ελληνική μουσική
    745 online   ·  210.833 μέλη

    Effects και πεταλιερα

    Mikko
    13.07.2008, 16:35

    Γεια σας παιδεια.Χρειαζομαι για αλλι μκια φορα την βοηθεια σας..Εχω την BOSS GT8 και τον ενισχυτη Line6 Flextone 3 75w..Συνδεω την πεταλιερα μου στο effects loop του ενισχυτη και ο ηχος ειναι πολυ καλητερος απο τον κλασικο τροπο αλλα στις παραορφωσεις το ηχειο κανει ενα τρομερο φυσιμα...βοηθηστε με η δωστε μου μια συμβουλη για το πωσ θα συνδεσω την πεταλιερα με την καρτα ηχου μου(M-Audio 0404)..


    Iced_jacob
    13.07.2008, 21:39

    Παράθεση:

    Το μέλος Mikko στις 13-07-2008 στις 16:35 έγραψε...

    Γεια σας παιδεια.Χρειαζομαι για αλλι μκια φορα την βοηθεια σας..Εχω την BOSS GT8 και τον ενισχυτη Line6 Flextone 3 75w..Συνδεω την πεταλιερα μου στο effects loop του ενισχυτη και ο ηχος ειναι πολυ καλητερος απο τον κλασικο τροπο αλλα στις παραορφωσεις το ηχειο κανει ενα τρομερο φυσιμα...βοηθηστε με η δωστε μου μια συμβουλη για το πωσ θα συνδεσω την πεταλιερα με την καρτα ηχου μου(M-Audio 0404)..



     

    Η πεταλιέρα σου μπορεί να ενωθεί με την κάρτα ήχου απο την έξοδο που χρησιμοποιάς για να στείλεις σήμα στον ενισχυτή σου


    Mikko
    14.07.2008, 01:40

    το ξερω αλλα και παλι δεν εχω τον ηχο που θελω...συνδεω τη πεταλιερα με την μεθοδο Four cable method..γνωριζεται τιποτα για αυτο..?