ελληνική μουσική
    526 online   ·  210.840 μέλη

    Τραγούδια 1ου Διαγωνισμού Τραγουδιού: Ποιά σας αρέσουν;

    kamelia8
    23.04.2008, 23:23

    Μη 'ρθεις στ' όνειρό μου!!


    kerkinezos
    23.04.2008, 23:40

    o ανώριμος{#emotions_dlg.rolleyes}


    jilan
    24.04.2008, 00:03

    Αν και συμμετέχω και εγώ στον διαγωνισμό θέλω να δώσω  τα συγχαρητήρια μου

    άλλα και τις ευχές μου για διάκριση σε όλους τους  συμμετέχοντες  επίσης  να πώ

    ευχαριστώ στην musicheaven για αυτήν την προσπάθεια που γίνεται για να πάρει

    τα επάνω του το καλό Ελληνικό τραγούδι..είτε Rock λέγεται αυτό είτε έντεχνο

    είτε λαικό...

    Ετσι  λοιπόν..έκανα τις επιλογές μου  #ΜΑ ΕΓΩ ΣΕ ΤΡΑΓΟΥΔΩ ΞΑΝΑ# μια όμορφη φωνή

    βασιζόμενη στην υπέροχη μελωδία του κομματιού δίνουν για μένα το άριστο

    ΥΓ:  Φίλε συνθέτη και ερμηνευτή θέλω να επικοινωνούμε μετα το τέλος του τραγουδιού

    Υπάρχει όμως και ένα ακόμα τραγούδι  που αν και δεν είναι στις δικές μου μουσικές

    αναζητήσεις  ξεχωρίζει.......έχει μια διαφορετικότητα....και αν το ακούσεις μια δυο τρείς

    φορές  θα το τραγουδήσεις και εσύ σίγουρα

    #ΕΝΑΣ ΧΑΜΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ#  υπέροχη φωνή,,,ρυθμός  αλλα και ....έξυπνη ενορχήστρωση

    Καλή προσπάθεια σε όλους μας ...και δεν υπάρχουν νικητές εδώ

    ΕΔΩ ΝΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ

     


    megaloserwtikos
    24.04.2008, 00:29

    Δεν τα έχω ακούσει όλα, αλλά μια φωνή που με συγκίνησε είναι στο έντεχνο παραδοσιακό το ''Μου παν τα πουλιά'' .

    Πάντως πολλά μπράβο σε όλα τα παιδιά...

     


    leila23
    24.04.2008, 00:59

    Το "καληνύχτα" ξεχώρισα και αν και γνωρίζω το δημιουργό η κρίση μου είναι απόλυτα αντικειμενική.Επίσης το "μια στιγμούλα' αξίζει να το ακούσει κανείς καθώς και το 'κούνια μπέλα".


    NikolettaTsikoti
    26.04.2008, 18:01

    κατηγορία "έντεχνο λαϊκό","το βγάλε τα ρούχα σου" ,πρωτότυπος στίχος,δυνατή ατάκα...του λείπει μια καλή ενορχήστρωση και...καλή πρωτιά


    F_ANGEL
    27.04.2008, 18:25

    Παιδια ποιος εχει γραψει και τραγουδά το ΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ στη κατηγορία λαϊκά????ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟ ΜΙΛΑΜΕ..Και το παιδί που τραγουδά έχει πολύ ωραία φωνή...ΠΟΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΣ???


    F_ANGEL
    27.04.2008, 18:34

    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 27-04-2008 στις 18:25 έγραψε...

    Παιδια ποιος εχει γραψει και τραγουδά το ΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ στη κατηγορία λαϊκά????ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟ ΜΙΛΑΜΕ..Και το παιδί που τραγουδά έχει πολύ ωραία φωνή...ΠΟΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΣ???



    Έχω κολλήσει με το τραγούδι λέμε..ΠΛΣ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΟΥ ΜΕΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ..Το ακούω συνέχεια από την ώρα που μπήκα να ψηφίσω{#emotions_dlg.walkman}


    jorge
    27.04.2008, 22:08

    Παιδιά, προσέξτε λίγο κάποιοι...

    Όταν βγουν τα αποτελέσματα, όλος ο κόσμος θα διαπιστώσει οτι κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας προμοτάρατε τον εαυτό σας και θα εκτεθείτε. Και αυτό ίσως είναι χειρότερο για εσάς, ακόμα και αν το τραγούδι βγει στη δεκάδα. Προσέξτε μη χάσετε την αξιοπρέπειά σας λοιπόν


    marylin
    27.04.2008, 22:59

    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 15-04-2008 στις 21:48 έγραψε...

