ελληνική μουσική
    800 online   ·  210.850 μέλη

    Eurovision 2008 Φιλανδία...Το κομμάτι τους....

    RoCkLiViN2
    03.05.2008, 14:10

    Καλα για τους διαγωνισμους του Νακα, ας μην το συζητησουμε. Δεν ξερω αν ο φιλος σου ειναι μαθητης στο Νακα,η τελος παντων καποιος απ το συγροτημα του, αλλα στο Νακα οταν ειχαμε παει εμεις πριν 3 χρονια, κερδησε μπανταπου ηταν ολοι μαθητες στο Νακα. Και στο Scorpions festival ειχαμε στειλει για εναν διαγωνισμο για να κανεις support στους Scorpions και διαλεξαν "δικους τους".... Γι αυτο ασε τους διαγωνισμους...


    ifi-Korgialas4ever
    03.05.2008, 14:23

    hmmm nai einai kalo ontws!! 8a paei kala pisteuww!!

    As to psifisoume lew egw..gt nomizete to diko mas einai kalutero??dlld eleos!!

    Ok egw eimai mea psifizw fetos filandiaaa!! m areseiiii


    georgessj
    03.05.2008, 15:04

    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 03-05-2008 στις 14:10 έγραψε...

    Καλα για τους διαγωνισμους του Νακα, ας μην το συζητησουμε. Δεν ξερω αν ο φιλος σου ειναι μαθητης στο Νακα,η τελος παντων καποιος απ το συγροτημα του, αλλα στο Νακα οταν ειχαμε παει εμεις πριν 3 χρονια, κερδησε μπανταπου ηταν ολοι μαθητες στο Νακα. Και στο Scorpions festival ειχαμε στειλει για εναν διαγωνισμο για να κανεις support στους Scorpions και διαλεξαν "δικους τους".... Γι αυτο ασε τους διαγωνισμους...



    Nai mono pou dn einai kaneis sto naka apo ta paidia giati tous kserw kai kserw kai akrivws pws vghkan kai me ti kritiria opote asto...Apla einai para poly kaloi!!!{#emotions_dlg.rockon}


    RoCkLiViN2
    03.05.2008, 19:14

    Το πως και με τι κριτηρια βγηκαν, δεν νομιζω να το ξερεις, εκτος κι αν ησουν στην κριτικη επιτροπη. Και βασικα δεν λεω οτι οι φιλοι σου βγηκαν με τσατσια. Μπορει οντως τα παιδια να ειναι καλοι και να το αξιζαν. Κι εμεις εχουμε παει να μας ακουσουν και σε εταιριες και σε ραδιοφωνικους σταθμους και μας ειπαν οτι ειμαστε καλοι και μια χαρα, αλλα δεν κανουμε για Ελλαδα λογω στοιχου. Και γι αυτο πηγαμε στο Scorpions festival, μπας και καταφερουμε κατι για εξωτερικο, αλλα @@. Δικους τους βαλανε. Τελος παντων επειδη ξεφυγαμε απ το θεμα, η μουσικη πλεον εχει γινει εμπορικη ειτε το θελουμε ειτε οχι. Κανεις δεν παιζει πια για την ψυχη της μανας του, οποτε δεν το βρισκω κακο να παει ενα Metal συγροτημα στη eurovision. Και μην ξεχνας επισης οτι το Metal δεν ειναι underground απο τα 80s


    Soiram
    04.05.2008, 15:18

    Παράθεση:

    Το μέλος georgessj στις 03-05-2008 στις 12:37 έγραψε...

    OK oti peis...na mn eimaste pswnismenoi kai yperanw(egw tn gnwmh mou lew) alla na sou pw itn alitheia protimw na vgw gia byres me tin parea mou apo to na katsw mesa na ksekatiniasw ta sourgela stin Eurovision opws eipes...Apla pistevw oti to skiniko einai full eboriko kai oloi aftoi kai to promotion pou kanoune mesw aftou tou tsirkou...mousika meta einai ena 0!!!!!!ME ekseraish tous ABBA...AFTA!!!!!



    Παράθεση:

    Το μέλος georgessj στις 03-05-2008 στις 13:16 έγραψε...

