσαι λίγο εριστικός?
    Προσωπικά δε με ενδιαφέρει να την λέω στου ανθρώπους αλλά φαίνεσαι να αρέσκεσαι.

    Συμφωνώ για τον διανθισμό, όσο για την εμπειρία μου , ασε με να κάνω κι εγώ λίγο την έξυπνη εδω μέσα και να σου κοκορευτώ ότι έχω υπάρξει εισηγητρια κ συντονίστρια εν ονώματι "topic oriented group conversations" για διάφορα θέματα που απασχολούν την Ευρωπαική νεολαία σε άλλο χώρο.

    Tεσπά, δεν σε αφορά αυτό, αλλά αυτό που θέλω να πω, είανι οτι συμφωνώ στο να διανθιστούν αλλά έχω δικαίωμα να μη θεώρώ τις προσωπικές διαφωνίες σχετικές με αυτό το τόπικ, και να προτίνω να ανοίξουν ένα νέο να το συζητήσουν. Ωστοσο, επειδή έχουμε δημοκρατία μπορούν να το συζητήσουν εδώ και να φτιάξω εγώ ένα νεο τόπικ συζητώντας μουσικές άπορίες και ανταλλάζοντασς μουσικές εμπειρίες αντι να τη λέμε ο ένας στον άλλον.

    Οκ φίλε μου?

    Οσο για το ότι δεν έχεισ να προσθέσεις κάτι αλλο δε νομιζω, ωδείο για κλασικό τραγούδι ψάχνω, ο καθένας ξέρει κι ένα διαφορετικό, οπότε όλο και κάτι άλλο μπορεί να προταθεί.
    Καλό μεσημέρι!
    Vocalist
    15.04.2008, 16:40
    Συμφωνω απολυτα μαζι σου noize, μονο που εγω δεν ειμαι δασκαλος φωνητικης...Το μονο που δηλωσα ηταν πως οι δικοι μου καθηγητες μου διδαξαν μια τεχνικη που δεν με περιοριζει και μετα αρχισαν οι διαξιφισμοι, με μια διαθεση "οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια"...Στο εξωτερικο ομως πηδαει και τα φτανει, εδω ειναι ελλαδα βεβαια.
    noizreduction
    15.04.2008, 16:48
    Παράθεση:
    Συμφωνώ για τον διανθισμό, όσο για την εμπειρία μου , ασε με να κάνω κι εγώ λίγο την έξυπνη εδω μέσα και να σου κοκορευτώ ότι έχω υπάρξει εισηγητρια κ συντονίστρια εν ονώματι "topic oriented group conversations" για διάφορα θέματα που απασχολούν την Ευρωπαική νεολαία σε άλλο χώρο.


    Καλως..παρολαυτα, εδω ειναι το musicheaven και παραμενει ενα forum μουσικης Forum απο forum, εχουν και μια διαφορα νομιζω. Διορθωσε με εαν κανω λαθος. Εξαλλου, η εμπειρια σου σε forum, θα επρεπε να μεταφραζεται και σε αναλογο σεβασμο των κανονων του forum που σε φιλοξενει αυτη τη στιγμη. Αρα, τα greekenglish δεν ειναι πλεον απαραιτητα. ( κατι που ομολογω πως διορθωθηκε στα 2 τελευταια post )

    Παράθεση:
    Tεσπά, δεν σε αφορά αυτό, αλλά αυτό που θέλω να πω, είανι οτι συμφωνώ στο να διανθιστούν αλλά έχω δικαίωμα να μη θεώρώ τις προσωπικές διαφωνίες σχετικές με αυτό το τόπικ, και να προτίνω να ανοίξουν ένα νέο να το συζητήσουν. Ωστοσο, επειδή έχουμε δημοκρατία μπορούν να το συζητήσουν εδώ και να φτιάξω εγώ ένα νεο τόπικ συζητώντας μουσικές άπορίες και ανταλλάζοντασς μουσικές εμπειρίες αντι να τη λέμε ο ένας στον άλλον.


    Σωστη αυτη η σκεψη, ομως προσωπικα μπορω να σου εγγυηθω πως και στο νεο θεμα που προκειται να ανοιξεις θα γινει "πανικος". Ειναι στο αιμα του Ελληνα, και ιδιαιτερα του "καθηγηταρα"-παντογνωστη Ελληνα, να προσπαθει να δειξει την ανωτεροτητα του. Οποτε αντιλαμβανεσαι πως σε ενα χωρο, οπως η μουσικη, γινεται παντα ενας...ψιλοπανικος


    Παράθεση:
    Οκ φίλε μου?


    yeah mate..Να σου υπενθυμισω βεβαια, πως εγω δεν εκανα κανενα εριστικο ή ειρωνικο σχολιο, αλλα πρωτος κατηγορηθηκα για εριστικος. Χαιρομαι που ερχεσαι στα λογια σου. Αμφιβαλλω εαν ειχες την ιδια συμπεριφορα και στα forum που συμμετειχες σαν mod. Αλλα εκει ειναι Ευρωπη, εδω ειναι Ελλαντα...



