ελληνική μουσική
    445 online   ·  210.817 μέλη

    Είναι η ζωή σας όπως την ονειρευτήκατε;

    iris-the-black
    29.06.2008, 00:01

    Μπορεί ως παιδιά ή ως έφηβοι να είχατε άλλα όνειρα..Μπορεί ακόμα να έχετε..Κάνοντας έναν σύντομο απολογισμό τι έχετε να πείτε σχετικά με το θέμα, πρώτα στον εαυτό σας και ύστερα ως απάντηση στο τόπικ;


    noizreduction
    29.06.2008, 00:12

    Μεχρι τα 18 ονειρευεσαι. Απο 18 εως 20 μαθαινεις να αποδεχεσαι. Απο τα 20 μεχρι τα 24 μαθαινεις να επιβαλλεσαι ( στη ζωη ). Απο τα 24 εως τα 30 προσπαθεις να πετυχεις το ονειρο των 18 χρονων που ωριμασε. Απο τα 30 μεχρι τα 60 επιβιωνεις. Απο τα 60 και μετα ελπιζεις..

    Προσωπικα βιωνω το απολυτο ονειρο. Ρωτηστε με σε 1 χρονο να σας πω παλι.


    oulion
    29.06.2008, 12:42

    Δεν έχω ονειρευτεί πολλά πράγματα...αλλά το όνειρο να γίνω μουσικός έχει πραγματοποιηθεί!!

    Είμαι ικανοποιημένη!


    PashalinaMakia
    29.06.2008, 18:49

    Εγώ ήθελα να ζω μέσα στη φύση,σε ένα μιρκό χωριό ή κωμόπολη , κάτι που πραγματοποιήθηκε...

    Τώρα δεν ξέρω πιά τι θέλω και ονειρεύομαι πράγματα να κάνω...Άσε να ελπίζουμε ακόμα και να νιώθουμε πως πρέπει να προσπαθούμε για το καλύτερο...


    Liza32
    29.06.2008, 22:03
    Για να είμαι απόλυτα ειλικρινείς, όχι, δεν είναι. Το έχω ξαναπεί σε άλλο topic τι ακριβώς θα ήθελα.Μην τα ξαναλέμε.
    rompa
    29.06.2008, 22:22

    Αυτή τη στιγμή απέχει λίγο από αυτό που θέλω και ονειρεύομαι . Στα 15 μου αλλιώς την είχα ονειρευτεί αλλά από τότε ... ούτως ή άλλως πολλά έχουν αλλάξει ... και δεν θα μπορούσα να τα φανταστώ τότε .


    dinaki
    30.06.2008, 20:11

    ΟΧΙ δεν είναι δυστυχώς! Πριν 5 χρόνια έμπαινα στο Music Heaven και τώρα βλέποντας το τότε βλέπω ότι πολλά δεν έχουν γίνει από αυτά που ήθελα (ακόμα!) και με πιάνει κατάθλιψη. Το μόνο που άλλαξε και πρέπει για αυτό να ευχαριστώ το Θεό κάθε μέρα (γιατί αλλιώς θα ήμουν αχάριστη) είναι που πια δεν είμαι μόνη, έχω βρει τον άνθρωπό της ζωής μου και το δικό μου σπίτι.

     


    kamelia8
    30.06.2008, 20:24

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 29-06-2008 στις 00:12 έγραψε...

    Μεχρι τα 18 ονειρευεσαι. Απο 18 εως 20 μαθαινεις να αποδεχεσαι. Απο τα 20 μεχρι τα 24 μαθαινεις να επιβαλλεσαι ( στη ζωη ). Απο τα 24 εως τα 30 προσπαθεις να πετυχεις το ονειρο των 18 χρονων που ωριμασε. Απο τα 30 μεχρι τα 60 επιβιωνεις. Απο τα 60 και μετα ελπιζεις..

     

    Φοβερό αυτό! {#emotions_dlg.thumbup}

     

    Ως εδώ που είμαι... ναι. Έχω βέβαια καιρό ακόμα, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο!


    emmanuella
    10.07.2008, 18:32

    Εγώ ακόμα ονειρεύομαι GuyZzzz... Απλά ακόμα και τώρα θα ήθελα να ζούσα...κάπως αλλιώς...είναι πολύ άσχημα να ζεις κάπου που νιώθεις πως δεν ανήκεις...


    Stroumfita456
    10.07.2008, 21:22

    ακομα ονειρευομαι και θα ονειρευομαι για ολη μου την ζωη απο οτι βλεπω...!!!και ετσι..!!!!


    gioreta
    10.07.2008, 21:34

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 29-06-2008 στις 18:49 έγραψε...

