ελληνική μουσική
    571 online   ·  210.848 μέλη

    Θέλω συμβουλές για αγορά ηλεκτρικής κιθάρας

    Dalorick
    03.01.2009, 11:36

    De 3erw kai gia tous magnhtes gt  to allo montelo ayths ths kitharas ESP LTD AX-260BK exei GMB hubackers me cover gia na exei ka8arotero hxo alla einai poio akrivh.

    na mazepsw parapanw lefta kai na parw ekeinh h na agorasw aythn kai nala3w magnhtes?


    tasosmazis
    01.11.2009, 12:31

    πρωτα πρωτα καλησπερα σας. ξερω κλασσικη κιθαρα και θελω να ξεκινησω μαθηματα ηλεκτρικης.μπορω να διαθεσω ως και 450 περιπου ευρω μονο για κιθαρα(χωρις ενισχυτη) για τραγουδια στο στυλ του santana και παρομοια αλλα και μερικα πιο metal.θελω προτασεις καθως και μερικα links για τις απαραιτητες πληροφοριες ποιοτητας και μερων(ειδη και χρησιμοτητα μαγνητων,διαφορες frets κτλ) γιατι δεν ξερω τιποτε.περιμενω απαντησεις.thanks εκ των προτερων.


    delta66
    01.11.2009, 20:27

    Παράθεση:

    Το μέλος tasosmazis στις 01-11-2009 στις 12:31 έγραψε...

    πρωτα πρωτα καλησπερα σας. ξερω κλασσικη κιθαρα και θελω να ξεκινησω μαθηματα ηλεκτρικης.μπορω να διαθεσω ως και 450 περιπου ευρω μονο για κιθαρα(χωρις ενισχυτη) για τραγουδια στο στυλ του santana και παρομοια αλλα και μερικα πιο metal.θελω προτασεις καθως και μερικα links για τις απαραιτητες πληροφοριες ποιοτητας και μερων(ειδη και χρησιμοτητα μαγνητων,διαφορες frets κτλ) γιατι δεν ξερω τιποτε.περιμενω απαντησεις.thanks εκ των προτερων.



    Βγαινει λιγο παραπανω αλλα ειναι πιο ωραια ιδιως με το curly maple top.

    http://www.Thomann.de/gr/epiphone_les_paul_ultra_fcb.htm


    MYRMIDONAS
    02.11.2009, 19:22

     

    Aμα εισαι ροκασ{#emotions_dlg.whistling} παρε fender και αμα εισαι μεταλασ παρε jackson{#emotions_dlg.happycrazy}


    tecmangr
    17.11.2009, 13:58

    Γεια σας,

    Εγω κατα την γνωμη μου θα σου ελεγα με καμια 40ρια ευρω παραπανω μια Epiphone Les Paul Custom AI Limited:http://www.Thomann.de/gr/epiphone_les_paul_custom_ai_ltd.htm

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tecmangr στις 01-02-2011 01:07 ]