    Kala ama esena tha sou arese na prowthiseis to ergo sou sti eurovision meta apo mia travesti pou tha tragoudouse prin apo esena kai prin apo ena allo ksekwlo pou tha itn meta ok...Aftos eisai esy kai tha borouses..o kathenas mas einai diaforetikos..egw dn tha borousa padws kai as sou fenetai periergo...Smile

     

    Ε ρε αφορισμοί να φάνε και οι κότες...

    1) Εκτός από τους ΑΒΒΑ να προσθέσω Μαρινέλλα, Βίκυ Λέανδρος, Celine Dion που θυμάμαι τώρα και άλλοι που δεν μου έρχονται...Όλοι αυτοί λοιπόν, που συμμετέχουν στο τσίρκο, μετά είναι 0. Χμμμ...όχι ακριβώς.

    2) Τι έχεις εναντίον των τραβεστί...Αναφέρεσε στην Dana International, αν δεν κάνω λάθος...και από οτι θυμάμαι το τραγούδι της ήταν καθόλα συμπαθητικό.

     

    Γενικά η Eurovision για αυτό που είναι, μια χαρά θεσμός είναι, φτάνει να μην περιμένεις, όπως είπε και κάποιος προλαλίσαντας, να ακούσεις Wagner...Προσωπικά έχω ακούσει κατά καιρούς μερικά πολύ συμπαθητικά τραγούδια στον διαγωνισμό αυτόν!

     

    Α...και σχετικά με το τραγούδι της Φιλανδίας...πότε θα μάθουν οι άνθρωποι, ότι δύο φορές στη σειρά δεν πρόκειται να κερδίσει το ίδιο πράγμα; Πέρσι οι Lordi πρώτοι, φέτος να δείτε που θα έχουμε κατακόρυφη αύξηση των "hard rock/Metall" τραγουδιών. Κέρδισε η Σερτάμπ βγάζοντας τα τεντόπανα από το φόρεμα της, την επόμενη χρονιά οι μισοί τραγουδιστές είχαν extendable ρουχα...τραβάς και βγαίνει μισό κιλό ρετάλια...Ήμαρτον, οι κόπιες ποτέ δεν είναι σαν το original!

     

    Peace{#emotions_dlg.rockon}

     


    -----------------
    "Κράτα τα μάτια σου ανοιχτά γιατί του κόσμου τα πλεχτά τα δείχνουν όλα στη ζωή μας γκρίζα Και τα καλά και τα φριχτά στον κόσμο ετούτο είναι μεικτά Στον ήλιο γίνεται ο καρπός στο χώμα η ρίζα" Λίνα Νικολακοπούλου, Ανθρώπων Έργα(1993)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Soiram στις 04-05-2008 15:19 ]


    rompa
    21.05.2008, 01:26

    Το κομμάτι εννοείται πέρασε στον τελικό ......... {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.rockon}


    deathminor88
    21.05.2008, 03:12

    Χαίρομαι που πέρασε ένα μεταλ κομμάτι στον τελικό, αλλά μεταξύ μας είναι ΚΑΚΟ κομμάτι. Μην πω για το σχόλιο της Μαγγίρας περί Symphonic Heavy Metal! {#emotions_dlg.mad}

     

    Kαι δεν πέρασε η κομματάρα του San Marino!


    RoCkLiViN2
    21.05.2008, 10:41

    Μια χαρα. Χαιρομαι που περασαν στον τελικο. Η Μαγγιρα τι ειπε ?


    deathminor88
    21.05.2008, 12:40

     

    Η Μαγγίρα είπε ότι εφήυραν το Symphonic Heavy Metal  !!!!??!!!


    sea_like_eyes
    21.05.2008, 13:24

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 21-05-2008 στις 03:12 έγραψε...

