ελληνική μουσική
    775 online   ·  210.833 μέλη

    Το MusicHeaven σε μαθητική εφημερίδα!!!

    --Elena--
    09.04.2008, 00:24
    Και ναι!!!!Καιρός δεν ήταν να διαφημίσουμε λίγο το site μας!!!??Παιδιά έκανα ότι μπορούσα...μάζεψα υλικό από εδώ μέσα,έγραψα και δικό μου κείμενο...και ορίστε!!!!Τώρα το MusicHeaven είναι και στην εφημερίδα "ΠΕΙΡΑΜΑ" του 1ου Ενιαίου Λυκείου Περάματος!!!!!

    Ελπίζω να σας αρέσει!!!!!!Περιμένω σχόλια(καλά και κακά!)!!!!



    επισυναπτόμενα: img158.jpg 
    --Elena--
    09.04.2008, 00:27
    Και για οσους δεν καταλαβαινουν τι γραφω..Οριστε....




    Μουσική…..μία λέξη τόσο μικρή αλλά ταυτόχρονα με τόσο μεγάλη σημασία…. Πόσες φορές έχουμε καταφύγει σε εκείνη..;;; Πόσες φορές έχουμε βρει καταφύγιο σε αυτή σε δύσκολες στιγμές της ζωής μας..;;;

    Μιλώντας για μουσική αγαπητοί μου αναγνώστες εννοούμε όλα τα είδη… από το παραδοσιακό μέχρι το hard rock… Κάθε άνθρωπος έχει και ένα αγαπημένο είδος μουσικής….Κάθε άνθρωπος εκφράζεται με κάτι το διαφορετικό, κάτι το ξεχωριστό… Παρόλα αυτά, η μουσική ενώνει όλο τον κόσμο…!!!

    Αυτό προσπαθεί να κάνει και το MusicHeaven!!!! Όσοι δεν το γνωρίζετε, μάθετε ότι το MusicHeaven είναι ένα ελληνικό site στο Internet που ασχολείται αποκλειστικά με τη μουσική!!!! Όπως λέει και ο τίτλος του, η Μουσική είναι Παραδεισένια!!!!

    Η δημιουργία του site ξεκίνησε από το 1997 όταν ο Γιώργος Εγγλέζος επιχείρησε να φτιάξει την πρώτη online μουσική κοινότητα στα πλαίσια του ελληνικού Internet. Με πολύ κόπο, υπομονή κι επιμονή, αλλά πάνω από όλα με πολύ μεράκι κατάφερε να φτιάξει ένα διαδικτυακό χώρο μέσα στον οποίο αρκετά μέλη του να μπορούν να βρουν αυτό που θέλουν. Το site λειτουργεί παράλληλα ως μουσικό περιοδικό και μουσική πύλη. Ας το γνωρίσουμε λοιπόν….

    Το MusicHeaven είναι χωρισμένο σε ενότητες, με βασικότερες όλων αυτές του e-Περιοδικού, του Forum και των Μουσικών Αγγελιών. Κύριο μέλημα σε αυτές τις ενότητες είναι το υψηλό επίπεδο και η ποιότητα στο περιεχόμενο και την παρουσίαση. Ακόμα, περιέχει μία πληθώρα μουσικών όρων και πληροφοριών για άτομα που ζητούν κάτι παραπάνω. Έχει ακόμα και το δικό του σταθμό, που μπορούν τα μέλη του MusicHeaven να έχουν τη δική τους εκπομπή χωρίς κανένα κόστος!!!! Σας φαίνεται παράξενο, ε; Κι όμως!!!! Πολλά παιδιά από το σχολείο μας έχουν τη δική τους εκπομπή στο MusicHeaven!!! Μέσα σε αυτούς, κι εγώ!!! Δε με πιστεύετε;; Κακώς….!!!!

