ελληνική μουσική
    659 online   ·  210.830 μέλη
    Orfeus
    21.09.2004, 21:37
    Να φέρεις Στέλιο...να φέρεις όσους θέλεις...

    Η λίστα...

    MariannaP
    Rivera
    SteliosG


    Και κλείνουμε τις συμμετοχές των μουσικών με 10 σχήματα που θα ανεβούν και θα παίξουν. Ήτοι:

    Astron

    Astron/Jorge

    Jorge/Linda7

    Ancm/ Jorge/Δημήτρης/ Θανάσης

    Ancm/ Jorge/ Δημήτρης/ Θανάσης/ Mariagoros

    Tintalle/ Giorgos

    Falimento/ Giorgos/ Linda7

    Falimento

    Orfeus

    Orfeus/Katya


    Η σειρά είναι τυχαία. Σύντομα όμως, θα ετοιμαστεί και η σειρά της παρουσίασης.

    Να περνάτε καλά...




    chrisnetgr
    21.09.2004, 22:15
    Jorge, Morpheus και σε όλους σας συγχαίρω για τον κόπο σας και την επιμονή σας!!
    Εγώ θα ήθελα να έρθω αλλά με χωρίζουν 500 χιλιόμετρα απο το μέρος που θα γίνει η συνάντηση!!!
    Αν γίνει καμμιά συνάντηση στην Θεσσαλονίκη θα έρθω με τα 1000!!!!



    Υ.Γ. Θα γίνει συνάντηση έτσι??
    chrisnetgr
    21.09.2004, 22:51
    Kάτι άλλο τώρα:
    Από που μπορώ να προμηθευτώ μπλουζάκι Musicheaven??
    SteliosG
    21.09.2004, 22:54
    κοιτα αριστερα στη μπαρα του ΜΗ και θα δεις μια μεγαλη διαφημιση για τα μπλουζακια!!! ειναι πολυ καλα, πηρα και εγω!!!!!
    falimento
    22.09.2004, 13:38
    Παιδιά παρακαλώ για τη διευκόλυνση όλων μας να γράφετε για το Live και μόνο για το Live και για το αν θα λαβετε μέρος ως κοινό και όχι το γιατί δεν λαμβάνετε μέρος...

    Υπενθυμίζω ότι δυστυχώς, λόγω (κυρίως) οργανωτικών θεμάτων οι συμμετοχές για όσους θέλουν να παίξουν έχουν σταματήσει. Ελπίζω να παίξουμε στο άλλο Live μαζί τους!!

    Όποιος θέλει όμως να παρακολουθήσει είναι ευπρόσδεκτος μαζί με την παρέα του.

    ΥΓ1: Επίσης οποιοσδήποτε θέλει να ρωτήσει το οτιδήποτε για το Live ας στείλει σε εμένα και στον Orfeus προσωπικό μήνυμα

    ΥΓ2: Sorry Jorge για την παρένθεση..


    "Δεν έχεις δηλώσει ακόμα συμμετοχή για το Live του Μusicheaven???
    Mπες γρήγορα στο Forum και δήλωσε συμμετοχή προτού χάσεις τη μεγάλη γιορτή!"




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 22-09-2004 13:43 ]
    jorge
    22.09.2004, 14:20
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 22-09-2004 στις 13:38 έγραψε:

    ΥΓ1: Επίσης οποιοσδήποτε θέλει να ρωτήσει το οτιδήποτε για το Live ας στείλει σε εμένα και στον Orfeus προσωπικό μήνυμα




    Καλό είναι να κάνουμε εδώ ερωτήσεις, σε αυτό το topic. Γι' αυτό το σκοπό είναι το forum. Για να μην αναγκάζονται οι ...τελετάρχες (Orfeus, Falimento) να στέλνουν απαντήσεις σε ίδιες και ίδιες ερωτήσεις


    Mariagoros
    22.09.2004, 15:55
    Ευχαριστώ που με βάλατε στη λίστα παιδιά! ΦΙΛΑΚΙΑ ΧΧΧΧ


    chrisnetgr
    22.09.2004, 22:41
    ......Tελικά δεν πήρα απάντηση!!!

    Θα γίνει συνάντηση στην Θεσσαλονίκη ????
    jorge
    23.09.2004, 00:03
    Δεν έχει κανονιστεί κάτι τέτοιο για το άμεσο μέλλον, όμως γίνονται συχνά συναντήσεις στη συμπρωτεύουσα. Απλά έχε το νου σου

    Το μήνυμά σου δεν ανήκει σε αυτή τη συζήτηση, επομένως ας κλείσουμε την παρένθεση.
    elnor
    23.09.2004, 10:13
    Ελπίζω να έχει μηνει και για εμας καμια γωνιά στο μαγαζι για να σας απολαύσουμε !!! θα ερθουμε απο λήμνο elnor-tsoukouelf
    Orfeus
    23.09.2004, 12:43
    Καλημέρα...

    Η λίστα μεγαλώνει.
    Θα χαρούμε να γνωρίσουμε τους δύο φίλους/ες που θα έρθουν από τη ...Λήμνο.

