ελληνική μουσική
    885 online   ·  210.833 μέλη

    Δημοσκόπηση για το σημαντικότερο Έλληνα τραγουδοποιό των τελευταίων 20 ετών

    oulion
    01.07.2008, 10:53

    Κατά τη γνώμη μου...πάντα...

    Δε νομίζω ότι ο Λάκης Παπαδόπουλος μπορεί να συγκριθεί με όλους τους υπόλοιπους που είναι "υποψήφιοι"...

    Η αλήθεια είναι ότι αναρωτιέμαι αν γνωρίζουν το Λάκη Παπαδόπουλο αυτοί που ψήφισαν!

    Είναι σαν να μιλάμε για τον Τόκα!


    -----------------
    Η μουσική είναι πάνω από κάθε τέχνη και φιλοσοφία!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : oulion στις 01-07-2008 11:30 ]


    yiannisyiannis
    01.07.2008, 13:38

    Θες να πεις ότι επειδή ο Λάκης έχει γράψει αρκετά τραγούδια για τρίτους, δεν μπορεί να χαρακτηριστεί μόνο ως τραγουδοποιός, αφού λειτουργεί κι ως συνθέτης, όπως ο Τόκας; Κατά κύριο λόγο όμως είναι τραγουδοποιός, δηλαδή, συνθέτης + στιχουργός + ενορχηστρωτής + ερμηνευτής των δικών του τραγουδιών. Προσωπικά, νομίζω ότι λιγότερο τραγουδοποιός απο τους άλλους είναι ο Κραουνάκης. Αναντίρρητα όμως είναι και τραγουδοποιός, οπότε δεν τίθεται θέμα.


    john1989
    01.07.2008, 19:00

    Προσωπικα εμενα δεν μ'αρεσει ο Λακης Παπαδοπουλος,μπορει να εχει κανει πολλα αλλα εμενα δεν εχει να μ πει κατι μεσα απο τη μουσικη του.

    Επισης ο Κραουνακης ειναι καλος αλλα και παλι εμενα δεν μ'αρεσει.

    Οποτε δεν ψυφισα κανεναν απο τους 2.

    Εμενα μ'αρεσουν περισσοτερο απ'αυτους που εχει η λιστα ο Ιωαννιδης και οι αφοι Κατσιμιχα.

    Ομως παρ'οτι μ'αρεσει ο Αλκινοος περισσοτερο,θεωρω οτι ο Χαρης και ο Πανος ηταν οι καλυτεροι τραγουδοποιοι και απο τον Αλκινοο και απο τους υπολοιπους!!!!!!!

     


    emmanuella
    01.07.2008, 23:39

    Επιτρέψετε μου να διαφωνήσω ! Δεν θεωρώ τον Παπαδόπουλο τον σημανιτκότερο Έλληνα τραγουδοποιό !!!

    Ο Κραουνάκης είναι μια αρκετά μεγάλη προσώπικότητα. Τον Ιωαννίδη τον συμπαθώ απίστευτα αλλά όχι για τα 20 τελευταία χρόνια...

    Και όταν υπάρχει στη λίστα ο Χάρης και Πάνος Κατσιμίχας...δεν έχεις παρά να τους ψηφίσεις...!!


    oulion
    02.07.2008, 01:07

    Μα εγώ δεν είπα ότι δεν αξίζουν οι άλλοι...

    Απλά νομίζω ότι δεν μπορείς να τους συγκρίνεις...Είναι διαφορετικοί σε πολλά...

    Επίσης νομίζω πως πρέπει να ψηφίζουμε όσο πιο αντικειμενικά μπορούμε...

    Για παράδειγμα, αν είχε ερώτηση για αξιόλογο τραγουδιστή και είχε τον Πάριο και τον Πορτοκάλογλου θα ψήφιζα τον Πάριο που δε μ'αρέσει, μόνο και μόνο γιατί νομίζω ότι έχει κάτι ανώτερο...Πορτοκάλογλου βέβαια ακούω περισσότερο...

    Με πιάνει κανείς τι εννοώ;{#emotions_dlg.confused1}


    nefeli87
    02.07.2008, 04:01

    Αλήθεια, ο Πορτοκάλογλου γιατί δεν είναι στη λίστα?


    oulion
    02.07.2008, 20:44

    Παράθεση:

    Το μέλος nefeli87 στις 02-07-2008 στις 04:01 έγραψε...

    Αλήθεια, ο Πορτοκάλογλου γιατί δεν είναι στη λίστα?



    {#emotions_dlg.confused1}