ελληνική μουσική
    628 online   ·  210.827 μέλη

    Νέα αξιολόγηση blogs και posts

    renabill
    06.08.2008, 16:30

    Παράθεση:

    Λοιπόν. Πέρα από την όποια πλάκα, έχω να πω τα εξής:

    Γιατί ασχολείστε τόσο πολύ με αυτό το θέμα? Έχει κάποια ιδιαίτερη σημασία αν το blog κάποιου είναι premium ή όχι? Ή θα είναι "υποχρεωτικό" να διαβάσετε ένα post αν είναι στην κατηγορία των δημοφιλέστερων ή των προτεινόμενων? Προσωπικά, διαβάζω κάποια συγκεκριμένα blogs επειδή μου αρέσουν, και περιστασιακά ρίχνω και ματιές γύρω. Τα προτεινόμενα θα τα κοιτάξω, και αν κάτι με τραβάει θα τα διαβάσω, και ίσως σχολιάσω κιόλας. Αν μου είναι αδιάφορα, απλώς δεν θα συνεχίσω να τα διαβάζω. Αδιαφορώ για το με ποιά κριτήρια οι blog mods θα τα προτείνουν. Αυτά γουστάρουν και αυτά προτείνουν, και καλά κάνουν αφού αυτό τους ανατέθηκε να κάνουν.

    Δεν σας αρέσει ο τρόπος αξιολόγησης των blogs? Αφήστε τους αξιολογητές (mods) να λένε τα δικά τους, και διαβάστε αυτά που σας αρέσουν. Αφήστε στην άκρη τις θεωρίες συνομοσίας και τα αντιστασιακά ή αναρχικά παραληρήματα, και διαβάστε κάτι άλλο ή γράψτε κάτι αξιόλογο στο δικό σας blog

    Πάντα και μόνο φιλικά,

    u N i c k ?

    Κι εγώ διαβάζω μπλόκς που μπορεί να μην ειναι δημοφιλή ή προτεινομενα, γιατί μου αρέσει η θεματολογία ή ο τρόπος έκφρασης των ατόμων που τα γράφουν. Εγώ πχ δεν έχω μπει το τελευταίο διαστημα στα προτεινόμενα ή δημοφιλέστερα ποστ, κι όμως βλέπω ότι πολλοί διαβάζουν το μπλοκ μου αν και τα σχόλια το τελευταιο διάστημα έχουν μειωθει κατακόρυφα!Γράφω όμως όσα πιστεύω ότι πρέπει να γράψω, με το δικό μου τρόπο ακόμα κι αν κάποιοι τα θεωρούν χαζοχαρούμενα ή ανόητα εγώ λέω αυτά που αισθάνομαι και διαβάζω αυτά που θελω, όχι γιατί το υπέδειξαν κάποιοι μοντερέιτορς αλλά γιατί μου αρέσει.Εξάλλου ένα μπλοκ μπορεί να έχει κάποια ωραία ποστς για ένα διαστημα, κάποια πολύ αξιόλογα και κάποια πολύ χάλια...


    kamelia8
    17.08.2008, 20:21

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 04-08-2008 στις 13:27 έγραψε...

    Jorge, έχει ημερομηνία λήξης η δυνατότητα ψηφοφορίας;



    jorge
    17.08.2008, 21:57

    Όσο κάποιος είναι blog moderator, μπορεί να επιλέγει/προτείνει. Δεν έχει σχέση με ...ψηφοφορία αυτό που γίνεται.


    kamelia8
    17.08.2008, 22:19

    Οκ....!

    Αλλά εγώ ρώτησα αν αυτό που γίνεται θα λήξει κάποια δεδομένη στιγμή.


    jorge
    17.08.2008, 23:34

    Δεν υπάρχει σκέψη για κάτι τέτοιο.


    gusfunn
    02.09.2008, 09:00

    πως το βλέπεις το πράγμα χορχε; πετυχημένο ; γιατί νομίζω ότι είναι σαθρό και κατευθυνόμενο. και αν μη τι άλλο, παίζεις και με την νοημοσύνη κάποιων ανθρώπων.

    βλέπεις,χθες είδα ένα φασιστικό κείμενο από μέλος που πρωμοταρεις και που δε γουστάρει τους γκέι να μου λεει ότι από τον πόλεμο της Γεωργίας το πρόβλημα είναι ότι τα κουταλάκια στην δουλειά του είναι  άπλυτα. δηλαδή ένας πριμιουμ κατά εσένα και κατά τους αξιολογητές, που το λεω είναι κατευθυνόμενοι ,μπροστά στο π.ς . και μπροστά στην φρίκη ενός πόλεμου το πρόβλημα του το βρίσκει στα άπλυτα κουταλάκια και οι αξιολογητές το βρίσκουν ότι αυτό πρέπει να διαβάσουμε σαν αξιόλογο .