    Μα εγώ σε τραγουδώ ξανά

    Όλα είναι εδώ

    Λευκό φιλί


    Προς το παρόν αυτά ξεχώρισα και συνεχίζω να ακούω με προσοχή...

    {#emotions_dlg.walkman} Ρωτάτε γιατί {#emotions_dlg.walkman}

    {#emotions_dlg.walkman} Χωρίς εσένα {#emotions_dlg.walkman}

    {#emotions_dlg.walkman} Είναι που σε θέλω {#emotions_dlg.walkman}

    {#emotions_dlg.walkman} Μα που θα πας {#emotions_dlg.walkman}

    {#emotions_dlg.walkman} Μοναχικοί ταξιδευτές {#emotions_dlg.walkman}

    {#emotions_dlg.walkman} Μου ΄παν τα πουλιά {#emotions_dlg.walkman}

    {#emotions_dlg.walkman} Χωρίς εσένα {#emotions_dlg.walkman}

    {#emotions_dlg.walkman} Φώναξέ μου μείνε {#emotions_dlg.walkman}

    {#emotions_dlg.walkman} Αλιγατορίνα {#emotions_dlg.walkman}

    Αυτά θυμάμαι τώρα.....

     

    {#emotions_dlg.yes} Αρκετά μου άρεσαν από διάφορες κατηγορίες, πολύ καλά και τα λαικά, η επιλογή ήταν δύσκολη βέβαια...{#emotions_dlg.whistling}


    kamelia8
    28.04.2008, 12:53

    {#emotions_dlg.clap}Ρωτάτε γιατί

    {#emotions_dlg.clap}Πυρ, γυνή και θάλασσα (ροκ)

    {#emotions_dlg.clap}Πετάω ψηλά

    {#emotions_dlg.clap}Μη 'ρθεις στ' όνειρό μου

    {#emotions_dlg.clap}Μπλε ανεμώνη

    {#emotions_dlg.clap}Summer love

    {#emotions_dlg.clap}Ωκεανός

    {#emotions_dlg.clap}Μεγάλα όνειρα

    {#emotions_dlg.clap}Φώναξέ μου μείνε

    {#emotions_dlg.clap}Μικρόκοσμος

    {#emotions_dlg.clap}Αθήνα

    {#emotions_dlg.clap}10 ρίχτερ

     

    Απ' αυτά θα είναι το top5!


    Deos
    28.04.2008, 15:33

    ΦΩΝΑΞΕ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕ


    Περιμένω πώς και πώς να μάθω ποιος το έχει γράψει{#emotions_dlg.thumbup}

     

    Αν και είναι στην κατηγορία Ποπ Ροκ, θα έπρεπε να έχει δική του κατηγορία "electro 80's" μαζί με τα "10 Ρίχτερ". {#emotions_dlg.yes}

     

    Καλά αποτελέσματα και καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά!

    {#emotions_dlg.beer}


    NikolettaTsikoti
    28.04.2008, 17:20

    δεν χάνεις την αξιοπρέπειά σου {#emotions_dlg.blush}όταν στηρίζεις το τραγούδι σου,ακριβώς το αντίθετο:

    καθένας έχει δικαίωμα σ'αυτό το ελεύθερο site να "βοηθήσει" με αξιοπρέπεια και χωρίς να θίξει κανέναν συνδιαγωνιζόμενο το δημιούργημά του...το βρίσκω απόλυτα θεμιτό

    χρόνια πολλά ,Γιώργο {#emotions_dlg.clap}


    santourman
    29.04.2008, 11:35

    Νικολέτα, αν και είναι εντελώς υποκειμενικό το πώς το βλέπει αυτό κανείς, συμφωνώ με τον Jorge. Στην προσωπική μου εκτίμηση θα χάσει πολλούς πόντους αυτός που εξυμνεί ένα τραγούδι και μετά αποδειχθεί ότι είναι δικό του. Και κυρίως αν αναφέρει μόνο το δικό του και όχι άλλα μαζί. Φυσικά επιβάλλεται να στηρίζεις τη δουλειά σου, αλλά όχι με πλάγιους τρόπους. Ετσι το βλέπω εγώ!

