ελληνική μουσική
    629 online   ·  210.826 μέλη
    paperino
    09.04.2008, 15:30
    Το είπα και το 'κανα! Όλοι σας ελάτε και γράψτε τη δική σας ιστορία ή μια ιστορία που ξέρετε! Θα γράψω σύντομα και εγώ!
    marakiasteraki
    09.04.2008, 17:40
    Τι ιστορία ακριβώς;
    wraios
    09.04.2008, 17:53
    της ζωης μασ ισως?πλακα δεν θα ειχε?και μετα απο ολες να παρουμε κομματια και να φτιαξουμε ενα δικο μας ηρωα..
    paperino
    09.04.2008, 18:40
    Mπορείτε να γράψετε ιστορίες τρόμου , αγάπης , αστείες , παραμύθια που σκεφτήκατε μέχρι και την ιστιρία της ζωής σας και γενικά ότι είδους ιστορία θέλετε...
    marakiasteraki
    09.04.2008, 19:43
    οκ....αυριο θα εχεις
    marakiasteraki
    09.04.2008, 20:33
    Μεσα απο ενα θηριωδη ανεμοστροβιλο ξεπροβαλλαν τα τρομακτικοτερα οντα που κατοικουν εδω και αιωνες στα εγκατα της γης καταραμενα να μη γευτουν ποτε το γλυκο φως του Ηλιου.Με ματια που σταζει πισσα καθε φορα που ερχεται αντιμετωπη με το αισθημα του φθονου που εκφραζουν για τους ανθρωπους που καταφεραν να πανε στην επιφανεια και να εισπραξουν τις αρετες της ζωης.Κρατανε στα μυωδη χερια τους ενα ραβδι που οι πρωτες υλες κατασκευης του ηταν η μονη τροφη που μπορουσε να θρεψει και να διονισει αυτο το αλλοκοτο ειδος:ανθρωπινη σαρκα!
    Πολλες ηταν ομως κι οι φορες που διεξαγονταν μονομαχιες μεταξυ τους προκειμενου να αποδειχθει ο ικανοτερος και να αναλαβει τη βασιλεια του εσωτερικου{ο ηττημενος πεθαινε αργα και βασανιστικα αφου στην καρδια του μπιγονταν το ραβδι που προαναφερθηκε και απορροφουσε τις δυναμεις του...ενω οι ακολουθοι του διαμελιζονταν και γινοντουσαν μερος του βραδινου δειπνου, αφου πρωτα, περνουσαν ενα μικρο βασανιστηριο μες τις ηδονικες μηχανες τους προκειμενου να ειναι πιο μαλακο το κρεας!οταν πια ψηνοταν, τη διαλεχτη μερια επαιρνε ο νικητης ενω τα υπολοιπα κομματια μοιραζονταν στις αμαρτωλες ψυχες της ολοσκοτεινης κι ατελειωτης μητρας του Διαβολου...} το στομα τους βρωμαει σαπιλα και το σαλιο τους θυμιζει υγρα βοθρου....
    ομως η απομονωση στο εσωτερικο τους οδηγησε στο να μεταμορφωθουν σε λαμπρα μυαλα και να εφευρουν νεες, πολυπλοκες συσκευες που ειχαν την ιδιοτητα να αιχμαλωτιζουν το ανθρωπινο σκεπτικο και να κανουν εκει μεσα εγκατασταση τα διαστροφικα τους ονειρα....πολεμος, ανταρσια,πορνεια, ναρκωτικα....
    Με σκοπο παντα να καταστρεψουν το Λογο!το φως που τους εξορισε!το νερο που τους ξεβρασε!τα ξαδερφια τους που δε συνεργαστηκαν μαζι τους!τους ανθρωπους που τους αγνοησαν!Με σκοπο παντα να εκδικηθουν για την καταντια τους.....

    paperino
    09.04.2008, 20:36
    καλόοοοο!
    marakiasteraki
    09.04.2008, 20:37
    thanks
    marakiasteraki
    09.04.2008, 20:40
    Μια φορά κι έναν καιρό,
    ήταν μια κοπελίτσα που την έλεγαν Fascin,από το Fascinante, που σήμαινε μαγευτική.
    Εκεί που πότιζε τα λουλούδια του κήπου της, ήρθε και κάθισε κοντά της μια ταχυδρομική κουκουβάγια, η οποία της άφησε μια επιστολή σταλμένη από τον αρχηγό των ξωτικών, τον Hetion. ''Η Φύση περιμένει σιωπηλά να σας εξερευνήσει στα μυστικά των ρευμάτων''.Η Fascin παραξενεύτηκε και θέλησε να γνωρίσει από κοντά τον Hetion και να της εξηγήσει τι σημαίνουν όλα αυτα τα ανόητα,αλλά γοητευτικά πράγματα...Με μόνο οδηγό τ' αστέρια τα λαμπρά,χωρίς να ξέρει που βαδίζει....που πατά....περνώντας μέσα από λαγούμια και βρώμικα νερά....
