ελληνική μουσική
    727 online   ·  210.851 μέλη

    Ποιό τραγούδι του 1ου Διαγωνισμού Τραγουδιού ΔΕΝ σας άρεσε;

    Kinezes_trexoun_gimnes
    22.04.2008, 01:00

    Συγνώμη κιόλας ρε παιδια ... αλλά επειδή άκουσα και κάτι τρομερές φαλτσαδούρες σε κάποια από τα τραγούδια του διαγωνισμού .... με γελούν τα καλοσχηματισμένα μου αυτάκια ή έχω δίκιο????
    το λέω γιατί διαβάζοντας όσα γράφονται απο δω και απο κει νομίζω ότι ακούω άλλα πράγματα εγώ ... και άλλα οι υπόλοιποι ...
    Φυσικά υπάρχουν πολύ ωραία κομμάτια ( "μου είπαν τα πουλιά¨ σου λέω....) αλλά μόνο εγώ ακούω και κάτι άκυρα τελείως?????

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 19-10-2009 17:33 ]


    jorge
    22.04.2008, 01:12
    Ε πες κανένα ντε
    Τι το ανοίγεις το topic αν μας λες μόνο για τα ...καλοσχηματισμένα σου αυτάκια;
    kithara-woman
    22.04.2008, 01:27
    Σίγουρα μεσα σε τόσα τραγούδια θα υπήρχαν και κάποια φάλτσα,κάποια τραγούδια που ήταν καλά σαν σύνθεση ή στιχουργικά και τα αδικούσε η φωνή...Αλλά είναι η προσπάθεια των παιδιών και είναι σεβαστή,υποθέτω ότι οι περισσότεροι θα είναι ερασιτέχνες μουσικοί.Αρα συγχωρούνται.Ολοι κατα καιρούς δεν έχουμε φαλτσάρει τραγουδώντας και μετά γελάγαμε με τον εαυτό μας;Εγω πάντως πολλές φορές και το ξαναρχίζω το τραγούδι,αλλά εντάξει,σπίτι μου τραγουδάω,δεν με ακούει κανένας.
    marylin
    22.04.2008, 01:31
    Συμφωνώ με την κοπέλα μας!


    lvicky
    22.04.2008, 02:07
    Άν κρίνω απο τη φωτογραφία του προφίλ του όντως είναι καλοσχηματισμένα τα αυτάκια του κινέζα.....

    Το χρυσό βατόμουρο εγώ το δίνω στο ¨Δείξε μου αγάπη" (κλείσε μου το μάτι remix)



    la vita e bella

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : lvicky στις 22-04-2008 02:10 ]


    Orfeus
    22.04.2008, 07:54




    melkat06
    22.04.2008, 11:30
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-04-2008 στις 01:12 έγραψε...

    για τα ...καλοσχηματισμένα σου αυτάκια;



    Τα ποια του?????

    Εγώ ένα έχω να πω......... "α πα πα καημός"....!
    roubas
    22.04.2008, 14:15
    Sorry παιδες αλλα διαφωνω καθετα να ανοιξει τετοιο post που θα θαβει και θα χλευαζει μια δημιουργια καποιου ο οποιος με το κομματι του μπορει να νιωθει πραγματα και στην τελικη να το νιωθει δικο του παιδι!
    Οποτε να γνωριζετε απο τωρα οτι αν γραφτει τιτλος τραγουδιου επειδη συντονιστης δεν ειμαι για να "κοψω" το post το σιγουρο ειναι οτι θα κραξω οποιον το κανει!
    Το θεωρω πραγματικα ηλιθιο να μπει καποιος σε αυτη τη διαδικασια...


    --Elena--
    22.04.2008, 14:37
    Συμφωνώ!Αν κι εμένα δε μου αρέσουν μερικά και τα θεωρώ όντως για "Χρυσό Βατόμουρο",δε θα τα ανέφερα γιατί όσο να 'ναι θα αισθανθεί άσχημα το παιδί που το έγραψε-είπε....
    CROSS
    22.04.2008, 15:05
    Παράθεση:

    Το μέλος --Elena-- στις 22-04-2008 στις 14:37 έγραψε...

    Συμφωνώ!Αν κι εμένα δε μου αρέσουν μερικά και τα θεωρώ όντως για "Χρυσό Βατόμουρο",δε θα τα ανέφερα γιατί όσο να 'ναι θα αισθανθεί άσχημα το παιδί που το έγραψε-είπε....


    Ίσως όμως είναι καλό να αισθανθούν άσχημα,για να καταλάβουν ότι
    δεν γίνεται όλοι με το ζόρι να γίνουν τραγουδιστές ή μουσικοί γενικότερα,αν δεν το κατέχουν το αντικείμενο.
    Σίγουρα υπάρχουν αρκετά γι'αυτή την κατηγορία,αλλά δεν θυμάμαι καν τον τίτλο σε κανένα απ'αυτά γιατί δεν άντεξα να τ'ακούσω πάνω απο 15 δευτερόλεπτα.


