ελληνική μουσική
    458 online   ·  210.845 μέλη

    Τραγούδια 1ου Διαγωνισμού Τραγουδιού: Ποιά σας αρέσουν;

    Termite
    17.04.2008, 09:20
    Παράθεση:

    Το μέλος Har--rY στις 16-04-2008 στις 23:18 έγραψε...

    Παιδιά κατ' αρχάς απολογούμαι εκ των προτέρων για το ενδεχομένως άτοπο πόστ για το συγκεκριμένο τόπικ. Απλά έχω ένα προβληματάκι τεχνικής φύσης. Τα τραγούδια τα ακούω κανονικά (παρεπιπτώντως, κάποια είναι πραγματικά πολύ καλά) αλλά δεν αναγράφεται σωστά ο τίτλος στον flash player. Εμφανίζεται σε μια παράξενη γραμματοσειρά... μήπως υπάρχει κάποια λύση για αυτό;



    Λογικά τα Windows εγκαταστάθηκαν στα Αγγλικά, σωστά;
    'Εχω το ίδιο πρόβλημα μαζί σου και οφείλεται στις κωδικοσελίδες του συστήματος. Αν δηλαδή η εγκατάσταση έγινε στα Αγγλικά (Windows XP/Vista English) τότε δε θα τα εμφανίζει. Αν όμως έγινε στα Ελληνικά, παίζουν μια χαρά.
    Har--rY
    17.04.2008, 13:31
    Η εγκατάσταση είχε γίνει στα Αγγλικά... οπότε θα αρκεστώ στο να τα ακούω στα τυφλά...
    jorge
    17.04.2008, 15:15
    Για να επανέλθουμε στο ΘΕΜΑ της συζήτησης (για εντυπώσεις/προβλήματα/ερωτήσεις γράφετε ΜΟΝΟ στο θέμα Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven - Cosmomusica), άλλα δυο τραγούδια που ξεχώρισα ως τώρα: "Μου Παν Τα Πουλιά" και "Το Πάσο"...
    thalassinos14
    17.04.2008, 20:28
    μωβ σεντονια/ παραμυθι γυμνο / δον κιχωτης
    sylviaki
    17.04.2008, 21:23
    εχω ακουσει ελαχιστα κομματια αλλα το "γαμω την καταδικη μου" και το "μνημη μνημη εισαι εδω" μου αρεσαν πολυ!
    kellinos
    17.04.2008, 21:44
    το φως του φεγγαριου καποιοι το κλεψανε...και το 'ριξαν βαθεια μες τους αιωνες...το κυκλο του καιρου τον καταστρεψανε κι αφησανε για μας μονο χειμωνες...

    απιστευτος στιχος,ωραια μελωδια....
    MAYOL
    18.04.2008, 00:11
    Εχεις δικιο ωραιο τραγουδι. το φως του φεγγαριου.
    Flatliner
    18.04.2008, 00:53
    Παράθεση:

    Το μέλος kellinos στις 17-04-2008 στις 21:44 έγραψε...

    το φως του φεγγαριου καποιοι το κλεψανε...και το 'ριξαν βαθεια μες τους αιωνες...το κυκλο του καιρου τον καταστρεψανε κι αφησανε για μας μονο χειμωνες...

    απιστευτος στιχος,ωραια μελωδια....

    Αυτο ειναι που λενε στιχος με @@ !!!!!
    Μπραβο στα παιδια!
    CROSS
    18.04.2008, 01:19
    Απ'τα πρώτα που άκουσα ξεχώρισα ''Το πάσο''και τελικά μετά την ακρόαση και των υπόλοιπων,πάλι αυτό ξεχωρίζω,μαζί με τα ''Μικρόκοσμος'',''Ένα τραγούδι δεν φερνει την άνοιξη'',''Μνήμη μνήμη είσαι εδώ'',''Νοσταλγία'',''Μια βουτιά'',''Αλιγατορίνα''(γιατί χαρακτηρίστηκε παιδικο?)
    Υπήρχαν και κάποια άλλα που θα μπορούσαν να είναι πολύ συμπαθητικά αν δεν τα ''εκτελούσε''η φωνή τους.