     

    χα χα

     

    λοιπόν την αξία δεν την καρπώνεται κανείς, μόνο να την διεκδικεί μπορεί .


    gusfunn
    02.09.2008, 09:07

    ξέρεις ε; μιλάμε για μερικές χιλιάδες νεκρούς ,

    μερικές χιλιάδες άστεγους , και μερικές χιλιάδες παιδιά, που από αυτήν την φρίκη θα εμφανίσουν διάφορα ψυχολογικά προβλήματα .

    ότι πρέπει για να γελάς .


    mariosnadege
    02.09.2008, 10:09

    gusfunn, δίκιο έχεις, αλλά μην ελπίζεις να το βρεις. Όσοι ήρθαμε σε σύγκρουση με τέτοια άτομα, αντιμετωπίσαμε τόνους λάσπης. Ή θα το γυρίσουν στη πλάκα, ή θα σε βγάλουν γραφικό. Η νοοτροπία τους είναι "δικό μας το μαγαζί, ό,τι θέλουμε κάνουμε". Μπράβο για το κουράγιο σου να τα πεις, αλλά σου ξαναλέω πως δεν πιστεύω ότι κάτι θ' αλλάξει.


    jorge
    02.09.2008, 11:09

    Παράθεση:

    Το μέλος gusfunn στις 02-09-2008 στις 09:00 έγραψε...

    χθες είδα ένα φασιστικό κείμενο από μέλος που πρωμοταρεις και που δε γουστάρει τους γκέι να μου λεει ότι από τον πόλεμο της Γεωργίας το πρόβλημα είναι ότι τα κουταλάκια στην δουλειά του είναι άπλυτα.

     

    Gusfunn η αγένειά σου πάει σύννεφο, όμως θα σου απαντήσω για να μαθαίνουν και οι νεότεροι τι συμβαίνει στον τρόπο λειτουργίας των blogs.

     

    1. Δεν ευθύνομαι εγώ για το τι γράφει κάποιο μέλος.

    2. Δεν διαλέγω εγώ πλέον τα premium posts, αλλά οι αξιολογητές.

    3. Οι blog moderators είναι πλέον 15, δεν ξέρεις ποιοί είναι, επομένως πως λες οτι είναι κατευθυνόμενοι;

    4. Το συγκεκριμένο κείμενο είναι άκρως χιουμοριστικό και έτσι το βρίσκουν πολλοί. Δικαίωμά σου να το θεωρείς φασιστικό, αλλά αυτό δε σου δίνει το δικαίωμα να λες οτι παίζω με τη νοημοσύνη των ανθρώπων.

    5. Τι σχέση έχω εγώ, με το οτι κάποιος blogger πιθανώς να μη γουστάρει τους gay;

    6. Ας βγει ένας αξιολογητής να πει οτι του έδωσα κάποια κατεύθυνση να ψηφίζει συγκεκριμένα blogs.

    7. Παρακαλούνται οι premium να επιστρέψουν τη δόξα και τα λεφτά που έβγαλαν, στους αξιολογητές.


    uNick
    02.09.2008, 12:19

    Κώστα (gusfunn), συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά μου κάνει εντύπωση που αναφέρεσαι στο συγκεκριμένο post. Ειδικά ένας άνθρωπος με τόσο καλό χιούμορ σαν εσένα, είναι περίεργο που "αρπάζεται" με αφορμή ένα καθαρά χιουμοριστικό post. Δεν υπονοώ τίποτα, απλώς μου κάνει εντύπωση. Σαφώς και δεν είναι ευχάριστο να γίνεται πόλεμος, να σκοτώνονται άνθρωποι και να καταστρέφονται πολείς, χωριά, ακόμα και ολόκληρες χώρες... Αυτό στο οποίο αναφέρεσαι, όμως, είναι απλώς ένα χιουμοριστικό κείμενο. Το "φασιστικό κείμενο" δεν το είδα, συγχώρεσέ μέ.

    Όσο για τους "κατευθυνόμενους moderators"... φαντάζομαι μιλάς για τους ίδιους που κατά καιρούς έχουν προτείνει και posts δικά μου και δικά σου?