    Παράθεση:
    Οσο για το ότι δεν έχεισ να προσθέσεις κάτι αλλο δε νομιζω, ωδείο για κλασικό τραγούδι ψάχνω, ο καθένας ξέρει κι ένα διαφορετικό, οπότε όλο και κάτι άλλο μπορεί να προταθεί.


    Μετα απο καποια στιγμη ο ογκος των πληροφοριων και των διευθυνσεων θα γινει αδυνατον να μελετηθει ακομα και απο 30 ατομα. Εκτος εαν κανεις δουλεια για τον "Χρυσο Οδηγο" του ΟΤΕ. Τοτε μπορουμε να ψαξουμε μαζι


    Παράθεση:
    Συμφωνω απολυτα μαζι σου noize, μονο που εγω δεν ειμαι δασκαλος φωνητικης...Το μονο που δηλωσα ηταν πως οι δικοι μου καθηγητες μου διδαξαν μια τεχνικη που δεν με περιοριζει και μετα αρχισαν οι διαξιφισμοι, με μια διαθεση "οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια"...Στο εξωτερικο ομως πηδαει και τα φτανει, εδω ειναι ελλαδα βεβαια.

    Συμφωνω, μιας και δεν αναφερθηκα σε σενα ως καθηγητη

    Παράθεση:
    Καλό μεσημέρι!

    Καλο μας απογευμα
    Nadie
    15.04.2008, 17:10
    oufff noizreduction... gia onoma!!!!
    Mono noise reduction den eisai!!!! πολύ φασαρία για το τίποτα!!!

    Nai ontws sto e3wteriko to : Ok file mou? de 8a το πάρει κάποις ως εριστικό σχόλιο όπως εσύ, αλλά ως ακριβώς αυτό που εννοεί η λέξη¨:" οκ my friend?" , συμφιλιωτικό και σχόλιο οικειότητας.
    Εδώ οι άνθρωποι έχουν την τάση να τα πέρνουν όλα όπως θέλουν αυτόι και να τσακώνονται για το τίποτα. Ειρηνη υμήν 8α ήθελά, αλλά δε βλέπω να ψήνεστε, οπότε ασ συνεχίσουμε αυτό το παιχνιδάκι λοιπόν...
    Πόσο θα ήθελα μια μέρα να ξυπνήσω και οι άνθρωποι να έλεγαν αυτο ακριβώς που θέλουν και να άκουγαν αυτό ακριβώς που τους λένε...

    τώρα το αν εσύ έχεις ενα κάλο ωδείο για κλασικό να προτίνεις, κάντο κι αν εγω θέλω να παω να δώ 30 ωδεία, που μόνο 2 μου εχουν προτίνει μέχρι στιγμης, ασε με να το κάνω..


    freddieKrueger
    16.04.2008, 01:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Vocalist στις 15-04-2008 στις 16:40 έγραψε...

    Συμφωνω απολυτα μαζι σου noize, μονο που εγω δεν ειμαι δασκαλος φωνητικης...Το μονο που δηλωσα ηταν πως οι δικοι μου καθηγητες μου διδαξαν μια τεχνικη που δεν με περιοριζει και μετα αρχισαν οι διαξιφισμοι, με μια διαθεση "οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια"...Στο εξωτερικο ομως πηδαει και τα φτανει, εδω ειναι ελλαδα βεβαια.

    Μαθε να σεβεσαι οχι εμενα κατ αρχην εγω σε κοιταω στα ισα και σου μιλαω...Την VOICETEACHER ομως να τη σεβεσαι γιατι ειναι ΦΩΝΑΡΑ επιπεδου Αμερικης...ξεφευγει απο τα ορια της χωρας μας το ταλεντο της και ο τροπος τραγουδιου της....Απαντησε μου εδω και τωρα:Τη 1,5 οκταβα σε ποσο καιρο την πηρες?...Οσο για το αν εχω κανει μαθηματα φωνητικης τι να σου απαντησω ρε καημενε...Παω στοιχημα οτι εισαι απο τους τυπους που βγαινουν στα ταλεντ σοου και τρωνε πορτα και μετα βριζουν την κριτικη επιτροπη και απορουν γιατι δεν περασαν τη διαδικασια...Παω στοιχημα οτι οταν τραγουδας,το μισο και βαλε τραγουδι το βγαζεις με 'μιμητικα' φαλσετο και το αλλο μισο γκαριζοντας....

    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 16-04-2008 01:10 ]


    Nadie
    16.04.2008, 01:30
    Ρε σεις παιδια, είπαμε να διανθιστει το τόπικ, αλλα η συγκεκριμενη προσωπικη διαμαχη μεταξύ των 3 σας η οσοι ειστε τελος πάντων μπορει να ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????????????????????????????

    Ο επομενος που θα απαντήσει σχετικά με αυτό, θα ανοίξει ενα τόπικ με τιτλό αντιπαράθεση ή οτι θέλει και θα απαντήσει εκει. ναι?

    Ευχαριστώ

    Life is pure Art..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 16-04-2008 02:09 ]