    melinoos
    18.04.2008, 04:30
    Καταρχας, συγχαρητηρια... σε ολους οσοι μοιραστηκαν την ψυχη τους με εμας τους υπολοιπους... Κατα την προσωπικη μου αποψη, και οχι γνωμη,( επειδη η γνωμη εμπεριεχει και γνωση,την οποια εγω, δεν εχω),δεν υπαρχει τραγουδι που να μην εχει κατι να σου πει.Τωρα , το τι θα σου πει, ειναι αλλη κουβεντα...Θα ηθελα επισης να πω ενα ευχαριστω στους φιλους,(ετσι τους αισθανομαι) που, χωρις στουντιο, η cubase η παρομοια μεσα ,εστειλαν τα "παιδια"τους σε αυτο το "ταξιδι".ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!! Τελος, σαν επιμυθιο, θελω να ευχαριστησω οποιον, η οποιους, συνεθεσαν η τραγουδησαν η οτιδηποτε, το, "ο χορος των ξωτικων"και το "μου "παν τα πουλια". τα ακουω συνεχεια, ,(ειναι λιγο πιο βολικα απο τα αλλα τραγουδια στα δικα μου αυτια).Και παλι μπραβο σε ολους (ανεξαιρετως) τους δημιουργους.Παρεμπιπτοντως ,(συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος)αλλα, το να δημιουργεις, (κατι απο την ανυπαρξια περναει στην υπαρξη)ειναι μεγαλο πραγμα,,, κατι σαν την αθανασια της ψυχης.....καλα να ειμαστε ολοι ...(υ)γεια και χαρα...
    wayat
    18.04.2008, 04:46
    Τοσες αναμνησεις σου ζητανε να γυρισεις...ακουστε το κομματ騴αναμνησεις΄΄ απιστευτο παιδια!!!!με εκφραζει απολυτα!!!!!Γιαυτο παρτε κ το δωδεκαρι απο εμενα!!!


    Orfeus
    18.04.2008, 12:37
    Είναι αλήθεια ότι δυσκολεύομαι αρκετά και συνεχώς "ανακαλύπτω" κι άλλα!
    Δεν θα σας πω ποια μου αρέσουν...


    kerkinezos
    18.04.2008, 16:13
    δεν μπορώ να ακούσω τα τραγούδια συμβαίνει κάτι;
    Flatliner
    18.04.2008, 16:26
    Παράθεση:

    Το μέλος kerkinezos στις 18-04-2008 στις 16:13 έγραψε...

    δεν μπορώ να ακούσω τα τραγούδια συμβαίνει κάτι;


    μαλλον πρεπει να εγκαταστησεις Flash.
    καλυτερα να σου πει καποιος διαχειριστης.

    kerkinezos
    18.04.2008, 16:34
    εχω τον flash player και άκουγα τα τραγούδια χθες κανονικά.
    Κάποιο πρόβλημα πρέπει να έχει το pc μου ..
    Ευχαριστώ !
    sylviaki
    18.04.2008, 18:10
    Καλησπερα!Σημερα για περιπου ενα δυωρο, ακουγα τραγουδια ενω ετοιμαζα βαλιτσες, συμμαζευα το σπιτι και σιδερωνα(μιλαμε ομως για πολυ σιδερο!).Μετα απο δυο ωρες ακομα ακουγα!

    Καταφερα τελικα να ψηφισω!

    Εχω ομως ενα παραπονο οσον αφορα στα παιδια που συμμετειχαν στο διαγωνισμο:την επομενη φορα θα σας θερμοπαρακαλουσα να ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ!Μου κανατε τη ζωη δυσκολη!δεν ηξερα ποιο απο ολα να διαλεξω για την πενταδα

    idle
    18.04.2008, 20:13

    Καλησπέρα σε όλους! Χαιρετίζω όλους τους διαγωνιζόμενους, αλλά και τους διοργανωτές αυτού του διαγωνισμού.

