ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.833 μέλη

    Ψάχνω τρόπο να πουλήσω γνήσιο βιολί Stradivarius

    JaNick
    21.06.2008, 15:37
    Χμμμ... Νομίζω δεν διάβασες καλά τον τίτλο... Μιλάμε για βιολί stradivarius όχι οποιδήποτε βιολί... Βέβαια και εμένα θα με ενδιέφερε η αγορά... Αν μου περίσεβαν κανα δύο εκατομμυριάκια €...
    nowaveband
    22.06.2008, 17:36

    psakse mesw tis selidas tou ebay......to proteinw anepifilakta...me dimoprasia


    stradivarius
    15.11.2008, 15:06

    kala sas koroideyoyn psilo gazi re eistai kala vgainei tora enas na m in ton xaraktiriso kai leo exo stradivarius sti katoxi moy kai malista ellinas kai ton pisteyete

    eimai violistis kai an to eixa ayto to stradiavrius poy isxirizetai pos exei tora tha imoyn kaliteros apo ton edvin marton

    min pisteyete oti lene


    odis13
    15.11.2008, 16:17

    Παράθεση:

    Το μέλος stradivarius στις 15-11-2008 στις 15:06 έγραψε...

    kala sas koroideyoyn psilo gazi re eistai kala vgainei tora enas na m in ton xaraktiriso kai leo exo stradivarius sti katoxi moy kai malista ellinas kai ton pisteyete

    eimai violistis kai an to eixa ayto to stradiavrius poy isxirizetai pos exei tora tha imoyn kaliteros apo ton edvin marton

    min pisteyete oti lene

     

    Θυμισέ μου γιατί θα έπρεπε να παίρνουμε πιο σοβαρά ενα 13χρονο που δηλώνει βιολιστής και μάλιστα καλύτερος απο τον marton, αρκει να έχει ένα stradivarius, που έχει κάνει ένα ποστ μόνο ξεθάβωντας ένα παλιο θέμα?

     

    Νο offence, και εμένα μου φαίνεται απίθανο το σενάριο που περιγράφει ο φίλος αλλά το απίθανο δεν είναι αδύνατο.

    Μου φαίνεται λίγο περίεργο το μηνυμά σου, και ο σκοπός του θα έλεγα...


    nikos-7
    03.06.2012, 23:49

    ολοι ειναι απατεωνες στην ελλαδα πανε εξω αγγλια στον φλοριαν πολυ γνωστος κατασκευαστης και πωλητης εγχωρδων οργανων αλλα μαλλον σεν ειναι γνησιο .


    axilleas23
    04.06.2012, 04:28
    Υπάρχει και εδώ στο πάνω το μενού Αγγελίες όπου μπορείς να καταχωρήσεις την αγγελία σου και αν έχεις και προφίλ στο facebook και στο twitter μπορείς να το κοινοποιήσεις για δούνε την αγγελία σου περισσότεροι. Μόνο να μην ξεχάσεις να βάλεις στοιχεία επικοινωνίας για να επικοινωνήσουν γράφοντας τηλέφωνο επικοινωνίας και e-mail αν θέλεις οι ενδιαφερόμενοι που να ενδιαφέρονται και να θέλουν να το αγοράσουν.
    axilleas23
    04.06.2012, 06:08
    Πρώτα απ΄ όλα εγώ κοίταξα μόνο το θέμα και κοίταξα καθόλου την αγγελία. Εγώ προσφέρθηκα να πω μια γνώμη από εκεί και πέρα το αν λέει ψέματα και τι θέλει να κερδίσει με αυτό δεν ξέρω. Και από βιολιά δεν σκαμπάζω εγώ πάντως Και έτσι κακό του κεφαλιού του αυτά που κάνει. Να έχουμε το νου μας πάντως και να προσέχουμε όλοι παιδιά. Δεν περίμενα να φτάσουν μέχρι σε αυτό το σημείο!!!!! Έλεος!!!!!!!
    odysseasviolin
    27.02.2013, 18:14

    ΤΟ ΠΟΥΛΑΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ.ΕΑΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΣ ΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΙΜΗ{#emotions_dlg.happycrazy}


    odysseasviolin
    27.02.2013, 18:15

    ΤΟ ΠΟΥΛΑΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ.ΕΑΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΣ ΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΙΜΗ{#emotions_dlg.happycrazy}


    odysseasviolin
    27.02.2013, 18:16
    ΕΓΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ!!!!
    odysseasviolin
    27.02.2013, 18:17
    Εγω ενδιαφερομαι να το αγορασω!!!!
    odysseasviolin
    27.02.2013, 18:19

    κοιταξε παιζω 15 χρονια βιολι,και ειμαι επαγελματιας οποτε θα βρω τροπο να το παρω


    DarkKing
    07.06.2018, 19:47

    Κανω 10 χρονια βιολι και ενδιαφερομαι πολυ να το αγορασω αλλα:

    1. Γραψε τιμη.

    2. Να αποδειξεις καπως οτι δεν λες οτι σου κατεβει. (Ειναι παραξενο καποιος που εχει stradivarius να ψαχνει αγοραστη σε ενα φορουμ και να μην ξερει πως μπορει να αξιζει εκατομυρια)

    Θα χαρω πολυ να μαθω περισσοτερα.{#emotions_dlg.thumbup}

    [ τροποποιήθηκε από τον/την DarkKing, 07-06-2018 19:48 ]


    DarkKing
    08.06.2018, 18:25

    Παράθεση:

    Το μέλος kos-berSM στις 06.05.2008, 16:46 έγραψε...

    vouliakis σε ευχαριστώ κατ αρχήν για την ανταπόκριση σου. Έκανα ενα τραγικό λάθος στην ημερομινία (διότι δεν ανικεί σε μένα 100% αλλα στον θείο μου)  το βιολί ειναι 1738, Ένα χρόνο μετα το θάνατο του Αντονιο Στατιβαρι τελιομένο απο τους μαθιτές του.

    Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας για οτι γνωρίζετε για αυτα τα βιολιά διότι το μονο που ξέρω ειναι οτι εχω ενα στην κατοχή (μου) με χαρτιά γνισιότιτας που θέλω να πουλίσω και δεν ξέρω που, πως, ποσο, τίποτα. (παρα μόνο καποιες πλιροφορίες απο το διαδίκτιο επιγραματικά).



    Αφού ανήκει στον θειο σου σίγουρα θέλεινα το πουλησει;;;