    Χαίρομαι που πέρασε ένα μεταλ κομμάτι στον τελικό, αλλά μεταξύ μας είναι ΚΑΚΟ κομμάτι. Μην πω για το σχόλιο της Μαγγίρας περί Symphonic Heavy Metal! {#emotions_dlg.mad}

     

    Kαι δεν πέρασε η κομματάρα του San Marino!



    seaμφωνω απολυταααααααα . . . το San Marino ''κατεβηκε'' με κομματαρα ! Αν ειχε αγγλικο στιχο και ηταν τα παιδια απο Aγγλια π.χ . . . τα radios θα το ειχαν σκισει στις μεταδοσεις ! Ξεφτιλα ! Περασαν οι OYAOYAOYA τρελο-μπετονι οχι συγγνωμη . . .Terδsbetoni . . . αλλα τι να κανεις ! Αλλη μια αιτια να ξεσηκωθουν οι Σκανδιναβιο-φιλοι του Metal Και να μας πριξουν εδω μεσα !!!


    seras
    21.05.2008, 13:38

    Ακόμα και το πιο χάλια μέταλ κομμάτι να πήγαινε θα χαιρόμουν που θα περνούσε στην επόμενη φάση, και θα στερούσε την θέση σε ένα άλλο χάλια κομμάτι απο αυτή την Μ@λ@κια που ονομάζεται eurovision..ειδικά όταν βλέπω το ρατσιστικό ύφος απο παρουσιαστές, όπως η ηλίθια η Ματθίλδη δεν ξέρω και πως σκατά την λένε την βλαμμένη,τότε χαίρομαι ακόμα περισσότερο...

    Υ.Γ.Είμαστε στο έτος 2008 και άκομα να ανοίξουν τα μυαλά τους (αν έχουν) μερικοί που θέλουν να παρουσιάζουν και μουσικό event...


    Stroumfita456
    21.05.2008, 14:00

    πάντως έχουν ωραιο κομμάτι...!!!!!!οπως είπε και η rompa πέρασε και στον τελικο...{#emotions_dlg.thumbup}


    RoCkLiViN2
    21.05.2008, 14:01

    Εφηυραν το συμφωνικο μεταλ ???ΕΛΕΟΣ. Καλα ρε παιδια...Πλακα μου κανετε ??? Ωραιο το κομματι του San Marino??? Αδιαφορο ηταν και ηταν και μεσ στο στοναρισμα και στο φαλτσο ο τραγουδιστης...Ισως αν ειχαν αλλο τραγουδιστη, να "εδειχνε" πιο πολυ το τραγουδι


    gioreta
    21.05.2008, 14:05

    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 21-05-2008 στις 14:00 έγραψε...

    πάντως έχουν ωραιο κομμάτι...!!!!!!οπως είπε και η rompa πέρασε και στον τελικο...{#emotions_dlg.thumbup}



    ...εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε(μα φωναζουν σαν ζωα...ΟΥ...ΑΑ)κατα τη γνωμη μου...Κι επειδη περασε στον τελικο δε σημαινει οτι λεει και πολλα...εδω περασαν αλλα κι αλλα......


    pastella
    21.05.2008, 14:08

    Βρε καλά μου με τα greeklish! Αντιγράφω από επάνω αν δεν το είδατε:

    Κανόνες
    Παρακαλούμε πολύ:

  • ΜΗΝ γράφετε σε greeklish
  • Δεν έχετε ελληνικούς χαρακτήρες στους υπολογιστές σας;
    Βοήθεια εδώ!

    ____________________________

    Επί του θέματος. Δεν μου άρεσε η Φινλανδία. Κακό ξαναζεσταμένο φαγητό των Lordi. Μου άρεσε το Αζερμπαιτζαν (πέρασε ή όχι; Δεν είδα τα αποτελέσματα).


    Xrononaytis
    21.05.2008, 14:45

    Εαν και δεν ασχολουμε με την Eurovizita ops Eurovision προτιμω τους Φιλανδους ειναι εκρικτοι τα παιδα θελουν ετσι να δειξουν κατι διαφορετικο μακαρι να βγουν πρωτοι.


    Angelofdeath1990
    21.05.2008, 14:51

    Παράθεση:

    Το μέλος Xrononaytis στις 21-05-2008 στις 14:45 έγραψε...

    Εαν και δεν ασχολουμε με την Eurovizita ops Eurovision προτιμω τους Φιλανδους ειναι εκρικτοι τα παιδα θελουν ετσι να δειξουν κατι διαφορετικο μακαρι να βγουν πρωτοι.