     

     


    gusfunn
    02.09.2008, 12:38

    Το πόσο αγενής είμαι το ξέρουν αυτοί που έχουν μιλήσει μαζί μου είτε από τα μπλοκ είτε από κοντά

    Όσο για το χιούμορ, έχω.  χάχας δεν είμαι

    Για την κατεύθυνση και την αξιοκρατία που λες

    Άκουσε  μια συζήτηση μεταξύ εμένα και μέλους των αξιολογητών

    Να έκανα και τον τάδε  πριμουμ χαριστικά, τι να κάνω;  φιλαράκι είναι γκρίνιαζε (και αν θέλει ας βγει και ας το πει )

     

     

    Και είσαι και λίγο μικρότερος για να με λες αγενή

    Συν όταν την πέφτανε κάποια νέα μέλη σε σένα και τον πρίζα σας υπερασπίστηκα  

     

     


    StavmanR
    02.09.2008, 13:03

    Παράθεση:

    Να έκανα και τον τάδε πριμουμ χαριστικά, τι να κάνω; φιλαράκι είναι γκρίνιαζε (και αν θέλει ας βγει και ας το πει )

    Σε τέτοιες περιπτώσεις:

    1ον να χαιρόμαστε τα φιλαράκια μας, που θεωρούν αυτονόητη την αδικία (το συμφέρον), ως μέρος της "φιλίας" (έχω παραθέσει αλλού την εύστοχη διατύπωση περί τριών τύπων φιλίας του Αριστοτέλη- από συμφέρον, από ευχαρίστηση και η ανιδιοτελής).

    2ον να μας χαιρόμαστε εμάς τους ίδιους, που δίνουμε δικαιώματα σε "φίλους" να μας χρησιμοποιούν ως μέσα αδικίας.

     

    Όσοι χρησιμοποιούν τη φράση: "έλα ρε συ, ένα μπλογκ είναι, σιγά τώρα..." χρησιμοποιήστε τη αντι-φράση "ακριβώς αυτό βρε ...(όνομα), ας το να πάει. Έχουμε πιο σοβαρά να ασχοληθούμε." Γενική παρατήρηση:

     

    Δεν σας σοκάρει το γεγονός ότι η αδικία και η μεροληψία έχουν γίνει μέρος της συνείδησής μας; Νομίζετε ότι όλοι αυτοί που κλέβουν εκατομμύρια από το δημόσιο κάνουν κάτι πολύ διαφορετικό; Άτυπα συμφωνητικά "φιλίας" είναι. Από κάπου ξεκινούμε όλοι...Δεν μπορεί να πέσουμε κατευθείαν στα εκατομμύρια. Κάπου πρέπει να κάνουμε το "αγροτικό" μας...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 02-09-2008 13:04 ]


    jorge
    02.09.2008, 13:21

    Παράθεση:

    Το μέλος gusfunn στις 02-09-2008 στις 12:38 έγραψε...

    Για την κατεύθυνση και την αξιοκρατία που λες

    Άκουσε μια συζήτηση μεταξύ εμένα και μέλους των αξιολογητών

    Να έκανα και τον τάδε πριμουμ χαριστικά, τι να κάνω; φιλαράκι είναι γκρίνιαζε (και αν θέλει ας βγει και ας το πει )

    ΟΚ, πες οτι έγινε αυτό. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί να κατηγορούμαι ΕΓΩ οτι δήθεν "προμοτάρω μέλη", οτι "κατευθύνω" τους αξιολογητές και οτι παίζω "με τη νοημοσύνη των μελών"; Όταν διαπιστώνω πράγματα σαν αυτά που αναφέρεις, κινούμαι ανάλογα και αφαιρώ το δικαίωμα αξιολόγησης από τον οποιονδήποτε, ας είναι και φίλος μου.

    ΥΓ. Όπως βλέπεις, δέχομαι την κριτική και κάνω διάλογο, χωρίς να ρωτήσω την ηλικία του συνομιλητή μου...


    gusfunn
    02.09.2008, 14:18

    Γιατί χορχε βλέπω τον φασισμό σαν αξιόλογο .και αυτό παίζει με την νοημοσύνη μου .

    Σαν πριμiουμ .

    Και σαν άνθρωπος νιώθω εύθηνη όπως και άλλοι άνθρωποι απέναντι στον άλλο .

     Και στην τελική  με αυτά  με έκανες /κάνανε αν θες ,να σβήσω το μπλοκ δηλαδή τους μουσικούς διώχνεις .