    Εγώ ήθελα να ζω μέσα στη φύση,σε ένα μιρκό χωριό ή κωμόπολη , κάτι που πραγματοποιήθηκε...

    Ειπ...τη Γερμανια που τη βαζεις??{#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.lol}Φιλια Λινακιιι

    Λοιπον...εγω αφηστε να "ζησω" πρωτα και μετα σας λεω{#emotions_dlg.blush}

    {#emotions_dlg.beer} 


    freddieKrueger
    11.07.2008, 00:47

    Τωρα καταλαβαινω ποσο πιτσιρικας ειμαι...Τωρα που τελειωσα τη σχολη μου και πρεπει να φυγω για εξωτερικο,ωστε να προλαβω το χασιμο χρονου που ειχα για να παρω το πτυχιο μου...Δεν εχω επιβληθει σε καμμια ζωη οπως λεει και ο noizereduction...δεν εχω καμμια διαφορα σε σχεση με τοτε που ημουν 18 χρονων...Και τωρα με το χαρτζηλικι μου πηγαινω για καφε και τοτε το ιδιο...Δεν εχω δουλεψει ποτε στη ζωη μου να δω πως ειναι να βγαζεις τα προς το ζην...Ειμαι ενας πιτσιρικας 27 ετων γαμω την τρελα μου...Αλλοι κανουν οικογενειες στην ηλικια μου κι εγω ειμαι ακομη με το playstation στο χερι....Και η ζωη με τρομαζει παρα πολυ...Τι θα κανω εκει εξω που θα παω?Πως θα αντιμετωπισω τις ευθυνες του επαγγελματος μου?Ειμαι μια ΚΟΤΑ ,ενας ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΟΣ...

    Ευτυχως που θα ειναι μαζι μου η κιθαρα μου εκει στην κολαση που παω...αλλοιω ςεχω πολυ λιγες ελπιδες να επιβιωσω...

    Αν ειναι η ζωη μου οπως την ονειρευτηκα?Η απαντηση μου βρισκεται στο εργο 'Ρεκβιεμ για ενα ονειρο'...Οσοι το εχουν δει καταλαβαινουν τι εννοω....

     


    okanenas
    11.07.2008, 01:05

    Γιατί? αν δεν είναι θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω?  Wink

     

    {#emotions_dlg.tt2}


    -----------------
    http://nektarios-gr.blogspot.com ........http://taagapimenamoutragoudia.blogspot.com http://nekgreekcinema.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : okanenas στις 11-07-2008 01:06 ]


    Disasterpiece
    11.07.2008, 01:20

    ΕΑΝ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΗ!{#emotions_dlg.happycrazy}

     

     

     

     

    Υ.Γ:FreddieKruger εισαι το ειδωλο μου,τελος!Απλα προσκυναω.27 και δεν εχεις δουλεψει καν?Ξερασες τη μπαταρια κανονικα.Ουτε εγω δεν το καταφερα αυτο.ΘΕΟΣ.{#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    http://komposta.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 11-07-2008 01:20 ]


    freddieKrueger
    11.07.2008, 02:02

    Παράθεση:

     

     

    Υ.Γ:FreddieKruger εισαι το ειδωλο μου,τελος!Απλα προσκυναω.27 και δεν εχεις δουλεψει καν?Ξερασες τη μπαταρια κανονικα.Ουτε εγω δεν το καταφερα αυτο.ΘΕΟΣ.{#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    http://komposta.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 11-07-2008 01:20 ]



    Θες να μου εξηγησεις τι ακριβως εννοεις εδω Disasterpiece?


    Disasterpiece
    11.07.2008, 02:20

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 11-07-2008 στις 02:02 έγραψε...

    Παράθεση:

     

     

     

     

     

    Υ.Γ:FreddieKruger εισαι το ειδωλο μου,τελος!Απλα προσκυναω.27 και δεν εχεις δουλεψει καν?Ξερασες τη μπαταρια κανονικα.Ουτε εγω δεν το καταφερα αυτο.ΘΕΟΣ.{#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    http://komposta.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 11-07-2008 01:20 ]



    Θες να μου εξηγησεις τι ακριβως εννοεις εδω Disasterpiece?