    Οι δικές μου προτιμήσεις κυμαίνονται στα εξής :

    • ήλιε καραβοκύρη
    • μα εγώ σε τραγουδώ ξανά
    • ένα τραγούδι δε φέρνει την άνοιξη
    • πυρ, γυνή και θάλασσα
    • μια στιγμούλα
    • μάνα πονάω
    • ροδοπέταλο
    • μα πού θα πας
    • κούνια μπέλα (πωπω αφασία τραγουδάκι!!!)

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : santourman στις 29-04-2008 12:27 ]


    NikolettaTsikoti
    29.04.2008, 14:02

    {#emotions_dlg.confused1}εξακολουθώ να διαφωνώ και σκέφτομαι ως εξής:

    σ'αυτό τον τόσο προσωπικό και τόσο ανώνυμο παράλληλα χώρο,όλοι έχουμε την απόλυτη ελευθερία να εκφράσουμε την προσωπική μας προτίμηση και ταυτόχρονα να λάβουμε υπ'όψη μας κάποια γνώμη.Τα τραγούδια που προτείνονται από διάφορους  τα ακούω,(γιατί όχι;),αλλά αν δεν μου αρέσουν κανείς δεν μπορεί να ελέγξει ότι δ ε ν τα ψήφισα.{#emotions_dlg.whistling}

    Ακούω από την πρώτη μέρα τραγούδια,που αρέσουν,αλλά διαμορφώνω κι εγώ την δική μου,απόλυτα προσωπική άποψη.

    αν μέχρι τώρα μου άρεσε μόνο ένα τραγούδι,αυτό μπορεί ν'αλλάξει σήμερα {#emotions_dlg.walkman}


    wayat
    29.04.2008, 14:57

    exeis apolyto dikio agapite moy.alla esi opos bgazeis tin katagelia soy stin fora tha eprepe na xereis oti fainesai ligo filos tis protis thesis pragmatika egina melos tis heaven meta ton diagonisno  ..alla den katalaba oti dn psifisa, nomiza oti psifisa...

    dn eimai melos tis mpantas poy lene to tragoydi ana....giayto xalarose ligo 

    an einai na tin pareis tin proti thesi asto na erthei mono tou min to kynigas

    toso poly..xalara,xalara,xalara!!!!


    jorge
    29.04.2008, 16:34

    wayat νομίζω πως κανένας δεν καταλαβαίνει που απευθύνεσαι, οπότε καλό είναι να διευκρινίσεις τι εννοείς με όλα αυτά...

    Να σου διευκρινίσω βέβαια κι εγώ με τη σειρά μου πως δεν είμαστε "η heaven", αλλά "το MusicHeaven", ενώ προφανώς δε θυμάσαι καλά αν νομίζεις οτι ψήφισες Wink 

     


    mnk
    29.04.2008, 17:03

    Παράθεση:

    Το μέλος NikolettaTsikoti στις 26-04-2008 στις 18:01 έγραψε...

    κατηγορία "έντεχνο λαϊκό","το βγάλε τα ρούχα σου" ,πρωτότυπος στίχος,δυνατή ατάκα...του λείπει μια καλή ενορχήστρωση και...καλή πρωτιά



    Να υποθέσω ότι είναι δικό σου;


    okanenas
    29.04.2008, 18:12

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 29-04-2008 στις 16:34 έγραψε...

    Να σου διευκρινίσω βέβαια κι εγώ με τη σειρά μου πως δεν είμαστε "η heaven", αλλά "το MusicHeaven",

    Αυτό μου θύμησε όχι λάος αλλά λαός  {#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    http://nektarios-gr.blogspot.com ........http://taagapimenamoutragoudia.blogspot.com http://nekgreeksinema.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : okanenas στις 29-04-2008 18:13 ]


    babis1p
    29.04.2008, 18:25

    Τα τραγουδια που ξεχωρισα χωρις σε αυτα να περιλαμβανεται και η δικη μου συμμετοχη ειναι με τυχαια σειρα:

    • Φιλι του ουρανου
    • Ολα εινα εδω
    • Δον Κιχωτης
    • Μνημη μνημη εισαι εδω
    • 10 μηνες
    • 7 λεπτα
    • 1000 περιστερια
    • Μη'ρθεις στο ονειρο μου
    • Leaving
    • Be free
    • Empty
    • Νοσταλγια

    Ελπιζω μετα το περας του διαγωνισμου να εχουμε την δυνατοτητα να επικοινωνησουμε με τους δημιουργους που ξεχωρισαμε.Καλη επιτυχια σε ολους Smile