ελληνική μουσική
    536 online   ·  210.844 μέλη

    Προτιμάτε να ακούτε ένα τραγούδι από το ραδιόφωνο ή από τον υπολογιστή σας;

    astarth_18
    22.06.2008, 16:14
    Οταν ειμαι αναποφασιστη και δεν ξερω τι μουσικη θελω να ακουσω ανοιγω το ραδιοφωνο και ειμαι ευχαριστημενη με οτι κι αν ακουσω.. (προτιμω οταν ειμαι σπιτι να ακουω Radio MH γαιται αρχιζω να γνωριζω τι μουσικη παιζει καθε μελος και ειναι ωραιο αυτο :) ) Αμα θελω νακουσω πχ. μονο ενα συγκροτημα εννοειται ακουω απο το pc.... :)
    nowaveband
    22.06.2008, 17:34

    distixws pleon apo to vrwmo pc....to radiofwno exei alli xari kai prepei na arxisw na ksanakouw


    Stroumfita456
    22.06.2008, 20:26

    απο το πσ δυστυχως....γτ διαλέγω εγω αυτά που θελω να ακουσω!


    Ashley
    23.06.2008, 13:32

    loipon!!!!! protimw xilies fores apo to pc...! 1) epd tha akousw opoio tragoudi thelw 2) den tha iparxei kanenas na kanei parasita kathws paizei to tragoudi na milaei 3) den tha akouw ena swro diafimiseis twn 15 leptwn mexri na akousw ena tragoudi twn 2 leptwn... den kserw an stin ellada diarkoun ligotero oi diafimiseis omws edw stin kirpo mono diafimisi akous!! kai tpta allo !! gi auto to pc mou :) i to cd m i to ipod mou ena apo ola!! oxi radio!! :P


    dionysia7
    23.06.2008, 15:36

    Ραδιοφωνο, χαλαρα.......Ειναι σαν να εχεις μια επικοινωνια με τον υπολοιπο κοσμο.......Ακους νεα τραγουδια για πρωτη φορα, τραγουδια που 'χες βαρεθει, λες ωχ ναι! αυτο καποτε μ' αρεσε αλλα το βαρεθηκα, κι ομως ειναι τοσο ωραιο τελικα:p......κλπ κλπ κλπ...Μπορεις ν' ακουσεις συνεντευξεις απο καλλιτεχνες και μαλιστα σε καποιους σταθμους οι καλλιτεχνες κανουν και εκπομπη!! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.lol}.........Το μονο εκνευριστικο ειναι οι διαφημισεις, ειναι ομως παρα πολυ εκνευριστικες.............


    dessypris
    23.06.2008, 16:32

    Την κατάλληλη στιγμή, το κατάλληλο τραγούδι, απ την κατάλληλη πηγή...

    Τις περισσότερες φορές για μένα - όταν είμαι σπίτι - αυτή είναι το ξεχασμένο πικ-απ μου, όπου παίζω βινύλλιο...


    evgeniosasteris
    25.06.2008, 10:50

    Από το pc, αλλά που και που ανοίγω ραδιόφωνο γιατί δεν είναι κι ωραίο να ακούς συνέχεια τα ίδια και τα ίδια! Πάντως και ραδιόφωνο από το internet ακούω!Smile


    mitskinis
    25.06.2008, 13:30
    Παράθεση:

    Το μέλος Ashley στις 23-06-2008 στις 13:32 έγραψε...

    loipon!!!!! protimw xilies fores apo to pc...! 1) epd tha akousw opoio tragoudi thelw 2) den tha iparxei kanenas na kanei parasita kathws paizei to tragoudi na milaei 3) den tha akouw ena swro diafimiseis twn 15 leptwn mexri na akousw ena tragoudi twn 2 leptwn... den kserw an stin ellada diarkoun ligotero oi diafimiseis omws edw stin kirpo mono diafimisi akous!! kai tpta allo !! gi auto to pc mou :) i to cd m i to ipod mou ena apo ola!! oxi radio!! :P



    Συμφωνώ με την κοπέλα διότι όπου και να βάλεις το ραδιόφωνο μόνο διαφημήσεις έχει και τίποτα άλλο.Δε λέω να μην ακους τελείως ραδιόφωνο , διότι μαθαίνεις κανένα νέο ,ακους καμιά αφιέρωση που κάνει ο ένας στον άλλο . Πάντως ότι θέλω το βάζω από το PC μου και το MP3 μου.
    musicathy
    25.06.2008, 17:10

    υπάρχουν και καλοί σταθμοί...υπολογίζοντας μόνο αυτούς προτιμώ το ραδιόφωνο


    oulion
    26.06.2008, 23:32

    Προτιμώ να το ακούω στον υπολογιστή μου...΄Μόνο και μόνο για να πω σε κάποιον ότι το έχω όταν με ρωτήσει...