    Πολλά τραγούδια είναι πολύ όμορφα και συμμετέχουν επάξια στο διαγωνισμό. Χαίρομαι που βλέπω κάποια μέλη να έχουν πάρει σοβαρά το ρόλο τους, ακούγοντας τα τραγούδια ένα ένα.

    Δε θέλω να σχολιάσω συγκεκριμένα τραγούδια. Αυτό που θέλω να καταγγείλω, είναι ο αθέμιτος ανταγωνισμός που παρουσιάζεται άλλοτε με εμφανή και άλλοτε με συγκεκαλυμμένο τρόπο. Διαβάστε παραπάνω το μέλος wayat που εκθειάζει το τραγούδι "αναμνήσεις" και λέει μάλιστα ότι το ψήφισε ενώ είναι μέλλος από τις 12/4/2008 που ως γνωστόν δεν μπορεί να ψηφίσει.. το υπόλοιπο το καταλαβαίνετε μόνοι σας. Θα έπρεπε να κατά τη γνώμη μου να αποσυρθεί το τραγούδι από το διαγωνισμό, αλλά φυσικά δε θα επιμείνω καθότι δε θέλω να κατηγορηθώ ότι με συμφέρει ένα τραγούδι λιγότερο για να βγω εγώ πρώτος (αν και είναι βλακώδης σκέψη).

    Θα ήθελα λοιπόν να επιστήσω την προσοχή σας σε τέτοιες προσπάθειες αθέμιτου ανταγωνισμού. Συνάνθρωπε wayat και συναγωνιστή στην προσπάθεια να βγάλουμε κάποιες εσωτερικές μας σκέψεις σε ευρύτερο κοινό να ξέρεις ότι κερδίζοντας ένα διαγωνισμό με τέτοιο τρόπο, σε καθιστά ανάπηρο ψυχής. και χωρίς ψυχή...

    Παράθεση:

    Το μέλος wayat στις 18-04-2008 στις 04:46 έγραψε...

    Τοσες αναμνησεις σου ζητανε να γυρισεις...ακουστε το κομματ騴αναμνησεις΄΄ απιστευτο παιδια!!!!με εκφραζει απολυτα!!!!!Γιαυτο παρτε κ το δωδεκαρι απο εμενα!!!




    [ τροποποιήθηκε από τον/την idle, 14-01-2015 19:07 ]


    sundevil
    18.04.2008, 20:50
    Οταν ενα κομματι γαμ..... τοτε οσο και να το συναγωνιστει καποιο αλλο, δεν προκειτε να γινει τιποτα. Οσο και να "κραζει" ο καθενας για κάποια κομμάτια, είναι δεν ειναι δικά του.

    Οποιο ειναι καλυτερο θα βγει πρώτο. Απλά μαθηματικά..








    A-Rockaria
    18.04.2008, 21:30
    Απαράδεκτα πράγματα! Μερικοί κάνουν σα μικρά παιδιά...
    jorge
    18.04.2008, 21:45
    Όπα... Παρακαλώ πάρα πολύ...

    Με ΚΑΜΙΑ διάθεση να προστατεύσω κάποιον, αναφέρω οτι:

    - ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να διαφημίζει κάποιος το τραγούδι του και να το γνωστοποιεί. Το οτι αυτός "πέφτει" στα μάτια μας είναι ίσως δεδομένο, αλλά ΔΕΝ απαγορεύεται

    - Το οτι κάποιος που γράφτηκε πρόσφατα εξέφρασε ένα τραγούδι, δε σημαίνει οτι αυτό είναι ύποπτο. Μπορεί απλά να του άρεσε. Μην καταγγέλουμε όταν δεν ξέρουμε και - κυρίως - όταν δεν απαγορεύεται κάτι.

    Συνεχίστε να γράφετε τη γνώμη σας για το ποιά τραγούδια σας άρεσαν. Παράπονα / Εντυπώσεις γενικά για το διαγωνισμό στην άλλη συζήτηση, όχι εδώ.