    Εφτασε εμπρός στη σκοτεινή λίμνη!Χαμένη μες στο σκοτάδι....Στα έγκατα του Άδη!
    Μια αστραπή τη φανέρωνε πού και πού καθώς την άγγιζε με τη λάμψη της...Κι έπειτα έσβηνε πάλι...Την ώρα που τ'αστέρια ξεμύτιζαν στον ουρανό και καθρεπτίζονταν στο ήσυχο νερό...Την ώρα που το φεγγάρι βρισκόταν στη γέμιση του κι ανέβαινε όλο και ψηλότερα κι ο άνεμος δυνάμωνε και ψύχραινε...Στροβιλίζοντας την άσπρη ομίχλη και μεταμορφώνοντας την σε ψηλές, γυρτές κολόνες και σε βιαστικά σύννεφα που τα έδιωχνε προς τη Δύση όπου διαλύονταν σε λεπτές κλωστές πάνω στους βάλτους στο Δάσος του Σκότους...
    Εμφανίστηκε η κουκουβάγια που της είχε δώσει την επιστολή και με ανθρώπινη φωνή της είπε: '' Τι φοβερές δυνάμεις!Τι πολύτιμοι θησαυροί!Αυτα είναι τα πράγματα που μια Μάγισσα πρέπει να γνωρίζει!Τι;Φοβάσαι τη Μαγεία;Ανόητο κορίτσι!Αυτο είναι τραγικό!''
    Και μια και δυο η κουκουβάγια έγινε μια γιαγιούλα με τρεμουλιαστή φωνή!!!
    '' Η Μάγισσα φοριέται στην καρδιά!Δε τη βγάζεις στις γιορτές ούτε μπαίνει σε καλούπια!
    Κράτα το χέρι μου σφιχτά και κλείσε τα μάτια σου για να πορευτούμε μαζί ως τα άκρα της γης!Τώρα άνοιξε τα μάτια σου!Ήρθες εδώ με τόσο φόβο...Τώρα τι βλέπεις; Μια γλυκιά γιαγιούλα ή μια κακιά γρια; Ένα μανδύα ωριμότητας ή ένα βρώμικο ρετάλι; Ο λόγος που σε κάλεσε ο Hetion εδώ είναι γιατί ήταν ο καιρός ν'ανακαλύψεις τη ξεχωριστή δύναμη που έχεις μέσα σου! Και να είσαι σίγουρη πως Μάγισσα θα γίνεις, γιατί σε μας ανήκουν όλα!''
    Έπειτα από αυτα τα λόγια η γιαγιούλα και η Fascin, πιασμένες χέρι χέρι, περπατούσαν μαζί για πολλή ώρα ώσπου χάθηκαν απ'τα ανθρώπινα μάτια... μέσα στην άγρια κι ελευθερη Φύση...
    Και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς...Καλύτερα!



    paperino
    09.04.2008, 20:44
    καλόοοο
    venceremos
    13.04.2008, 01:43
    Ε χμμ, η ιστορια ενος Σαββατοβραδου..
    ... Αλλα σχεδια ειχα και κατεληξα να βλεπω μια αργεντινικη ταινια στο σινεμα μονη μου.. Οι φιλοι μου ο,τι ναναι, αλλη λειπει Αθηνα, αλλη δουλευει εργασια, αλλος κρατα δυναμεις γιατι αυριο παει για ορειβασια (!!) και πριν δυο βδομαδες ειχε παθει διαστρεμμα. Η ταινια : "Η διεξοδος", ηταν ενα σκετο αδιεξοδο, μια ψυχογραφια της σκατενιας κοινωνιας μας και γενικα τι μας περιμενει οταν βγουμε στην δουλεία εργασιας, ενα ψυχοπλακωμα. Πολυ σωστη παρολαυτα.. Μου πιασε και τη κουβεντα κι ενας ασχετος μικρουλης που ηταν κι αυτος μονος του, δεν ειχα και πολυ την ορεξη του γιατι ειμαι και γνωστο αντικοινωνικο πλασμα αλλα ειπα να μην ειμαι ξινη, του ειπα και bye-bye φευγοντας, και γυρισα σπιτακι.. Διασχιζοντας το δρομο ειδα κοσμο μαζεμενο εξω απτο Παραρτημα οπου κανονικα θα πρεπε να μαι κι εγω τωρα αν ειχα παρεα, γιατι το σινεμα ειναι μοναχικη ενασχοληση, η συναυλια ομως οχι . Ερχομαι σπιτι βαζω τα κλαματα και αποφασιζω να μπω εδω μπας και γραψω καμια μαλακια να μου περασουν τα νευρα. Και σκεφτομαι ποτε θα τελειωσω αυτη την παλιοσχολη να φυγω απο δω πιο πολυ απο τσατιλα γιατι δεν μου βγαινει τιποτα και δεν θα βγει τιποτα γιατι ειμαι μια ονειροπαρμενη που απλα δεν θελει να αντικρισει την αληθεια καταματα. Σορυ για το ψυχοπλακωμα...