    vaggelissallonika
    27.06.2008, 00:36

    Ναι ετσι ειναι,αλλα τι γινεται?πιστευω πως οταν ακους ενα κομματι συνεχεια μπορεις να βρεις και καποιες ατελειες που κριβει μεσα του....αλλα και ακουγοντας το πολλες φορες θα το βαρεθεις...[δεν εχει σημασια αν το ακους στο p.c ή στο ρα διωφονο]Παντως σε καθε περιπτωση προτιμω το p.c,γιατι δεν σε κανει να περιμενεις το κομματι που σου αρεσει και ετσι το επιλεγεις οποτε θελεις!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vaggelissallonika στις 27-06-2008 00:37 ]


    kamelia8
    27.06.2008, 01:21

    Ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι το έφτιαξε ο Moonchild92 αυτό το τόπικ! {#emotions_dlg.whistling}

    Προτιμώ να το ακούω απ' τον υπολογιστή μου, για τον απλό λόγο ότι έχω πάψει να ακούω ραδιόφωνο. (με ελάχιστες εξαιρέσεις κάποιες εκπομπές του Radio MusicHeaven)

    Στον υπολογιστή μπορώ να το ακούσω όσες φορές θέλω, να ξαναβάλω το σημείο που μ΄αρέσει περισσότερο, να το αλλάξω αν το βαρεθώ...

    Αντίθετα, στο ραδιόφωνο είμαι αναγκασμένη να το ακούσω όλο, είτε μου αρέσει είτε όχι. Άσε που πολλές φορές ο εκφωνητής φροντζίει να μιλήσει ακριβώς στο σημείο που ανυπομονώ ν' ακούσω!

    Συμφωνώ βέβαια ότι στο ραδιόφωνο υπάρχει αλληλεπίδραση και επικοινωνία, αλλά μάλλον τις θυσιάζω εν ονόματι της ευκολίας μου!


    Moonchild92
    27.06.2008, 10:47

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 27-06-2008 στις 01:21 έγραψε...

    Ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι το έφτιαξε ο Moonchild92 αυτό το τόπικ! {#emotions_dlg.whistling}



    Καιιιι.... πώς το κατάλαβες; Innocent


    kamelia8
    27.06.2008, 12:01

    Γιατί στα διλήμματα, το είχες θέσει αυτό μια φορά...{#emotions_dlg.yes}


    cossette
    03.07.2008, 02:39

    δεν μπορώ να πω αν μου αρέσει το ένα ποιο πολύ από το άλλο.όταν μου έρθει στο μυαλό ένα τραγούδι κ θέλω να το ακούσω επειγόντως το βάζω στο pc.Το ραδιοφωνο πάλι έχει άλλα καλα επιλέγουν άλλοι για σένα  δεν ξέρεις ποιο θα είναι το επόμενο  συνοδεύονται τα κομμάτια απο ωραίους προλόγους κ επιλογους  ο ήχος είναι σωστα ρυθμισμένος από το σταθμό.........μ αρέσει να ακούω σταθμους λίγο πριν κοιμηθώ   η τέλεια χαλάρωση!!


    lawrence-gr
    08.07.2008, 12:12

    στο ραδιοφωνο ζεις την χαρα της αναμονης.περιμενεις να τελειωσουν τα σποτακια,να τελειωσει το χαζο τραγουδι που εβαλαν,να ψαξεις να βρεις λιγο καλυτερο σημα...και οταν το πετυχεις η οταν ερθει κατι καλο μετα απο κατι ασχημο χαιρεσαι.εγω ακουω και απο τα δυο.δεν με εκφραζει κατι λιγοτερο η κατι περισοτερο.απλα εχω πιασει τον εαυτο μου να βαριεται το πσ καποιες φορες και να θελει να "ζησει" με καποιους αλλους.ετσι αισθανομαι οταν ακουω ραδιοφωνο.οτι ζω μαζι με αλλους.οτι εχω μια τεραστια παρεα.που ακουμε το ιδιο πραγμα.κρυβει εναν ρομαστισμο αυτο.το ραδιοφωνο ηταν απο παντα το πιο ρομαντικο μεσο απο ολα.αν του επιτρεποταν θα γινοταν και το πιο αισθησιακο αλλα εδω μαλλον κερδιζει η τηλεοραση και η μενεγακη...χεχε!οπωτε ξεχωριζουν οι λογοι τις επιλογης του καθε μεσου.αν θελω να ακουσω κατι πιο συγκεκριμενο και σε καλυτερη ποιοτητα απο αυτη του ραδιοφωνου θα ακουσω μουσικη ,ισως απο το πσ μου και κατα πασα πιθανοτητα απο το πικ απ μου η το σι ντι μου.


    --Scorpions--
    21.07.2008, 18:16

    Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο lawrence-gr!! Το χαίρομαι πολύ όταν πετυχαίνω κάτι στο ραδιόφωνο.. έχει μια αγωνία της αναμονής! Φυσικά no one like vinyls.. οι δίσκοι αποπνέουν φοβερό συναίσθημα.. μετά έρχονται τα cd, (αναγκαστικά πλέον) και τελευταίος ο υπολογιστής..

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Scorpions-- στις 21-07-2008 18:18 ]


    panosbousalis
    23.07.2008, 00:49

    Ραδιόφωνο από τον ..υπολογιστή!{#emotions_dlg.laugh}


    musicathy
    28.07.2008, 12:22

    Σωστός ο τύπος!


    sexygirl123
    19.07.2010, 22:24
    Ραδιοφωνο....