    Να ζείς την κάθε μέρα σαν να είναι η τελευταία σου.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : CROSS στις 22-04-2008 15:12 ]


    PARATERISTAS
    22.04.2008, 15:40
    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 22-04-2008 στις 14:15 έγραψε...

    Sorry παιδες αλλα διαφωνω καθετα να ανοιξει τετοιο post που θα θαβει και θα χλευαζει μια δημιουργια καποιου ο οποιος με το κομματι του μπορει να νιωθει πραγματα και στην τελικη να το νιωθει δικο του παιδι!
    Οποτε να γνωριζετε απο τωρα οτι αν γραφτει τιτλος τραγουδιου επειδη συντονιστης δεν ειμαι για να "κοψω" το post το σιγουρο ειναι οτι θα κραξω οποιον το κανει!
    Το θεωρω πραγματικα ηλιθιο να μπει καποιος σε αυτη τη διαδικασια...





    Συμφωνω..αλλα απο την αλλη αν αποφασισες να "εκδιδεις"το παιδι σου...δηλαδη το τραγουδι σου...οφειλεις να δεχτεις ολες τις κριτικες καλες και μη...
    Kinezes_trexoun_gimnes
    22.04.2008, 15:44
    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 22-04-2008 στις 14:15 έγραψε...

    Sorry παιδες αλλα διαφωνω καθετα να ανοιξει τετοιο post που θα θαβει και θα χλευαζει μια δημιουργια καποιου ο οποιος με το κομματι του μπορει να νιωθει πραγματα και στην τελικη να το νιωθει δικο του παιδι!
    Οποτε να γνωριζετε απο τωρα οτι αν γραφτει τιτλος τραγουδιου επειδη συντονιστης δεν ειμαι για να "κοψω" το post το σιγουρο ειναι οτι θα κραξω οποιον το κανει!
    Το θεωρω πραγματικα ηλιθιο να μπει καποιος σε αυτη τη διαδικασια...




    Καλά κάνεις και διαφωνείς αγαπητέ...και για αυτό είναι τα topic για να διαφωνούμε και μέσα από αυτό να διαμορφώνουμε και άποψη...
    Σίγουρα γνωρίζεις ότι όταν μπαίνεις στη διαδικασία της δημόσιας κρίσης ίσως ( λέω ίσως...αν δεν έχεις αντίρρηση δηλαδή...) να δεχτείς και κριτική που να μη σου αρέσει... τι να κάνουμε τώρα... δηλαδή αν ακούω εγώ ένα τραγούδι που ο τραγουδιστής δεν έχει βρει νότα να μη το πω???

    Να πω ποιο τραγούδι μου αρέσει μπορώ... να πω ποιο δεν μου αρέσει δεν μπορώ? Τι είναι αυτό το πράγμα με μερικούς εδώ μέσα...
    μου θυμίζει αυτό τώρα κάτι topic για το Χατζηγιάννη αν τολμούσες να πεις ότι δε σου αρέσει πέφτανε να σε φάνε...

    Και περνάω στις απειλές σας “Οπότε να γνωριζετε απο τωρα οτι αν γραφτει τιτλος ...μπλα μπλα μπλα... ” ευχαριστούμε για την προειδοποίηση ... χθες επίσης ήταν 21η Απριλίου... πως μου ήρθε αυτό τώρα...

    Είναι σαν να μπω στο topic του Χατζηγιάννη που λέγαμε και να πώ...” θεωρώ ηλίθιο και βλάκα όποιον γράψει κάτι κακό για τα τραγούδια του Μιχάλη γιατί αν το διαβάσει ο Μιχάλης θα στεναχωρηθεί...και επίσης αν ήμουν συντονιστής θα τα διέγραφα... “ Εκτός από τα αυτάκια μου ταλαιπωρούνται και τα ματάκια μου... τι άλλο θα διαβάσω ...
    Τώρα βέβαια πολύ στρογγυλεμένα στα γράφω σε σχέση με τις απειλές περί κραξίματος και τους χαρακτηρισμούς σου για ηλιθιότητες...

