ελληνική μουσική
    709 online   ·  210.830 μέλη

    Eurovision 2008 Φιλανδία...Το κομμάτι τους....

    PashalinaMakia
    02.05.2008, 12:26

    Ρε παίδες.....Θα δειξετε οτι δεν πέθανε το ροκ και το μεταλ μέσα απο την γιουροβίζιον??????????

    Μου φαίνεται χαζό μιας και η εν λόγω εκδήλωση αφορά τραγούδια αποκλειστικά και μόνο μιας χρήσης.

     


    paperino
    02.05.2008, 13:13

    Μουφιά.....Τελείως....


    xenia1972
    02.05.2008, 13:16

    Δεν ειπα οτι οι καινουργιοι δεν αξιζουν, ισα-ισα δες την απαντηση μου σε ενα αλλο topic επι του θεματος των νεων συγκροτηματων, δεν θυμαμαι τιτλο....Εδω μιλουσα για το συγκεκριμενο φινλανδικο συγκροτημα και ανεφερα Deep Purple για παραλληλισμο. Οχι κανοντας συγκριση παλιου-νεου, αλλα ροκ μουσικης μεταξυ συγκροτηματων της. Για να πω γιατι προσωπικα οι μουσικη των φινλανδων δεν μου αρεσει. Δεν εχω προβλημα με το γεγονος οτι ειναι καινουργιοι, δεν μου αρεσουν μουσικα.

    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 02-05-2008 στις 12:20 έγραψε...

    Ξενια μου, νομιζω οτι ειναι λαθος να λεμε οτι μουσικη hard rock, ή Heavy Metal εβγαζαν μονο το 70,80. Και τωρα υπαρχουν αξιολογα συγροτηματα,που μπορει οντως να μην ειναι του βελινεκους των παλιων συγροτηματων, αλλα αυτο δε σημαινει και οτι τους αποριπτουμε. Εγω παντως θα εμμεινω στην αποψη μου οτι ολοι οι rockαδες Metalαδες πρεπει να τους ψηφισουμε, ετσι για να δειξουμε οτι το rock και το Metal δεν πεθαναν




    RoCkLiViN2
    03.05.2008, 01:07

    Iliana, οποιοδηποτε αγνωστο Metal συγροτημα και να πηγαινε στη eurovision παλι ελεηνο θατο ελεγες εσυ, αλλα και οι περισσοτεροι "Metalαδες". Μιας και απ οτι λες εισαι μουσικος, θα επρεπε να ξερεις οτι δεν πρεπει ποτε να κρινεις τη δημιουργια του καθε καλλητεχνη. Επεισης δεν μπορεις να κρινεις κατι με τη λεξη "ελεηνο", οπως επισης να το κρινεις χωρις να τεκμηριωνεις την κριση σου και τελος με βαση τα ακουσματα σου. Πες μου λοιπον...γιατι το θεωρεις ελεηνο ??? Και στην τελικη ποιοι ηθελες να πανε στη eurovision ??? Οι Maiden ή οι Helloween ??? 


    RoCkLiViN2
    03.05.2008, 01:32

    Μα ουτε τα πηρα, ουτε ειπα οτι ειναι σοβαρο θεμα. Απλα εξεφρασα μια γνωμη και εθεσα εναερωτημα. Αν θες απαντας.


    thaliey
    03.05.2008, 09:47

    sigoyra tha kanei ti diafora ala oxi oti k me ksetrelane etsi oste n t psifiso....k ektos auto tha protimousa n stelnane tous NIGHTWISH mpas k parei ligo aksia epitelous autos o diagonismos{#emotions_dlg.rockon}


    -NaFsIkAaAa-
    03.05.2008, 10:21

    Παράθεση:

    Το μέλος thaliey στις 03-05-2008 στις 09:47 έγραψε...

    sigoyra tha kanei ti diafora ala oxi oti k me ksetrelane etsi oste n t psifiso....k ektos auto tha protimousa n stelnane tous NIGHTWISH mpas k parei ligo aksia epitelous autos o diagonismos{#emotions_dlg.rockon}



     

    Το κομμάτι είναι χάλια κατα τη γνώμη μου ,καλά φαίνεται πολύ γελοιο να  στέλνουν Metal κομμάτια στην eurovision{#emotions_dlg.blink}...Α thaliey νομίζω πως θα ήταν χάσιμο χρόνου για τους Nightwish αν πήγαιναν σ'αυτόν τον διαγωνισμό!!!