    Elnor
    MariannaP
    Rivera
    SteliosG
    Tsoukouelf

    1:
    Δεν έχει νόημα να γράφω συνεχώς το πού θα γίνει το live και να δέχομαι βομβαρδισμό προσωπικών μηνυμάτων & e-mails. Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Ο Jorge το φρόντισε με τον καλύτερο τρόπο. Κάνετε κλικ στο banner πάνω αριστερά (Live από τα μέλη του Musicheaven) και θα τα βρείτε όλα.

    2:
    Θα επαναλάβω ότι η λίστα που αφορά τις συμμετοχές των μουσικών στο πρόγραμμα, έχει κλείσει. Θέλω να αντιληφθείτε ότι είναι αδύνατον να προστεθούν νέες συμμετοχές, γιατί αυτό πάρα πολύ απλά, σημαίνει ότι μειώνεται ο χρόνος των υπολοίπων που θα παίξουν. Δεν είναι "Διαγωνισμός ταλέντων" για να φτάσουμε στο σημείο να ανεβαίνουμε στο πάλκο, μόνο για ...ένα τραγούδι.
    Σας καταλαβαίνω, αλλά θέλω να με καταλάβετε και εσείς. Αυτά δεν γίνονται τελευταία στιγμή. Υπομονή για το δεύτερο live.

    3:
    Έχουμε ξαναπεί, ότι για αυτές τις συμμετοχές να απευθύνεστε σε μένα. Συνεπώς, δεν έχει νόημα να απευθύνεστε σε άλλα μέλη για ενδεχόμενη συμμετοχή. Και θέλω εδώ να τονίσω, ότι η προτεραιότητα θα δίνεται στα Μέλη του ΜΗ. Στα Ενεργά Μέλη.

    Αυτά...


    tsuku_elf
    23.09.2004, 15:19
    Κι εμείς θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε. Είμαστε σίγουροι πως ο δρόμος (και ο κόπος...) που θα κάνουμε θα αξίζει τον κόπο. Καλή αντάμωση λοιπόν! Και καλό κουράγιο στους συμμετέχοντες "ενεργά" στο live!
    Hastaroth
    23.09.2004, 22:13
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 21-09-2004 στις 21:37 έγραψε:

    Να φέρεις Στέλιο...να φέρεις όσους θέλεις...

    Η λίστα...

    MariannaP
    Rivera
    SteliosG


    Και κλείνουμε τις συμμετοχές των μουσικών με 10 σχήματα που θα ανεβούν και θα παίξουν. Ήτοι:

    Astron

    Astron/Jorge

    Jorge/Linda7

    Ancm/ Jorge/Δημήτρης/ Θανάσης

    Ancm/ Jorge/ Δημήτρης/ Θανάσης/ Mariagoros

    Tintalle/ Giorgos

    Falimento/ Giorgos/ Linda7

    Falimento

    Orfeus

    Orfeus/Katya


    Η σειρά είναι τυχαία. Σύντομα όμως, θα ετοιμαστεί και η σειρά της παρουσίασης.

    Να περνάτε καλά...











    Αν και δέν βλέπω το όνομά μου μεταξύ τών σχημάτων,θά είμαι πάντως ετοιμοπόλεμος και πλήρως εξοπλισμένος
    jorge
    23.09.2004, 22:23
    Quote:

    Το μέλος tsuku_elf στις 23-09-2004 στις 15:19 έγραψε:

    Κι εμείς θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε. Είμαστε σίγουροι πως ο δρόμος (και ο κόπος...) που θα κάνουμε θα αξίζει τον κόπο. Καλή αντάμωση λοιπόν! Και καλό κουράγιο στους συμμετέχοντες "ενεργά" στο live!





    Καλό Ταξίδι νησιώτες, σας περιμένουμε! Φέρτε μας ψάρια, ξέρετε εσείς
    Orfeus
    24.09.2004, 00:03
    Quote:
    Το μέλος Hastaroth στις 23-09-2004 στις 22:13 έγραψε:
    Αν και δέν βλέπω το όνομά μου μεταξύ τών σχημάτων,θά είμαι πάντως ετοιμοπόλεμος και πλήρως εξοπλισμένος




    Δεν πήρα κανένα μήνυμα από σένα Αλμπέρτο που να με πληροφορεί με ποιο σχήμα θα βγεις. Εγώ θα κανονίσω με ποιους θα παίξεις;
    Ας μην το κάνουμε θέμα όμως.
    Εσύ μπορείς να συνοδέψεις τους πάντες. Έτσι δεν είναι;

    Πάρε μια μπύρα τώρα...
    jorge
    24.09.2004, 09:16
    Νομίζω πρέπει να κανονιστούν όλες οι λεπτομέρειες, ακόμα και το με ποιούς θα παίξει ο Hastaroth, πριν το live. Δεν γίνεται οι συνεννοήσεις να γίνουν επιτόπου τη μέρα του live, μια και το πιο πιθανό είναι τα γκρουπάκια να μη δεχθούν κάποιον που δεν γνωρίζουν μουσικά. Επομένως νομίζω Hastaroth πως πρέπει να συνεννοηθείς με κάποιο γκρουπάκι πριν το live.