    Είναι και μια παροιμία που λέει ο λαός

    το ψάρι βρομάει από το κεφάλι

     τώρα αν δεν σου αρέσει η αν κάνω λάθος  τι να σου πω; Πάντως όπως είδες οι πριμιουμ τρώγονται για να είναι

    Και δεν το χαίρομαι λυπάμαι


    yiannisyiannis
    02.09.2008, 16:58

    Φασισμός είναι μια ιδεολογία η οποία αρχικά εκφράστηκε από τον Μουσολίνι και στη συνέχεια την ασπάστηκαν κι άλλα φυντάνια. Περιληπτικά, ο κύριος άξονας του φασισμού ήταν η εθνοκάθαρση και χαρακτηριστικά στοιχεία του ο εθνικισμός, η απολυταρχία, ο αντικομουνισμός, ο μιλιταρισμός κλπ.

    Θα μπορούσε ίσως κάποιος να χαρακτηρίσει φασιστική την εξωτερική πολιτική είτε της Γεωργίας, είτε της Ρωσίας, στην υπόθεση της Ν. Οσετίας. Όμως δεν βλέπω που κολλάει να χαρακτηρίζεται φασιστικό το συγκεκριμένο post του kinezes trexoun gymnes. Αν έγραφε ότι πρέπει να απελαθούν ή να εξοντωθούν οι Γεωργιανές, οι Αλβανίδες, οι Πακιστανές κλπ να οργανώσουμε εκστρατεία για να εξαλείψουμε τα έθνη τους από προσώπου γης κλπ τότε ναι θα ήταν φασιστικό.

    Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα με ξένισε το συγκεκριμένο post, αλλά είναι απλά χιουμοριστικό. Σαφώς κακό χιούμορ κατά τη γνώμη μου, αλλά όχι και φασιστικό, μην τρελαθούμε!

    Έχω την αίσθηση ότι είσαι υπερβολικός τόσο στις εκφράσεις όσο και στις κρίσεις σου.

     

     

     


    Kinezes_trexoun_gimnes
    02.09.2008, 17:17

    Παράθεση:

    Το μέλος gusfunn στις 02-09-2008 στις 09:00 έγραψε...

    πως το βλέπεις το πράγμα χορχε; πετυχημένο ; γιατί νομίζω ότι είναι σαθρό και κατευθυνόμενο. και αν μη τι άλλο, παίζεις και με την νοημοσύνη κάποιων ανθρώπων.

    βλέπεις,χθες είδα ένα φασιστικό κείμενο από μέλος που πρωμοταρεις και που δε γουστάρει τους γκέι να μου λεει ότι από τον πόλεμο της Γεωργίας το πρόβλημα είναι ότι τα κουταλάκια στην δουλειά του είναι  άπλυτα. δηλαδή ένας πριμιουμ κατά εσένα και κατά τους αξιολογητές, που το λεω είναι κατευθυνόμενοι ,μπροστά στο π.ς . και μπροστά στην φρίκη ενός πόλεμου το πρόβλημα του το βρίσκει στα άπλυτα κουταλάκια και οι αξιολογητές το βρίσκουν ότι αυτό πρέπει να διαβάσουμε σαν αξιόλογο .



     

    Πω πω ταλαιπωρία...

    Στην αρχή νόμιζα ότι το πρόβλημα ήταν πραγματικά ο τρόπος αξιολόγησης των blogs. Μετά σκέφτηκα πως αν ήταν έτσι θα έπρεπε να σε είχαν ενοχλήσει πολλά posts πριν από το δικό μου... φτάνουμε λοιπόν στο συμπέρασμα ότι τα λες στο jorge για να τα ακούω εγώ...

    Ακόμα ένας ευχαριστημένος πελάτης λοιπόν που για να μου την πει αυτό – διορίζεται προστάτης του επιπέδου του MH , των απανταχού gay και των λοιπών δημοκρατικών δυνάμεων. Η εκπαιδευμένη μουσούδα του αγαπητού μέλους έπιασε αμέσως την φασιστική μυρωδιά του κειμένου και ως όφειλε διαμαρτυρήθηκε εκτελώντας το χρέος του απέναντι στη διαδικτυακή δημοκρατία!

    Ως φασιστικά να υποθέσω ότι ελέγχονται και τα σχόλια στο post εκτός και αν θεωρείς ότι κανένα μυαλό (εκτός από το δικό σου) δεν μπόρεσε να εντοπίσει την ολοκληρωτική θέση του κειμένου και τα υπόλοιπα μέλη φέρθηκαν με τον ίδιο τρόπο από έλλειψη νοημοσύνης! Οπότε σύμφωνα με τη λογική σου είναι ή φασίστες ή βλάκες! Διάλεξε...

