ελληνική μουσική
    731 online   ·  210.832 μέλη

    Μουσικές Συνεργασίες 2004-2005

    jorge
    08.09.2004, 16:28
    Φήμες; Οι πληροφορίες δεν επιβεβαιόνονται ακόμη... επίσημα όμως είναι μια αφορμή για κουβεντούλα. Πως σας φαίνονται οι παρακάτω διαφαινόμενες συνεργασίες; Νομίζω πως είναι αρκετά ενδιαφέρουσες, ενώ παρατηρώ και πολλές συμμαχίες...


    - Γιώργος Νταλάρας και Αντώνης Ρέμος, σε νέο χώρο στην οδό Πειραιώς.
    - Διονύσης Σαββόπουλος και Νίκος Πορτοκάλογλου στον "Κεραμεικό". Στη συνεργασία αυτή, οι φήμες θέλουν ως guest τον Γιώργο Μαργαρίτη!
    - Χαρούλα Αλεξίου και Ελευθερία Αρβανιτάκη στο "Βοτανικό".
    - ¶λκηστις Πρωτοψάλτη και Δήμητρα Γαλάνη στο "Vox".
    - Γιάννης Κότσιρας, Μανώλης Φάμελλος και Μελίνα Ασλανίδου στο "Φως". Μαζί τους αναμένεται να είναι και η Ραλλία από το Fame Story II, ενώ άλλες φήμες θέλουν τον Γιάννη Κότσιρα στο ίδιο μαγαζί παρέα με τη Νατάσσα Θεοδωρίδου.
    - Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Φίλιππος Πλιάτσικας, Διονύσης Τσακνής και το συγκρότημα των Ντομένικα, στο "Σταυρό του Νότου".
    - Φοίβος Δεληβοριάς και Ζακ Στεφάνου στο "Μετρό".
    - Ελένη Πέτα, Δημήτρης Κοργιαλάς και Ησαΐας Ματιάμπα στο "Γυάλινο Μουσικό Θέατρο".
    - Μαριώ και Λίτσα Διαμάντη στο "Χάραμα"!
    revekka
    08.09.2004, 17:05
    Νταλάρας και Ρέμος μπορούν να φτιάξουν πολύ όμορφο πρόγραμμα αν και εμένα προσωπικά ο Ρέμος δεν με αγγίζει καθόλου, χωρίς να υπονοώ πως είναι κακός τραγουδιστής.

    Σαββόπουλος και Πορτοκάλογλου για τον Μαργαρίτη δεν ξέρω πως θα τον κολλήσουνε αλλα θα ήθελα να το δώ!

    για Αλεξίου,Αρβανιτάκη, Γαλάνη,Πρωτοψάλτη τι να πω παραπάνω απο τα ονόματά τους

    Κότσιρας, Φάμελλος, Ασλανίδου, Ραλλία θέλω πολύ να πάω!!!
    η Θεοδωρίδου δεν είναι κακή, ούτε όμως και κάτι ιδιαίτερο για μένα. κάποια λαικά που λέει πάντως τα ακούω ευχάριστα.

    και για μια βραδιά ρκ στον σταυρό του νότου θα πήγαινα, ο τελευταίος δίσκος του Μαχαιρίτσα μου άρεσε πολύ και ταιριάζει με το ύφος των Πλιάτσικα, Τσακνή και Ντομένικα. βέβαια ο Μαχαιρίτσας και ο Τσακνής έχουνε μια προιστορία στις κοινές εμφανίσεις.

    γενικά τα σχήματα που λες έχουν ενδιαφέρον. τον Δελοιβοριά τον έχω δεί, άψογος και έχει μια αίσθηση του χιούμορ απίστευτη! και τον Ματιάμπα θα ήθελα να δω ζωντανά, μου έκανε ένα κλικ απο την πρώτη στιγμή που τον άκουσα.
    Kotsiraki
    08.09.2004, 23:23
    Aκούγονται αρκετά ενδιαφέροντα μερικά από αυτά τα μουσικά σχήματα και θα ήθελα σίγουρα να ακούσω κάποια...
    ViPeR
    09.09.2004, 23:29
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 08-09-2004 στις 16:28 έγραψε:




    - Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Φίλιππος Πλιάτσικας, Διονύσης Τσακνής και το συγκρότημα των Ντομένικα, στο "Σταυρό του Νότου".






    jorge me esteiles