    thaliey
    03.05.2008, 11:31

    kala siura tha itan alla ap to na stelnoun oti na nai as paei pitelous kati sosto!!!!!


    katurunen
    03.05.2008, 11:35

    Οι Nightwish ήταν υποψήφιοι το 2000, αλλά τελικά δεν εκπροσώπησαν την Φινλανδία... έχω ανεβάσει και βιντεάκι στην προηγούμενη σελίδα


    RoCkLiViN2
    03.05.2008, 11:44

    Παράθεση:

    Το μέλος -NaFsIkAaAa- στις 03-05-2008 στις 10:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος thaliey στις 03-05-2008 στις 09:47 έγραψε...

    sigoyra tha kanei ti diafora ala oxi oti k me ksetrelane etsi oste n t psifiso....k ektos auto tha protimousa n stelnane tous NIGHTWISH mpas k parei ligo aksia epitelous autos o diagonismos{#emotions_dlg.rockon}



     

    Το κομμάτι είναι χάλια κατα τη γνώμη μου ,καλά φαίνεται πολύ γελοιο να  στέλνουν Metal κομμάτια στην eurovision{#emotions_dlg.blink}...Α thaliey νομίζω πως θα ήταν χάσιμο χρόνου για τους Nightwish αν πήγαιναν σ'αυτόν τον διαγωνισμό!!!



    {#emotions_dlg.clap}Εναχειροκροτημα σε ολους τους ανερχομενους μουσικολογους του Musicheaven και του internet γενικοτερα. Και δε λεω μονο για τη Ναυσικα εδω. Λεω και για αλλα site και forum και για αλλους εκτως διαδυκτιου. Γιατι ειναι γελιο να στειλουν Metal κομματι στη eurovision ??? Κι εγω Metal ακουω και γραφω και θα γουσταρανα παω στη eurovision. Γιατι ?? Για να προωθησω το εργο μου. Να με ακουσει κι αλλος κοσμος εκτος της χωρας μου. Και δε νομιζω να ηταν χασιμο χρονου για τους Nightwish να στειλουν τραγουδι. οπως ειπε και η katurunen, ειχαν παει στα προκριματικα της χωρας τους το 2000, αλλα δεν τους επελεξαν. Σημερα που ειναι ηδη γνωστοι μπορει να μιν το κανανε, αλλα το εχουν κανει παλαιοτερα και αυτο δεν αλλαζει.


    thaliey
    03.05.2008, 11:44

    vasika dn tin eida ti proigoumeni!den peirazei pou den pigan ego apla ti gnomi m eipa k ok mporei n nai xasimo xronou alla to fetin kommataki ap ayto t sigrotima sorry alla den m arese!!


    georgessj
    03.05.2008, 12:16

    Egw pali tha elega na min sxoliasw oute tin Europaparision oute to hard rock mesa se afto to geloio tsirko....eleos pia...i eborikothta tous dn exei orio.....AXRHSTOI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.thumbdown}


    katurunen
    03.05.2008, 12:32

    Βρε παιδιά χαλαρώστε λίγο με τη eurovision πια! Μία ευχάριστη χαζο-εκδηλωσούλα είναι, αλλά όχι και γτπ τελείως! Ειδικά για σχετικά νέους μουσικούς, όπως είπε και ο Rocklivin2, είναι μια χαρά! Super προώθηση! Και ναι, να στείλουν και μέταλ και ροκ και απ όλα, να έχει ποικιλία! Δεν κατάλαβα δλδ, γιατί το παίζουμε πια τόσο υπεράνω και ψωνισμένοι! Εγω πάντως όσες φορές έχω παρακολουθήσει πέρασε η ώρα ευχάριστα, και γέλασα, και ξεκατίνιασα γιατί ναι, έχει και κάτι μπάζα, και έσπασα και την πλάκα μου! Δεν περιμένει κανείς φαντάζομαι να δει κανέναν Wagner... χωρίς να είμαι απόλυτη...


    georgessj
    03.05.2008, 12:37

    Παράθεση:

    Το μέλος katurunen στις 03-05-2008 στις 12:32 έγραψε...

