ελληνική μουσική
    874 online   ·  210.851 μέλη
    MariannaP
    17.09.2004, 09:48
    Παιδιά πως πήγε η προσυνάντηση;
    Πείτε μας τις εντυπώσεις σας από το μαγαζί.
    jorge
    17.09.2004, 10:13
    Καλημέρα
    Μαζευτήκαμε 7 (Orfeus, KIT_KAT, Linda7, Katia, Falimento, Hastaroth, Jorge), ήπιαμε τις μπύρες μας και περάσαμε μια χαρά. Το μαγαζί δεν έχει σκηνή, απλά εκεί που παίζουν οι μουσικοί είναι ένα-δυο σκαλοπάτια πιο πάνω. Είναι πολύ ζεστό μαγαζί, χωράει περίπου 80 άτομα, έχει ωραίο ντεκόρ, καλή ποιότητα ήχου. Για Μπουρνάζι - το οποίο το έχω συνδυάσει με ένα σωρό αρνητικά - είναι πολύ καλό.

    Επίσης, κατά καιρούς παίζουν και γκρουπάκια (μέχρι 3-4 άτομα), μόνο με ακουστικά όργανα, ενώ παρόλο που είναι rock cafe, στα live δε λείπουν και τα έντεχνα.

    Τι άλλα θέλετε να μάθετε; Ποιός ήπιε περισσότερο μήπως ;;
    falimento
    17.09.2004, 12:02
    Το ραντεβού μας στον σταθμό των Σεπολίων..
    Linda7 και η Kit Kat στην ώρα τους (ευτυχώς η Kit Kat βρήκε που πέφτει το Μπουρνάζι!!) και περιμένουμε τον Orfeus!
    Bρε που είναι ο Οrfeus? Ψάξτε τον Orfeus! Tελικά η διάγνωση έδειξε ότι βρισκόταν διπλαρωμένος ανάμεσα σε πανωσέντονο και κατωσέντονο και έβλεπε το έβδομο όνειρο!

    Όμως οφείλω να του βγάλω το καπέλο διότι ήρθε με αστραπιαία ταχύτητα στο μαγαζί όπου περίμενε ο Hastaroth στημένος σαν το Άγαλμα τη Ελευθερίας!

    Για το μαγαζί με κάλυψε ο Jorge. Όπως τα λέει ακριβώς είναι.
    (Σας λέμε ψέμματα για να ρθετε...!)

    Συζητήσαμε ουσιώδη πράγματα για την εκδήλωση και την άλλη εβδομάδα πιστεύω να καταλήξουν σε πράξεις ορισμένες σκέψεις που μας ταλανίζουν.

    Όμως αποτελεί πρόβλημα

    • Η έλλειψη επικοινωνίας και συμμετοχής ορισμένων παιδιών που θα παίξουν στην εκδήλωση


    • Τελικά ποιοι και πως θα παίξουν. Και τελικά σίγουρα θα έρθουν αυτοί που θα παίξουν?


    Για αυτο θα παρακαλέσω να λυθούν συντομότερα αυτά τα 2 προβλήματα από όλους μας...

    Πάντως reference της βραδιάς ήταν:
    Το μουσάκι του Jorge, η τραγιάσκα του Orfeus, η 3κιλη μπύρα του Hastaroth, ο χάρτης και η χαντρούλα της Kit Kat, το γλυκό χαμόγελο και η γλυκειά φωνή της Κάτιας και της Λίντας αντίστοιχα!
    jorge
    17.09.2004, 15:20
    Τελείωσε η προσυνάντηση και πλέον βαδίζουμε για την ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ.

    Επειδή η διοργάνωση αυτής της βραδιάς έχει δυσκολίες, θα παρακαλέσω ΟΛΟΥΣ να βοηθήσουμε ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, όσο πιο πολύ μπορούμε, τον οργανωτή της βραδιάς, τον Orfeus.

    ΥΓ. Orfeus μήπως είναι καλύτερα να φτιάξουμε τη λίστα με τους συμμετέχοντες (ακροατές και μουσικούς) από την αρχή; Οι δηλώσεις συμμετοχής που είχαμε πριν τη συνάντηση που αναβλήθηκε, μπορεί να μην ισχύουν πλέον.
    jorge
    17.09.2004, 15:40
    Μερικές φωτογραφίες του καταστήματος...






    Someone dreams of doing great things, someone stays awaken and does it...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 17-09-2004 15:43 ]
    Orfeus
    19.09.2004, 00:13
    Κλείσαμε!!!

    Κυριακή 10 Οκτωβρίου

    Rock Cafe "ΠΑΤΑΤΡΑΚ"
    Μεγ.Αλεξάνδρου & Επικούρου Μπουρνάζι
    τηλ. 210-5772979

    Φροντίστε να είστε εκεί το αργότερο στις 22.00

    Άντε να δω τώρα και τις συμμετοχές σας.

    (Η ημερομηνία και ο χώρος, θα εμφανίζονται πλέον σε κάθε post. Για να μην κουράζεστε να ψάχνετε και να ρωτάτε π.χ. τι live είναι αυτό, που θα γίνει κλπ...)

