ελληνική μουσική
    761 online   ·  210.832 μέλη

    Το τρίτο πρόσωπο στο...σπίτι σας!

    oulion
    13.04.2008, 01:32
    Δεν ξέρω αν σας έχει συμβεί ποτέ...

    Κατά έναν περίεργο τρόπο, όταν χάνετε κάτι, κάποιος το έχει πάρει...Είστε πεπεισμένοι ότι είναι κάποιος απ' την οικογένειά σας, αλλά όλοι αρνούνται κατηγορηματικά ότι πείραξαν κάτι δικό σας!
    Μήπως είναι κάποιος που μυστηριωδώς παίρνει και εξαφανίζει, μέσ' απ' το σπίτι σας, ρούχα, κάλτσες, εσώρουχα κτλ...;
    Δεν έχω βρει απάντηση ακόμη...


    Conspiratus
    13.04.2008, 01:40
    χαχα μου εχει συμβει ααααααπειρες φορες...

    δεν ξερω πως να το ερμηνευσω...

    το μονο π ξερω ειναι οτι δεν εχω πειραξει αυτο το "κατι" εγω...

    το θεμα, ομως, ειναι ποιος???????????
    venceremos
    13.04.2008, 01:49
    Ναι το παθαινει παρα πολυ συχνα αυτο καποια στην οικογενεια μου και επειδη συγκατοικουμε ειναι σιγουρη οτι το χω πειραξει εγω.. Και μετα απο καιρο οταν ω του θαυματος το βρισκει παλι ειναι σιγουρη οτι εγω το βαλα εκει για να την τρελανω...!!! Δεν κοιτα το δωματιο της που χρειαζεσαι χαρη για να προσανατολιστεις..
    marakiasteraki
    13.04.2008, 08:01
    Ο Δόκτωρ Μπάχαλοφ: Το τέρας των απωλεσθέντων αντικειμένων
    Ο Δόκτωρ Μπάχαλοφ είναι χαριτωμένος αλλά σκανδιαλιάρης.Σας ακολουθεί σιωπηλός και ατάραχος και μόλις σας πετύχει αφηρημένους...τσουπ! Βουτάει τα κλειδιά σας, τα γυαλιά σας, το τελευταίο κομμάτι από το παζλ και το χαρτάκι που είχατε σημειώσει ένα σημαντικό τηλέφωνο. Ξεκαρδίζεται όταν σας βλέπει στα τέσσερα να ψάχνετε κάτω από τα κρεβάτια και χαμογελάει πονηρά όταν περνάτε δίπλα από τα κλειδιά σας και δεν τα βρίσκετε. Αν ο Δόκτωρ Μπάχαλοφ σας έχει αδυναμία είναι μάταιο να χάνετε την ώρα σας ψάχνοντας. Ηρεμείστε. Κάποια στιγμή, εντελώς τυχαία θα βρείτε αυτό που είχατε χάσει!!!
    ( Πηγή: Βιβλίο...Τα οικιακά τέρατα)
    kamelia8
    14.04.2008, 15:22
    Στο δικό μας σπίτι... υπάρχει κάποιος "άλλος" πάντως!
    Και έχει ιδιαίτερη αδυναμία σε ό,τι στυλό αφήνει κανείς στο σαλόνι....
    john1989
    15.04.2008, 19:15
    Ναι και εγω το παθαινω αυτο αλλα μενω μονος μου στη Πατρα ως φοιτητης..................................
    οποτε τι μπορω να ισχυριστω,εγω???????????????????????
    Βρειτε κατι καλο????????????????????
    annalouloudaki
    17.04.2008, 08:34
    Παράθεση:

    Το μέλος marakiasteraki στις 13-04-2008 στις 08:01 έγραψε...

    Ο Δόκτωρ Μπάχαλοφ: Το τέρας των απωλεσθέντων αντικειμένων
    Ο Δόκτωρ Μπάχαλοφ είναι χαριτωμένος αλλά σκανδιαλιάρης.Σας ακολουθεί σιωπηλός και ατάραχος και μόλις σας πετύχει αφηρημένους...τσουπ! Βουτάει τα κλειδιά σας, τα γυαλιά σας, το τελευταίο κομμάτι από το παζλ και το χαρτάκι που είχατε σημειώσει ένα σημαντικό τηλέφωνο. Ξεκαρδίζεται όταν σας βλέπει στα τέσσερα να ψάχνετε κάτω από τα κρεβάτια και χαμογελάει πονηρά όταν περνάτε δίπλα από τα κλειδιά σας και δεν τα βρίσκετε. Αν ο Δόκτωρ Μπάχαλοφ σας έχει αδυναμία είναι μάταιο να χάνετε την ώρα σας ψάχνοντας. Ηρεμείστε. Κάποια στιγμή, εντελώς τυχαία θα βρείτε αυτό που είχατε χάσει!!!
    ( Πηγή: Βιβλίο...Τα οικιακά τέρατα)