ελληνική μουσική
    821 online   ·  210.851 μέλη

    Τραγούδια 1ου Διαγωνισμού Τραγουδιού: Ποιά σας αρέσουν;

    manouvr
    06.05.2008, 20:16

    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 06-05-2008 στις 00:16 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος santourman στις 04-05-2008 στις 12:06 έγραψε...

    Δε μου αρέσει η υποστήριξη ενός κομματιού από τον δημιουργό του με έναν τέτοιο πλάγιο τρόπο. Κι από ότι κατάλαβα, αυτό δεν άρεσε ούτε στην mnk.

    Oντως δεν μου άρεσε.

    Παράθεση:

    Το μέλος manouvr στις 04-05-2008 στις 12:06 έγραψε...

    Εγω λεω να κερασω τον Μ.Πασχαλιδη {#emotions_dlg.beer},μιας κι εκτος αυτου δεν νομιζω να ψηφισε κανεις αλλος το τραγουδι που ερμηνευσα ("Γυρος του Θριαμβου").

     

    Το ψήφισα κι εγώ.
    Θέλω κέρασμα. {#emotions_dlg.rolleyes}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mnk στις 06-05-2008 00:33 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 06-05-2008 00:35 ]



    {#emotions_dlg.beer} (Δυστυχως μονο μπυρες διαθετει το καταστημα..κριμα να μην υπαρχει εικονιδιο με τσιπουρακι!!!)

    Σ'ευχαριστω για την προτιμηση!


    kou_matina
    08.05.2008, 11:49

    Για την ιστορία το τραγούδι που κέρδισε ανοίγει το πρόγραμμα στην Πύλη Αξιού στη Θεσσ/κη - όπου ο νικητής τραγουδά με Παπακων/νου, Μαχαιρίτσα,Μπουλά, Ζουγανέλη, Σταρόβα. Είναι πολύ δυνατό κομμάτι και μου φαίνεται ότι ο κόσμος το ψιλογνωρίζει κιόλας! Ο Άλκης είναι γερό χαρτί και στο μέλλον θα έχει πολύ καλή πορεία κατά τη γνώμη μου. Τον είχα δει και πέρυσι στο Ζυγό με τους ίδιους (+Τσανακλίδου) και μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση!

    Από τα τραγούδια ξεχώρισα επίσης τα κομμάτια των 3ontheroad (Νο 5, Νο7) που είναι απίστευτοι στα live τους στη Barωδο (Θεσσ/κη) και έχουν δικό τους παθιασμένο κοινό {#emotions_dlg.clap}, αλλά και του Τηλαβερίδη, το "Κρυφοκοιτάζω τον ουρανό" (Νο37) που είμαστε και συνάδελφοι στο σχολείο και θέλω να τον μανατζάρω{#emotions_dlg.tt2} για να τα κονομήσω.

    Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες και στο mh για την πρωτοβουλία!


    -----------------
    Στο παρθένο σου δάσος φοβάμαι να μπω με τσιγάρο αναμμένο και τέτοιον καιρό...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kou_matina στις 08-05-2008 11:49 ]


    sxizofreniki
    08.05.2008, 12:29

    Ξετρελάθηκα με την Αλιγατορίνα, μπράβο παιδιά!!!! Θα το λέω στον αδερφό μου


    t-aliferi
    15.05.2008, 20:54

    Καλησπέρα!!!

    Απο τη μέρα που άκουσα τα αποτελέσματα του διαγωνισμού έχω κολλήσει με το ΄ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΔΙΚΗ ΜΟΥ" του ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ.Πιστεύω πως αν βρει στο ραδιόφωνο θα γίνει η επιτυχία του καλοκαιριού.

    ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ????????

     


    lara10
    15.07.2009, 18:57

    εμενα  μου αρεσε  μου  ειπαν τα πουλια  ο αλλος  ου  ευτος     και  το γαμω  την καταδικη μου


    kwstasagas
    31.07.2009, 15:28

    Αν και ο διαγωνισμός έχει διεξαχθεί εδώ και καιρό .... μπορώ να πω, διαβάζοντας το συγκεκριμένο τόπικ, ότι οι ιθύνοντες του ΜΗ έκαναν μία καθ' όλα αξιέπαινη προσπάθεια για να τον διοργανώσουν !!! Μπράβο τους !!! Μακάρι να υπάρξει και συνέχεια, δλδ καινούριος διαγωνισμός τραγουδιών !!!

    {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}

     


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 31-07-2009 15:36 ]


    kwstasagas
    14.12.2009, 20:03

    Παρόλο που τα περισσότερα από τα 24 πρώτα τραγούδια του διαγωνισμού είναι πολύ αξιόλογα .... προσωπικά έχω κολλήσει με το υπ' αριθμ. 24 "Τα κύματά σου κοιτώ" !!!! Πολύ γλυκούλι {#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}

    ......

    Κι ακόμη περισσότερο χάρηκα που ο δημιουργός του συγκεκριμένου τραγουδιού [το μέλος rapsodos] συμμετέχει στη στήλη του e - Περιοδικού με τον τίτλο "Music Heaven Comedy" !!! Kατά την ταπεινή μου άποψη, είναι πολύ σημαντικό για έναν τραγουδοποιό να έχει χιούμορ  ......


    -----------------
    Πάμε να στήσουμε το παλιό σκηνικό, με την καλύβα και το αρχοντικό [Σταύρος Λογαρίδης]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 14-12-2009 20:22 ]