    Hastaroth
    24.09.2004, 23:05
    Απάντηση πρός τους δύο Γεωργίους:

    Οντως.εγώ μπορώ να συνοδέψω τους πάντες,αλλά προφανώς διά τεχνικούς και..εμφανισιακούς λόγους (δηλαδή εμφάνισης τών σχημάτων επί σκηνής,όχι τής δικής μου εξωτερικής εμφάνισης που ούτως ή άλλως είναι απαισία ) δέν έχει νόημα να παίξω με τα μονομελή ή τα διμελή σχήματα.

    Συνεπώς,απομένουν τα τρία πολυμελή

    Ελαβα από τον Orfeus το ρεπερτόριο και θα συνεννοηθώ διά προσωπικών μηνυμάτων με τα παιδιά ώστε να βρεθούμε τουλάχιστον γιά μιά πρόβα πρίν από το φεστιβάλ.

    ΥΓ (πρός Orfeus) "Μία" μπύρα,άμα δέν είναι τού λίτρου,δέν μού φτάνει


    "και στο τρελλάδικο με τον ζουρλομανδύα
    θα παίζω τάβλι με τον Μάρξ και τον Φειδία"


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Hastaroth on 24-09-2004 23:06 ]
    Orfeus
    26.09.2004, 19:29
    Έλειψα για λίγο…
    Πρόβα στο μπαλκόνι (από κάτω η θάλασσα) και στις 6 το πρωί της Κυριακής, ταρακουνήθηκα 4,7 φορές...

    Μετά λοιπόν από την κατάρτιση του προγράμματος της σειράς “παρουσίασης” που κάναμε με τον Falimento την Παρασκευή (24/9) το πρωί, όλα έχουν μπει στην τελική ευθεία.

    Θα μου επιτρέψετε λοιπόν να ..…ξαναφύγω. Θα πάω για λίγες μέρες μακριά από τον …πολιτισμό!!! Η κιθάρα μου, το φεγγάρι, τα κύματα κι’ εγώ!!! Υπολογίζω να γυρίσω 1 με 3 Οκτωβρίου και μέχρι τότε, θα είμαι offline.
    Εάν λοιπόν με χρειαστείτε, μόνο στο κινητό θα με βρείτε…

    Όσο για τη σειρά παρουσίασης, θα λάβετε Π.Μ. την Τετάρτη 6/10 που θα έχουμε καταλήξει οριστικά!!!

    Να περνάτε καλά…



    Jai, Guru, Deva, Om!!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 26-09-2004 19:31 ]
    jorge
    27.09.2004, 21:58
    Ας προσπαθήσουμε να δούμε πόσοι θα είμαστε συνολικά στο μαγαζί...
    Προς το παρόν μετράω 20-25 άτομα

    Κοινό
    Elnor
    MariannaP
    Rivera
    SteliosG
    Tsoukouelf
    mkala
    Hastaroth

    Επί σκηνής (και στο κοινό όταν δεν παίζουν βεβαίως βεβαίως)
    Orfeus
    Katya
    Astron
    Giorgos
    Jorge
    Linda7
    Falimento
    Tintalle
    Ancm (+Δημήτρης+Θανάσης)
    Mariagoros

    Ήδη ξέρω πως θα έρθουν τουλάχιστον άλλοι 7-8, από τη δική μου παρέα.


    Αν είστε μέλος και έχετε σκοπό να περάσετε για ένα ποτάκι
    θα ήθελα από εσάς...

    1. να κάνετε ένα Reply σε αυτό το topic
    2. να μας πείτε αν θα είστε μόνος σας ή με παρέα και
    3. πόσα άτομα θα είναι η παρέα σας, αν φέρετε.

    Από τα άτομα που ήδη έχουν δηλώσει συμμετοχή, περιμένουμε τον αριθμό των ατόμων που θα φέρουν μαζί τους!
    Επίσης αν κάποιος ΔΕΝ καταφέρει να έρθει, καλό είναι να μας το πει εκ των προτέρων, ειδικά οι μουσικοί.


    Μην ξεχνάτε πως η παρουσία σας είναι απαραίτητη για να μπορέσουμε να ξαναδιοργανώσουμε παρόμοιες βραδιές, αλλά και για να τις εμπλουτίσουμε με εκπληξεις, με γνωστούς καλλιτέχνες που έχουμε τη δυνατότητα να καλέσουμε, αλλά και με παραγωγούς δισκογραφικών εταιριών. Τους παραπάνω όμως μπορούμε να τους φέρουμε μόνο εφόσον κάνουμε 1-2 πετυχημένες συναντήσεις.

    Υπενθυμίζω πως η είσοδος στο μαγαζί είναι ελεύθερη.
    (Περισσότερα για το Live αν κάνετε κλικ στο banner πάνω αριστερά)

    Ποιοί άλλοι θα παρευρεθούν στο 1ο Live του MusicHeaven λοιπόν;;


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 27-09-2004 22:02 ]
    santourman
    27.09.2004, 22:55
    Κατά τα φαινόμενα θα είμαι κι εγώ στην παρέα. Και μάλλον θα έχω και έναν φίλο μαζί μου.