    Αυτό που δεν κατάλαβα με την αναφορά στους gay είναι αν για να είσαι premium πρέπει να είσαι και gay friendly. Αλλιώς δεν εξηγείται η φράση “ και που δε γουστάρει τους gay”. Θα μπορούσα κάποια στιγμή να είχα γράψει για μια άλλη κοινωνική ομάδα... ας πούμε τους ταξιτζήδες και να τα έχωνα... θα έγραφες το μέλος “που δε γουστάρει τους ταρίφες?” γιατί ένιωσες ότι πρέπει να αναφερθείς στου gay αλήθεια? Ένας λόγος που μπορεί να σκεφτώ είναι ότι αναζήτησες την στήριξη των gay του ΜΗ στα γραφόμενα σου... περιμένω εδώ βέβαια την ηρωική απάντηση “στήριξη δε θέλω από κανέναν” αλλά τότε θα πρέπει να σκεφτώ άλλο λόγο!

    Τέλος πάντων .... για μια τόσο βιαστική και τραγικά απρόσεκτη τοποθέτηση είπα ήδη πολλά... αυτά δεν μου τα έγραφε ούτε ο NikosPi !!!

    Νοσταλγώ τις μέρες που μου την έλεγε ο Kid! Τουλάχιστον υπήρχε ένα επίπεδο. Εδώ διαβάζω για φασισμούς (μερικοί δεν έχουν αλλάξει λεξιλόγιο τα τελευταία 15 χρόνια ... είναι απίστευτο!). Και για ψάρια που βρωμάνε... μόνο θλίψη μου προκαλεί αυτή η (δεν-είμαι-premium) υστερία!

    Για την “κλαίουσα ιτιά” (κάτω από σένα) που πετάγεται σε κάθε τέτοια ευκαιρία να κλαφτεί τι να πω? Πως μυρίζεται ότι κάποιος μου τη λέει και τρέχει να πει και την δικιά της δακρύβρεχτη ιστορία δεν μπορώ να καταλάβω!

    είπατε τα δικά σας και απάντησα, από δω και πέρα δύο επιλογές έχουμε παιδιά....

    ή σταματάμε... ή ξεσκιζόμαστε!


    kifa
    02.09.2008, 18:42

    Λόγος δε μου πέφτει ... θα μπορούσα να κάτσω στ αυγά μου ... να μη παρω θεση ... να κανω τον αλέκο ... να .. να .. να ..

    Απλά στεναχωριέμαι ...

    Πεδιο Μάχης το ΜΗ ? .... Αστείο αλλά αληθινό ... Φτασαμε 57.000 μέλη ... τι δεν έχουμε ζησει ακόμα ? ? ...

    Μπορώ να δεχτώ αλλά δεν μπορώ να ασπαστώ  ...

    Μπορώ να πω με βεβαιότητα οτι κανεις ( τουλάχιστον εμένα ) δε με πλησιάσε για να μου κάνει ή τον έξυπνο ή τον καθοδηγητή ... κι ας κλείνω σχεδόν 5,5 χρονια στο site ...

    Αξιολογητής Μπλοκ ή όπως αλλιώς είπώθηκε  ? Φασισμός ή εύνοια μελών όπως αναφέρθηκε ?  Πόσο κακό΄για το τίποτα αδέρφια ... Πιστευω με καλή διαθεση , ότι όλοι κρίνονται και κρίνουν χωρίς διάκριση οπως κανω εγώ αυτη τη στιγμή ... κρινω υποκειμενικά με αντικειμενική υποκειμενικότητα ... κοινώς όπως το βλέπω ... μη ζητάμε λοιπόν όοοοολοι οι άνθρωποι να βλεπουν το δικό μας σωστό , ως σωστό !  ....  

    Συνήθως λέμε αυτός που εχει τη μύγα μυγιάζεται .. στη προκειμένη ( οπως νομιζω εγω παντα ) αυτός που θελει το μπλοκ του να έχει ίσως αναγνωσιμότητα περισσότερη ή εχει το μεράκι του συγγραφέα και θεωρει οτι ειναι καλύτερος από την απλή αναγνωση "λολα φάε ενα μήλο " , να απαιτεί ή να προσπαθεί να γίνει λίγο περισσότερο οξύς με αυτές τις αναγνωσεις ... Δικαιωμά του όπως δικαιωμά μου ειναι να διαβάζω καθε φορά απο ενα μπλογκ χωρίς παρεμβάσεις ...