    Μέσα στα 49.000 μέλη του υπάρχουν και αξιόλογα άτομα της μουσικής σκηνής όπως η Δήμητρα Γαλάνη. Άλλοι πάλι έχουν χαρίσει εκπληκτικές συνεντεύξεις στην ενότητα του περιοδικού, όπως ο Χρόνης Αηδονίδης, ο Λάκης Χαλκιάς, ο Γιάννης Ζουγανέλης και πάρα πολλοί άλλοι. Απώτερος σκοπός του MusicHeaven είναι η διάδοση της καλής μουσικής, η ανάδειξη αξιόλογων δημιουργών και η κάλυψη της ανάγκης έκφρασης και επικοινωνίας όσων Ελλήνων και Κυπρίων - απ' όλο τον κόσμο - έχουν σαν κοινό παρονομαστή την αγάπη και το σεβασμό για την ποιοτική μουσική και προβληματίζονται για το παρόν και το μέλλον της.

    Το σημαντικότερο όμως είναι ότι όλα τα άτομα που υπάρχουν στο MusicHraven είναι αξιόλογα. Για πρώτη φορά στα ελληνικά δεδομένα υπάρχει ένα site που να συνδυάζει, εκτός από την ποιότητα των πληροφοριών και την καλή επικοινωνία των μελών του. Πολλοί το χαρακτηρίζουν ως «ναρκωτικό», γιατί πολύ απλά δε μπορείς να ξεκολλήσεις…Και σας το λέω από προσωπική μου εμπειρία…Δε μπορώ να φανταστώ την ημέρα μου χωρίς να μπω στο site αυτό. Ξέρω ότι μέσα σε αυτό μπορώ να βρω ό,τι θέλω… από το πιο γνωστό ως το πιο ασήμαντο.

    Αξίζει λοιπόν να το επισκεφτείτε φίλοι μου γιατί θα ανακαλύψετε έναν κόσμο διαφορετικό… Έναν κόσμο γεμάτο αγάπη για τη μουσική….. Έναν κόσμο που δημιουργήθηκε για μας….
    null
    Astron
    09.04.2008, 00:47
    Συγχαρητήρια Έλενα! Πάρα πολύ ωραίο!!



    vero
    09.04.2008, 02:23
    bravo helen!!!!!!!! wraio to keimeno
    Termite
    09.04.2008, 08:59
    Όμορφα λόγια...μπράβο.

    Πολυ ορθή η αναφορά στο ραδιόφωνο του site.
    spiroos
    09.04.2008, 10:20
    Αληθινά, τίμια λόγια. Μπράβο Έλενα, μας γέμισες χαρά και περηφάνια.

    Νομίζω πως ο jorge καμαρώνει ήδη κάτω από τα μουστάκια του περισσότερο από το να μας έγραφε πχ το ΒΗΜΑ της Κυριακής.....

    Άποψή μου....
    SouLRocK
    09.04.2008, 11:18
    Μόνη σου το έκανες?
    Μπράβο,πολύ ωραίο το κείμενο και όλη η προσπάθεια!
    Aiolos_m
    09.04.2008, 11:49
    Αν η ουσία αυτής της κοινότητας δεν βρίσκεται στα αυθόρμητα λόγια ενός μαθητή που τίποτα δεν έχει να κερδίσει από μία τέτοια κίνηση, τότε πού βρίσκεται; Στις εμπορικές διαφημίσεις εντύπων;

    Να είσαι καλά Έλενα!

    Και εις άλλα (χωρίς αλκοόλ)
    Orfeus
    09.04.2008, 12:26
    Παράθεση:

    Το μέλος spiroos στις 09-04-2008 στις 10:20 έγραψε...

    Νομίζω πως ο jorge καμαρώνει ήδη κάτω από τα μουστάκια του...


    Άφησε ....μουστάκια ο Jorgitto?


    jorge
    09.04.2008, 12:34
    Μουστάκια;; Είχα αφήσει πριν λίγους μήνες! (μαρτυριάρη spiroos)

    Έλενα, ξέρω πόσο πολύ περίμενες τη μέρα που θα δημοσιευόταν αυτό... Γι' αυτό και όλα τα μπράβο της ημέρας πάνε σε σένα και μόνο!
    spiroos
    09.04.2008, 13:09
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 09-04-2008 στις 12:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος spiroos στις 09-04-2008 στις 10:20 έγραψε...

