ελληνική μουσική
    731 online   ·  210.832 μέλη

    Μαύρη Λίστα τραγουδιστών!

    spathasref
    07.05.2006, 02:44
    Quote:

    Το μέλος koini_maria στις 07-05-2006 στις 00:26 έγραψε:

    Δεν αντέχω τον Χατζηγιάννη , με καμία δύναμη...
    Δεν παλεύεται ο άνθρωπος!
    Θέλει να λέγεται και έντεχνος , τρομάρα του!

    Επίσης , δεν μπορώ καθόλου τους λεγόμενους σκυλάδες - ελαφρολαϊκούς...
    Αυτά.



    Συμφωνούμε απόλυτα!
    SWEETHOPE
    13.05.2006, 14:34
    Δεν αντέχω τους γαμπρούς και τις νύφες που μοστράτουν μπούτι-στήθος και μαγγιά με ολίγη αλητεία αλλά και ύφος Καζανόβα και που κατά τα άλλα τραγουδάνε..λένε!!!Νατάσσες,πρίγκηπες και παιδιά του λαού!!!!
    Ωστόσο τελευταία μου τη δίνουν κάποιοι μουλωχτοί του ηρωϊκοποιοτικουεντεχνουκουλτουρέ παρασκηνίου που έχουν υπερτιμηθεί και πιάνουν όλα τα πόστα[Μέγαρα-φεστιβαλ Θεσ/ίκης-Τρίφωνα-τηλεφωνίες]και κατά τα άλλα διαφέρουν[λένε...]από τους παραπάνω.Σκούπα!!!!!
    Kkandral
    17.05.2006, 23:29
    Quote:

    Το μέλος SWEETHOPE στις 13-05-2006 στις 14:34 έγραψε:

    μουλωχτοί του ηρωϊκοποιοτικουεντεχνουκουλτουρέ παρασκηνίου



    Συμφωνώ κι επαυξάνω... Ειδικά η τελευταία κάστα που αναφέρεις ... με τον απίστευτο χαρακτηρισμό σου θεωρώ ότι είναι οι κατά πολυ χειρότεροι. Οι πρώτοι τουλάχιστον , πιτσιρικάδες είναι ψιλοασυνείδητοι , γαι την εφήμερη κονόμα πάνε και μασάνε το παραμυθάκι του κάθε παραγωγού καναλάρχη. Οι άλλοι όμως ...
    Bruce_Dicki13
    18.05.2006, 12:09
    Δεν παω καθολου τον Χατζηγιαννη και τον Κιαμο!!!!
    poison_girl
    12.06.2006, 22:59
    Τον Πετρελη κ το Νινο με την καμμια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    STR
    13.06.2006, 14:04
    Το μέλος atrixospi8ikos στις 05-05-2006 στις 00:36 έγραψε...
    Παράθεση:

    Στιν κορυφη τησ μαυρης λίστας ειναι ολα τα τσοκαρα απο τα σκυλαδικα και μετα η Ελληνικη Ποπ!!!



    sumfwnw apoluta!!!

    loukaki
    13.06.2006, 14:32
    kati 10.000 klm makria apo auto pou simainei mousiki opws Vera Lamprou, Stella Mpezentakou,Kwstopoulos...
    gia therapeia geliou, malista, kanoun...
    sindy-windy
    13.06.2006, 17:28
    Δεν πάω με τίποτα το Νίνο....Ελεος!!!!!!
    KARMA
    14.06.2006, 14:27
    ...Βέρα Λάμπρου, Στέλλα, Φλωρινιώτης, Μπουγάς, Δημητρίου, Πετρέλης, Χατζηγιάννης, Πλούταρχος...
    Πάντως το κακό με τους ατάλαντους "καλλιτέχνες" είναι ότι είναι ΤΟΣΟ ατάλαντοι που ο κόσμος τους ακούει για να γελάει και αυτοί νομίζουν ότι ταλεντάρες...
    Και κακόφωνοι και ψώνια, δεν υπάρχει χειρότερο...
    nightwalker
    14.06.2006, 15:13
    Εννοειτε κατι τραγουδιστριες του στυλ Λαμπρου και Μπεζεντακου(και που γραφω για αυτες πολυ σημασια τους δινω!).Επισης ολοι απο realitοπαιχνιδα(!) καθως πιστευω οτι καποιοι που πραγματικα αξιζουν απο αυτα θα "γινονταν γνωστοι", εστω και αργοτερα..
    rory166
    16.06.2006, 01:26
    ρε παιδακια..θα το πω!!!
    Λοιπον εχει αρχισει και μου χτυπαει λιγο ασχημα στο αυτι (στην προκειμενη
    περιπτωση στο ματι!) να βλεπω ολους οσους ΔΕΝ ασχολουνται με το ελληνικο
    ελαφρολαικο-ποπ σκυλαδικο κλπ κλπ,να αρχιζουν να ΚΡΑΖΟΥΝ ΑΒΕΡΤΑ και να χρησιμοποιουν εκφρασεις οπως "ελεος!!,σιχαινομαι,απεχθανομαι,κρεμαστε τους!"
    και δεν ξερω εγω τι αλλο!!!Αυτα που λεω δεν εχουν να κανουν με το τι ακουω εγω
    αφου οσοι με ξερουν γνωριζουν καλα τι μουσικη ακουω...
    Απλα,ημουν κι εγω ετσι ημουν μεχρι πριν λιγο καιρο (εκραζα αβερτα δηλαδη!) και δεν νιωθω και πολυ ωραια
    για αυτο..Πρεπει να καταλαβουμε οτι ειναι αναποφευκτο να εχουμε
    και τετοια ειδη μουσικης και μουσικων...στη χωρα μας ειδικα οπου
    κακα τα ψεματα αυτο το ειδος μουσικης ειναι το πιο δημοφιλες!
    Αμα δεν μας αρεσουν,δεν τα ακουμε...απλο...και εαν μας ζητανε τη γνωμη μας
    καλο ειναι να την εκφερουμε λιγακι πιο διακριτικα....
    Υπαρχουν ατομα,γενικοτερα αλλα κι εδω στο musicheaven,που γουσταρουν
    ελληνικο λαικο,λαικο-ποπ κλπ κλπ και τους εχουμε κανει να φοβουνται να μιλησουν οι χριστιανοι!!
    αυτα ηθελα να πω