    Βρε παιδιά χαλαρώστε λίγο με τη eurovision πια! Μία ευχάριστη χαζο-εκδηλωσούλα είναι, αλλά όχι και γτπ τελείως! Ειδικά για σχετικά νέους μουσικούς, όπως είπε και ο Rocklivin2, είναι μια χαρά! Super προώθηση! Και ναι, να στείλουν και μέταλ και ροκ και απ όλα, να έχει ποικιλία! Δεν κατάλαβα δλδ, γιατί το παίζουμε πια τόσο υπεράνω και ψωνισμένοι! Εγω πάντως όσες φορές έχω παρακολουθήσει πέρασε η ώρα ευχάριστα, και γέλασα, και ξεκατίνιασα γιατί ναι, έχει και κάτι μπάζα, και έσπασα και την πλάκα μου! Δεν περιμένει κανείς φαντάζομαι να δει κανέναν Wagner... χωρίς να είμαι απόλυτη...



     

    OK oti peis...na mn eimaste pswnismenoi kai yperanw(egw tn gnwmh mou lew) alla na sou pw itn alitheia protimw na vgw gia byres me tin parea mou apo to na katsw mesa na ksekatiniasw ta sourgela stin Eurovision opws eipes...Apla pistevw oti to skiniko einai full eboriko kai oloi aftoi kai to promotion pou kanoune mesw aftou tou tsirkou...mousika meta einai ena 0!!!!!!ME ekseraish tous ABBA...AFTA!!!!!


    RoCkLiViN2
    03.05.2008, 12:56

    Καλα αμα σου ελεγαν, θα πας στη eurovision και θα παρεις τοσα, θα πηγαινες. Και μην πεις οχι. Ο καθενας θα πηγαινε....


    -NaFsIkAaAa-
    03.05.2008, 13:03

    ε καλά ίσως  θα ήταν καλή ιδέα αν ήθελε κάποιος να γίνει γνωστός!Για τους Nightwish το είπα διότι είναι ήδη γνωστοί...αλλά δεν βλέπω να πηγένουν στην eurovision καθόλου καλά κομμάτια...και τα περισσότερα ειναι pop,R&B  κλπ...


    georgessj
    03.05.2008, 13:16

    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 03-05-2008 στις 12:56 έγραψε...

    Καλα αμα σου ελεγαν, θα πας στη eurovision και θα παρεις τοσα, θα πηγαινες. Και μην πεις οχι. Ο καθενας θα πηγαινε....



    Kala ama esena tha sou arese na prowthiseis to ergo sou sti eurovision meta apo mia travesti pou tha tragoudouse prin apo esena kai prin apo ena allo ksekwlo pou tha itn meta ok...Aftos eisai esy kai tha borouses..o kathenas mas einai diaforetikos..egw dn tha borousa padws kai as sou fenetai periergo...Smile


    RoCkLiViN2
    03.05.2008, 13:19

    Οκ δεχομαι οτι δεν θα ηθελες να προωθησεις απο εκει το εργο σου. Πες μου εναν αλλο τροπο να προωθηθεις και να γινεις γνωστος εκτος συνορων...


    -NaFsIkAaAa-
    03.05.2008, 13:25

    Βασικά μπορείς να γίνεις γνωστός απο το MTV βέβαια πρέπει να έχεις πολύ καλά κομματια...είναι κάπως δύσκολο{#emotions_dlg.wacko} (σχεδόν αδύνατο)


    -----------------
    ~*.*~Dexter~*.*~Lost~*.*~Heroes~*.*~Prison Break~*.*~

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -NaFsIkAaAa- στις 03-05-2008 13:26 ]


    georgessj
    03.05.2008, 13:34

    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 03-05-2008 στις 13:19 έγραψε...

    Οκ δεχομαι οτι δεν θα ηθελες να προωθησεις απο εκει το εργο σου. Πες μου εναν αλλο τροπο να προωθηθεις και να γινεις γνωστος εκτος συνορων...



    Tha sou pw apla kati pou ekane o kollitos mou me to sygrothma tou tous No Profile an tous ksereis...to paidi einai 18 xronwn kai kerdise ton diagwnismo tou naka kai ypegrapse 3etes symvolaio me tin sonyBMG stin ellada g 3 cd gia 3 xronia...To thema einai oti dn tha tous krathsei h sony edw mallon dioti dn theloun na exoun elliniko stoixo ta paidia gt dn tha poulhsei edw opws leei h sony...kai i sony edw tha tous promotarei se oles ths sony tou kosmou opote tha diafhmistoun arketa eksw....se kalypsa?...kai einai 1 xrono mikroteros mou....{#emotions_dlg.rockon}