    Astron
    Falimento
    Giorgos
    Hastaroth
    Jorge
    Katya
    Linda7
    Orfeus



    rivera
    19.09.2004, 12:25
    εγω θα ερθω σαν ακροατης,υπαρχει περιπτωση να εχω τα οργανα στο αμαξι μου,αλλα δεν νομιζω να χρειαστει τα βγαλω.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: rivera on 19-09-2004 12:27 ]
    Orfeus
    19.09.2004, 12:58
    Κυριακή 10 Οκτωβρίου

    Rock Cafe "ΠΑΤΑΤΡΑΚ"
    Μεγ.Αλεξάνδρου & Επικούρου Μπουρνάζι
    τηλ. 210-5772979

    Φροντίστε να είστε εκεί το αργότερο στις 22.00

    Rivera

    Astron
    Falimento
    Giorgos
    Hastaroth
    Jorge
    Katya
    Linda7
    Orfeus



    Orfeus
    20.09.2004, 15:59
    Κυριακή 10 Οκτωβρίου

    Rock Cafe "ΠΑΤΑΤΡΑΚ"
    Μεγ.Αλεξάνδρου & Επικούρου Μπουρνάζι
    τηλ. 210-5772979

    Φροντίστε να είστε εκεί το αργότερο στις 22.00

    MariannaP
    Rivera
    SteliosG

    Astron
    Falimento
    Giorgos
    Hastaroth
    Jorge
    Katya
    Linda7
    Orfeus



    jorge
    20.09.2004, 16:10
    Στους συμμετέχοντες μουσικούς προσθέτουμε και το σχήμα αποτελούμενο από τον ancm, τον Θανάση, τον Δημήτρη και από μένα. Τρία τραγούδια σχεδιάζουμε να πούμε. Λέμε για τα Γέλα Πουλί Μου, Dust in the Wind και Προσκυνητής. Orfeus τα έχει προλάβει άλλος;

    Στις συμμετοχές λοιπόν προσθέτουμε 3 μουσικούς και την παρέα τους, η οποία αναμένεται πολυπληθής
    SteliosG
    20.09.2004, 16:17
    μεσα κ εγω παιδια!!!!!!
    Orfeus
    20.09.2004, 16:20
    Κυριακή 10 Οκτωβρίου

    Rock Cafe "ΠΑΤΑΤΡΑΚ"
    Μεγ.Αλεξάνδρου & Επικούρου Μπουρνάζι
    τηλ. 210-5772979

    Φροντίστε να είστε εκεί το αργότερο στις 22.00

    MariannaP
    Rivera
    SteliosG

    Δημήτρης
    Θανάσης
    ancm
    Astron
    Falimento
    Giorgos
    Hastaroth
    Jorge
    Katya
    Linda7
    Orfeus




    jorge
    20.09.2004, 16:42
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 20-09-2004 στις 16:10 έγραψε:

    Τρία τραγούδια σχεδιάζουμε να πούμε. Λέμε για τα Γέλα Πουλί Μου, Dust in the Wind και Προσκυνητής. Orfeus τα έχει προλάβει άλλος;



    Orfeus
    20.09.2004, 18:37
    Οκ για τα τραγούδια Jorge...

    Να θυμήσω και σε όλους, ότι η είσοδος για το live, είναι Ελεύθερη!!!


    XeniaRodo
    21.09.2004, 10:20
    Kαλημέρα!
    Aν ξέρει κανένας σας να παίζει το "όταν τραγουδάω" του Θ. Παπακωνσταντίνου θα ήθελα να το πω...
    Γράψτε με στη Λίστα...
    Mariagoros
    21.09.2004, 11:30
    Jorge, Astron,

    Μπορώ να πω κι εγώ 2-3 τραγουδάκια μαζί σας???
    To Knocking on heaven's door (Bob Dylan) και κάνα δυο ελληνικά σύμφωνα με το τι παίζετε εσείς!

    Astron, ο Jorge με γνωρίζει και μου το πρότεινε....

    Ελπίζω να με θέλετε κι εμένα! Αν ναι, βάλτε με στη λίστα pleaseeeee!

    Αλλιώς
    jorge
    21.09.2004, 11:40
    Quote:

    Το μέλος Mariagoros στις 21-09-2004 στις 11:30 έγραψε:

    To Knocking on heaven's door (Bob Dylan) και κάνα δυο ελληνικά σύμφωνα με το τι παίζετε εσείς!




    Μαράκι μπορείς να το πεις μαζί με το groupάκι των ancm, jorge και Θανάση. Το κάναμε πρόβα και είμαστε έτοιμοι. Στην επόμενη πρόβα θα σε πάρω να έρθεις και εσύ. Μπορούμε να βάλουμε και αυτό, μια και το όριο είναι 4 τραγούδια/σχήμα. Εμείς τώρα είμαστε στα 3.

    Someone dreams of doing great things, someone stays awaken and does it...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 21-09-2004 11:42 ]
    jorge
    21.09.2004, 15:31
    To banner που διαφημίζει το live, πάνω αριστερά, οδηγεί πλέον σε μια σελίδα με συγκεντρωτικά στοιχεία. Μπορείτε να καταφεύγετε εκεί για τις βασικές απορίες σας. Αν δεν βρείτε απάντηση στην απορία σας, γράψτε εδώ
    SteliosG
    21.09.2004, 20:15
    ΠΑΙΔΙΑ!!!!!! ΟΛΟΙ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΤΟΥ MUSICHEAVEN!!!! ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΟΥΝ!!! ΛΙΓΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ, ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΡΠΑΣΤΑ!!!!
    SteliosG
    21.09.2004, 20:20
    και κατι ακομα... εγω θε ερθω με αλλα 2 ή 3 ατομα. το αναφερω για την πλητοφορηση σας, γιατι τωρα ειδα οτι πρεπει να πω και ποσα ατομα θα φερω!!