    μακαρι θελω να παω και ενα ταξιδακι στο Helsinki του χρονου....ας παμε να δουμε και την Eurovision.....


    deathminor88
    21.05.2008, 15:47

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 21-05-2008 στις 13:38 έγραψε...

    Ακόμα και το πιο χάλια μέταλ κομμάτι να πήγαινε θα χαιρόμουν που θα περνούσε στην επόμενη φάση, και θα στερούσε την θέση σε ένα άλλο χάλια κομμάτι απο αυτή την Μ@λ@κια που ονομάζεται eurovision..ειδικά όταν βλέπω το ρατσιστικό ύφος απο παρουσιαστές, όπως η ηλίθια η Ματθίλδη δεν ξέρω και πως σκατά την λένε την βλαμμένη,τότε χαίρομαι ακόμα περισσότερο...

    Υ.Γ.Είμαστε στο έτος 2008 και άκομα να ανοίξουν τα μυαλά τους (αν έχουν) μερικοί που θέλουν να παρουσιάζουν και μουσικό event...



     

    Είτε αυτό της Φινλανδίας είτε κάποια άλλη βλακεία στέρησε από το San Marino την προκριση. Το πιο όμορφο κομμάτι ήταν αυτό. Επίσης κόπηκαν άλλα που ήταν πολύ καλύτερα από αυτή τη Μ@@@κι@@ της Φινλανδίας. Είναι δυσφήμηση του μέταλ. Το κομμάτι των Lordi ήταν θεϊκό σε σχέση με αυτό. Ακριβώς όπως τα λέει o sea...


    seras
    21.05.2008, 15:55

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 21-05-2008 στις 15:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 21-05-2008 στις 13:38 έγραψε...

    Ακόμα και το πιο χάλια μέταλ κομμάτι να πήγαινε θα χαιρόμουν που θα περνούσε στην επόμενη φάση, και θα στερούσε την θέση σε ένα άλλο χάλια κομμάτι απο αυτή την Μ@λ@κια που ονομάζεται eurovision..ειδικά όταν βλέπω το ρατσιστικό ύφος απο παρουσιαστές, όπως η ηλίθια η Ματθίλδη δεν ξέρω και πως σκατά την λένε την βλαμμένη,τότε χαίρομαι ακόμα περισσότερο...

    Υ.Γ.Είμαστε στο έτος 2008 και άκομα να ανοίξουν τα μυαλά τους (αν έχουν) μερικοί που θέλουν να παρουσιάζουν και μουσικό event...



     

    Είτε αυτό της Φινλανδίας είτε κάποια άλλη βλακεία στέρησε από το San Marino την προκριση. Το πιο όμορφο κομμάτι ήταν αυτό. Επίσης κόπηκαν άλλα που ήταν πολύ καλύτερα από αυτή τη Μ@@@κι@@ της Φινλανδίας. Είναι δυσφήμηση του μέταλ. Το κομμάτι των Lordi ήταν θεϊκό σε σχέση με αυτό. Ακριβώς όπως τα λέει o sea...



    Εγώ ήδει έχω βάλει πένθος για το Σαν Μαρίνο που δεν πέρασε στην επόμενη φάση...μπορεί όμως να δοκιμάσει σε λίγο καιρό την τύχη του ξανα στο καρναβάλη στην Πάτρα μαζί με τα άλλα άρματα..

    Όσο για την μλκ της Φινλανίας ούτε εμένα μ άρεσε ιδιαίτερα..αλλά χαίρομαι που πέρασε..Smile


    rompa
    21.05.2008, 16:53

    Όπως έχω ξαναγράψει το κομμάτι δεν με ενθουσιάζει αλλά σε σχέση με άλλα .... Χάρηκα που προκρίθηκε γιατί τα πιο πολλά προσπαθούσαν μέσω θεάτρου να προσελκύσουν το κοινό . Σίγουρα δεν είναι από τα καλύτερα κομμάτια που μπορούσε να στείλει αυτή η χώρα αλλά δε νομίζω ότι πολυασχολούνται κιόλας ...