    Αναξιοι ή καθοδηγούμενοι αξιολογητές εναντίων μάχημων συγγραφέων ? ... Λίγο παρατραβηγμένο και απο τις 2 πλευρές θεωρώ ...

    Καλό η κακό μπλογκ ? ... Ποιος μπορεί να κρινει ? Αν δλδ εγώ διαβασω μια μπουρδα σε ενα μπλογκ που αξιολογηθηκε ως τελειο δε μπορώ να το θεωρήσω μπούρδα  ? Ποιος μου αφαιρεί αυτό το δικαιωμα ? μα σαφώς κανείς ... ! Αν αυριο ειναι το δικο μου προτεινόμενο και ειναι η μεγαλύτερη μπούρδα του αίωνα που πέρασε και που έρχεται , πρεπει να το θεωρησω τελειο ? ...

    Μη κατηγορούμε ανθρώπους ούτε να περνάμε στην πλευρά "φωνάζω για να ακουστώ"... Οι ουσιαστικότεροι διάλογοι γίνονται χαμηλόφωνα ...

    Και κάτι τελευταιο ... διοτι εγινα κουραστικός ...

    Προσοχή στο ΜΗ διότι ειναι η μοναδική ΕΛΕΥΘΕΡΗ φωνή που έχει απομείνει για όλους μας.

    {#emotions_dlg.thumbup} 


    mariosnadege
    02.09.2008, 19:10
    •  


    -----------------

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mariosnadege στις 09-01-2009 19:34 ]


    Kinezes_trexoun_gimnes
    02.09.2008, 19:36

    Παράθεση:

    Το μέλος mariosnadege στις 02-09-2008 στις 19:10 έγραψε...

    Απλά να θυμίσω ότι μια κλαψιάρα κλαιγόταν για 6 μήνες στο blog της για μένα, με βρισιές



    Α! τότε και γω να θυμίσω κάτι άλλο....

    Σχόλιο από mariosnadege (21.03.2008)
    Συγχαρητήρια στο φίλο ΚΤΓ που το blog του έγινε premium και λυπάμαι αν ήμουν εγώ η αιτία που το αστέρι του είχε αφαιρεθεί την προηγούμενη φορά. Ζητάω συγγνώμη για όποια προβλήματα δημιούργησα. Νίκο, να είσαι πάντα καλά !

    Εγώ νόμιζα ότι η συγνώμη σου ήταν αντρίκια  αλλά βλέπω τώρα ότι δεν είναι έτσι....

     

     


    mprizas
    02.09.2008, 21:33

    Bλέπω τον τελευταίο καιρό μια επίθεση συντονισμένη προς κάποια συγκεκριμένα μέλη του ΜΗ, άνευ λόγου και αιτίας...

    Και φυσικά δεν εννοώ τον gusfunn, ο οποίος, κατά τη γνώμη μου είναι ένας από τους 2-3 πιο αξιόλογους bloggers του ΜΗ, καλός μουσικός, με μια πολλή διακριτική αλλά και δυναμική παρουσία στο ΜΗ. (αν και το "φασιστικό" θα μπορούσες να το χες παραλείψει, βαριά έκφραση, χωρίς να υποτιμώ την ευαισθησία σου σε κάποια θέματα, το χιούμορ θέλει υπερβολή και παρατράβηγμα, και ο Kinezes διακρίνεται  για το ιδιαίτερο χιούμορ του, γι' αυτό κι είναι τόσο αγαπητός εδώ)

    Εννοώ όλους εκείνους που περιμένουν έναν gusfunn ή κάποιον άλλο που έχει βάρος παρουσίας, να εκφράσει κάποια σκέψη, κάποιο προβληματισμό, κι είναι έτοιμοι να ορμήσουν μπας και βγάλουν κανένα απωθημένο λόγω υπερφόρτωσης στον οργανισμό τους...

    Γίνεται χαμός εδώ για τη δημοφιλία, λες και κάποιος στο δρόμο αναγνωρίζει τον έναν ή τον άλλον από το ΜΗ, και θα του ζητήσει αυτόγραφο! Έλεος πια!

    Μη βγάζουμε το χειρότερο μας εαυτό! Δε λέει νομίζω! (αν και από ότι διαβάζω λίιιιγο παραπάνω, η υπομονή έχει και τα όριά της!)