    Νομίζω πως ο jorge καμαρώνει ήδη κάτω από τα μουστάκια του...


    Άφησε ....μουστάκια ο Jorgitto?






    Κάτω απ΄τα μουστάκια τους γελάνε οι παλιοι/ έχουν βλέπεις πίσω τους τη λάμψη του '90.../ καθάρισαν αυτοί...

    Μπράβο και πάλι Έλενα. Φωτεινό παράδειγμα.
    --Elena--
    09.04.2008, 13:23
    Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Όπως είπες κι εσύ Γιώργο(jorge) το περίμενα πώς και πώς!!!Χτες που μίλαγα με τον Παύλο(Astron)του έλεγα πόσο πολύ αγαπάω αυτό το site!!!Και είναι μαγικό να αγαπάς κάτι που στην ουσία υπάρχει από εμάς!!!!

    Όντως,δεν έχω κάποιο όφελος με αυτό μου το άρθρο...Ουσιαστικό όφελος...Αλλά μέσα μου νιώθω ικανοποίηση!!!!Και μου αρέσει να βλέπω να το διαβάζουν!!!

    Όσο για το ραδιόφωνο,θα ήταν μεγάλη μου παράλειψη αν δεν το ανέφερα!!!!Και έβαλα ότι κάνω κι εγώ εκπομπή για να τραβήξω το ενδιαφέρον..να δουν ότι ξέρεις κάτι...

    TO MUSICHEAVEN ΑΞΙΖΕΙ!!!!


    Περιμένω κι άλλα σχόλια...!!!!

    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Elena-- στις 09-04-2008 14:21 ]


    kithara-woman
    09.04.2008, 13:58
    Ελενα σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για αυτή την πρωτοβουλία,ιδιαίτερα επειδή πρόκειται για μια εφημερίδα σχολική.Γενικά οι σχολικές εφημερίδες είναι κάτι θετικό,είναι καλό να ασχολούνται τα παιδιά με κάτι δημιουργικό.
    Συμφωνώ με όσα γράφεις στη δημοσίευση,από την πρώτη φορά που θα συνδεθείς εδώ,είναι εθιστικό,θέλεις να μπαίνεις καθημερινά.Αλλά και το ότι υπάρχει μια μουσική κοινότητα που ενημερώνει για τα μουσικά θέματα,για συναυλίες,δισκογραφία,σκιαγραφεί το προφιλ καλλιτεχνών με συνεντεύξεις,ψυχαγωγεί με το ραδιόφωνο κλπ,είναι επίσης πολύ θετικό,έτσι επικοινωνούν άνθρωποι που έχουν κοινά ενδιαφέροντα και αγάπη για την μουσική που διαφορετικά δεν θα είχαν συναντηθεί και ανταλλάσουν απόψεις,μπορεί να γεννηθούν φιλίες ή μουσικές συνεργασίες.
    --Elena--
    09.04.2008, 14:21
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!
    seras
    09.04.2008, 14:54
    Μπράβο Έλενα
    pastella
    09.04.2008, 15:39
    Πολύ ωραίο Έλενα! Μπράβο σου!
    esta
    09.04.2008, 16:14
    μπράβο!!!!τέλειο!
    Kerato
    09.04.2008, 18:04
    Μόνο που στην εφημερίδα το "κακώς" φαίνεται να είναι τυπωμένο με όμικρον!!!

    --Elena--
    09.04.2008, 21:39
    Όχι ..όχι!!!Με Ω το έχω το "κακώς"!!!!!Απλώς έκανα επεξεργασία το κείμενο για να κάνω τα ΚBS πιο λίγα και είναι δυσανάγνωστο!!!
    gialina_giannina
    09.04.2008, 23:26
    Μπράβο Έλενα!Πολύ όμορφη η πρωτοβουλία σου!