    Tsouxtra-is-back
    16.06.2006, 09:16
    Δεν αντέχω τους δήθεν ροκάδες, αριστερούς, πενηντάριδες, αιρετικούς που την "απ' έξω" τους πολύ θα ήθελαν να είναι "απο μέσα".....
    Η σιωπή τους μιλάει πολύ και το παραμύθι τους στέλνει για νανάκια μόνο τα μωρά.
    Δύσκολη η απόσυρση...και δεν έχουν την απαράιτητη αυτογνωσία για να αποχωρήσουν με ελαφρά πηδηματάκια.

    Παράθεση:
    SWEETHOPE
    Δεν αντέχω τους γαμπρούς και τις νύφες που μοστράτουν μπούτι-στήθος και μαγγιά με ολίγη αλητεία αλλά και ύφος Καζανόβα και που κατά τα άλλα τραγουδάνε..λένε!!!Νατάσσες,πρίγκηπες και παιδιά του λαού!!!!
    Ωστόσο τελευταία μου τη δίνουν κάποιοι μουλωχτοί του ηρωϊκοποιοτικουεντεχνουκουλτουρέ παρασκηνίου που έχουν υπερτιμηθεί και πιάνουν όλα τα πόστα[Μέγαρα-φεστιβαλ Θεσ/ίκης-Τρίφωνα-τηλεφωνίες]και κατά τα άλλα διαφέρουν[λένε...]από τους παραπάνω.Σκούπα!!!!!


    ΑΚΡΑΤΟΣ ΒΕΡΜΠΑΛΙΣΜΟΣ, ΤΡΕΛΗ ΦΛΥΑΡΙΑ,!!!!!!
    Τι σε πονάει περισσότερο ? Ο Νατάσσες ....ή οι άλλοι που έπιασαν όλα τα πόστα και δεν έμεινε καρέκλα για τους .......ποιούς αλήθεια ???

    Πάντα φιλικά και με την συνηθισμένη όρεξη.....
    vivian23
    18.06.2006, 14:06
    PAPARIZOU
    DIM_033
    18.06.2006, 14:24
    ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ Η ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ
    DIM_033
    18.06.2006, 14:35
    ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΕΙ ΜΕ FAME STORY ΚΤΛ
    catz
    26.06.2006, 22:39
    το βλέπω καιρό το topic και απαξιώ , αλλά η οργή μου με οδηγεί να συνεισφέρω :

    κανονικά η λίστα είναι τεράστια , αλλά παραμερίζω αυτούς που απλά σιχαίνομαι , και γράφω 2 που
    - χωρίς καμία υπερβολή - θα ήθελα να τους σπάσω τον αυχένα στο πεζοδρόμιο .

    1. Πετρέλης
    2. Νίνο

    ευγενικά
    vilma
    27.06.2006, 16:41
    Καιρος να βαλω κι εγω την κουκουλα μου. Μπορει η μουσικη και τα τραγουδια πολλων να μη μου αρεσουν, αλλα δεν θα τους βαλω ετσι ευκολα στη μαυρη λιστα μου.

    Αυτη ομως που εχει ιδιαιτερη θεση στην μαυρη λιστα ειναι η Βανδη... Περισσοτερο γι'αυτο που εκπροσωπει παρα γι'αυτο που ειναι. Για την επικρατηση του φαινεσθαι εις βαρος του ειναι και της πλαστικης και της Lοuis Vuitton πανω απο τη φωνη.

    Υπαρχουν τραγουδια της που μου αρεσουν, αλλα ουσιαστικα δεν ειναι δικα της. Να ναι καλα ο Φοιβος....

    la vie est belle!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vilma στις 27-06-2006 16:42 ]


    eleana
    29.06.2006, 12:18
    Ξερω οτι θα με μισησουν οι παντες απαντες οπαδοι, αλλα ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ να την ακουω πολυ περισσοτερο να την βλεπω!Οχι τοσο για την φωνη της....οσο για τα τραγουδια της! Η ηλιθιοτητα με πιστοποιητικο. Μιλαω για την εθνικη τραγουδιστρια, κα Βισση!
    Feggarenia261
    29.06.2006, 12:25
    Χμμ.. Λοιπόν, όμορφο θέμα κατ'αρχήν@! Προσωπικά μου τη σπάει η Κοκκίνου (δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν τραγουδάει αυτή ή η Βανδή) Θεωρώ πολύ φτηνούς (αν μου επιτρέπεται ο χαρακτηρισμός) ορισμένους στίχους των τραγουδιών της (Μωρό μου σκάσε, βρηκα καλύτερο αγόρι, τι πίνεις και δεν μας δίνεις) Το χειρότερο είναι οι πέφτω συνέχεια πάνω στα τραγούδια της...
    spiroos
    29.06.2006, 12:44
    Κότσιρας....