     

    Το "ξερασες τη μπαταρια" απευθυνεται στο τραγουδι "μπαταρια" του Νικολα Ασιμου.Τα υπολοιπα οπως τα ειπα,ηταν πραγματικα δηλαδη-οχι ειρωνικα(εαν αυτο νομισες).Μην τα βλεπεις τοσο απαισιοδοξα,η ζωη μας επιφυλασσει εκπληξεις(που εμεις βεβαια προκαλουμε "συν Αθηνα και χειρα κινει") και το σημαντικοτερο ειναι να βρεις τον εαυτο σου και οχι ποσα ενσημα εχεις στο ΙΚΑ.Αυτο που μετραει στο ΜΑΤΡΙΧ που ζουμε ειναι η γατα να περναει 2 φορες απο το ιδιο σημειο..
    -----------------
    http://komposta.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 11-07-2008 02:22 ]


    musicathy
    28.08.2008, 15:53

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 11-07-2008 στις 00:47 έγραψε...

    Τωρα καταλαβαινω ποσο πιτσιρικας ειμαι...Τωρα που τελειωσα τη σχολη μου και πρεπει να φυγω για εξωτερικο,ωστε να προλαβω το χασιμο χρονου που ειχα για να παρω το πτυχιο μου...Δεν εχω επιβληθει σε καμμια ζωη οπως λεει και ο noizereduction...δεν εχω καμμια διαφορα σε σχεση με τοτε που ημουν 18 χρονων...Και τωρα με το χαρτζηλικι μου πηγαινω για καφε και τοτε το ιδιο...Δεν εχω δουλεψει ποτε στη ζωη μου να δω πως ειναι να βγαζεις τα προς το ζην...Ειμαι ενας πιτσιρικας 27 ετων γαμω την τρελα μου...Αλλοι κανουν οικογενειες στην ηλικια μου κι εγω ειμαι ακομη με το playstation στο χερι....Και η ζωη με τρομαζει παρα πολυ...Τι θα κανω εκει εξω που θα παω?Πως θα αντιμετωπισω τις ευθυνες του επαγγελματος μου?Ειμαι μια ΚΟΤΑ ,ενας ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΟΣ...

    Ευτυχως που θα ειναι μαζι μου η κιθαρα μου εκει στην κολαση που παω...αλλοιω ςεχω πολυ λιγες ελπιδες να επιβιωσω...

    Αν ειναι η ζωη μου οπως την ονειρευτηκα?Η απαντηση μου βρισκεται στο εργο 'Ρεκβιεμ για ενα ονειρο'...Οσοι το εχουν δει καταλαβαινουν τι εννοω....

     



     

     

    Αααααχ...Μην μιλάς καθόλου, άλλοι είναι 40 χρονών στην δικιά σου κατάσταση...Εσύ ακόμα είσαι μικρός στο κλαμπ.

     

     

    Πάντως εγώ είμαι πολύ μικρή ακόμα για να πω αν είμαι ευχαριστημένη. Προς το παρόν χαίρομαι που για την ηλικία μου έχω περάσει πολύ άσχημες και δύσκολες στιγμές. Έμαθα


    XeniaRodo
    28.08.2008, 16:52

    "Ξερνάω τη μπαταρία. δεν εκτελώ εργασία..."

    πολύ καλό ακούγεται, αλλά διαφωνώ.... γιατί άμα δε φας τη μπαταρία, έστω και για λίγο, δεν μπορείς να εκτιμήσεις κάποια πράγματα...


    music-fan
    29.08.2008, 00:51

    kalispera.sorry gia ta greeklish alla den allazei!oxi den einai opos tin oneireytika oloklirotika..alla ksereis kati,an itan giati tha prospathousa sti zoi mou?afou tha itan opos tin oneireytika de tha thela tpt allo kai tha moun stasimi..i zoi sou pernei mia dosi eytyxias otan eroteyesai,otan kaneis kapoia asxolia pou sou aresei poli..otan i mera sou einai gemati kai synanastrefesai me anthropous poy se gemizoun..prepei na kanoume kai meis vimata kathos megalonoume gia na aggizoume siga-siga tn eytyxia...


    petroyanta
    29.08.2008, 23:13

    οχι δεν είναι. στήριξα είκοσι χρόνια σε ψέματα και παραμύθια. νόμιζα πως ζούσα το όνειρο όμως απλά νόμιζα. προσέχετε τις ονειρεμένες ζωές γιατί μπορεί να είναι μόνο όνειρο και η πραγματικότητα να είναι ζοφερή. ο μόνος τρόπος να αλλάξεις μια ζοφερή πραγματικότητα είναι να την γνωρίζεις. εμένα μου είχε αφερεθεί και αυτό το δικαίωμα. όμως όσο και να πονάω τώρα, ξέρω πως μπορώ ν αν θέλω να κάνω τα συντρίμια θεμέλια. τώρα ξέρω πως τα όνειρα κάποτε τελείωνουν αλλά το ίδιο γίνεται και με τους εφιάλτες ευτυχώς