    με λίγα λόγια αφου συμπεριφέρεστε κάποιοι εδώ λες και ζείτε σε γυάλα...να πω ένα παράδειγμα...
    αν εγώ μπω σήμερα να παίξω επαγγελματικό basket ( που δεν ξέρω τι χρώμα έχει η μπάλα...) η κερκίδα θα γελάει μήνες...
    Κάποιος που μπαίνει σε ένα διαγωνισμό τραγουδιού και δεν βρίσκει νότα τι αντιμετώπιση περιμένει?
    Ας βγει να τραγουδήσει έτσι σε ένα μαγαζί...σε μια συναυλία...να δούμε πως θα τον αντιμετωπίσει το κοινό... λες να μην πει τίποτα για να μην νιώσει άσχημα??
    ( και μην ακούσω καμιά εξυπνάδα ότι εδώ δεν είμαστε κερκίδα...το ξέρω... παράδειγμα έφερα...)
    vouliakis
    22.04.2008, 15:57
    Τι "χρυσά βατόμουρα"? Εγώ προτείνω να τους πιάσουμε και να τους χτυπήσουμε κάτω σαν χταπόδια για να μάθουν... (βλέπε φωτό)



    Τώρα, πέρα από βατόμουρα και χταπόδια, πιστεύω πως υπάρχει και καλύτερος τρόπος για να τους επισημάνουμε τα λάθη τους, να κάνουμε (αυστηρή αν χρειαστεί, αλλά καλοπροαίρετη) κριτική σε όσα δεν μας άρεσαν, κτλ.
    Άλλωστε, η χαμηλή κατάταξη, από μόνη της, θα τους πει πολλά...


    lvicky
    22.04.2008, 16:08
    KAYΓΑΣ ΚΑΥΓΑΣ ΚΑΥΓΑΣ!!!!!



    Εγώ πάντως συμφωνώ με τον paraterista!

    Εφόσον είναι ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ τραγουδιού πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να ακούσεις και καλά και άσχημα λόγια!!!
    JULIOS
    22.04.2008, 16:09
    Κατα την δική μου γνώμη,όλοι έχουν δικαίωμα να εκφράσουν γνώμη,θετική ή όχι για το α' ή 'β τραγούδι.
    'Ομως καλό θα ήταν κάτι τέτοιο να γίνει με κόσμιο τρόπο και μετά το τέλος του διαγωνισμού γιατί σίγουρα
    θα επηρεάσουν τέτοιες απόψεις (οι αρνητικές ακόμα περισσότερο) αρκετά μέλη.



    Υ.γ.Το ποστ εδώ ήδη έχει αρκετή δόση ειρωνείας και φαντάζομαι ότι αν δεν ήμαστε προσεκτικοί θα ξεφύγει από το έλεγχο.
    kithara-woman
    22.04.2008, 16:20
    Συμφωνώ με roubas και Elena.Οσο και να μην μας αρέσει κάτι,θα ήταν καλύτερο να το κρατήσουμε για τον εαυτό μας και απλά μην το ψηφίσουμε.
    Δεν έχω στείλει τραγούδι αλλά μπαίνω στη θέση κάποιου που θα έμπαινε εδώ και θα έβλεπε να "θαβουν"ένα δημιουργημα του,που αποτελεί την δική του άποψη,την δική του κατάθεση ψυχής.Πόσο μάλλον όταν ακόμα δεν έχει λήξει ο διαγωνισμός...Σίγουρα και εκείνα τα παιδιά αν ακούγαν κάτι δικό μας, μπορεί να μην τους άρεσε,καθένας έχει δικό του τρόπο γραφής και βλέπει από άλλη οπτική γωνία τα πράγματα κι αυτό είναι το ωραίο,διαφορετικά όλα τα τραγούδια θα έμοιαζαν μεταξύ τους.
    A-Rockaria
    22.04.2008, 16:28
    Δεν είδα κανέναν από εσάς που διαμαρτύρεστε τώρα, να αντιδρά για το ποστ με θέμα "ποια τραγούδια σας αρέσουν"! Και τα δύο μπορούν να επηρεάσουν τους ψηφοφόρους! Από τη στιγμή που υπάρχει το ένα, καλώς υπάρχει και το άλλο. Όσοι δεν είναι έτοιμοι να δεχτούν κριτική, καλύτερα να μη δημοσιοποιούν τη δουλειά τους.
    lvicky
    22.04.2008, 16:34
    Αρνητική διαφήμιση είναι και πάλι διαφήμιση!!!!

    Κινέζα στείλε το ΠΜ να σκίσεις!!!!


    tago
    22.04.2008, 16:37
    Μήπως θα ήταν σωστότερο αυτές οι συζητήσεις να γίνουν αφού τελειώσει ο διαγωνισμός?
    Flatliner
    22.04.2008, 16:48
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΜΕ ΠΙΚΡΑ ΣΧΟΛΙΑ? ΑΦΟΥ ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΟΣ, ΑΝ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ!
    ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ! ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ. ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ "ΠΑΤΑΤΑ" ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΚΟΡΥΦΗ! ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΝ ΜΑΝΤΑΡΑ!